Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko umrežavanja

[es] :: SOHO Networking :: pomoc oko umrežavanja

[ Pregleda: 2219 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vekiii
home
Brčko

Član broj: 198549
Poruke: 24
80.65.65.*



Profil

icon pomoc oko umrežavanja23.10.2008. u 10:53 - pre 189 meseci
Evo ovako, Imam problem sa par računara koje trebam umrežiti, na nekim od njih mi pri paljenju javi da računar koristi već postojeće ime na mreži, kako to da resim?
zatim koja su podešavanja u windowsu potrebna da se preko mreže korsisti štampač "HP LaserJet 1005", da li mora svaki računar imati svoju IP adresu da bi to radillo kako treba.
Na koji način kreiram novu radnu grupu i kako mogu usere( ostale računare) da ubacim u nju?

Ako ima neko neki link vezan za literaturu na ovu temu neka mi kaze , ili da svojim recima i savetima opise situacije i pomogne mi!!!!
Unapred hvalaaaaa
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: pomoc oko umrežavanja23.10.2008. u 11:49 - pre 189 meseci
čitaj forum, Home Networking, imaš temu, osnove umrežavanja i tamo imaš sve što ti treba.
Kako da promeniš ime računara:
Desni klik na my computer - properties computer name - change (tu menjaš i radnu grupu).
što se tiče štampača, na mašini na kojoj stoji štampač, šeruješ štampač, a na ostalim mašinama ga dodaješ kao network printer (\\computername\printername).
pozdrav,
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: pomoc oko umrežavanja23.10.2008. u 12:20 - pre 189 meseci
Citat:
vekiii: Evo ovako, Imam problem sa par računara koje trebam umrežiti, na nekim od njih mi pri paljenju javi da računar koristi već postojeće ime na mreži, kako to da resim?
Pod uvjetom da ti je mreža funkcionalna, otvori CMD prompt i upiši net view, tako ćeš dobiti sva imena računala u mreži. Ako pingaš neko od njih imat ćeš i IP adresu
Citat:
vekiii: zatim koja su podešavanja u windowsu potrebna da se preko mreže korsisti štampač "HP LaserJet 1005", da li mora svaki računar imati svoju IP adresu da bi to radillo kako treba.
izvrši sharing tog printera, ili ako je mrežni ( preko switcha ) daj mu IP adresu, tj. u manualu vjerojatno već imaš koja mu je IP predložena, sva računala moraju u mreži imati svoju IP adresu, pogledaj linkove
Mreža više računala
http://www.elitesecurity.org/t...racunala-modem-router-internet
Citat:
vekiii: Na koji način kreiram novu radnu grupu i kako mogu usere( ostale računare) da ubacim u nju?
kako se kreira tj. mijenja naziv Workgroup i naziv računala pogledaj ovdje. Naučite kako kreirati USERE i WORKGROUP
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: pomoc oko umrežavanja

[ Pregleda: 2219 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.