Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aplikacija za monitoring proizvodnje u javi?

[es] :: Java :: aplikacija za monitoring proizvodnje u javi?

[ Pregleda: 3540 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igor123

Član broj: 18918
Poruke: 27
212.39.108.*



Profil

icon aplikacija za monitoring proizvodnje u javi? 25.10.2004. u 20:42 - pre 237 meseci
koliko je isplativo i pogodno pisati aplikaciju za monitoring procesa u tvornici u jeziku java? Svo vodjenje na 1. razini odrađuju PLC-ovi, a server sa bazom podataka i racunala su Ethernetom spojeni na 2. razinu. Dakle, aplikacija bi putem grafickog sucelja trebala vizualno prikazivati trenutna stanja u procesima. Da li bi aplikacija u C++ bila brza i pouzdanija i koliko?

Molim za savjet onih koji imaju iskustva u ovom podrucju, a ako nisam postavio pitanje na pravom forumu, da me usmjere.

Hvala.
 
Odgovor na temu

bunker
Srđan Savković
Smederevo

Član broj: 4495
Poruke: 239
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: aplikacija za monitoring proizvodnje u javi? 25.10.2004. u 21:56 - pre 237 meseci
Mislim da ti moze pomoci podatak, da fabrika USSteel u Smederevu uvodi modernizaciju pracenja tehnoloskih procesa u proizvodnji celika koristeci J2EE i Oracle JavaBeans, a data tier je naravno Oracle...


Nije važno stići prvi. Važno je prvo da stigneš.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: aplikacija za monitoring proizvodnje u javi? 25.10.2004. u 22:02 - pre 237 meseci
Pretpostavljam da je u pitanju prikaz rezultata SQL upita i Level 2.

Tu te uglavnom zanima brzina servera, donekle propusnost mreze. User-interface nije problem. Dosta sam radio Level 3 gde nemaš velike potrebe za brzinom klijenta.

Za bilo kakav real-time pristup, udar na CPU i memoriju je prevelik da bi radio u Javi. Za ovo sam koristio Delphi/Win32 kao front end projekat (konzolu) koji sam nedavno završio i trebalo je dosta truda da to proradi (obrada oko 1.5 Mbps podataka i prikaz u grafikonima)
 
Odgovor na temu

igor123

Član broj: 18918
Poruke: 27
212.39.112.*



Profil

icon Re: aplikacija za monitoring proizvodnje u javi? 26.10.2004. u 17:06 - pre 237 meseci
Obzirom da sam pripravnik, dipl. ing. automatike od nedavno, zanima me kompletna struktura automatizacije i monitoringa u industriji, od senzora, izvrsnih uredjaja, pa sve do procesnih servera. Javom sam se poceo zanimati tek nedavno, pa me je interesiralo da li se isplati dublje ulaziti u jezik.

Mozda mi mozete predloziti neku dobru literaturu (engl/hrv/srp) po
pitanju industrijskih mreza, profi bus-a, ind. etherneta, itd. da mogu malo dublje uci u problematiku,jer cini mi se da imate dosta vise iskustva u ovom podrucju od mene.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: aplikacija za monitoring proizvodnje u javi? 01.11.2004. u 22:59 - pre 237 meseci
Krenes odavde za big picture, pa surfujes...
http://en.wikipedia.org/wiki/Programmable_logic_controller
http://en.wikipedia.org/wiki/SCADA

Iskren da budem, tokom svog rada nisam imao trunke vremena za citanje bilo kakve literature "sa strane", osim specifikacije projekta :/

Nisam se susreo sa Java resenjima do sada, mada ne verujem da bi postojao problem sa Javom na visim nivoima pracenja procesa proizvodnje. Verovatno zavisi od politike firme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: aplikacija za monitoring proizvodnje u javi?

[ Pregleda: 3540 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.