Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 271108 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 10:15 - pre 157 meseci
Slazem se u potpunosti, tu se nema sta dalje reci
 
Odgovor na temu

.sasa.

Član broj: 181517
Poruke: 22
89.216.37.*



+36 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 11:11 - pre 157 meseci
Paralelni univerzumi su jeftin nacin da se rese paradoksi. I da recimo postoje onda je putovanje kroz vreme potpuno besmisleno jer nikad neces uspeti da promenis istoriju *svog* univerzuma.
I zato cim vidim da neko pominje 'time travel' dobijam nagon za povracanjem :)

Citat:


To mi se cini kao razumnije objasnjenje :)
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: The Disclosure Project, teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 11:24 - pre 157 meseci
Kako mozes putovati kroz vreme kada se ni ne zna sta je vreme, sem nekog broja oscilacija u necemu negde..mislim to je najpribliznije objasnjenje.

Kao i vecina nauke, samo najbolja predpostavka sa nesto malo dokaza koji su prilagodjeni nasem svatanju i nasem mozgu a niko ne moze sa sigurnoscu da kaze da je sve to apsolutno bas tako...

p.s

Covecanstvo sa sigurnoscu ne moze da utvrdi sta je uzrok visokom krvnom pritisku (sem soli i nervoze) a kamo li da se plete sa vremenom i paralelama...
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 13:41 - pre 157 meseci
Citat:
Paralelni univerzumi su jeftin nacin da se rese paradoksi.


Sta bi bio skuplji nacin?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 13:53 - pre 157 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Sta bi bio skuplji nacin?

Pa evo npr., ti si ovdje vise puta iznosio ideju da bi trebalo osnovati neku "planetarnu komisiju" gdje bi se trebali sprcati milioni i milijarde novaca, u cilju skupljanja i obrade svih "svjedocenja" i "dokaza" sirom planete, pa na nekom "sudjenju" u nekoj "sudnici", vrednovanjem iskaza nekih "svjedoka" toboz doci do - ni manje ni vise - nego naucnih cinjenica.

Eto, npr. finansiranje takve jedne budalastine bi bilo veoma skupo, al' ne zbog kolicine para, vec zbog kolicine gluposti u citavoj toj ideji.
Otkrice paralelnih dimenzija nije skupo platiti ni trilion dolara, ali za budalastinu je skupo platiti i jedan dolar.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 14:47 - pre 157 meseci
Samo jedna mala ispravka. Na sudu bi se doslo do istine u vezi tajnih projekata i onoga sto se u okviru tih projekata radilo. To je ono sto sam ja oduvek govorio. Tvrdnja o utvrdjivanju "naucnih cinjenica" na sudu je budalastina koju si ti sam izmislio kako bi na osnovu te izjave opovrgao moje misljenje. Prilicno providno i plitko sa tvoje strane.

Sa druge strane, slazem se da bi bilo u redu potrositi bilo koji kolicinu para za probijanje barijera u dosadasnjem razumevanju univerzuma. I kao produzetak toga, bilo bi u redu potrositi veliku kolicinu para da bi se doslo do saznanja koja vec postoje na tajnim projektima i bez opravdanog razologa su sakriveni od ostatka populacije.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 15:20 - pre 157 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Samo jedna mala ispravka. Na sudu bi se doslo do istine u vezi tajnih projekata i onoga sto se u okviru tih projekata radilo.

Evo sa'cu da ti objasnim jednu veliku stvar: citav smisao tajnih projekata je bas to sto su tajni.
Zasto ti mislis da bi sad odjednom trebali da postanu javni?!
Valjda oni ljudi sto su osmislili, finansirali i sprovodili te projekte vise znaju o njima nego ti ili neko piskaralo iz Treceg Oka, pa je valjda pametnije vjerovati njima kada kazu da to treba da ostane u tajnosti, nego kojekakvim laprdalima sto nemaju niocem pojma, ali "znaju" da bi trebalo svi da imaju pristup svemu.

