Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi nikon objektiva

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pitanje u vezi nikon objektiva

[ Pregleda: 1506 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinisadju
Beograd

Član broj: 59912
Poruke: 37
91.148.80.*



Profil

icon Pitanje u vezi nikon objektiva30.03.2009. u 12:01 - pre 183 meseci
Uskoro, zapravo sledece nedelje iz USA treba da mi stigne objektiv Nikon AF-S 35 mm 1.8g DX. Vec imam Nikon 50mm 1,8, pa sam razmisljao da ga prodam i uzmem Nikon 85mm 1,8. Juce na berzi sam gledao jedan i probao ga, momak je tvrdio da je nov pa ga je toliko i cenio. Probao sam ga na Nikonu D90 i od 10 slika koje sam napravio nijedna nije bila ostra. Kada sam to prokomentarisao momak se nacerio i kazao kako nisam dobro podesio aparat. Ja sam prvo pokusao da slikam bez blica, podigao ISO i brzinu jer sam radio u A modu sa blendom 5,6, ali kako su bile neostre skinuo sam ISO, ukljucio pop up blic i te slike bile su neostre. Onda je momak uzeo da mi on pokaze, stavio aparat u P mod prokomentarisao ironicno blendu 5,6, stavio 2 slikao "Ostru" sliku koja je bila ista kao moje tj. neostra. Pretpostavljam da sam ja nesto pogresno postavio ili objektiv ne valja, sada mi pada na pamet da li i on mora da zakljuca blendu kada radi AF, (na berzi je bila velika guzva tako da prosto nisi mogao da se okrenes, a da te ne gurnu). Interesuje me da li se isplati kupiti ovaj objektiv naravno ne njegov nego drugi i prodati 50mm 1,8.
Imam jos jednu dilemu, mozda bih umesto ovog objektiva kupio 60mm macro, sta se vise isplati, sta vi mislite. Svaki savet je dobro dosao.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Pitanje u vezi nikon objektiva30.03.2009. u 12:16 - pre 183 meseci
Nemam nikakva iskustva sa Nikonovom 85-icom, ali u svakom slučaju trebaš da ignorišeš nedotupave komentare o "podešavanjima" za tako banalnu stvar kakva je oštrina. "P mod" se koristi kad hoćeš oštru fotku? Sure... .

Znači, nađi negde zaista nov objektiv, a ne polovan "nov" koji se prodaje po ceni stvarno novog, a prodaje se očigledno iz razloga zašto što mu nešto fali.

Drugo, ja se nikada ne bih odrekao 50-ice, zarad kupovine nečeg drugog. Imaćeš 35-icu uskoro, imaš 50-icu, pa kad budeš mogao - uzmeš i 85 i miran si. Svaki od ovih objektiva je upotrebljiv u nekom trenutku i prosto je šteta lišiti sebe 50-ice. Za početak sebe možeš obradovati 60-icom makro, umesto 85-ice, što će Ti pružiti ulaz u jedan sasvim novi svet fotografije, a 60-ica se dodatno može koristiti i za portrete, gde je isto sasvim dobra.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sinisadju
Beograd

Član broj: 59912
Poruke: 37
91.148.80.*



Profil

icon Re: Pitanje u vezi nikon objektiva12.04.2009. u 08:11 - pre 182 meseci
Da napisem sta je na kraju bilo. Uzeo sam Nikon AF-S 35 mm 1.8g DX, zadrzao sam po StORM48 savetu 50mm f/1.8. Prijatelj mi je u Refotu kupio na poklon 85mm f/1,8. Uz D90 18-105 i sigmu 10-20 koje vec imam super.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pitanje u vezi nikon objektiva

[ Pregleda: 1506 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.