Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plain text baze podataka + php scripting

[es] :: Baze podataka :: Plain text baze podataka + php scripting

[ Pregleda: 5617 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstralliS
Nikola Savic
Surdulica

Član broj: 17095
Poruke: 6
*.ptt.yu

ICQ: 192898341


Profil

icon Plain text baze podataka + php scripting30.11.2003. u 16:31 - pre 248 meseci
Kako mogu da uradim jedan najprostiji primer plain-text baze podataka,i da kasnije napishem php skript koji cce pozivati tu bazu i sl.?I da...opishite mi ceo postupak rada sa plain text db.
Heavy Metal Is The Law!!!
 
Odgovor na temu

AstralliS
Nikola Savic
Surdulica

Član broj: 17095
Poruke: 6
*.verat.net

ICQ: 192898341


Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting21.12.2003. u 10:39 - pre 247 meseci
Shto se niko ne javlja da pomogne?
Heavy Metal Is The Law!!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting21.12.2003. u 11:40 - pre 247 meseci
Maraš dati malo više informacija. Za početak možeš da pogledaš Zokijev TXT forum i da vidiš njegovu organizaciju.

Gledano sa strane PHP programera mogu ti samo reći da ćeš "bazu" najlakše napraviti tako što ćeš se u phpu koristiti funkcijom explode - Split a string by string. Time ćeš podatke iz txt fajla moće fino razložiti i potrpati u niz.

Sum:
Znači bazu napravi otprilike ovako:


Code:

baza.txt

podatci 0.1|^|podatci 0.2|^|podatci 0.3|^|podatci 0.4
|^^|
podatci 1.1|^|podatci 1.2|^|podatci 1.3|^|podatci 1.4
|^^|
podatci 2.1|^|podatci 2.2|^|podatci 2.3|^|podatci 2.4

....


* gdje je:
|^^| - string koji će razdvajati redova
|^| - string koji će razdvajati kolone unutar redova


Nadam se da si svatio... ako nisi ti reci: Đe boči.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.47.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting21.12.2003. u 22:07 - pre 247 meseci
Najprostije ti je sa CSV fajlovima, koje mozes i da imortujes u/exportujes iz Excela

Pogledaj u PHP manualu funkciju fgetcsv
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

AstralliS
Nikola Savic
Surdulica

Član broj: 17095
Poruke: 6
*.ptt.yu

ICQ: 192898341


Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting27.12.2003. u 13:04 - pre 247 meseci
Je'l bi mogo neko da mi napishe jedan php script za plain txt db?Pretpostavimo da vecc imam eksterni txt file,samo josh treba scripta.
Heavy Metal Is The Law!!!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting28.12.2003. u 12:32 - pre 247 meseci
Samo to? :)

Pretraži malo internet,ima dosta sajtova sa php skriptovima i ima takvih rešenja, ali bi trebao da znaš da je to nepouzdano i sklono uništavanju podataka.

Čitanje iz txt baza je ok (a u tom slučaju možeš da koristiš i obične php nizove), mežutim ako bazu treba čiati i pisati i to još ako bi to bilo intenzivno, prizivaš nevolje, to jt uvaljuješ se u posao da otkrivaš toplu vodu i praviš engine za baze koji nije nimalo jednostavno napraviti a da bude pouzdan.

Zašto insistiraš na txt bazi? Nemaš MySQL na serveru? Preporučljivije je u tom slučaju promeniti server i dalje raditi ljudski.
 
Odgovor na temu

AstralliS
Nikola Savic
Surdulica

Član broj: 17095
Poruke: 6
*.ptt.yu

ICQ: 192898341


Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting28.12.2003. u 12:51 - pre 247 meseci
Ja jesam trazhio na internetu bilo shta shto se tiche plain text baza,ali nisam nishta nashao.A shto se tiche mog insistiranja na txt bazu,to je zbog toga shto mi je problem da treba da znam sve silne one naredbe za MySQL,a u ostalom txt baza se lakshe edituje,skinesh sa servera,editujesh na hdd-u i okachish.A MySQL...treba da se nadam da mi necce pucci veza.
Heavy Metal Is The Law!!!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting28.12.2003. u 13:37 - pre 247 meseci
Citat:
AstralliS:
Ja jesam trazhio na internetu bilo shta shto se tiche plain text baza,ali nisam nishta nashao.A shto se tiche mog insistiranja na txt bazu,to je zbog toga shto mi je problem da treba da znam sve silne one naredbe za MySQL,a u ostalom txt baza se lakshe edituje,skinesh sa servera,editujesh na hdd-u i okachish.A MySQL...treba da se nadam da mi necce pucci veza.

:))))))))))))))))))))

ovo je skrivena kamera, jel da?

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting28.12.2003. u 13:45 - pre 247 meseci
Nikola, ako su to razlozi da ne korsitiš MySQL onda odmah počni :)

SQL jezik možda izgleda strašno na početku, on je ustvari vrlo jednostavan i mnogo njegov emogućnosti ti i neće trebati. Moć koju će ti dati u manipulaciji podataka će ti se višestruko isplatiti. Neke stvari koje sada mroaš ručno da programiraš, SQL ti uradi u jednoj komandi, brže i sigurnije a uz to bićeš pošteđen gomile editovanja.

