Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove

[es] :: Storage :: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4162 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove22.11.2008. u 18:34 - pre 187 meseci
Pre nego sam instalisao (ne pitajte me zbog čega) Windows XP Service Pack 3, bio sam naravno na SP2 i sve je funkcionisalo odlično, što se tiče rezanja CD, DVD bilo da su RW ili klasika.
Odkad sam instalisao Windows sa SP3, dešava se sledeće:

- CD R reže i čita normalno
- DVD čita normalno
- DVD neće nijedan program da piše!

Kad pogledam Properties sa umetnutim DVD medijem, Windows prijavlljuje 0 zauzetost ali i 0 free space, i onda bi naravno bilo "logično" da neće da piše. Ima samo mali problem, nijedan DVD nije uopšte pisan, svaki je blank, različitih proizvođača i vrste (R ili RW)...
Nikako da nađem neko rešenje za ovo a ne vraća mi se na SP2 jer nemam vremena za to :(

Radi se o NEC DVD_RW ND-2500A koji me služio odlično sve do instalacije SP3
Ovako izgleda Properties mog CD drajva:


isti uređaj na drugom računaru koji ima SP2, radi sasvim normalno, kao što je i ovaj koji pominjem radio normalno.
Ima li neko pomoći ili savet?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove23.11.2008. u 11:27 - pre 187 meseci
Nisi jedini sa tim problemom. Znam za vise slucajeva iz iskustva. Pogledaj ovde. Zbog ovakvih i slicnih bagova sa jos nekim hardverom nikom ne preporucujem prelazak na SP3. Savet je da iskoristis System Restore i vratris se na SP2. Ako ne pomogne onda ponovna cista instalacija Windows XP-a SP2.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.207.*



+12 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove23.11.2008. u 12:17 - pre 187 meseci
A da li si na tom SP3 i dodatno instalirao Adaptec ASPI layer drajvere?
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove23.11.2008. u 13:06 - pre 187 meseci
@Binary Mind
To sa reinstalacijom mi je zadnja opcija jer sve što sam instalisao a treba mi za posao, i sl. treba sve iz početka. Sam znaš koliki je to "pain in the ass"...
Šta je tu je, imam u kući još 6 kompjutera, pa mogu da narežem na nekom drugom, ali mi je to "cimanje"
Ne mogu da verujem da SP 3 uradi takve glupe izmene da posle DVD rezanje nije moguće.
I nema "patcha"
 
Odgovor na temu

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove23.11.2008. u 13:09 - pre 187 meseci
@Take 5
Nikad na nijedan sistem nisam imao potrebe da istališem taj layer, za koji uostalom ni ne znam čemu služi, pa je sve radilo normalno.
SP3 mi je definitivno napravio problem.
Izem ti SP kad moram, da bi posle njega sve radilo normalno, da instališem neke dodatne stvari a na prethodnom sistemu ništa od toga nije potrebno.

Šta su to "Adaptec ASPI layer drajveri"?
I čemu služe?
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.220.*



+12 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove23.11.2008. u 21:39 - pre 187 meseci
Wikipedia: ASPI

Google: Adaptec ASPI Layer Drivers


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove23.11.2008. u 23:19 - pre 187 meseci
Nece pomoci cak ni instalacija ASPI layera. I ovo vazi iskljucivo za NEC DVD rezace.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.81.*



+12 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove23.11.2008. u 23:58 - pre 187 meseci
Nova verzija MS IMAPI
Microsoft: Image Mastering API v2.0 (IMAPIv2.0) for Windows XP (KB932716)

Citat:
Overview
Image Mastering API v2.0 (IMAPIv2.0) enables IMAPIv2 dependent applications to stage and burn images to CD and DVD optical storage media. After you install this item, you may have to restart your computer.

System Requirements
Supported Operating Systems: Windows XP Service Pack 2; Windows XP Service Pack 3


I nesto stariji opis problema:
Microsoft: Compact Disc Recorded in Windows XP Is Missing Files or Folders or Is Unreadable

... i zakrpa:

Windows XP Patch: CD Burning Update


Microsoft: You can no longer access the CD drive or the DVD drive, or you receive an error message after you remove a CD recording program or a DVD recording program in Windows XP: "error code 31"


... i neka tudja iskustva sa foruma, ciji link je dao Binary Mind

Citat:
I installed the clean bloat free OS and reboot. No problems, it reads my Sony DVD/RW +R disk with backup data fine. I install chipset drivers and reboot, again reads the Sony backup data disk fine. Then.....I install latest video drivers from Nvidia for my 8800 GTS card, reboot and Waaa-Laaaa it won't read the disk anymore. I reinstalled the OS a second time in same order to verify problem and it did it again after the video driver install. Went ahead and finished the rest of the drivers and did a full windows update to get the pc caught up. Reboot and still wouldn't read the disk...


??????

