Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Mračna konzola"

[es] :: Advocacy :: "Mračna konzola"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21482 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 16:31 - pre 189 meseci
Umlatiste brate slamu, ono, 'ebaste joj kevu :)))

Ajde uradite u tom windows GUI-u sledecu stvar -
iskopirajte sve fajlove iz foldera A u folder B, koji imaju u svom nazivu
najvise 5 karaktera, tipa su "jpg", velicine su izmedju 20 i 100kb, a
koji takodje postoje u folderu C, i pritom upisite u jedan ".txt" fajl
listu tih fajlova koji su kopirani, po abecednom redu, i posaljite taj
".txt" fajl na x@y mail.
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 16:32 - pre 189 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic:Ma nemoj mo se zavaravati... Molim vas. Svi znamo da je linux gui daleko iza win gui. I tu nema neke dileme.


A ko ste to vi svi?

Citat:
To sto u windowsu ima skoro svega, a u linuxu se to tek razvija to je druga stvar




A sta je to skoro sve pobogu?
Windows nema ni osnovne funkcije kao copy/paste implementirane kako treba, da ne govorim o ozbiljnim stvarima kao recimo da ne moras da restartujes OS za svaku glupost..;) :)


Citat:

Obicnoj sekretarici/domacici ili kako ih vi zovete je jako bitno da sve mogu na klik. (pogotovo onima koji pokusaju da predju sa win na lin. Cim vide da trebaju da se jebavaju da nameste rez monitora ili bilo sta drugo, odmah kazu, zasto ja da trosim: vreme, zivce, enegiju (mislim i na elektricnu:P), kad to u win resim za 3 min uz 10-15-40 klika..... i reboot to windows)
Veci problem windowsa je ono sto ne smes da otvoris svakave sajtove, instaliras razne programe, klikces po .exe datotekama.



Cek, zasto neko ne bi smeo da otvaras neki sajt? Nije mi jasno..:) A sta drugo da radis sa ".exe" nego da kliknes na nju :) :) :)

Citat:

Jer koliko god se vi pametni pravili obicne sekretarice ce bas da kliknu na see_bon_jovi_naked.exe (ili ti jessica_neka.exe) I tu je problem i tu ne moze nijedan antivirus ili sta god da ti pomogne.



Antivirus..a cemu to sluzi i zasto bi to neko morao da ima?

Citat:
Svi mi malo iskusniji znamo da ne treba da klikcemo na takve stvari. Ali oni ne znaju.



A ti si iskusan u konkretno cemu? Mislim kad ne zelis da klikces na .exe . A da ga otkucas iz komandne linije, mozda pomogne..:):)


Citat:

Primer: Svratim do nekog lika, kupio neki hw od mene i ja odem do njega da mu to podesim. Ukljuci komp, a ono besna masina ovo-ono, mega-giga, kad da otvorim my comp treba mu 2 min, ikonice menjaju mesta ovo ono... Koci na sve strane. Ali on covek misli da ima ekstra komp jer na kuciste zalepljeno nesto intel quad... :D A sto to koci na sve strane.. to nije do njega :) Cak ima i pozamasnu listu antivirusnih programa... koji eto ne rade bas kako treba. :)



Da nije do windowsa ako nije do njega...:):)
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 17:03 - pre 189 meseci
Citat:
_AxeZ_:
Pa upravo na onom za koji je i napravljen za nepismene...:)



au mukica, sad znamo i da postoji os za nepismene, cenim da je dobar deo PhD koje znam a rade na windowsu vrlo nepismeno, a bogami i svi koji na ovom forumu pisu koristeci sw koji se vrti na win-u :)


Citat:
_AxeZ_:
Ja mislim da ti nisi dorastao Linuxu

lose mislis, a i izem ti os opste namene kome treba dorasti :))



Citat:
Nedeljko
No, to nema nikakve veze. Danas sam prvi put cuo da je lakse koristiti racunar, nego voziti kola. Mozda za nekoga sa debelim stazom pred racunarom. Ali, hajde da gledamo stvari ovako: zamisli nekoga ko nikada nije niti vozio, niti koristio racunar. St ce brze i lakse da nauci. Da vidimo koje komande ima na kolima:

- Otvaranje zatvaranje vrata spolja i iznutra (donekle poznato iz predjasnjih iskustava).
- Paljenje i gasenje motora.
- Gas, kvacilo i nozna kocnica.
- Rucna kocnica i menjac (kod nekih kola, menjac je automatski).
- Svetla, duga i kratka.
- Zmigavci za skretanje i paljenje sva cetiri odjednom.
- Brisaci.

