Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless pitanje

[es] :: Wireless :: wireless pitanje

[ Pregleda: 3025 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

matttii

Član broj: 7557
Poruke: 58
*.mobile.CARNet.hr.



Profil

icon wireless pitanje15.01.2008. u 19:10 - pre 198 meseci
pozdrav svima i imam jedno pitanje.

situacija je ovakva: prijatelj ima wireless mrezu i AP 100 m od mene, ja imam laptop sa integriranom broadcom 802.11g i htjeli bi se umrezit preko wirelessa, skeniram njegovu mrezu ali mi je signal preslab za bilo kakvo koristenje. sad me zanima dali ja mogu uzeti wireless router ili access point pa se preko njega umreziti s njime. inace laik sam sto se wirelessa tice, pa me zanima ima li kakav prorgam kojim se mogu preko bilo kojeg access pointa/routera spojiti na udaljenu wireless mrezu i dali se to uopce moze tim uredjajima?
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: wireless pitanje16.01.2008. u 09:33 - pre 198 meseci
Pomogao bi ti AP ali morate i podesavanje mreze da uradite ima dosta toga ovde objasnjenog i nije mnogo tesko
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

matttii

Član broj: 7557
Poruke: 58
*.mobile.carnet.hr.



Profil

icon Re: wireless pitanje16.01.2008. u 13:27 - pre 198 meseci
ok... samo jos jedno, malo sam citao po netu, jel se taj mod na AP ruteru zove client mod kada se mogu spajati na neku drugu mrezu? zapao mi je za oko linksys wrt54gl, jel on to moze i jel to dobar ruter?
 
Odgovor na temu

tomiotok

Član broj: 152514
Poruke: 26
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: wireless pitanje16.01.2008. u 16:52 - pre 198 meseci
to je dobar ruter, ali tebi kao klijentu vjerujum preskup, posto imas puno jeftinijih! imas li uopce ista wireless opreme kod kuce, tj vidim da kazes da ti je signal preslab! s cime si to ispitao
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: wireless pitanje16.01.2008. u 19:57 - pre 198 meseci
Citat:
matttii: ok... samo jos jedno, malo sam citao po netu, jel se taj mod na AP ruteru zove client mod kada se mogu spajati na neku drugu mrezu?


Ocdje imas lijepo objasnjenje raznih modova routera

http://www.ovislink.com.tw/WL5460AP.htm
 
Odgovor na temu

matttii

Član broj: 7557
Poruke: 58
*.mobile.CARNet.hr.



Profil

icon Re: wireless pitanje18.01.2008. u 18:53 - pre 198 meseci
Citat:
to je dobar ruter, ali tebi kao klijentu vjerujum preskup, posto imas puno jeftinijih! imas li uopce ista wireless opreme kod kuce, tj vidim da kazes da ti je signal preslab! s cime si to ispitao


koji drugi ruter preporucujete za client mod a da je povoljniji? signal sam ispitivao sa integriranom wireless mreznom u laptopu broadcom 802.11g, daje jedva par %

ili mi je bolje rjesenje uzeti USB wireless mreznu (koju?) sa odvojivom antenom i staviti kantenu?
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
*.ns.ac.yu.

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: wireless pitanje21.01.2008. u 12:04 - pre 197 meseci
1. nacin:
Kupis AP-client, stavis ga u client mode i spojis se UTP kablom na njega, a sa njim se spojis na AP provider-a

2. nacin:
Kupis AP-client, stavis ga u repeater mode i spojis se wireless-om na njega, a sa njim se spojis na AP provider-a

U oba slucaja mozda ti bude trebala, dodatna antena, ali ti ne savetujem kantenu, bolje biquad, 3d korner, yagi ili neki slabiji grid(16dBi).
Ako stavis dodatnu antenu a povezes se nacinom br. 2. onda ce ti signal koji hvatas sa integrisanom karticom biti malo slabiji, ali dovoljan - primera radi, moj grid(24dBi HyperLink) je okrenut prema AP-u, stavio sam AP-client u repeater mode, a signal sam hvatao iako sam bio iza njega i to kroz 2,3 zida.
Skoro svaki AP-client ce ti odraditi posao, ja cu ti preporuciti WL5460AP, samo pazi se da ti ne uvale neispravni...
 
Odgovor na temu

tomiotok

Član broj: 152514
Poruke: 26
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: wireless pitanje21.01.2008. u 16:28 - pre 197 meseci
AirLive WL-5460AP nisam isprobao! ali cannyon i edimax skroz oni jeftini modeli su izuzetno jednostavni za postavljanje, ne kostaju puno, ukoliko zelis mozes spojiti i do 4 kompa na taj nacin! a covjek iznad je lijepo objasnio kako i sta za spajanje! na ovoj stranici imas dosta nacrta antena, pa sam odluci koju ti je najlakse napraviti ili koju bas zelis napraviti
 
Odgovor na temu

matttii

Član broj: 7557
Poruke: 58
*.mobile.carnet.hr.



Profil

icon Re: wireless pitanje21.01.2008. u 21:43 - pre 197 meseci
hvala svima na odgovorima !

koji model canyona podrzava spajanje na drugi AP preko client mode... cini mi se nijedan koliko vidim po specifikacijama... mislim da cu uzeti ovaj airlive 5460AP
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wireless pitanje

[ Pregleda: 3025 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.