[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 24.11.2008. u 01:49 GMT+1]
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove24.11.2008. u 01:10 - pre 187 meseci
@Binary Mind, Take 5

Momci, hvala na trudu, ništa nisam uspeo učiniti.
Izgleda da je tu umešano mnogo više činioca nego što smo mislili.
Obišao sam danas čini mi se, ceo internet. Ima zaista gomila ljudi koji imaju isti ili sličan problem.
Svodi se uglavnom na to, da je problem nastao nakon instalacije SP3

Ja normalno čitam sve medije, pišem po CD normalno - samo DVD pisanje ne ide. Koristio sam različite proizvođače, različite vrste +R, -R itd.. Pisanje DVD nije moguće.

Moraću se pomiriti da sam se zeznuo instalacijom SP3 i pisati na drugim računarima.

Vama hvala na trudu
Pozdrav

 
Odgovor na temu

Goticni
Boris Vezmar
Senior NOC Engineer, NOC Team Lead,
Systems Administrator
SuperAdmins
Beograd

Član broj: 94721
Poruke: 66

Sajt: www.borisvezmar.com


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove24.11.2008. u 16:03 - pre 187 meseci
Interesantno. Ja u firmi imam trenutno oko 50-60 racunara, svaki ima SP3, i sve radi perfektno. Koji si SP3 instalirao? Onaj finalni ili neki prethodni?
 
Odgovor na temu

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove24.11.2008. u 16:20 - pre 187 meseci
Ma instalisao sam neki XP sa SP3 a sve se nalazi već zapakovano na disku, kao komplet. Instalisao kao da SP i nema, u smislu, ništa nisam posebno instalisao, samo sam znao da ima integrisan SP3.

Koji je SP3, nemam pojma, prilikom pregleda "properties" My Computer, pokazuje Windows "Windws XP Professional 2002 SP3" i to je sva informacija koju imam

Da je SP3 u pitanju, procenjujem zbog toga jer imam u kući sve računare na SP2 i svaki reže DVD normalno.
Zbunjuje me što samo DVD ne reže, ali ga uredno čita....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove24.11.2008. u 18:04 - pre 187 meseci
A da za svaki slučaj na jednom SP2 dodaš samo običan regularan SP3 pa da budeš siguran da je tu problem. Čim se pomene napakovana instalacija, odmah je sumnjivo, ko zna ko i kako je to radio. Napravi backup jednog SP2 pa probaj, ako ne radi onda vratiš kako je bilo.
 
Odgovor na temu

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove24.11.2008. u 19:06 - pre 187 meseci
Bih ja to probao, čim nađem vremena, samo nisam siguran koji od SP3 je "regularan" i koji nije. Ili bar prema release datumu da je "regularan" ili prema mestu downloada...
Nisam siguran gde da skinem dovoljno siguran SP3

Pa i ako se pokaže da je SP3 verzija kriva, nisam siguran da imam živaca da iz početka instališem mašinu na kojoj radim ono od čega živim (programiranje, Flash, Flex, Web dizajn, PHP, grafika uopšte, gomila uslužnih programa, Office, antivirusi, firewall - uff, ne smem ni d apomislim...)

Mislio sam da možda postoji neko rešenje u smislu nekog setovanja i sl.
Ako nije, nemam vremena za reinstalaciju mašine.
Imam još gomilu računara u kući, svi mogu da režu DVD a ovaj na kom bih najlagodnije rezao i radio neće.... Tako da izgleda da sam naučio neku novu lekciju - ne instališi ništa novo dok staro radi....

Windows 98 sam napustio poslednji od kolega.
Vistu nikada nisam instalisao za ozbiljan rad. Strane firme za koje radim su mi kupile kompetnu Vista verziju, ali sam je instalisao na neki drugi računar, probao, video, otpljucnuo u stranu i rekao da ostajem na XP...
Čekam Windows 7 da vidim kako će se pokazati i kad eksplodira sve što treba da eksplodira i to isprave, možda, samo možda pređem i na to tehnološko čudo :)

Hvala u svakom slučaju na odgovoru.




 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove24.11.2008. u 19:28 - pre 187 meseci
Probaj recimo ovo, trebalo bi da je regularno. ;) Inače nije loše da bar probaš na nekoj koja radi pa ako posle toga sve bude u redu, iskoristi pametno tu instalaciju koju si nabavio ko zna gde. Ako ni ovako ne radi, bar da ostali znaju da može da bude problem. Meni nije važno, odavno sam prešao na Vistu.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.226.*



+12 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove25.11.2008. u 02:09 - pre 187 meseci
Imajuci u vidu veoma lose iskustvo sa nekoliko NEC uredjaja, ja bih izvadio taj drive i prvo ga probao na nekom drugom proverenom sistemu, pre donosenja finalnog zakljucka ko je za bacanje u korpu SP3 ili NEC!?