Sa druge strane, mis na racunaru ima najmanje tri operacije ne racunajuci pozicioniranje (koje se takodje uci - moja sestra je svojevremeno uperila misa u monitor) - kliki, dupli klik i desni klik. Pa, onda pojmovi fajla, foldera, precice, pa oni silni programi koje ima OS, pa ova ikonica za ovo, pa ona ikonica za ono.

To sto je masini teze da se snalazi vizuelno u stvarnom vremenu, nego da komunicira sa drugim racunarom, ne znaci i da je kod ljudi tako, jer su ljudi snalazenje u prostoru vezbali od rodjenja i to im postaje deo svakodnevnog zivota mnogo pre nego sto sednu za volan. Sa druge strane, kada prvi neko put sedne za racunar, malo svojih iskustava moze da primeni.



Upravo je to ono sto tvrdi gomila ljudi: daj simpanzi milion dolara i znace gde da ih investira (i sta ce mu sve te sustikle), samo ako ima Windows ispred sebe. Mozda je tebi neverovatno da ima ljudi koji tako misle. Veruj mi i meni je to vrlo cudno, ali mi nije tesko da ti pronadjem takve citate sa ES-a. Meni licno ni upotreba Windows-a ni upotreba Linux-a ne predstavljaju teskocu, ali sam svakako morao da naucim da ih koristim. No, ja sam onaj post sa pocetka postavio jer pripovedaci "iziforjuz" bajki uzimaju Windows kao primer.

Ne kazem ja da su savremeni UI losi, vec da upotreba racunara ne moze da bude onoliko jednostavna (nisakakvim OS-om, sadasnjim ili buducim) koliko se to prikazuje.


Nedeljko iz ovoga sto si napisao mogu da zakljucim jednu od dve stvari

1.ne znas da vozis tj nemas vozacku dozvolu
2.davno si prosao obuku, imas mnogo iskustva te si usao u rutinu i previdjas da pored korisenja zmigavaca menjaca kvacila kocnica gasa brisaca ... moras znati i razumeti saobracajna pravila, moras znati sta koji znak znaci, moras znati postupak pri promeni trake,pri promeni smera, ,kretanje uzbrdo "na klackalicu" kretanje uzbrdo "pod rucnom",ulazak u kruzni tok kojih pa ima vise vrsta po nacinu na koji se regulise ulazak u njih i itd a to je veruj mi mnogo vise znanja od onog za neko osnovno koriscenje racunara i da bi bio kompletan vozac moras znati sve pobrojano plus jos svasta sto i nisam napisao, a na to sve ide i otezavajuca okolnost da pri voznji automobila imas dozvoljenu izuzetno malu zadrsku u reakciji postoji veliki broj slucajeva gde ti reakija mora biti momenatalna i smislena dok kod racunara imas daleko opustenije uslove rada, manju tenziju, i itd ...

Citat:
Nedeljko:
Upravo je to ono sto tvrdi gomila ljudi: daj simpanzi milion dolara i znace gde da ih investira (i sta ce mu sve te sustikle), samo ako ima Windows ispred sebe. Mozda je tebi neverovatno da ima ljudi koji tako misle. Veruj mi i meni je to vrlo cudno, ali mi nije tesko da ti pronadjem takve citate sa ES-a. Meni licno ni upotreba Windows-a ni upotreba Linux-a ne predstavljaju teskocu, ali sam svakako morao da naucim da ih koristim. No, ja sam onaj post sa pocetka postavio jer pripovedaci "iziforjuz" bajki uzimaju Windows kao primer.

Ne kazem ja da su savremeni UI losi, vec da upotreba racunara ne moze da bude onoliko jednostavna (nisakakvim OS-om, sadasnjim ili buducim) koliko se to prikazuje.


pa dobro to se podrazumeva, ali nije nama namera da raspravljamo o reklamama i ljudima koji slepo veruju u njih :)

Citat:
Zoran Milovanovic: Vidis koliko si skrenuo sa teme, presao na kuhinju samo da dokazes nesto sto je vidljivo iz aviona da nije tako.

