Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?

[es] :: Office :: Excel :: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?

[ Pregleda: 3282 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?07.01.2009. u 11:41 - pre 186 meseci
Da li je moguce sa vlookup ili je nekako prosiriti da kada nadje trazenu vrednost vrati rezultat iz kolone npr 6 ali da joj ja zadam iz kojeg reda, jer mi treba vise vrednosti iz te kolone za novu tabelu a koje su vezane za pronadjenu vrednost.



[Ovu poruku je menjao 3okc dana 07.01.2009. u 17:37 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?07.01.2009. u 16:41 - pre 186 meseci
Treba ti HLOOKUP(): radi isto što i VLOOKUP(), samo, vrši pretragu po redovima..
Tačnije, tebi treba ugnježdena HLOOKUP() unutar VLOOKUP().
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.167.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?07.01.2009. u 16:41 - pre 186 meseci
Možeš iskoristiti kombinaciju MATCH i OFFSET funkcija da zameniš VLOOKUP u tvom slučaju.

MATCH funkcija vraća poziciju ćelije koja sadrži zadatu vrednost u nizu ćelija. Tako formula
Code:
=MATCH(J3;B1:B15;0)

vraća 3 što je pozicija ćelije B3 u nizu B1:B15 koja sadrži zadatu vrednost Marko Marković (J3). 0 je parametar pretrage i označava da se traži baš ista vrednost (exactly equal)

Kad imamo ovu vrednost možemo iskoristiti OFFSET funkciju da se pozicioniramo na potrebu ćeliju. OFFSET vraća referencu na ćeliju koja je udaljena zadati broj redova i kolona u odnosu na početnu ćeliju. Ako kao početnu ćeliju uzmemo i sa m obeležimo vrednost dobijenu sa prethodnom formulom (MATCH) formula:
Code:
=OFFSET(H1;m;0)

vratiće referencu na H4, što tebi treba.

Sa uvodjenjem apsolutne adrese zbog lakšeg kopiranja, konačna formula za bruto total za radnika je
Code:
=OFFSET($H$1;MATCH($J3;$B$1:$B$15;0);0)


a za porez:
Code:
=OFFSET($H$1;MATCH($J3;$B$1:$B$15;0)+1;0)


Sve bi moglo biti lakše da si drugačije oganizovao podatke. Posebno mi upada u oči preskakanje C i K kolone. Ovo stvara probleme kod selekcije i komplikuje bilo kakve analize.





[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 07.01.2009. u 23:18 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?07.01.2009. u 17:05 - pre 186 meseci
Dečki fantastični prijedlozi i rješenja
Ja sam to probao sa formulom u L3 => =IF(J3=B3;VLOOKUP(L2;B4:H4;7;FALSE)) i radi
Doduše kao što je Peca rekao organizacija nije baš najbolja pa svaku formulu treba odraditi posebno
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?07.01.2009. u 21:18 - pre 186 meseci
E, hvala na predlozima, sad cu da pokusam pa da vidim koji je nacin najprikladniji. Sto se tice ovoga fajla sto sam prikacio, njega sam na brzinu odradio kao skicu onoga sto mi treba ali mozete racunati da su one kolone preskocene slucajno, pa ako je zbog toga izostavljeno neko prakticnije resenje ne bi bilo lose da se napise. Inace, sustina mi je da dobijem formulu koja ce se moci kopirati sto je kod ovakvih tabela prilicno tesko.
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?07.01.2009. u 22:14 - pre 186 meseci
Bilo bi idealno da je moguce u offset funkciju ubaciti match kao referencu, to bi odradilo lavovski posao, al cini mi se da nije. Sto se tice hlookup unutar vlookup malo je nezgodno za kopiranje, tj ovaj deo koji se odnosi na hlookup.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
194.106.167.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?08.01.2009. u 21:06 - pre 186 meseci
Ajde pokušaj da objasniš šta je problem. Onaj tvoj primer se rešava sa kombinacijom MATCH OFFSET, kako sam opisao.
Formule napraviš za prvi red i onda samo kopiraš za ostale redove (radnike). Vidi prilog.



Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?08.01.2009. u 21:21 - pre 186 meseci
U redu je, jos sinoc sam uradio tako al u pocetku nisam bas skapiro offset pa sam se nesto istripovo da ne moze da se kopira. Hvala za predlog.
 
Odgovor na temu

donbozone
Beograd

Član broj: 115072
Poruke: 294
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?08.01.2009. u 22:03 - pre 186 meseci
Jos samo jedno pitanje za "JPeca" : Ako imam jos jednu tabelu kao sto je ona prva gde Marko Markovic opet ima iste pozicije - bruto, neto, porez itd...da li je moguce prosiriti formulu koju smo dobili pa da proverava i drugu tabelu i da ako pronadje i tamo Marko Markovic izbaci zbir za iste pozicije, a ako pronadje u prvoj ali ne i u drugoj da mi ne ispise N/A nego da da vrednost iz prve tabele.? Ovo je prilicno komplikovano al mozda moze nesto da se skarabudzi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Vlookup da vraca vrednost iz razlicitog reda?

[ Pregleda: 3282 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.