Imao sam slicnu situaciju na XP SP2 koja je bila azurirana finalnom verzijom SP3. U pocetku je problem bio da NEC nareze DVD, ali ga onda uopste ne vidi. Kasnije su poceli da se pojavljuju i drugi problemi da bi na kraju silnih muka (instaliranje novog firmware, menjanje softvera za rezanje, ciscenje lasera, menjanje kablova od ploce do NEC-a...) se ispostavilo da je prosto NEC neispravan uprkos tome sto je veoma mali broj diskova narezao. Cudno je bilo sto je u pocetku, na istom racunaru pod Vistom (sa drugog HDD-a) uredno radio, dok je na XP-u pravio problem. Kada je poceo i na Visti da brlja, onda mi je tek postalo jasno da je vreme da ga zamenim.

Sada na ovom disku imam svezu instalaciju XP SP3 sa regularnog instalacionog diska, ali nisam jos nikakve programe za rezanje instalirao. Kada ubacim prazan DVD, odmah mi nudi Windowsov program za rezanje, ali properties tog diska prikazuje isto kao na onoj slici u prvom postu. Kada budem instalirao neki program za rezanje, probacu pa cu da javim... jer sada imam novi rezac (LG), koji pod Vistom radi besprekorno.


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.255.*



+12 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove25.11.2008. u 08:32 - pre 187 meseci
Evo me ponovo, samo da potvrdim da rezanje uredno radi pod Windows XP SP3






"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove25.11.2008. u 11:32 - pre 187 meseci
Ova slika tačno opisuje šta se dešava kod mene, kako si i sam postavio:


Mislim da činjenica da CD ipak reže a da mogu da vidim sadržaj i CD i DVD, ne znači da je drajv potpuno ispravan.
Kupiću neki bolji uređaj i koliko se meni "javlja" to bi trebalo da me reši dilema.

Zapravo, malo mi je čudno da CD reže, DVD neće a mogu da vidim sadržaj na oba, ali nemam vremena da baš mnogo razmišljam o tome. Novo je novo, ionako je staro valjda 3 godine.

Ima li neko ideju koji rezač da uzmem a da je stvarno kvalitetan?
Mislim na marku ali i na mogućnosti (dual layer, blue ray, pisanje/crtanje po naslovnoj strani CD-a...)
Tolika je ponuda "dobrih, odličnih,perfektnih,fantastičnih" itd.. rezača, da je teško odlučiti a ne želim da se zamaram bezglavim jurcanjem po gradu da nađem onaj "pravi" - pa ne ženim se njime pobogu..

Sa druge strane, kad već kupujem hoću da kupim neku bolju stvar sa svim kerefekama koje današnji drajvovi nude.




 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove25.11.2008. u 11:35 - pre 187 meseci
Sad nemojte da mislite da kudim SP3. I ja sam skoro slipstreamovao SP3 i napravio novi instalacioni CD sa SP3 i jos nekim dodacima. Ovo kucam sa masine gde je instaliran taj Windows XP :) Imam 2 Pioneer-ova rezaca koja savrseno rade sa SP3, ali postoji jos hardvera koji baguje sa njim (SP3) cak i kad je rec o finalnoj verziji. Zbog takvih bagova jos savetujem da ga vecina usera ne instalira i to je to.
 
Odgovor na temu

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove25.11.2008. u 12:48 - pre 187 meseci
Ne mislim da kudiš Sp3, meni radi sve ostalo savršeno, sem tog rezača.
Meni SP3 koji sam instalisao radi perfektno, sem te DVD prokletinje.

Zbog toga i imam osećaj da je zapravo došlo do slučajnog poklapanja "prerane smrti i bolesti mog rezača" sa instalacijom SP3.
U svakom slučaju, nameravao sam i inače da nabavim novi rezač, mada u principu više volim male, kapacitativne USB hard diskove koji perfektno obavljaju sve šta mi treba.

CD/DVD drajv bi trebao da mi služi da mogu da pogledam CD/DVD sadržaj ili da narežem nešto manje značajno. Za stvarno čuvanje podataka odavno koristim zgodne male HD koje sad već nosam i u džepu letnje košulje.

Dakle, ima li neko predlog dobrog CD/DVD uređaja?
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.238.*



+12 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove25.11.2008. u 16:03 - pre 187 meseci
Ima dosta tema ovde na forumu u kojima ljudi opisuju kratkotrajan vek gotovo svih novijih DVD rezaca.
Najvise je prituzbi na NEC (Sony-NEC, Optiarc), novije serije Pioneer... mada nijedna firma izgleda vise nije imuna (ukljuciv i "ekskluzivne" kao Plextor, LiteOn...).
Trenutno se dosta dobro pokazuju LG i Samsung, mada bilo koji drive sa cenom od 20-ak evra uvek "moze da bide al' ne mora da znaci..."
Kako sada stvari stoje izgleda da je najbolji drive marke "nov drive", pa za jedno godinu dana opet Jovo nanovo (20-ak evra pa opet nov)
:(

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4162 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.