U prethodnom postu sam ti dao mogucnost izbora kojim putem da ides. Odgovorivsi ti na 2 nacina.

Ti si odabrao ovaj drugi, da bi izbegao odgovor na postavljeno pitanje. Ako se nista ne desava, nista ne radis, kako to mozes da nazivas radom. Znao sam da ce to da se desi, zato te pitam sledece.

Zamisli da imas neki hosting, svoj licni. Prodajes razne pakete i tako dalje. Ja kupim dedikejt od tebe i ti bukvalno nemas nikakve veze sa tim racunarom.


ja pocnem koriscenje resursa istog i tako dalje...

Hoces da kazes, da ti radis za tim racunarom zato sto si instalirao, ftp serv, web serv, php, sql... Jer neke moje online aplikacije to koriste...?

Ili ja vrsim rad? Ili korisnici tih online aplikacija? Ili ko?

Posto si toliko ubedjen da si u pravu, odgovori mi na sledece pitanje:

Pokrenes taj proracun i zadremas, ja dodjem i sednem za komp, pocnem da surfujem. Ko sad vrsi rad (izuzev racunara)? Ti, ja, FF, hosting kompanija, svi zaposljeni u istoj? A?

Sta pricas covece?


samo posmatraj tok novca i razjasnice ti se :) vajda je poenta poslovnog koriscenja racunara u stvaranju dobiti :)

Citat:
_AxeZ_
A ko ste to vi svi?


svi kojima linux nije posrkao zdravu pamet

zelja za posebnoscu je jedna od najuobicajenijih ljudskih zelja, a kada coveku ostane kao element posebnosti samo OS koji koristi onda se za taj OS (koji god bio) emotivno veze i pocne da iznosti stavove poput tebe :)

mozda ovako nesto najbolje opisuje okorele (i nekriticne) linux ljubitelje

 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 19:40 - pre 189 meseci
Nemam komentara, jer jednostavno ne zelim sve iz pocetka.

_AxeZ_, za pocetak se loguj u windows pa ces da vidis.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.83.*



+6455 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 19:53 - pre 189 meseci
@_Axez_:

 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 19:59 - pre 189 meseci
Kernel-1, hajde ti na linuxu, koji je inst. na laptopu nativ rezolucije 1280x800 (intel gma 950) prikljuci tft 22" monitor i namesti iz GUI-a da dobijes sliku:

1. samo na eksternom monitoru
2. na oba monitora istu sliku
3. da eksterni monitor bude produzetak ispod (ne znam kako se ovo zove)
4. da eksterni monitor bude produzetak pored.


Kada to sve uradis uz pomoc kilka i samo klika, bez konzole, editovanja raznih fajlova. Jafi se :)

A onda ces da vidis da ti je slika na eks. monitoru mutna, i da se pikseli ne poklapaju. E onda se posvetish googlu pa googlas do 1000 i nazad dok ne nadjes koji je refresh rate i sva ona cudesa. Pa dobijes za jedan monitor 10000 kobasica, pa probas jednu po jednu... Pa ako uspes da ga pogodis 100% ti si kralj...


Tako ja i cimer ceo dan kovali (odnosno on, jer se ja u kobasice bas i ne razumem) i namestili ga, aj juce :)


Dok na win je samo potrebno da ubacis monitor i malko da klikces. :)

p.s. imam 2 ista laptopa, jedan win jedan lin, tako da se cesto igram, a samim tim i znam :)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 20:03 - pre 189 meseci
Kernel-1

Ovo moje ce da treba svakom 2gom korisniku DESKTOP racunara.

A ovo tvoje svakom 9999 system administratoru :D
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 20:47 - pre 189 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Kernel-1, hajde ti na linuxu, koji je inst. na laptopu nativ rezolucije 1280x800 (intel gma 950) prikljuci tft 22" monitor i namesti iz GUI-a da dobijes sliku:

1. samo na eksternom monitoru
2. na oba monitora istu sliku
3. da eksterni monitor bude produzetak ispod (ne znam kako se ovo zove)
4. da eksterni monitor bude produzetak pored.