Tako i ti ljudi koji stoje iza tih projekata, da oni smatraju da ti treba da znas nesto o tome, oni bi sami dosli tebi na vrata i zamolili te da podjes sa njima da ti nesto pokazu. Cim oni tako ne rade, znaci da smatraju da ti nisi za to. A cim su oni u stanju da izvode kojekakve slozene tajne eksperimente, a ti nisi to u stanju, znaci da su pametniji od tebe, pa sam ja skloniji njima da povjerujem kad kazu da neke stvari od tebe treba sakrivati, nego tebi koji tvrdis da sve treba pred tebe iznjeti na tanjiricu sa plavim obrubom.

Uostalom, ako ti je do tajnih projekata uzmi pa ih izvodi sam.
Kakav je to bezobrazluk od zahtjeva - da dok sjedis kuci, gluvaris po internetu i sta ti ja znam - i onda imas jos i obraza da od nekih drugih ljudi koji su krvavo radili na projektima i obezbedjivanju para za sprovodjenje istih, zahtjevas da tebi donesu rezultate na 'izvol'te'.
Nijedan od tih projekata za cijim otkrivanjem ti zudis nije izvodjen ovdje u tvojoj postojbini, pa prema tome ne mozes ni da kukas da se toboz finansirao od tvog poreza pa da kao imas pravo nesto da znas.
Prema tome, ne postoji nikakav osnov po kome bi ti imao pravo da znas sta se krije npr. iza americkih tajnih projekata, sem tvoje bezobrazne zelje da se koristis rezultatima tudjeg rada, a da za to nista ne platis.


 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 15:59 - pre 157 meseci
Upravo si pokazao sustinsko nerazumevanje problema i gresku u razmisljanju.

Prvo sto se tice finansiranja i para: Otkud znas da i Srbija nije finansijski ucestvovala na nekima od tih tajnih projekata? Jos bitnije od toga jeste pitanje, da li su se projekti finansirali od trgovine narkoticima i oruzijem? (jok nisu). A to je vec svetski problem i svaki stanovnik planete ima puno pravo da postavlja pitanja u vezi toga. Takodje, iz bilo cijeg budzeta da su uzimali pare, duguju objasnjenje i polaganje racuna tom istom narodu koji je to sve finansirao. A u slucaju nelegalnih aktivnosti moraju da odgovaraju pred zakonom. Sve dok su pod velom tajne i tzv. nacionalne sigurnosti nikome ni za sta ne polazu racune. Samim tim je i opasnost od nemoralne i destruktivne upotrebe novih tehnologija mnogo veca.

Druga stvar, nije sustina u koriscenju rezultata projekata, mada je i to bitno, pogotovu ako su rezultati rada nove tehnologije koje omogucavaju mnogo jeftiniju energiju od postojecih izvora ili antigravitacionu tehnologiju koja ima bezbroj korisnih primena, vec je sustina u javnom nadgledanju rada tih projekata. Za razliku od tebe koji bezuslovno verujes nekim nepoznatim ljudima koji su sebi dali za pravo da odlucuju o tome ko i koliko treba da zna, ja ne verujem uvek u njihove najbolje namere i moralne odluke. Zbog toga je neophodna javna kontrola njihovog rada.

Neke tehnologije su toliko opasne da bez javne kotrole nikada ne mogu biti bezbedno koriscene i istrazivane. Kao i nuklearna tehnologija i sve druge opasne i napredne tehnologije moraju biti strogo nadgledane.

Ako ne razumes to, onda nemas dovoljno samosvesti i osecanje odgovornosti. Ili mozda imas kompleks nize vrednosti i pustas da ti "oni odozgo" kazu sta i kako treba da radis i mislis.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 18:05 - pre 157 meseci
Nista od toga.
Samo imam fobiju od toga da nekoj budali koja vjeruje da zemljom tajno upravljaju gusteroliki vanzemaljci dopadne u ruke napredna tehnologija kojom bi krenuo da istrebljuje te gusterolike vanzemaljce, a koji su se u medjuvremenu maskirali u obicne ljude, a koje samo taj umobolnik moze da razaznaje od "obicnih" ljudi.

