Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa reinstalacijom sistema- brise sve

[es] :: Laptopovi :: Problem sa reinstalacijom sistema- brise sve

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eEcho

Član broj: 99764
Poruke: 13
93.86.155.*



+1 Profil

icon Problem sa reinstalacijom sistema- brise sve22.03.2009. u 01:35 - pre 183 meseci
Imam Toshibin laptop uz koji sam dobio Vistu. Vistu nisam dobio na disku, vec se instalaciona verzija nalazi na HDDu, na nekoj skrivenoj particiji, sa svim potrebnim drajverima. Da bih pokrenuo reinstalaciju sistema, tj. pokretanje instalacije viste sa skrivene particije, mora da ubacim recovery disc, koji sam dobio uz laptop.
Medjutim! Reinstalacija windowsa ne tece klasicnim tokom. Umesto da mi se formatira C particija (i onda na nju da krene instalacija windowsa), a D i E sa podacima da ostanu citave, kako je jedino logicno i korisno, meni se Toshiba vraca u fabricko stanje! Recovery disk brise sve! Sve podatke sa celog hard diska. Pa i particije, i ostavlja me sa C particijom velicine kakva je bila pri kupovini (a ne kako sam ja odredio da bude), i E particijom, isto kakva je bila pri kupovini. D particija je obrisana, jer je pri kupovini nije bilo.
Sta da radim? Kako da reinstaliram Windows, a da mi podaci i particije ostanu citavi?
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Problem sa reinstalacijom sistema- brise sve22.03.2009. u 03:50 - pre 183 meseci
Mislim da ces tesko izaci na kraj sa tim jer su slepci stavili da taj snimljeni image sistema bude takav kakav jeste i kako su ga oni snimili tokom pravljenja tako ti je. :) Oni su mislili da nikome ne treba vise od jedne particije...
Uzmes lepo stavis 'regularnu' vistu na particiju na koju zelis... i gotovo.

 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa reinstalacijom sistema- brise sve

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.