Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije

[es] :: Visual Basic 6 :: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije

[ Pregleda: 2927 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deniah

Član broj: 47441
Poruke: 113
78.155.38.*



+1 Profil

icon Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije26.10.2008. u 21:50 - pre 188 meseci
Trebao bi mi neki savjet (jos bolje primjer) kako da prepoznam da je promijenjeno sistemsko vrijeme i u tom slucaju ugasim aplikaciju i zabranim njeno ponovno startovanje.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-4.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije26.10.2008. u 21:59 - pre 188 meseci
Hm... evo nesto jednostavno sto bi moglo da ti koristi a nije zahtevno. Pokusaj da napravis jednu datoteku i u nju upisujes sadasnje vreme i datum. To radis u odredjenim intervalima koliko je po tebi dovoljno cesto. Svaki put kada bi da upises novo vreme pre upisa proveris da li je to vreme ili datum manji od prethodno upisanog. Ako jeste ugasis aplikaciju sa END i da bi sprecio ponovno gasenje pre komande END u neku datoteku koju sakrijes negde u sistemu upises "ZABRANA" ili recimo br 1 ili nesto slicno i napravis da pri startovanju aplikacije u uvek procita tu datoteku i ukoliko u njoj pise ZABRANA ili 1 ide na END programa. To je jednostavno, brzo i za 90% korisnika neresivo.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.245.*



+6455 Profil

icon Re: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije26.10.2008. u 22:03 - pre 188 meseci
Možda ti odgovara i opcija HASP ključeva.. Naime Aladdin (www.aladdin.com) proizvodi HASP HL Time ključeve koji u sebi imaju sistemski sat, plus pružaju gotovo out-of-the-box zaštitu softvera koja je veoma dobra, i koliko mi je poznato nije još uvek razbijena (za razliku od kupovnih softverskih rešenja).

Jedan taj ključ košta oko 45 evra, i postoji i domaći distributer.
 
Odgovor na temu

deniah

Član broj: 47441
Poruke: 113
78.155.38.*



+1 Profil

icon Re: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije26.10.2008. u 22:06 - pre 188 meseci
Nesto slicno mi je palo na pamet ali bi podatak koji bi provjeravao sakrio u registru. Posto u bazi svakako biljezim vrijeme mogao bi da provjerim jeli novo vrijeme manje od poslednjeg upisanog. Problem je sto ne znam kako da uporedim koje je od dva vremena vece?
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-4.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije26.10.2008. u 22:23 - pre 188 meseci
To on radi automatski samo kazes ovako. Ucitas vreme iz datoteke ili odakle god hoces(gde god da si ga upisao) i njegovu vrednost dodelis promenjivoj staro_vreme a sadasnje vreme promenjivoj sadasnje_vreme. E sad uporedjujes ovako...
if staro_vreme<sadasnje_vreme then...
on ce to sa zadovoljstvom odraditi umesto tebe :)
 
Odgovor na temu

deniah

Član broj: 47441
Poruke: 113
78.155.38.*



+1 Profil

icon Re: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije26.10.2008. u 22:44 - pre 188 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije27.10.2008. u 11:59 - pre 188 meseci
Tebi treba vremensko ogranicenje za program. Normalno sistemski sat moze da se promeni ...
Ovo resenje sam procitao na jednoj temi na ES-u i mislim da je pametno.
Resenje ... Treba meriti vreme koliko je aplikacija koriscena umesto poredjenja datuma.
Npr. Windows ima jedan counter (u milisekundama) koji meri milisekunde od kad je windows ukljucen.
Ako na pocetku i na kraju programa procitas tu vrednost imas vreme koliko je program radio i to upises negde (i svaki put saberes vreme od ranije)
Mali primer
Code:

Private Declare Function GetTickCount Lib "kernel32" () As Long
Dim ms As Long
Dim vreme As Long

Private Sub Form_Load()
ms = GetTickCount()
'vreme=ProcitajVremeIzFajla
'If vreme > vrememax Then End
'...
End Sub

Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)
ms = (GetTickCount() - ms) / 1000 ' sekunde koriscenja
vreme = vreme + ms
'UpisiVremeUFajl
Debug.Print ms
End Sub




[Ovu poruku je menjao Eurora3D Team dana 28.10.2008. u 12:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije27.10.2008. u 15:11 - pre 188 meseci
Da, samo što postoje načini da se izbegne unload event forme, od kojih je najprostiji jednostavno "ubijanje" aplikacije u listi procesa, tako da korisnik ako provali foru može da koristi softver neograničeno. Bolje rešenje je koristiti tajmer, tako da recimo aplikacija svakih pola minuta ili manje upiše to vreme u fajl i onda korisnik može da zezne aplikaciju najviše za to vreme, pa ako se njemu isplati da koristi aplikaciju 29 sekundi, pa prekid, pa opet 29 sekundi, neka mu :) Naravno, taj fajl treba enkriptovati kako se zaštita ne bi mogla izbeći prostim editovanjem fajla. Naravno, kao i svaka zaštita, i ova je relativno laka za razbijanje (sve što cracker treba da uradi jeste da pronađe liniju gde se vreme smešta u fajl u obriše je), ali je dovoljna za većinu prosečnih korisnika. Opet, sve zavisi od toga koliko je ozbiljna aplikacija koja se štiti, tj. koliko je autoru stalo da je zaštiti. Za ozbiljniju zaštitu, potrebno je koristiti neko od komercijalnih rešenja, poput ovog koje je ventura naveo.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

deniah

Član broj: 47441
Poruke: 113
77.222.18.*



+1 Profil

icon Re: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije27.10.2008. u 18:31 - pre 188 meseci
Nisam siguran da sam dobro shvatio. Razlog za ovom zastitom je sledeci: Program kontrolise ukljucivanje i iskljucivanje osam TV-a u igraonici i biljezi vrijeme (i jos neke informacije) u bazu. Posto pri radu program biljezi sistemsko vrijeme, radnik bi mogao da promjenom vremena natjera aplikaciju da upisuje podatke pod nekim ranijim datumom. Naravno i ti podaci bi se nalazili u bazi, ali na kraju smjene ili dana vlasnik bi procitao podatke samo za zadnju smjenu/dan i eto problema.

Uz program ide i jedan mikroprocesorski uredjaj i bez njega nema mnogo koristi od aplikacije tako da nema ni potrebe za zastitom. (mislim da su se prethodne dvije poruke odnosile na to)

[Ovu poruku je menjao deniah dana 27.10.2008. u 19:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deniah dana 27.10.2008. u 22:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Sistemsko vrijeme i gasenje aplikacije

[ Pregleda: 2927 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.