Iz istog tog razloga pristup lansiranju nuklearnog oruzja imaju samo neki, a ne svaka budala "iz javnosti" koja misli da bi i ona trebala da drzi prst na tom dugmetu.
Da su za vreme Kubanske nuklearne krize odlucivale ovce na referendumu da li ili ne pritisnuti to dugme, danas svijeta mozda ne bi ni bilo.
Prema tome, ono sto prilici ovcama i siroj javnosti je da pasu travu, odlucuju o penzionom, socijalnom i zdravstvenom programu, o zabranjivanju ili nezabranjivanju pusenja na javnim mjestima, rada kafica poslije odredjenog vremena, zidanju minareta i tako toga.
A to cime bi ti da se bavis nije za sire narodno stado, nego za neke koji imaju dovoljno pameti da se time bave.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima31.05.2011. u 23:24 - pre 157 meseci
"Sirom narodnom stadu" kako ih ti zoves ili ti obicnim ljudima bi bilo bolje da sto pre postignu takvu pamet da mogu da preuzmu kontrolu i odgovornost nad svojom sudbinom.

Zemljom ne upravljaju gusteroliki vanzemaljci. Da ponovim jos jednom. Zemljom ne upravljaju gusteroliki vanzemaljci. To je moj zvanican stav. Mi sami ovde vodimo svoj show.

Pristup nuklearnom oruziju nemaju "samo neki" vec jedan covek, koji je ujedno i predsednik zemlje koja takvo oruzije poseduje. Razlog zbog cega je to tako jeste sto je tehnologija javno poznata i predsednik "po defaultu" mora da ima tu kontrolu. A predsednika biraju na izborima direktno gradjani. I kao slag na tortu imamo agencije kao sto je Medjunarodna Agencija za Atomsku Energiju koja nikada ne bi postojala da je nuklearno oruzije recimo jos uvek tajni projekat. Vec bi nekakav general, zaduzen za tajne operacije mogao da ima odlucujucu rec sta ce da primeni i kako, nezavisno od bilo kakve druge supervizije a na potencijalu propast mnogo nevinih ljudi.

Sustinski, ti smatras da je narod nezreo da se nosi sa takvim problemima dok je moj stav da bez obzira na to sto jeste generalno nezreo, pogotovu u Srbiji, da nema drugog izbora nego da preuzme takve odgovornosti.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.06.2011. u 00:03 - pre 157 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: "Sirom narodnom stadu" kako ih ti zoves ili ti obicnim ljudima bi bilo bolje da sto pre postignu takvu pamet da mogu da preuzmu kontrolu i odgovornost nad svojom sudbinom.

Nisu je postigli za proteklih 20 'iljada godina, i nece ni u sledecih 20 'iljada.
Mada, za sve to vreme bilo je nekih zaludjenika koji su - neuvazavajuci (ili nepoznajuci) prirodne cinjenice o ljudskom drustvu - smatrali da je tako nesto moguce.
U sustini, obicna utopija, kao i mnoge druge.
Citat:
Ankalagon the Black
Zemljom ne upravljaju gusteroliki vanzemaljci. Da ponovim jos jednom. Zemljom ne upravljaju gusteroliki vanzemaljci. To je moj zvanican stav. Mi sami ovde vodimo svoj show.

Pa nisi nas upoznao sa svojim novim stavovima. Dosad si nas uglavnom ubjedjivao da show vode kojekakvi svemirci, a ponekad i oni Blufonci, i kojekakvi drugi Zemaljci... zavisno na kojoj temi si ucestvovao. Iako si vise puta bio zamoljivan da uskladis svoje stavove sa razlicitih svojih nastupa u razlicitim temama, to nisi ucinio.
Tako da, na ovoj temi ja smatram da ti smatras da show vode vanzemaljci, a na temi o Bilderberg (ili kako se vec zove) grupi, smatram da smatras da show vode ti Bilderbergovci, na nekim drugim temama show po tebi vodi CIA i sta ti ja znam.
Znaci, dogovori se prvo sa samim sobom ko vodi show, pa nam onda prenesi sta si se dogovorio.

Citat:
Ankalagon the Black: I kao slag na tortu imamo agencije kao sto je Medjunarodna Agencija za Atomsku Energiju koja nikada ne bi postojala da je nuklearno oruzije recimo jos uvek tajni projekat. Vec bi nekakav general, zaduzen za tajne operacije mogao da ima odlucujucu rec sta ce da primeni i kako, nezavisno od bilo kakve druge supervizije a na potencijalu propast mnogo nevinih ljudi.

