Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako sprečiti DropDown event combo boxa

[es] :: Access :: Kako sprečiti DropDown event combo boxa

[ Pregleda: 2298 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Kako sprečiti DropDown event combo boxa06.11.2008. u 12:58 - pre 188 meseci
Želim da mi combobox bude Enabled i Locked, da može da primi fokus, ali kada kliknem na strelicu da se ne otvori lista. Ja sam koristio MouseDown event da detektujem kad se klikne na strelicu, šta sad? Button = 0 ne pomaže... Mogu da prebacim fokus na drugu kontrolu, ali to mi je krajnja opcija. Ako prebacim na drugu kontrolu i vratim na combobox strelica se pojavljuje...

OVO MI TREBA HITNOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OOOOOOO!O!O!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako sprečiti DropDown event combo boxa06.11.2008. u 14:23 - pre 188 meseci
Da li bi te zadovoljilo da strelica Combo box-a postane nevidljiva? Čini mi se da sam video negde takav primer. Mogu da ga potražim.


Pronašao sam.
Evo ovako. Odavde http://office.microsoft.com/en-gb/help/HA011201381033.aspx
skini "Database of Access 2000 sample forms" ako već ranije nisi i u tom fajlu pronađi primer br. 16

"Kako sakriti Drop-Down arrow (strelica na dole) Combo Box-a.
Ova forma demonstrira metodu koju možete koristiti da sakrijete strelicu na dole na combo box-u dodgod je combo box selektovan."

 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako sprečiti DropDown event combo boxa06.11.2008. u 17:39 - pre 188 meseci
Pa dobro, ako ćemo već tako da se gađamo, mogu da postavim textbox ispod comboboxa i da pokazujem jedno ili drugo u zavisnosti da li je combo box locked ili nije...

Hvala ti Getsbi, you're the man :)
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-6429.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Kako sprečiti DropDown event combo boxa11.11.2008. u 20:20 - pre 187 meseci
Ja obicno stavim listbox i suzim ga na sirinu jednog reda.
zxz
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako sprečiti DropDown event combo boxa

[ Pregleda: 2298 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.