Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa otvaranjem pojedinih sajtova

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa otvaranjem pojedinih sajtova

[ Pregleda: 2459 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Problem sa otvaranjem pojedinih sajtova31.12.2006. u 11:49 - pre 210 meseci
Od pre neki dan imam problem prilikom otvaranja nekih sajtova.

Koristim SBB-ov kablovski Internet. Pored kablovskog modema tu je i Cisco 1720 ruter. Kada kompjuter povezem direktno na kablovski modem, tada se stranica www.bjbikers.com otvara bez problema. Kada je ruter u funkciju, onda nece. Ponekad i otvori ali uglavnom nece. Probao sam i preko IE i preko FF, ali isto je u oba slucaja. Takodje sam probao i preko drugog racunara u istoj mrezi i ista stvar. Medjutim, kod drugarice, devojke i ostale musko zenske populacije, sajt se normalno otvara??? Ovo je samo jedan od nekih sajtova, ali sad ne mogu da se setim drugih. Ovaj najcesce posecujem.

Ruter sam ponovo konfigurisao, cisto da se uverim da nisam ja nesto pogresio, medjutim isto. Do pre dva dana, sve je normalno radilo. Sajt ES-a otvaram bez problema. Zna li neko u cemu je problem?

YU2MP
 
Odgovor na temu

pisko

Član broj: 27565
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa otvaranjem pojedinih sajtova01.01.2007. u 21:40 - pre 210 meseci
imali smo sličan problem u firmi

morali smo na mrežnim karticama smanjit MTU na 1350

DrTCPIP može to

lp
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Problem sa otvaranjem pojedinih sajtova02.01.2007. u 16:28 - pre 210 meseci
Testiranjem sam ustanovio da sa stavljanjem neke PROXY adrese omogucava pristup tom sajtu, a bez PROXY-ja nece. Hoce ponekad, ali uglavnom ne???
YU2MP
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Problem sa otvaranjem pojedinih sajtova03.01.2007. u 17:28 - pre 210 meseci
Evo i odgovora...problem do SBB-a.
YU2MP
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa otvaranjem pojedinih sajtova

[ Pregleda: 2459 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.