Ne. Atomska energija nije javni projekat zbog toga sto je neko odlucio da ne bude tajni (a bio bi tajni da je mogao da ostane), nego zbog napretka nauke koja je omogucila da takva tehnologija ne moze ostati tajna. Fizika je bila dovoljno uznapredovala da je svako ko je za to bio zainteresovan mogao i da dodje do upotrebljivih rezultata, bez obzira sto su oni koji su prije njega do toga dosli sakrivali svoje rezultate.
Ali, u glavi paranoika koji nemaju mnogo pojma o problematici oko koje paranoisu, obicno su neka suludna objasnjenja "najlogicnija".

Citat:
Ankalagon the Black
Sustinski, ti smatras da je narod nezreo da se nosi sa takvim problemima dok je moj stav da bez obzira na to sto jeste generalno nezreo, pogotovu u Srbiji, da nema drugog izbora nego da preuzme takve odgovornosti.

Znaci, ti smatras da neko ko je nezreo za preuzimanje neke odgovornosti ipak treba da preuzme tu odgovornost?!
Zanimljivo stanoviste. Vrlo zanimljivo.
Mada, to donekle rasvjetljava porjeklo mnogih tvojih stavova i zakljucaka.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.06.2011. u 05:40 - pre 157 meseci
super ovo sa nezrelima koji trebaju da preuzmu odgovornost!
Evo ja znam bar pet ljudi kojima ne bi dao dvije nacrtane ovce da cuvaju jer ce izgubiti tri. E oni su nezreli i kao takvi su stvoreni da ih preporucimo kod Medvedeva i Obame da im podare na cuvanje kodove nuklearnog arsenala! Sta ima veze sto su nezreli - njihovo pravo je da imaju kontrolu...


More, goli otok treba ponovo aktivirati.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima01.06.2011. u 21:39 - pre 157 meseci
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.06.2011. u 09:37 - pre 157 meseci
Citat:
Nisu je postigli za proteklih 20 'iljada godina, i nece ni u sledecih 20 'iljada.


Ustvari, postizu je upravo dok pises taj tekst. Mozda si cuo za termin Arapsko Prolece ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Arab_Spring

Kada se uskoro ili za koji mesec zavrsi vladavina Gadafija u Libiji, sledeca na redu ce biti Sirija i dalje redom. Uprkos skepticizmu i malodusnosti pojedinaca nalazimo se u periodu kada je populacija na planeti vise budna i politicki svesna nego ikada u istoriji. Talas promena je sada nemoguce zaustaviti. Videces, za deset godina, neces moci da prepoznas svet koji danas mislis da poznajes.


Citat:
...Znaci, dogovori se prvo sa samim sobom ko vodi show, pa nam onda prenesi sta si se dogovorio.


Shvaticu taj ceo pasus kao pitanje. Odgovor:

Niko ne kontrolise svet u smislu da ima odlucujucu rec u svemu u svakoj zemlji, gradu, opstini...
Svet ne kontrolisu vanzemaljci, ni javno ni tajno. E sada, najdominantniji faktori na planeti su tajna drustva i pojedine nacije. Svi se oni medjusobno bore za sto veci uticaj, prosperitet u biznisu i generalno uticaj na pravac razvoja i buducnost ljudske rase, pri cemu specificne filozofije navedenih tajnih drustava i nacija igraju veliku ulogu. Neki od najvecih igraca su sledeci: Consistory of the Majestic (poznat i kao Majestic 12) koji je autonoma organizacija uvek u alijansi sa USA administracijom, Illuminati koji imaju za cilj stvaranje idealnog totalitarnog drustva gde bi oni i njihovi potomci bili apsolutni vladari i kontrolori celog drustva (plan koji ukljucuje eliminaciju velikog procenta stanovnistva jer je nemoguce vladati ovolikim brojem ljudi na planeti kakav je danas), Sisterhood of Fulcanelli koje je prastaro tajno drustvo sastavljeno u principu od zena, Kina, Indija i druge nacije koje su vec sada toliko velike i mocne da nisu lak plen za prethodno navedena tajna drustva, tu su zatim i Masoni (Freemasons) ciji je uticaj i dalje veliki ali se moze ocekivati drastican pad u buducnosti, ne treba zaboraviti ni Vatikan, Zioniste.... Postoji jos sigurno veliki broj manjih i vecih "igraca" za koje nisam nikada ni cuo ili sam zaboravio da ih pomenem.

