Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje aplikacija putem Internet-a

[es] :: Visual Basic 6 :: Povezivanje aplikacija putem Internet-a

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15106 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 09:36 - pre 187 meseci
Dobro jutro i tebi :)

ajd cim nadjem malo vremene isprobacu da konektujem 3 programa, znaci za nekih max sat vremena, bas me interesuje da li Winsock podrzava vise konektovanja na jedan port.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 09:59 - pre 187 meseci
Evo probao sam i u pravu si.

Na jedan port moze da se prihvati samo jedan klijent, sto znaci ako hoces vise klijenata ili treba vise Winsock kontrola ili da se uradi neka petlja za prihvatanje...ne znam ni ja...
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 10:00 - pre 187 meseci
Dobro, ja mislim da sam probala jer ovako kako sam izmenila za razliku od pre kada je izbacivao gresku sada radi ali 3 nikada nisam uspela konektovati jer kao da posle prve konekcije on ne skenira da li ima novih prikljucenja, mozda on i podrzava ali bi trebalo nesto dodati u kod tako da nastavi da skenira...

Znala sam da sam upravu :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 10:07 - pre 187 meseci
Trebalo bi dodati da server cim primi neki podatak odbaci sve klijente, a klijenti prilikom svakog slanja podataka se ponovo konektuju. Moguce da ce to pomoci, ajd probaj :)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 10:14 - pre 187 meseci
Vidis dobra ideja, mislim da bi moglo proci uz jednu ispravku, ne odbaci sve klijente nego JEDNOG klijenta :) na zalost. hehe
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 10:34 - pre 187 meseci
Trala lala to je resenje! Nisam probala tako da sva 3 komuniciraju to ne mogu bez drugih racunara ali sam uspela da 2 klijenta salju text na server E sad samo nisam sigurna da li ce server raditi kada salje njima... hm... sada mi je palo na pamet bas dok ti pisem. Princip je sledeci, napravila sam da kada server primi podatke znaci opcija getdata odmah ispod nje ide opcija winsock1.close znaci izgubi vezu a klijenti ne uspostavljajiu vezu odmah nego kada ides na send prvo uspostave vezu pa kada dobiju informaciju da je uspostavljena salju podatke. E sada, ako server cim primi podatke izgubi vezu nece moci poslati programu koji ga je pitao odgovor, mada evo sad vise nemam ni pojma, mozda i hoce jer i on sadrzi isto deo za povezivanje. Sad mi je puna glava, idem do radnje pa kad se vratim a to ce brzo postavicu izmenjen program pa ga pokusaj testirati. Mozda ce i raditi. Brzo cu, cao, za jedno pola sata.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 10:47 - pre 187 meseci
Evo ti vb verzija, saljem ti u kodu da mozes ispraviti ako sam nesto propistila jer sada ga sama ne mogu ispitati posto sve radi preko istog porta. Napravi exe i mislim da ce raditi.
Ima jedan nedostatak, kada server primi poruku on prekida vezu ali da bi mogao poslati poruku klijentu tako da pri slanju klijent postane server a bivsi server klijent onda stari klijent mora poceti da osluskuje svoj port! Znaci kada klijent posalje poruku mora poceti da osliskuje (ono listen), a server da prekine vezu sto vec radi. Samo to promeni

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 30.11.2008. u 12:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 30.11.2008. u 12:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 11:04 - pre 187 meseci
Evo izmenio sam sledece:

- Prilikom pokretanja programa pita koji port da koristi kao lokalni
- Kada klijent posalje neki tekst, server primi automatski se otvara upit sta odgovoriti klijentu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 11:17 - pre 187 meseci
Da s tim sto dok god ja ne odgovorim serveru nesto niko drugi se na njega ne moze prikljuciti sto je velika mana. Hajde da se fokusiramo na onaj poslednji primer sto sam okacila mislim da je bolji jer sve se desava u sekundi. Ne mora on da odgovara pojedinacno odredjenom klijentu neka odgovor dobijaju i vide svi. Znaci samo treba dodati da kada klijent primi poruku od servera veza puca i on pocinje da osluskuje kao sto sam napravila i za server da kada primi poruku puca veza i osluskuje. To je vec napravljeno za servera ali ne znam zastpo mi nece kada dodam jos ta 3 reda kod klijenta. Razumes?
PS i ovaj tvoj primer mi bas i ne radi skroz. Ideja sa podesavanjem portova je super tako da mogu probati i na jednom racunaru, kada saljem nesto veza se uspostavi ali se ne prenese i text e to se bas desilo i meni kada u svoj primer dodam ta 3 reda da klijent posle slanja izgubi vezu i pocne da osluskuje, isto tako server ne primi njegov odgovor a bez ta 3 reda sve radi ok, stvarno ne razumem zasto, kao da veza pukne pre nego sto on uspe da posalje taj podatak, mislim da je u tome stvar jer ta programska linija dodje mozda pre nego sto se izvrsi prethodna za slanje?
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 11:29 - pre 187 meseci
Znaci ovo je problem i kod mene:
Code:

