Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?

[es] :: PC Konfiguracije :: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19407 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neXus2000

Član broj: 24046
Poruke: 59
89.216.181.*



Profil

icon Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?03.12.2008. u 20:52 - pre 187 meseci
Ajde sada mi objasnite, kako mogu firme kao sto je ***** da stavljaju ove garantne nalepnice, i jos pri tome da daju garanciju 2 godine na komp?

Jedna stvar je, da skoro sve komponente imaju garanciju 3 godine, neke 2 ili 5, ali 3 godine je neki default. I garancija treba da ide na komponente, a ne na full pakovanje. Posebno zbog trece stavke.
Druga stvar je, da se naravno skuplja prasina u kucistu i dobro je ocistiti na svaki metar dana za neki prosek. A za 2 godine moze da se od iste prasine isplete jedan dobar dzemper :D I naravno da se zezne komp.
Treca stvar je, da sve firme koje tako lepe nalepnice na "njihove konfiguracije" ne bi smeli da to rade, sto zbog garancije i posebno sto ne koriste komponente kao sto Dell ili IBM prave, pa kad zines kuciste ono na ploci pise DELL ili IBM. Znaci nije firmirano.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 04.12.2008. u 15:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?03.12.2008. u 21:31 - pre 187 meseci
Pitas nesto ili konstatujes samo? Odgovor je imaju prava da lepe nalepnice.
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?03.12.2008. u 21:55 - pre 187 meseci
lepo fen u ruke i lagano, nece oni tebe da prevare, a kad otvoris nemoj da se slogiras kad vidis kakav je krs unutra, onda brzo na reklamaciju . :)
zar je moguce da neko kupuje racunar kod njih?
garanciju mogu da daju koliku hoce, od godinu dana do tri godine.
potrudi se da ti to crke za manje od dve godine da bi imao i neke koristi od garancije :)
pitanje za vas: jeste li videli sta se nalazi u ***** brand name racunarima :)
"ovce su za sisanje" - to ja samo konstatujem samo :)

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 04.12.2008. u 15:47 GMT+1]
toliko od majla
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?03.12.2008. u 22:18 - pre 187 meseci
Citat:
neXus2000
Jedna stvar je, da skoro sve komponente imaju garanciju 3 godine, neke 2 ili 5, ali 3 godine je neki default. I garancija treba da ide na komponente, a ne na full pakovanje. Posebno zbog trece stavke.

Garancija od 3 godine ide na pojedinacne komponente, a ne na kompletan sklop tj. racunar...sta tu tacno nije jasno?

Kakvom matematikom dolazis do zakljucka da ako sve komponente unutra imaju (a nemaju) garanciju po tri godine, i ti treba na kompletan racunar da dobijes tri godine?

Zar tebi nije logicno da kada je vise komponenti u zbiru veca je verovatnoca da nesto ne radi kako treba?

Citat:
neXus2000:
Druga stvar je, da se naravno skuplja prasina u kucistu i dobro je ocistiti na svaki metar dana za neki prosek.

To ti kao iskusan korisnik savetujes?
Veruj mi, tog "ciscenja" se svaki prodavac najvise plasi jer tu uvek ostane neki visak delova i pocupanih kablova...eto zato je nalepnica.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?03.12.2008. u 22:54 - pre 187 meseci
Citat:
Jeste li videli sta se nalazi u ***** brand name racunarima :)


Da. Nista cudno. Imaju logo na kucistima, "brnediran" BIOS a unutra sve konvencionalne komponente koje se mogu posebno kupiti.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 04.12.2008. u 15:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?03.12.2008. u 23:21 - pre 187 meseci
Valjda svi brendirani imaju standardne komponente, jedino što kod ozbiljnih to budu posebno proverene a kod malih ide standardno testiranje sklopljenih konfiguracija. U svakom slučaju ako neko kupuje konfiguraciju koju je neko drugi sklapao, onda mora da prihvati uslove garancije.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?03.12.2008. u 23:25 - pre 187 meseci
Kod velikih svetskih brendova su i komponente brendirane, mada ih ne proizvode vlasnici brenda nego veliki OEM supplieri.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?03.12.2008. u 23:31 - pre 187 meseci
Ako želiš da imaš garanciju na svaku komponentu posebno i da imaš sobodu da otvaraš kućište, kupi lepo prazno kućište i sve delove posebno i sam sklopi. Kada kupiš nrp. brand name HP računar isto tako ne možeš da ga otvaraš. Isto važi za svu belu tehniku televizore, DVD payere itd. da ne nabrajam.
 