Ali, najjaci igrac od svih njih jeste obican narod cija politicka svest je sve jaca.


Znaci, kad upalis televizor i vidis pravu papazjaniju svega i svacega sto se dogadja u svetu to je nista drugo nego refleksija slozene i prave politicke situacije koja nema uvek svoj izvor u volji pojedinih predsednika drzava.

Citat:
Ne. Atomska energija nije javni projekat zbog toga sto je neko odlucio da ne bude tajni (a bio bi tajni da je mogao da ostane), nego zbog napretka nauke koja je omogucila da takva tehnologija ne moze ostati tajna.


Ne. Bacili su atomske bombe na Hirosimu i Nagasaki, tesko da posle toga postojanje tehnologije moze da ostane tajna kao sto je bila do tada.

Citat:
Fizika je bila dovoljno uznapredovala da je svako ko je za to bio zainteresovan mogao i da dodje do upotrebljivih rezultata, bez obzira sto su oni koji su prije njega do toga dosli sakrivali svoje rezultate.


To ti ja isto upravo govorim za postojanje vanzemaljaca.

Citat:
Znaci, ti smatras da neko ko je nezreo za preuzimanje neke odgovornosti ipak treba da preuzme tu odgovornost?!


Kazem ti da nema drugog izbora. Ili prava sloboda ili totalitarno drustvo. Ishod zavisi od stavova i odluka koje danas donosimo. Svet se nalazi na prekratnici koja je veca od bilo kog poznatog dogadjaja i perioda istorije. Sada je situacija kada moras da zagrizes metak i bio spreman ili ne da krenes NAPRED.


 
Odgovor na temu

.sasa.

Član broj: 181517
Poruke: 22
89.216.37.*



+36 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.06.2011. u 13:55 - pre 157 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Sta bi bio skuplji nacin?


Nema 'skupljeg' nacina, bas zato smatram da je putovanje kroz vreme glupost.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.06.2011. u 15:18 - pre 157 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Ne. Bacili su atomske bombe na Hirosimu i Nagasaki, tesko da posle toga postojanje tehnologije moze da ostane tajna kao sto je bila do tada.

Znaci, oces reci - za postojanje atomske energije, sem tvoraca atomske bombe, nije niko drugi znao dok nisu vidjeli da je negdje nekakva velika bomba grunula, pa im palo na pamet da to moze biti samo atomska bomba?!
A potom - oni koji do tada nisu imali tu tehnologiju - otisli su i Hirosimu i Nagasaki i tamo skupljali komadice od eksplodiranih bombi i onda tako slaganjem tih komadica dosli do nuklearne tehnologije?!

Ako nisi znao, principi su manje-vise bili poznati svima, daleko prije pocetka rata, a rat je samo ubrzao razvijanje tehnologije, do koje bi se svejedno doslo kad tad i bez rata, samo malo sporije jer je rat drasticno umnozio ulaganje sredstava u to.

Mada, mislim da je besmisleno odgovarati na ovakve tvoje konstatacije, jednako kao sto bi bilo besmisleno nekog sad ubjedjivati da Zemlja nije u obliku tetrapaka. Ako neko vec u takvo nesto vjeruje tesko da se kod njega nesto moze postici pozivanjem na logiku i cinjenice.

Citat:
Ankalagon the Black: Ustvari, postizu je upravo dok pises taj tekst. Mozda si cuo za termin Arapsko Prolece ?

Ako ti nisi mozda cuo, zapadna verzija "arapskog proljeca" desila se jos 1789 godine - poznato u istoriji pod nazivom "Francuska revolucija" - i evo 222 godine kasnije zapadni narod jos nije stigao do tog tvog "opamecenja". Zasto mislis da ce Arapi nakon svog "proljeca" dostici opamecenje za par godina.