Što se tiče problema sa ažuriranjem, n brini se oko toga. Prenos podataka na MySQL sereru je vrlojednostavan i radi se preko običnih tekstualnih datoteka koje možeš i ručno da edituješ,mada j eto uglavnom poptuno nepotrebno.

Možeš kod sebe u lokalu da podigneš MySQL server (što je vrlo jednostavno, praktično raspakuješ arhivu i pokreneš exe) i tqada sva ažuriranja da odradiš na svomračunaru a ond asmaouradiš jedan export sa svog servera iimport na server na provajderu.

Uz to, dobijaš mnogo više mogućnosti. Ne treba mnogo truda da omogućiš ažuriranje podataka i na sajtu.

Ono što je najvažnije, iz tih podataka kroz SQL možeš da dobiješ mnogo više izveštaja uz vrlo sitne intervencije u parametrima.

Ukratko: baci sena SQL. Kad jednom probaš, biće ti neverovatno da ti je bilo odbojno :)
 
Odgovor na temu

AstralliS
Nikola Savic
Surdulica

Član broj: 17095
Poruke: 6
*.ptt.yu

ICQ: 192898341


Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting28.12.2003. u 14:14 - pre 247 meseci
O.K.Ovako,kao prvo meni MySQL nije stran,jer sam i radio jednu bazu u njemu.Samo mi je glupo da svaki put treba da trazhim sintaksu neke naredbe u PHP manualu ili tome slichno.Druga stvar,razgovarao sam sa jednim "prijeteljem",koji kazhe da je sa txt bazama lako raditi,e sad samo shto taj prijatelj nije bash neki prijatelj i necce da kazhe sushtinu rada sa txt bazama.Da li je ovo dovoljan razlog za moje da ga nazovem "zalaganje" za rad sa txt bazama?Recimo,npr. mozhe li mi iko recci kako treba da izgleda jedan txt fajl,koji mi ustvari predstavlja bazu?I kasnije skript(php) za povezivanje sa bazom i njeno ischitavanje?
Heavy Metal Is The Law!!!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting28.12.2003. u 14:21 - pre 247 meseci
Čoveče,
da li si pogledao php manual uopšte. Hoćeš od nas gotovo rešnje, pa izvini, okači zahtev za ponudu u IT Jobs i neko će se javiti da to za čokoladu i odradi. Ukratko i pojednostavljeno: otvoriš fajl, učitaš strign iz njega, rastaviš string i dobiješ niz vrednosti koje dalje koristiš. Za sve imaš široku dokumentaciju u PHP Manual-u.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting28.12.2003. u 17:04 - pre 247 meseci
Nikolaako bas insistiras na txt bazi, onda napravi jedan db.php i u njemu napravio php nizove po zelji u koje ces smestiti podatke.

Iz php-a koji to treba da prikazuje samo include-ujes taj db.php i teras... Niti treba nesto da parsiras niti da se patis sa citanjem. Nizovi ce ti biti kao takvi "vidljivi"" u php kodu.

Naravno, neces imati mogucnost da on line upisujes podatke utakvu bazu.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting28.12.2003. u 21:55 - pre 247 meseci
@ Broker: Pedja, nisi skapirao.. Decko 'oce da mu ovde napisemo sve, a on samo da uploaduje... Ima li neko da mu izadje u susret? Da ne pamti one silne SQl komande i haba tastaturu :(


evo primer txt baze:

1,qrac,palac
2,xyz,sdsd
3,ovo,ono
4,nesto,nista

 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.boox.co.yu

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting12.01.2004. u 10:10 - pre 246 meseci
Citat:
O.K.Ovako,kao prvo meni MySQL nije stran,jer sam i radio jednu bazu u njemu.Samo mi je glupo da svaki put treba da trazhim sintaksu neke naredbe u PHP manualu ili tome slichno

Wau :) PHP manual je bas uznapredovao kad je poceo da opisuje i (My)SQL sintaksu

Citat:
Druga stvar,razgovarao sam sa jednim "prijeteljem",koji kazhe da je sa txt bazama lako raditi,e sad samo shto taj prijatelj nije bash neki prijatelj i necce da kazhe sushtinu rada sa txt bazama.

Pored takvih prijatelja neprijatelji su suvisni.

Moj savet ti je, ako nameravas da se ikada iole ozbiljnije bavis PHP-om ili programiranjem uopste, nauci SQL. Mozda ti baza zaista nije neophodna za taj projekat koji pominjes, ali u sledecem projektu ce ti verovatno zatrebati.

Uzgred, ako bas insistriras na text fajlovima, koristi brate XML i PHP DOM ekstenzije za parsovanje / menjanje istih. Imas jako lepe gotove klase u pear-u (pear.php.net)koje mozes da probas.

 
Odgovor na temu

Dzhana
Jana Poljovka
RZTR programer
Novi Sad

Član broj: 21810
Poruke: 17
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 309419471


Profil

icon Re: Plain text baze podataka + php scripting03.03.2004. u 02:52 - pre 245 meseci
postavlja se pitanje: Zasto toliko insistirati na plain text - u,
kada je MySQL jako lak, skroz lepo radi sa PHP-om, besplatan...
I zar nije mnogo lakse raditi sa bazom nego sa fajlom?
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Plain text baze podataka + php scripting

[ Pregleda: 5617 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.