Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

QT 4 neće novi projekat

[es] :: C/C++ programiranje :: QT 4 neće novi projekat

[ Pregleda: 1454 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon QT 4 neće novi projekat18.01.2009. u 11:57 - pre 185 meseci
Pokrenem QDevelop C++ 3.5 . Želio bi otvoriti novi projekat uz već postoječi na kojemu radim. Prvo zatvorim postojeći projekat. Stvar vrlo jednostavna na prvi pogled. Odem u menu Project / New project.

Tada mi se otvori folmular sa template popisom , a u donjem dijelu trebam odabrati PATH i ime projekta. Nakon upisa imena projekta, disamblira se se gumb NEXT i tako nastaviš dalje. Međutim kod mene gumb NEXT ostaje i dalje disambliran i ne mogu nastaviti dalje.

Međutim ako odaberem koji template iz popisa tada se odmah pojavi gumb NEXT. Ima li netko ideju ?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: QT 4 neće novi projekat20.01.2009. u 14:01 - pre 185 meseci
Probaj Qt Creator. Iza nega stoji proizvodjac Qt-a (Qt Software, bivsi Trolltech), pa bi, bar sto se tice Qt specijalizovanih okruzenja trebalo da u njemu bude buducnost.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

feniks-sd

Član broj: 163192
Poruke: 173
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: QT 4 neće novi projekat21.01.2009. u 20:03 - pre 185 meseci
Citat:
Probaj Qt Creator. Iza nega stoji proizvodjac Qt-a (Qt Software, bivsi Trolltech), pa bi, bar sto se tice Qt specijalizovanih okruzenja trebalo da u njemu bude buducnost.


Ma imam ja cijeli paket. Prešao sam na najnovije dostupnu verziju. Malo je drugačija po pristupu od predhodne verzije, još se baš ne snalazim u svemu. Dokumenatacija koja je kod njih dostupna napisana je na način da se u njoj snalaziš kada već razumiješ cijeli koncept. Više služi kao reference manual. To je u pravilu dobro, jer predpostavljaju da su se ljudi već navikli na njihov proizvod i da se ne treba ponavljati, ne računajući pri tome da netko tek počinje raditi sa njihovim alatom. Sve u svemu zadovoljan. Kaj nebudem znao pitat ću . Uvijek ima netko iskusniji.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2790 Profil

icon Re: QT 4 neće novi projekat22.01.2009. u 21:29 - pre 185 meseci
Za one koji se prvi put sreću sa Qt-om postoji udžbenik Qt-a. Pretraži malo ovaj forum.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: QT 4 neće novi projekat

[ Pregleda: 1454 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.