Winsock1.SendData odgovor
'primio je podatke,odbacuje konekcije i ceka novu
Winsock1.Close
Winsock1.Listen

posle slanja ako ne stoji nista poslace poruku ali ako stoji ovo ispod prinio je podatke, odbacuje.....
onda nekako ne posalje poruku ili je pak ovaj drugi ne stigne primiti
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 11:55 - pre 187 meseci
Sto se tice ovog da ne moze onda niko drugi da se konektuje, moze da se napravi nesto tipa, kada klijent hoce da se konektuje da se postavi neki timer koji ce da pokusava da se konektuje vise puta, sa cekanjem izmedju svakog konektovanja npr od 5 sekundi, a za ovo drugo stvarno ne mogu da provalim u cemu je problem :\
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 11:58 - pre 187 meseci
A da li bi nesto promenilo kada bi svaki program imao 2 winsock-a. Preko jednog iskljucivo salje a preko drugog iskljucivo prima podatke a ne kao do sada da preko istok i salje i prima samo menja portove?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 12:01 - pre 187 meseci
Probaj :)

Neka jedan bude samo za primanje podataka znaci ono Listen, a drugi za konektovanje na druge racunare i slanje podataka
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 12:09 - pre 187 meseci
Nesto sam probala na brzinu i dobila isti rezultat, uspostavi konekciju ali ne posalje, ne znam mozda mi je nesto i promaklo. O koliko muke sa 10 programskih redova.... ne verujem! Mada mi nema logike da se to desi, jer jedan winsock treba stalno da skenira, nema prekida i ne brine oko menjanja portova, znaci jedan stalno ceka podatke a drugi winsock stalno salje podatke.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 12:15 - pre 187 meseci
Nevena, da li bi rekla sta tacno zelis da napravis, tj. da li ti treba nesto konkretno ili samo tako isprobavas? I takodje da li je obavezno da bude VB6?
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 12:30 - pre 187 meseci
Treba mi konkretno da ovo proradi :) zbog ceka? Ne zbog chata nego da skontam kako mogu slati podatke izmedju aplikacija i to tako da svaka moze da komunicira sa svakom ili da svaka moze da komunicira sa jednom glavnom. Primera radi imas 5 aplikacija u razlicitim gradovima a koriste neku bazu sa jednog glavnog racunara (servera) ili npr prilikom instalacije nekog programa da u koliko primeti da nesto nije podeseno kako treba znaci program su malo neovlasceno pozajmljivali jedni drugima cim nije propisno instaliran i onda meni posalje poruku cija aplikacija je data i dalje je sve lako itd itd... Znaci ne treba mi chat nego preko njega samo vezbamo i istreazujemo mogucnosti te winsick kontrole a treba mi generalno razmena razlicitih podataka izmedju aplikacija. Ne mora u VB6 mada bi bilo pozeljno, moze i u VB.NET, sa njim polako pocinjem mada je manje vise sve slicno i uspela sam da prevedem pad programa u njega mada jos ne mogu da kazem da se u njemu osecam kao kod kuce za razliku od VB6
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 12:45 - pre 187 meseci
Eto sta se desi kada ne objsnis na pocetku sta ti treba :) Sve sto smo pisali je nepotrebno, ukoliko hoces zajednicku bazu za vise programa, da mogu da razmenjuju podatke, onda treba podici mysql bazu na neki server, i napisati programe koji jednostavnu citaju/pisu/menjaju bazu...
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 12:54 - pre 187 meseci
Dobro ali ne mora to biti baza, mogu i obicne datoteke za obicne programe. Evo najgluplji primer. Telefonski imenik koji popunjavaju sva odeljenja u jednoj firmi i koji takodje svi i citaju. Nije potrebna baza podataka. Znam nesto malo oko acessove baze, ono udji procitaj, promeni, pronadji preko data kontrole, ali pretpostavljam da je to komplikovano da me neko ovako uci pa sam zato pitala kako poslati podatke izmedju aplikacija sto smo do sada radili. A ako znam to onda ja mogu poslati podatak i iz baze i iz datoteke ili neki string kao sto smo pravili chat, apsolutno svejedno, princio je isti. Bavim se amaterski programiranjem mada to amaterski traje vec 20 godina (duze nego neki profesionalno :) ) pocela sam na commodore 64 pa neki programi na amigi 500 pa kad je dosao PC u GWbasic-u posle u Qbasic-u pa vb6 i sada malo u .net-u. S vremena na vreme napravim poneki program za siru upotrebu obicno u vrednosti od 300-500e i to mi bude dovoljan extra prihod kad nesto zatreba. E sad poprilicno dobro vladam aplikacijama na jednom racunaru ali imam hendikep jer ne znam nista oko povezivanja preko interneta a danas ga svi imaju. A sem toga cesto je potrebno i makar u jednoj firmi gde imas racunar na spratu da povezes njega i onoga u prizemlju da preuzimaju podatke. Kako nemam pojma o tome nista rekoh da malo poguram stvari :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 12:57 - pre 187 meseci
Najbolje i najlakse resenje ti je baza. Ali access baza nije dobro resenje...

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 30.11.2008. u 14:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Povezivanje aplikacija putem Internet-a30.11.2008. u 13:01 - pre 187 meseci
Procitaj i post gore, menjala sam ga dok si ti pisao prethodni post :) Dobro, a da li je to tesko za nauciti ovako? Ima puno? Ako je kao sto smo do sada ispisali macji kasalj :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Povezivanje aplikacija putem Internet-a

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 15106 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.