Odgovor na temu

neXus2000

Član broj: 24046
Poruke: 59
89.216.181.*



Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 00:46 - pre 187 meseci
Cisto me je intrigiralo. To davno nisam video, a bogami nisam mogao da verujem da se to jos uvek radi. LOL

A mene jednom jedna firma zamalo da zezne. 320G HD WD - dodjoh kuci, pogledah garanciju, ono 1 god? Ja njih, oni meni 1 god, ja malo prepirke sa njima WD 3 god, oni jok. Ja uvoznika i servisera *****, oni gde, kod koga? Ja: na tom mestu,. Oni: 3 god, provericemo sa njima zasto. I naravno 3 god.

To continue:

Pa ako niste otvarali IBM-ova, HP-ova, Del-ova kucista, obicno na sebi imaju svoj logo istampan na maticnoj ploci koju oni rade, i naravno neko njihovo kuciste.
To moze jos par firmi da rade, posebno ASUS i Gigabyte, sto zbog ploce, grafe, mjuze, i kucista, a bogami i koji monitor - by Djurine Kutjne Charolije. A nase firme ne prave ista od toga, mozda neko kuciste - tu ne treba neka posebna matematika.

A da ne gledam sada IBM, HP, Dell, posto im samo "brand name" nadrndava cenu, za te iste pare kupis home made sklapalicu, i zbudzis, bio serviser ili ti.

Zato mislim, how? Mis'im kako to rade?

Kad bukvalno *****, *****, itd, budu imali svoju proizvodnu liniju maticnih ploci onda da, mogu to da rade.

Inace, postoje bukvalno hiljade i hiljade "marfijevih zakona" koji mogu da se zadese u kucistu: zapala spajalica, sraf, ma cak i ta 2 godisnja prasina moze da prouzrukuje kvar. Mislim i vidite sad, skoro svako ima Tjuner i kablovsku, a s' obzirom da znamo kakve su infrastrukture istih, meni je crk'o tjuner moglo je nesto jos da povuce, to opet ne ide u garanciju. Crklo od struje, i naravno garancija automatski otpada. Onda sta biva sa citavim delovima, da li ostaje garancija?

I sto je bruka veca da neko da 1000 dinara za gorivo iz nekog pi*dinca (lupam, Mladenovac) da dodje u servis na Vilinim Vodama ili jos gore u Zemun, ako uopste ima kola. Samo zato sto nije cistio kuciste - inside.

Obicno pise po garancijama pise da: ako nestrucno lice je prouzrokovalo kvar dolazi do prekida garancije. Sto znaci, bilo koji deo komponente da je ostecen od neke fizicke sile, ili nekog vrlo cudnog prevezivanja. 8) Pa to bi i coravi serviser video.

A sto se tice 2 godine garancije naspram proizvodjaca opet ne smeju da rade. Proizvodjac garantuje da ce raditi 3 godine. I sad zamislite sklopljena konfiguracija, da li iz njihove ponude ili od delova koje ste narucili da se sklopi kod njih, sadrzi delove kojima seta garancija od 5 do 1 godinu (DVD rezac) da vam za to daju 2. Pa pride udarena zastita.
Za onaj prosek kompa, kuciste napajanje i rezac imaju 1 godinu garancije i oni kostaju zajedno 50 evra i manje, onaj ostatak od 350 evra inside automatski gubi godinu dana po njihovoj logici.

