Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto u nekim knjigama procitam da GUI alati nisu sigurni

[es] :: Art of Programming :: Zasto u nekim knjigama procitam da GUI alati nisu sigurni

[ Pregleda: 3241 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Zasto u nekim knjigama procitam da GUI alati nisu sigurni20.08.2007. u 15:05 - pre 203 meseci
Juce sam citao neku SQL knjigu i opet naleteo na recenicu tipa: "..Bolje je znati sintaxu SQL-a jer GUI alati nisu previse pouzdani", isto vazi i za nekoliko .NET knjiga gde sam naleteo na "...Pravljenje korisnickog interfejsa nije previse pouzdano iz vizuelnih alata....", ali recimo ova za .NET tvrdnja, ne mogu da nadjem nigde nesto sto bih mogao da procitam na koji jos nacin mogu da ga napravim (GUI) odnosno kako onda napraviti GUI tako da bude 100% dobar?
 
Odgovor na temu

vlaiv
Vladimir Vlaisavljevic
Novi Sad

Član broj: 15993
Poruke: 352
212.200.249.*



+1 Profil

icon Re: Zasto u nekim knjigama procitam da GUI alati nisu sigurni21.08.2007. u 11:55 - pre 203 meseci
Ovu prvu konstataciju za SQL i mogu nekako da progutam.

Pretpostavljam da je autor hteo da naglasi da alati tipa "Visual Query Builder" obicno ne nude
bogatstvo i fleksibilnost SQL sintakse.

Ali meni stvarno nije jasno sta znaci:

"...Pravljenje korisnickog interfejsa nije previse pouzdano iz vizuelnih alata...."

Pouzdano? Nece raditi u 100% slucajeva? Imace bagova?

Mislim da to vise zavisi od onoga ko alat koristi nego od samog alata.

Pokusacu da odgovorim na pitanje "Zasto u nekim knjigama procitam da GUI alati nisu sigurni".

Pa zato sto nije sve uvek tacno sto u knjigama pise :)

Neke stvari treba uzeti sa rezervom. Pogledati ko je autor date knjige, i cesto ko je izdavac.
(dobri izdavaci nece sebi dozvoliti da stampaju makar sta).

Necu da gresim dusu, kada sam bio mlad i ja sam citao knjige o programiranju.
No vremenom sam uvideo da je internet mnogo kvalitetniji izvor saznanja na tu temu.
Osim toga, tu su help-ovi ...

Davno je nas narod rekao: "Pise i svez burek ..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Zasto u nekim knjigama procitam da GUI alati nisu sigurni

[ Pregleda: 3241 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.