Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove

[es] :: Storage :: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4165 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codemaker
Borislav Pekic
Beograd

Član broj: 96807
Poruke: 67
*.static.maksnet.net.

Sajt: www.odraz.net/blog/index...


Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove25.11.2008. u 16:46 - pre 187 meseci
Ma u pravu si, ti drajvovi uopšte nisu neka egzotika više...
Potrošni materijal.
Dati 50-tak evra godišnje ili na dve godine za NOV drajv je sitnica i ne bi trebalo ni da razmišljam.

Kad smo tek počinjali sa CD drajvovima, da ne pričam o CDRW, to je bila tolika egzotika da smo tiše govorili uz mašinu koja sadrži takav uređaj...

Kupujem nov, zviznem u mašinu i ima da ne mislim.
Pošto već imam Samsung Plazma TV, Samsung klimu, čak i neki Samsung mobilni u fioci - logično je da uzmem i Samsung CD/DVD drajv :)
Koliko sutra idem u kupovinu



 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.255.*



+12 Profil

icon Re: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove26.11.2008. u 00:37 - pre 187 meseci
Danas sam takodje uspesno narezao i neke "noname" DL (8.5GB) DVD diskove, tako da problem definitivno nije do SP3.

Napomena:
Namerno vise ne instaliram Nero nego koristim besplatne, alternativne programe:
- CD Burner XP
- BurnAware Free
... i jos neke

Zanimljivo je da mi je CD Burner XP napisao da reze brzinom 22X, ali je verifikacija DVD diska (4.7GB) posle rezanja trajala citavu vecnost (skoro sat vremena)?!? Disk je bio rezan kao Data disc.
BurnAware Free je mnogo brze obavio posao sa DVD diskom duplo veceg kapaciteta (DL 8.5GB) iako je prikazivao da reze prosecnom brzinom koja se menjala u rasponu od 3.6X do 6.8X a ceo postupak rezanje i verifikacije je trajao nesto preko 20 minuta. Ovde se radilo o DVD Video disku, tacnije stari VHS snimci prebaceni u DVD format... velicine nekih 6GB
?!?

PS
Citat:
codemaker: Dati 50-tak evra godišnje ili na dve godine za NOV drajv je sitnica...

Za te pare mozes da kupis i dva komada! :)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Windows XP Service Pack 3 - ne reže DVD diskove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4165 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.