Pa i Alienware daje normalne garancije: http://www.alienware.com/purchase/warranty.aspx, A bogami imaju paletu laptopova. Nisam siguran da je Alienware Dell-ov. Ako nije ispravite me slobodno, jer stvarno ne mogu da se setim da li je Alienware Dell-ov. :D

I kako kazete kupis televizor pa ga ne otvaras, to je zato sto uredjaji koji se dodatno kace, se kace spolja. Kod kompa se kaci i iznutra. I frizider mozes da otvoris i ubacis neki food ;D

I ne postoji nestrucno lice, pa pobogu cemu onda uputstvo?

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 04.12.2008. u 15:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 10:13 - pre 187 meseci
Citat:
Kada kupiš nrp. brand name HP računar isto tako ne možeš da ga otvaraš


Hm...nebih se baš složio, radim s njima svakodnevno i nemaju naljepnice odiza - niti naše kao distributera niti HP-ove. Dok sam radio u servisu, uvijek smo dozvoljavali da si korisnik sam ugradi grafičku karticu (za one koji su imali onboard), nadoda memoriju ili disk.
Ako je nešto od toga radilo problem, lijepo konfiguraciju vratis covjeku nazad i naplatis mu radni(e) sat(e).

PS: Znate da spominjanje firmi nije bas pozeljno, pa nemojte. Hvala!

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 10:17 - pre 187 meseci
Ja bih da se ne stavljaju nalepnice, već nitne pa nalepnice preko.

A to čišćenje prašine, pa to je iz raja izašlo. Otvori pametnjaković kućište, uzme usisivač, usisa prašinu, zatvori kućište i kad pokuša da upali, neće. Donese u servis jer ima garanciju.
Da li priznati garanciju zato što je došlo do pražnjenja elektriciteta (nastalog usled trenja prašine, dlaka, paučine na cev usisivača) na komponentu u kućištu???

Da li je to nestručno rukovanje?

Ako radi, ne diraj, ako crkne od prašine posle 2 godine, nosi u servis, imaš garanciju. Više računara je stradalo od prevencije nego od prašine.

Treba iskoreniti tu želju da se pogleda šta ima unutra.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 10:30 - pre 187 meseci
Citat:
JOJO847: Hm...nebih se baš složio, radim s njima svakodnevno i nemaju naljepnice odiza - niti naše kao distributera niti HP-ove.


Upravo tako. Nemaju nikakve nalepnice. I HP, ni DELL ni IBM/Lenovo.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 13:01 - pre 187 meseci
Citat:
Binary Mind: Upravo tako. Nemaju nikakve nalepnice. I HP, ni DELL ni IBM/Lenovo.

HP-ov distributer za Srbiju stavlja nalepnice. Ne postoji nacin da sprecite nekog da lepi nalepnicu - mozete samo da ne kupite od njega.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 13:14 - pre 187 meseci
Mozda mislis na neke druge nalepnice, ali nisam vidjao nikakve nalepnice koje mi onemogucuju da otvorim kuciste. Sve jedno rasturao sam i njihove notebookove i nikakvih problema sa ovlascenim servisom nisam imao... ikad. Cak ponekad, kad dobijem neki sasvim nov i meni nepoznat notebook, zvao sam ih da vidim gde da trazim SODIMM slotove radi upgrade-a RAM-a. Dobijao sam instrukcije bez problema.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 04.12.2008. u 15:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 13:54 - pre 187 meseci
Glede notebookova, na velikoj većini njih ugradnja RAM-a i diska ne krsi jamstvo osim ako ne ostetis nesto pritom. To sve spada pod CRU - customer replaceable unit, dok recimo CPU na istom tom notebooku to nije, on je MRU (manufacturer replaceable unit) i na jednom od vijaka koji drže njegov hladnjak imaš malu žutu naljepnicu "warranty void if label is damaged..."


Citat:
HP-ov distributer za Srbiju stavlja nalepnice


Vidis, to i nije OK - ako proizvodac to ne brani, zasto bi distributer? Proizvodjac je taj koji daje garanciju i prava.

