Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.

[es] :: Linux aplikacije :: GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.

[ Pregleda: 3466 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.124.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.22.10.2008. u 02:18 - pre 187 meseci


Ovako to izgleda, nisam jos probao kako radi, odneo mi drug Flasku juce... :)
Ima opcija i za cuvanje svih promena na toj removable instalaciji, i opcija
da se za to odvoji prostora po zelji (zavisno od kapaciteta USB-a i potreba
korisnika za tim)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.13.02.2011. u 03:23 - pre 159 meseci
Potreban mi je potpuno funkcionalan sistem na flesu kao da je na hardu. Pod ovim mislim ne samo na istaliranje potrebnih aplikacija i njihovo postojanje nakon restarta, vec i na pune i podesive privilegije jednog ili vise korisnika. (kao live imam ubuntu koji sudo koristi bez sifre i nakon setovanja iste)
Treba mi jedan korisnik koji jedini moze koristiti sudo, a da pri tome pita za sifru.. sto je i logicno. Do sada sam postigao da trazi sifru za login, ali za sudo ne..

Da pojasnim potrebu za ovim. Povremeno pogledam nesto na flesu (na necijem kompu) sto nije za tudje oci i nije opcija rizik da postoji na racunaru aplikacija koja bi prelistala fles kada ga ubacim ili mozda u trenutku nepaznje putem mreze bude moguc pristup tim fajlovima.

Mozda ima jos neko resenje?
Meni se svidja da dignem sistem sa flesa, ali me brine sudo.

Sta mi predlazete?

Hvala unapred. :)



[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 13.02.2011. u 04:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.13.02.2011. u 08:51 - pre 159 meseci
Pa najjednostavniji ti je nacin da instaliras na flash drive ubuntu kao da je hdd,ne ove fore sa kopiranjem live iso-a na flash.Samo ti treba fleska od bar 4Gb.

Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.13.02.2011. u 19:56 - pre 159 meseci
Pa to je prvo sto mi je palo na pamet. Ali procitah negde da na racunarima sa razlicitim hw-om moze da dodje do problema. Takve stvari su se desavale sa xp-om instaliranim na hardu, kada se isti prebaci u drugi racunar.
Nista, pokusacu pa cu videti..
Hvala ;)
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.13.02.2011. u 20:43 - pre 159 meseci
Citat:
strutter.poison: Pa to je prvo sto mi je palo na pamet. Ali procitah negde da na racunarima sa razlicitim hw-om moze da dodje do problema. Takve stvari su se desavale sa xp-om instaliranim na hardu, kada se isti prebaci u drugi racunar.
Nista, pokusacu pa cu videti..
Hvala ;)



Samo nemoj da instaliras neke zatvorene drivere (tipa nvidia, ati), pa ce da radi :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

strutter.poison

Član broj: 264822
Poruke: 115
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.17.02.2011. u 11:59 - pre 159 meseci
Instalirao samo nekoliko programa, nista drajveri ;) Ostalo skoro 2GB na fleski od 4. Proverio sam na pra racunara, nije bilo problema.

Jos jedno pitanje. Da li ima poznatih slucajeva da ubuntu nece da saradjuje sa nekim hw? Ako ima, da je neka druga distribucija bolja po pitanju drajvera?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: GUI za pravljenje startup USB-a iz ISO-a na Ubuntu-u.

[ Pregleda: 3466 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.