Kada to sve uradis uz pomoc kilka i samo klika, bez konzole, editovanja raznih fajlova. Jafi se :)



Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 20:59 - pre 189 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Kernel-1, hajde ti na linuxu, koji je inst. na laptopu

Citat:
Zoran Milovanovic: Ovo moje ce da treba svakom 2gom korisniku DESKTOP racunara.



Citat:
mulaz: <<Fensi šmensi GUI skrinšot>>

Pitao čovek za Intel, ti kačiš nVidia šot...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 21:03 - pre 189 meseci
pa ja mogu sa par klika da namestam :D

sigurno postoji i neki slican gui za intel

Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 21:22 - pre 189 meseci
Izgleda neki ljudi ovde nisu odavno probali Linux? Mozda je vreme? ;)
(ili treba jos 5 stvari da nadju koje IPAK mogu da se odrade tim kliktanjem, pa ce ondaK) ;)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: "Mračna konzola"22.09.2008. u 22:01 - pre 189 meseci
Citat:

Umlatiste brate slamu, ono, 'ebaste joj kevu :)))

Ajde uradite u tom windows GUI-u sledecu stvar -
iskopirajte sve fajlove iz foldera A u folder B, koji imaju u svom nazivu
najvise 5 karaktera, tipa su "jpg", velicine su izmedju 20 i 100kb, a
koji takodje postoje u folderu C, i pritom upisite u jedan ".txt" fajl
listu tih fajlova koji su kopirani, po abecednom redu, i posaljite taj
".txt" fajl na x@y mail.


Ovakvih primera mozes naci 10000. Koliki je broj ljudi kojima ce IKADA
zatrebati ovako nesto? Notorna glupost. Uostalom ako zelis da uradis ovako
nesto uvek mozes da napises batch file ili jos bolje da koristis Power Shell koji
je way-ahead od linux primitivnih shellova. Naravno kada se jednom linux zealotu pomene
power shell onda je to bauk dok integrisani linux shellovi su common alat svakog linux geeka.

Ova venturina slika govori dosta toga Mac za fensericu, PC za ozbiljan rad i biznismene, Linux
za nadri strucnjake i geekove. Naravno uvek postoje i oni kojima ce Mac sluziti za ozbiljan rad
kao i Linux ali takav broj je svakako mali u odnosu na ovu prvu grupaciju. Daleko od toga da bilo koji
od ta tri sistema ne mogu biti upotrebljeni u ozbiljne svrhe ali je Windows daleko ispred ostalih u tom pogledu.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 00:43 - pre 189 meseci
mulaz, ne znam da postoji, ako mozes da mi nadjes bice super.

Ja cekam.


(e sada zamislite nekog ko seda za linux prvi put, i kaze ovo ne radi ok, okrene se uhvati monitor i u kantu... aha, vazi.) rebootuje se u win i odradi si poso.

@ jablan

ja sam dao primer mog laptopa, a poenta je da to treba ljudima koji koriste desktop racunare.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 01:32 - pre 189 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: (e sada zamislite nekog ko seda za linux prvi put, i kaze ovo ne radi ok, okrene se uhvati monitor i u kantu... aha, vazi.) rebootuje se u win i odradi si poso.


pogotovo ako se rebootuje u Windows Vista Basic koja uopste nema podrsku za sekundarni monitor :D :D :D
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 02:08 - pre 189 meseci
Citat:
calimero: pogotovo ako se rebootuje u Windows Vista Basic koja uopste nema podrsku za sekundarni monitor :D :D :D


ma jel' kad ti zatreba poredjenje zbog cene onda ultimate a za ovo home basic :))) no nije frka dok patkice djipaju na os x :D :D :D
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 07:36 - pre 189 meseci
ja da sam na tvom mestu ne bih vise spominjao patkice jer svaki put ispadnes gxxx jer neces ili ne mozes da razumes.
----
pogledaj koliko razne imitacije Dock-a na Windowsu XP pojedu CPU vremena jer se CPU ubi od update-ovanja ekrana.
Na Mac OS X to dolazi free jer GPU odradi sve.

pored toga ikone u Docku mogu da se promene cak iako program koji predstavljaju nije startovan.

