Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?

[es] :: Enterprise Networking :: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?

[ Pregleda: 3128 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?23.10.2008. u 09:03 - pre 188 meseci
Molim vas za pomoc, koristimo u firmi ADSL Beotel, od juce ceo dan i danas, ne mozemo da pristupimo odredjenim sajtovima (misrosoft.com, alti.co.yu, itd...) koji provereno rade, takodje imamo problema i sa Windows Live Messenger-om(od kuce mi radi), nece da se konektuje izbacuje Error code 801000306, a to nam treba ko leba za posao.Neznam u cemu je problem, da li je do MTU, zvao sam beotel podrsku oni sve nesto okolo naokolo pricaju, pogledace i sl.Da li se neko susreo sa tim problemom ili ga mozda trenutno ima kao i ja.Molim vas za pomoc!

Hvala
 
Odgovor na temu

west_herc
west_herc

Član broj: 103549
Poruke: 160
212.39.121.*



Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?23.10.2008. u 09:31 - pre 188 meseci
Mislim da problem nebi trebao biti MTU, on je i onako automatski. Problem jedino može biti firewall na tom ruteru ili neki patch an OS-u!

Ja sam isto imao tih problema ali mi je kod drugog prizvođača bio upaljen firewall!
 
Odgovor na temu

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?23.10.2008. u 09:59 - pre 188 meseci
Sto se tice firewall-a, imamo u firmi mikrotik na kom je podesen firewall, na o.s. XP SP2 su nam pogaseni firewall-ovi.Pokusao sam i da zaobidjem mikrotik, tj. direktno se laptopom nakacio na adsl ruter, ali i dalje ne pomaze.Uostalom kako nam je pre dva dana radilo.
Menjao sam i MTU na mikrotiku sa 1500 na 1492, pa na 1350 ali i dalje nista.
Ako neko ima neku ideju, molim za pomoc jer mi je poprilicno hitno...
 
Odgovor na temu

west_herc
west_herc

Član broj: 103549
Poruke: 160
212.39.121.*



Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?23.10.2008. u 10:13 - pre 188 meseci
Ja bih prvo promijenio ruter pa probao sa novim!
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.absolutok.com.



+28 Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?24.10.2008. u 08:50 - pre 188 meseci
Cemu Mikrotik iza, ako vec imas ADSL ruter?
Na kom portu na MT si menjao MTU?
Ocigledno je da je problem sa ADSL ruterom, jer ti ne prolaze ti sajtovi i kad si direktno nakacen na njega?
Lici mi da je ipak problem sa MTU, na PPPoE interfejsu na ADSL ruteru.

Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?24.10.2008. u 09:14 - pre 188 meseci
Pa Mikrotik mi sluzi kao firewall i obezbedjuje mi razne servise.Uostalom to je firma od 30-tak racunara, nemogu da ADSL ruter stavim tek tako na swith u LAN, mogu misliti sta bi tek sve ispalo.Probao sam i da se nakacim direktno laptopom na ADSL ruter, tj. preskocio sam celu LAN i mikrotik i dalje nisam uspeo.Menjao sam i MTU na ADSL ruter-u sa 1492 na 1480,1436,1380 i dalje nista nisam dobio, i na kraju sam trazio zahtev beotelu za zamenu modema jer i oni nemogu da provale tacno sta je.Javi cu vam kad zamenim modem da li je problem resen.Ako neko ima jos neku ideju nek javi.
Hvala svima na pomoci...
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.absolutok.com.



+28 Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?24.10.2008. u 09:52 - pre 188 meseci
Ako vec imas MT iza ADSL, moj je savet da ti ISP da ADSL modem ili da se postojeci uredjaj prebaci u bridge. Nakon toga na MT kreiras PPPoE interfejs sa username/pass koji ti daje ISP (laicki receno, funkciju ADSL rutera preuzima MT). U praksi mi se pokazalo da je ovo bolje resnje, jer su ADSL ruteri umeli da zaglupe.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?24.10.2008. u 17:51 - pre 188 meseci
Da, ovo moze da bude MTU. Iako generalno ne bi trebalo da ga menjas, probaj da ga drasticno smanjis na svom kompjuteru - recimo na 1400. Ako se sajtovi tako otvaraju, onda je definitivno MTU. Ako se i dalje otvaraju, problem trazi negde drugde.

Obrati paznju da smanjivanje MTU-a na ruteru nece pomoci, posto tvoj kompjuter i dalje misli da ima MTU 1500.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?24.10.2008. u 18:01 - pre 188 meseci
Osim ako na MT-u nema ono sto je na ciscu - ip tcp adjust-mss
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?24.10.2008. u 20:04 - pre 188 meseci
Citat:
optix: Osim ako na MT-u nema ono sto je na ciscu - ip tcp adjust-mss


Tacno. Imao sam par slucajeva kada sam podesavao Cisco ASA-u iza nekih adsl rutera bas ovaj problem sa mss-om.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.rezidencija.rs.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?24.10.2008. u 21:51 - pre 188 meseci
Da, naravno, ali nisam tamo hteo da zalazim ako ne znamo da li je problem MTU ili ne.

Takodje, to bi trebalo ISP da radi na svojoj strani i problema ne bi bilo, ali avaj :-)
 
Odgovor na temu

boske22
Marko Tensic
System administrator,NT Company
Beograd

Član broj: 189136
Poruke: 22
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?26.10.2008. u 21:25 - pre 188 meseci
Evo ovako, prvo da vam se zahvalim na pomoci.Problem je resen, do MTU-a je bilo.Zamenio sam ADSL rutar za novi i sve sljaka bez problema.
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Problem oko otvaranja nekih sajtova, dali je do MTU-a ili cega?

[ Pregleda: 3128 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.