Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Text box u reportu - vertikalno poravnanje

[es] :: Access :: Text box u reportu - vertikalno poravnanje

[ Pregleda: 2695 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stranac2

Član broj: 6178
Poruke: 189
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Text box u reportu - vertikalno poravnanje09.01.2009. u 06:39 - pre 186 meseci
Na reportu imam text box u koji stane dva reda teksta.
Može li se kako napraviti (kao u Excelu) da text box ima vertikalno poravnanje postavljeno na bottom (dno), tako da ako ima jedan red teksta, taj tekst je na dnu text boxa?
Ja sam to napravio tako da sam ispitivao duljinu stringa koji ide u text box i ako string ide u jedan red dodavao ispred prazan red (vbCrLf). Tako je jedan red teksta na dnu text boxa. Veliki nedostatak ovoga je što tekst može biti napisan pisanim ili štampanim slovima, pa je to različita duljina teksta u centimetrima (Len(string) je isti, a duljina u centimetrima različita). Ovo vodi do drugog pitanja:
Može li se kako ispitati da li je tekst u text boxu prelomljen u dva reda?

Zahvaljujem
Pozdrav
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Text box u reportu - vertikalno poravnanje09.01.2009. u 11:29 - pre 186 meseci
Probaj da experimentišeš sa svojstvom TextWidth reporta.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

stranac2

Član broj: 6178
Poruke: 189
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Text box u reportu - vertikalno poravnanje09.01.2009. u 12:07 - pre 186 meseci
Citat:
domaci_a_nas: Probaj da experimentišeš sa svojstvom TextWidth reporta.

Nisam baš razumio.
Report ima svojstvo Width, ali to mi ne znači ništa, nije bitno.
Text box ima svojstvo Width, ali to je širina polja i to mi opet ništa ne znači.
Značilo bi mi da znam širinu teksta koji je u poljima (ne broj znakova).
Zahvaljujem
Pozdrav
 
Odgovor na temu

AnoninO
Faruk Pasic
BIH, Sarajevo

Član broj: 78773
Poruke: 66
92.36.165.*



Profil

icon Re: Text box u reportu - vertikalno poravnanje11.01.2009. u 00:18 - pre 186 meseci
mislim da imas u properites funkciju vertical ;)

provjereno.
:D
ako to ne uspije napravi u excelu i napravi copy paste ;) i neka ti prebaci kao sliku!
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Text box u reportu - vertikalno poravnanje11.01.2009. u 11:02 - pre 186 meseci
Da li ti je slučajno palo na pamet da pogledaš da li report ima i Built In funkciju TextWidth pre nego što si postavio komentar? Ako neko odvoji svoje vreme da ti pomogne, zašto ti ne odvojiš vreme da pogledaš u Object Browseru (poziva se u VBA editoru pritiskom na F2) da li postoji ta funkcija?

Argument je proizvoljan tekst, a rezultat je širina tog teksta u jedinicama mere za report (podešava se preko svojstva ScaleMode). Na osnovu toga možeš da odrediš širinu svakog slova, to postepeno sabiraš dok ne naiđeš na space u tvom Stringu pa proceni da li na tom Space da prelomiš tekst ili sledećem. Sve ovo treba da se radi na Report_Page Eventu.

E sad, postoji druga varijanta, da ovo uradiš samo jednom i širine svakog slova snimiš u tabelu. Posle bi mogao da sve ovo odrediš pre štampanja reporta, preko neke funkcije, mislim da će tako biti brže.

Izvini ako sam bio malo grublji, ali videćeš da si već dobio to što bi ti značilo.

Pozz
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

stranac2

Član broj: 6178
Poruke: 189
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Text box u reportu - vertikalno poravnanje12.01.2009. u 10:23 - pre 186 meseci
Zahvaljujem na pomoći. Kritika je u redu, trebao sam bolje potražiti. Funkcija TextWidth je pomogla.

Zahvaljujem još jednom.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Text box u reportu - vertikalno poravnanje

[ Pregleda: 2695 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.