Citat:
Ankalagon the Black: Svet ne kontrolisu vanzemaljci, ni javno ni tajno.

Otkud ti to znas? Objasni.

A za ovaj elaborat o "tajnim" drustvima - o kojiima izgleda svi sve znaju, pa mi nije jasno sto ih uopste zovete tajna - mislim... sta reci... respect.


Citat:
Ankalagon the Black: Kazem ti da nema drugog izbora. Ili prava sloboda ili totalitarno drustvo. Ishod zavisi od stavova i odluka koje danas donosimo. Svet se nalazi na prekratnici koja je veca od bilo kog poznatog dogadjaja i perioda istorije. Sada je situacija kada moras da zagrizes metak i bio spreman ili ne da krenes NAPRED.

Ja mislim da se tvoj razum nalazi na prekretnici i da ne bi bilo lose da potrazis strucnu pomoc bio spreman da to sebi priznas ili ne.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.06.2011. u 16:31 - pre 157 meseci
Citat:
Nema 'skupljeg' nacina, bas zato smatram da je putovanje kroz vreme glupost.


Dobro, ako ti tako kazes.

Citat:
Znaci, oces reci...


Ne, necu to reci.

Citat:
....- i evo 222 godine kasnije zapadni narod jos nije stigao do tog tvog "opamecenja"...


Da li jos uvek zapad zivi pod apsolutnim vladavinama kraljeva i careva ? Ne zivi naravno. Bar ne javno :) Promena je bila permanentna i nema vracanja natrag.

Takodje nema vise povratka ni za Arape. Sad kada su osetili ukus slobode nikada se vise nece vracati na sada vec prolazece doba vlastodrzaca koji na vlasti opstaju decenijama. Kao i svi ostali obicni ljudi na planeti, zeljni su slobode i uskoro ce je i dobiti.

Citat:
Otkud ti to znas? Objasni.


Prema dostupnim informacijama onako je kako sam opisao. Ako se promene saznanja, promenice se i misljenje.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima02.06.2011. u 17:54 - pre 157 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Da li jos uvek zapad zivi pod apsolutnim vladavinama kraljeva i careva ? Ne zivi naravno. Bar ne javno :) Promena je bila permanentna i nema vracanja natrag.

Aha, znaci i dalje zive pod necijom vladavinom samo sad jos i ne znaju za to, posto su vladari tajni i u sjenci.
Prije su barem znali u kakvom su polozaju, a sad ni to.
Objasni nam kakav je to napredak u odnosu na doba kad su barem to znali?
Ono, kad znas da si rob barem se mozes pobuniti, a kad ne znas sanse da izadjes iz ropstva su ti nikakve.
Svako razuman bi zakljucio da je to jos gore nego ranije.

Citat:
Takodje nema vise povratka ni za Arape. Sad kada su osetili ukus slobode nikada se vise nece vracati na sada vec prolazece doba vlastodrzaca koji na vlasti opstaju decenijama. Kao i svi ostali obicni ljudi na planeti, zeljni su slobode i uskoro ce je i dobiti.

Sve sto ce uskoro dobiti je malo drugacija uloga islama u njihovim drustvima i medjusobne ratove.
Do sada je taj tamo narod ratovao "za druge" i nisu imali prilike da ratuju "poradi sebe", pa ce sada da se pozabave tim propustenim ratovima da nadoknade neodratovano.
Do njihovog "opamecenja", kojim bi eventualno stigli do danasnjeg nivoa nekog prosjecnog Evropljanina, treba jos jedno 300-400 godina minimum.
Imam priliku da svakodnevno vidjam Arape koje su odavno dosli ovdje na zapad, skolovali se i skoluju se ovdje, pa kad vidim u kakvom im je stanju socijalni um, mogu samo da zamislim na sta lice glave onih tamo koji su ostali u svojoj postojbini.