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 14:14 - pre 187 meseci
Pa kad daju da vadis tastature na nekim HP-ovim notebookovima da bi stavio RAM, zasto ne bi dali da otvoris kuciste na desktop konfiguraciji da uradis isto :) Mnogo je lakse... Opet ponavljam: Nalepnice koje onemogucavaju da otvorim kuciste na HP-ovim desktop konfiguracijama video nisam. To sad prosirujem i na njihove serverske konfiguracije.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.78.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 14:39 - pre 187 meseci
Uvek se oko lepljenja nalepnica vodi polemika. Zasto ne kupite i sastavite racunar, imate duzu garanciju mozete ga otvarati kada zelite (pre rucka, posle vecere, po izboru). Kupili ste konfiguraciju, ima nalepnicu i to je to, kao sto je pctel napisao, mozete jedino da ne kupite racunar u toj radnji. Smatram da bi firme koje stavljaju nalepnice trebale besplatno da ugrade hardware (koji zelite kasnije da dodate) koji je kod njih kupljen u taj racunar. Ima mnogo primera i sa drugim proizvodima:
zasto morate u garantnom periodu da menjate ulje u automobilu u ovastenom servisu, pa to bar nije komplikovano ?
zasto nije dozvoljeno da skinete glavu motora ?
rastavite televizor da ga ocistite od prasine ?
Koliko znam ni jedan tehnicki uredjaj ne smete rastavljati a da time ne gubite garanciju.
Ukoliko smatrate da nisu stavljene komponente koje ste narucili/platili uvek mozete u radnji traziti da vam otvore racunar da pogledate, a postoje i softveri pomocu kojih ce te utvridit sta je od komponenti stavljeno.
Koji su razlozi zbog cega vam nalepnica smeta, osim estetskih

format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 14:52 - pre 187 meseci
Zbog poštovanja Pravilnika, molio bih učesnike u diskusiji da ne navode imena firmi, jer reklama (pa ni antireklama) nije dozvoljena, nebitno kakav je kontekst u pitanju. Imali smo i ranije problema zbog toga, a kako ES nije dobrotvorna pravna ustanova, ostaćemo pri Pravilniku.

Hvala na razumevanju!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dragon

Član broj: 1716
Poruke: 93
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 15:40 - pre 187 meseci
Nisam pristalica lijepljenja naljepnica kao zaloga garancije.

Na mjestima gdje ima puno prasine, obzirom na to da sada veliki broj racunara neprekidno radi zbog blagodati zvane "brzi internet", kolicina prasine za dvije godine moze biti zastrasujuca. Prasina redovno prouzrokuje zapusavanje pasivnih dijelova hladnjaka kao i kvari ventilatore tako da cesto dodje do kvara procesora ili napajanja sto moze prouzrokovati havarije sa gubljenjem podataka.

Zato svakih 6 mjeseci kuciste kod vulkanizera na izduvavanje (sa malim pritiskom i ne paliti racunar odmah jer moze da bude kondenzata u cijevima kompresora).
 
Odgovor na temu

mokelet
Beograd, Vozdovac

Član broj: 89322
Poruke: 299
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?04.12.2008. u 15:54 - pre 187 meseci
<offtopic>
Juče kupih A4 glodara za oko 450 dinara, na pakovanju piše "1 year warranty", a u prodavnici kažu 7 radnih dana.
</offtopic>
"Ima jedna vračarija za taj strav od vampiri. Kad se nekoj mlogo plaši, ja mu malko prebajem. Uznem jedno perce od crnu kokošku, jednu rženu slamku i malko bosiljak. Toj držim u ruku, a taj čovek što ga strav, on se krsti a ja bajem: "Otud ide crna kvačka, vodi crni piliki, dovede gi na crno bunjište, tuj čeprljaše i raščeprljaše, s kljunice iskljucaše, i raznesoše i odletoše."
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Garantna nalepnica na kucistu - U cemu je fazon?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 19407 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.