(bitno je da si zapamtio patkicu od celog mog objasnjenja...)
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
80.93.235.*



+4 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 08:27 - pre 189 meseci
Citat:
ventura:

@_Axez_:




Ha ha, koliko god puta da vidim ovo, uvek se nasmejem. Brutal truth :-)
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2789 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 11:05 - pre 189 meseci
Citat:
Zoran Milovanovic: Kernel-1, hajde ti na linuxu, koji je inst. na laptopu nativ rezolucije 1280x800 (intel gma 950) prikljuci tft 22" monitor i namesti iz GUI-a da dobijes sliku:

1. samo na eksternom monitoru
2. na oba monitora istu sliku
3. da eksterni monitor bude produzetak ispod (ne znam kako se ovo zove)
4. da eksterni monitor bude produzetak pored.

Kada to sve uradis uz pomoc kilka i samo klika, bez konzole, editovanja raznih fajlova. Jafi se :)


Evo, javljam se ja.

Imam laptop rezolucije 1280x800 i spoljni monitor od 17" rezolucije 1280x1024. Koristim Mandrivu 2007 i Windows XP. Laptop mi je jedini računar, koristim ga i kao destop. Kada podignem Mandrivu, ona sam shvati šta ja zapravo hoću. Ako je priključen spoljni monitor, koristi njegovu rezoluciju na oba ekrana (slika je na laptopu odsečena, ali šta će mi pored spoljnog monitora). Ako spoljni monitor nije priključen, koristi rezoluciju laptopa i ispravno prikazuje sliku na njegovom ekranu. To je tačno ono što ja hoću. Windows XP koristi poslednje podešavanje ako je spoljni monitor priključen, a ako nije koristi rezoluciju laptopa. Ako sam prethodno koristio laptop bez spoljnog monitora, kada ga prvi put budem priključio dobiću sliku na laptopu uz mogućnost da sliku prebacim na spoljni monitor. Dakle,

Windows XP:

1. Desni klik na destop.
2. Biram Output to.
3. Biram Monitor (iz podmenija).

Pošto sam dobio buđavu sliku,

4. Desni klik na desktop.
5. Biram Settings.
6. Biram tab za podešavanje rezolucije.
7. Podešavam rezoluciju klizačem.
8. Potvrđujem sve sa OK.

Mandriva 2007:

Ništa.

Windows XP mi ne prikazuje sliku na oba monitora. Znam da može, ali me slika na laptopu kada je spoljni monitor priključen uopšte ne zanima i neću sa tim da se zayebavam. Dakle, govorim o realnoj situaciji i o onome što mi zaista treba. Samo još da pomenem da su pitanju podrazumevana podešavanja mandrive. Ništa nisam morao da podešavam nakon instalacije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 11:18 - pre 189 meseci
Citat:

Izgleda neki ljudi ovde nisu odavno probali Linux? Mozda je vreme? ;)


Ja pre par nedelja podigao Linux na HTPC sistemu povezanom na LG TV (1920x1080p)

Svaka graficka instalacija je bacala TV u nesvest :) Toliko o vasem X-u ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
91.150.99.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: "Mračna konzola"23.09.2008. u 11:22 - pre 189 meseci
@Mitrovic Srdjan

Citat:
Koliki je broj ljudi kojima ce IKADA
zatrebati ovako nesto? Notorna glupost. Uostalom ako zelis da uradis ovako
nesto uvek mozes da napises batch file ili jos bolje da koristis Power Shell koji
je way-ahead od linux primitivnih shellova


To sto sam naveo je samo primer i govori koliko je zapravo jednostavno ONOME
KO ZNA STA RADI, da relativno komplikovan posao koji mu treba samo jednom
(zasto pi pisao batch ako mu je to jednokratna potreba), moze da uradi za
5 sekundi. "Mracna konzola" je odlicna stvar i nesto nece izumreti jos dugo, kao
sto si video po MS prepoukama za namestanje auto-logina (ili sta vec),
i to zaista neme veze sa usabilitijem vec sa funkcionalnoscu i primerenoscu
nekog alata poslu koji treba da se obavi. Konzola je za mnoge stvari "keva".
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Mračna konzola"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 21482 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.