Meni ovdje fakultetski obrazovani ljudi pricaju kako je Nil Armstron kad je bio na Mjesecu cuo glas mujazita koji poziva na molitvu, pa se stoga preobratio u islam, pa onda kako kad se natpis Coca-Cola obrne naopako dobije se nesto kao: "Pobite sve muslimane i zakoljite i silujte njihovu zenu i djecu..." i tako to, pa kako onda u Kuranu ima sve do tancina napisano i objansnjeno o DNA, nuklearnoj tehnologiji, dizel-motoru, trofaznom asinhronom motoru, otkricu sijalice i gramofona, metroa i kanalizacije, brzine svjetlosti, kvarkova, leptona i Higsovog bozona, itd. u tom smislu.
E, kad u to vjeruju njihovi "akademci", onda mogu misliti na sta ce liciti to njihovo "proljece" kad jednom bude dolazilo.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 02.06.2011. u 19:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.06.2011. u 00:04 - pre 157 meseci
Citat:
Aha, znaci i dalje zive pod necijom vladavinom samo sad jos i ne znaju za to, posto su vladari tajni i u sjenci.
Prije su barem znali u kakvom su polozaju, a sad ni to.
Objasni nam kakav je to napredak u odnosu na doba kad su barem to znali?
Ono, kad znas da si rob barem se mozes pobuniti, a kad ne znas sanse da izadjes iz ropstva su ti nikakve.
Svako razuman bi zakljucio da je to jos gore nego ranije.


Sada si vec veoma blizu sustine problema. Illuminati nisu ni najmanje glupi i naivni. Postoji delikatan balans izmedju toga da se ljudi osecaju slobodnima i sigurnima i i da zaista to jesu, trenutno. Opasnost dolazi od postepenog ukidanja i gazenja sloboda i prava. Znas ono, malo ti uvedu kameru ovde i onde, pa moras da se podvrgnes redovnom pretresu na aerodromu... sve u ime odbrane od terorizma, krize, virusa...

U medjuvremenu se postaraju da negde budu teroristicki napadi s vremena na vreme, cisto da se populacija ne opusti. Na kraju ces ti njih da molis da ti ugrade RFID chip da bi, jel te, mogli da te pronadju i pomognu ti ako se nesto desi. Da li vidis kakav mentalitet osoba mora da ima da bi upala u tu zamku? Mora da ima osecaj nize vrednosti i da spas trazi od "pametnijih" ljudi, koji bi im resili njihove probleme. Ukratko, da ODGOVORNOST prebace na drugoga.

Kad cujem recenicu: "Drzava mi nije obezbedila ovo ili ono", digne mi se kosa na glavi. Kao sto je neko lepo rekao:"Drzava koja moze sve da ti obezbedi je ujedno i dovoljno jaka da ti sve uzme". Da li sada vidis vezu izmedju odgovornosti i slobode?





Svakakvih ljudi ima i kod muslimana i kod hriscana, ateista ili bilo koje druge vere. Ono sto je zajednicko svim (vecini) ljudi na planeti jeste da zele normalan zivot, porodicu, zenu, decu, da odu na odmor, da rade posao koji ih ispunjava, da uce i obrazuju se, da imaju svoju veru, svoju kulturu... Postoje mnogo vece slicnosti izmedju ljudi nego sto postoji razlika. Isto tako mlade generacije muslimana odrastaju uz twitter i facebook pomocu kojeg su se organizovali u Egiptu i Tunisu a uz svesrdnu pomoc Amerikanaca i zapada. Sve te "djavolje rabote i sotone" su im pomogle da se oslobode diktatora. To mora da ostavi pozitivne posledice za buducnost i da se zapitaju da li je bas tako kao sto ih verske hard core vodje ubedjuju da jeste. Verujem da ce ovaj talas budjenja Arapskih zemalja imati dugorocne posledice po razvoj civilizacije na Zemlji u narednim godinama, decenijama i vekovima. Mogao bi da bude katalizator promena i da bude uvod u Zlatno Doba koje je proreknuto u raznim prorocanstvima :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.06.2011. u 17:20 - pre 157 meseci
To jednostavno nije tacno.
Krajem 18 vijeka, tacnije 1794., prema svjedocenju Stiva Bleffa koji je imao prilike da cita hronike Kantarionskog bratsva - a kome nema razloga da nevjerujemo - Kantarionci su na tajnoj sjednici svih tadasnjih relevantnih tajnih drustava preuzeli vodeci primat, sto je ujedno bilo i kraj znacajnijeg uticaja Iluminata na zbivanja u svijetu.
55 godina kasnije, na sledecoj sjednici, izvrsena je nova preraspodjela interesnih sfera, i na toj sjednici su i masoni prdnuli u cabar.
Medjuitim, zbog sto manjeg "talasanja", vjestacki je odrzavan privid da Iluminati i masoni i dalje igraju neku ulogu, iako prakticno nemaju vise nikakvu stvarnu moc.
Kako su Kantarionci stupili "na vlast", sa njima je dosla i nova doktrina - "Sloboda i znanje za sve!", i to je doktrina koja se sprovodila svuda u svijetu od tada pa sve do kraja 19 vijeka.
Kantarionci su se u nekim shvatanjima o tome kako sto bolje usreciti covjecanstvo razisli na dvije frakcije negdje pocetkom 20 vijeka, i taj razlaz i sukob je doveo do I svjetskog rata. Nakon toga su se pomirili, ali Gvosistinci - koji su iskoristili unutrasnji sukob Kantarionaca - su u toj guzvi dograbili svoj dio kolaca i htjeli su da nametnu svoju doktrinu "Sloboda i znanje samo za one koji to hoce, a druge ne cerati silom na to ako nece, ili nesto tome slicno".
Na zajednickom tajnom dogovoru, 1936. u Tbilsiju, nakon zucne rasprave, doslo je bogami i do razmjene socnih psovki.
Osnovna zamjerka Kantarionaca na doktrinu Gvosistinaca je bila ta da oni koji vec nemaju znanje i slobodu ne mogu ni znati sta to znaci, pa ne mogu ni pametno odluciti da li im tako nesto treba u zivotu, te im stoga to prvo treba nametnuti silom, a oni onda kad se tako silom "opamete" mogu kasnije da se toga odreknu ako hoce.
Rasprava je trajala negdje do 3 poslijepodne kada je Gvostioncima dozlogrdilo te su rekli nesto u stilu: "More mars u tri pic.. mat...." i napustili sastanak uz rijeci "Vidjecemo se mi jos...".
Sluzbeni zapisnicar je dok je to zapisivao koristio skracenice pa je zapisao to kao "More mars u 3pm".
Kasnije je jedan ucesnik konferencije, koji je bio malo prispavao bas u tom trenutku kad se to desavalo, citao zapisnik da vidi sta je propustio, i kad je procitao "More mars u 3pm", pogresno je shvatio da se radi da su ovi odmarsirali negdje u 3 poslijepodne (jer se to bas negdje u to doba i desilo), pa i sam "usvojio" takav nacin zapisivanja vremena, i od tada neki koriste tu oznaku za vreme, kada se radi o posljepodnevnim casovima.

Elem, sukob je eskalirao - kao sto je svima poznato - u II svjetski rat.
Zavrsen je kompromisom u kome je doslo do nove preraspodjele moci, a Iluminati i masoni su dobili neke protokolarne uloge, ali bez veceg uticaja. Usvojena je nova doktrina koja glasi: "Sreca za sve, ma sta god to nekom znacilo, osim za one koji je nece - ako ih to cini srecnima, u suprotnom jok".

I eto, kao sto se iz ovih cinjenica vidi, svijet je u savrseno dobronamjernim rukama i tesko da moze biti bolje nego sto jeste.
Ti si pod uticajem propagande nekih mizernih frakcija koji i nemogu nista drugo nego da sirenjem lazi i dezinformacija o nasem vodjstvu skrenu paznju na sebe i time nastoje da vrate svijet u haos.

A osim toga, jesi li se ikad zapitao zasto je za javno ime cuvenog propagatora ovih nazadnih doktrina, tzv. Dan Burisch, izabrano bas to ime. Naime, kad se slova koja u tom imenu ucestvuju malo preraspodjele dobije se:

S,H,B,I,C,R AND U , a sto je skracenica za sledece:

Staljin, Hitler, Belzebub, Idi Amin, Cukic Dejan, Ratko and UHU ljepak, od cijeg su usmrkavanja stradale mnoge mlade duse.

Da li sada uvidjas koliko si bio u zabludi i neznanju?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 271108 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.