Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lenovo drops web sales of Linux machines

[es] :: Advocacy :: Lenovo drops web sales of Linux machines

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20441 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 07:34 - pre 190 meseci
Citat:
Dimkovic

Jedina stvar koju ja volim da "bockam" je zaludjenost nekih ljudi o Linuxu kao dobrom DESKTOP operativnom sistemu, sto je notorni nonsens.


ako nije problem, jel bi mogao da mi instaliras XP na ovu mashinu?



haha


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
79.101.176.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 08:14 - pre 190 meseci
Citat:
Ovo je verovatno bio problem sa Ubuntu-om 8 i onim wubijem ili kako se vec zove...


Pa kad se zezate sa instaliranjem ubuntu-a iz windows-a... Ja sam za to cuo samo a nikad ga nisam koristio. Ubuntu instaliras sa alternativnog cisto instalacionog diska (kao i windows sto se instalira lol) i nema glava da te boli. E sad kad je graficka u pitanju to je vec malo problematicno, nije kriv ubuntu vec verovatno nekompatibilnost xorg drajvera (ja mislim da po default-u tera fbdev dok ne skine nvidia drajvere sa neta). Bilo kako bilo tebi je to napravilo problem i iako si ti verovatno jedva cekao da napljujes linux - imas pravo, te stvari ne bi trebalo da se dogadjaju kao ni delay xorg-a 7.4 koji cekamo vec jace od 6 meseci od release date-a i jos nije izasao (mada ni ovi farmeri iz redmonda ne postuju rokove). Nijedan linux distro jednostavno nece nikad biti toliko ispeglan da nikad ni u kom slucaju nece napraviti neki bug, s*** happens all the time :D Mada jedna stvar stoji, za 10 godina koliko koristim linux nijednom mi se nije desilo da mi se sistem obori kao na windows-u koji je pucao milion puta i to ne samo zbog 3rd party sw-a vec i zbog samih MS utility-ja. Dakle sati, dani, nedelje i godine koriscenja i nikad reset dugme na kompu sto je vredno priznanja a ne pljuvanja Linuxa kao desktop OS-a. Aplikacije su vec druga prica, desavalo se da mi zamrzne i X ali ALT+F2 u konzolu pa restartuj X.

@xtray

Sto, da nisi slucajno tu instalirao Ubuntu? :D

make love - !war
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 09:16 - pre 190 meseci
Kakva bespotrebna rasprava i po ko zna koji put...

Koristio sam win kad nisam znao šta je Linux, kad sam saznao i probao koristim samo Linux...
Inače sa win$ nisam nikada imao problema, pazim i održavam čisto...
(pišem sa kompa na poslu, sa XP-a, da ne bude zabune)
Imam 3 računara i svi imaju Linux.
Mint, PCLinuxOS, Ubuntu...
Sebe smatram naprednim korisnikom i trenutno mislim da od proboja Linux-a na desktop tržište nema ništa.
Mnogo je distribucija, nisu kompatibilne sa hardverom itd.
Jedino svetlo u tunelu su konfiguracije sa instaliranim OS-om...

Distroe koje sam instalirao i podesio rade SAVRŠENO.
Lakše mi je sa Linuxom, zanimljivije, nisam ga ništa platio (meni je to važno), neće me niko juriti za nelegalni XP (meni je to važno).
Ne maltretiram nikoga da instalira Linux, hvalim šta je dobro, kudim šta ne valja (mislim da su u pitanju samo igrice...).

Stvar izbora. Odlučite sami.
Ja jesam...

...


deki
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 09:52 - pre 190 meseci
Citat:
combuster
Pa kad se zezate sa instaliranjem ubuntu-a iz windows-a...


Sto je bio reklamirani feature novog Ubuntu-a sa kojim se hvalio skoro svaki Ubuntu fan, ukljucujuci i mog dobro prijatelja NeroLINUX developera koji je cak usao i u moj ofis da mi kaze sta ima novo u Ubuntu-u 8 ;-)

Sto ga onda "advertajzuju" ako ne radi dobro? :)

Citat:

E sad kad je graficka u pitanju to je vec malo problematicno, nije kriv ubuntu vec verovatno nekompatibilnost xorg drajvera (ja mislim da po default-u tera fbdev dok ne skine nvidia drajvere sa neta).


Aha, nije kriv Ubuntu nego je kriv modul instaliran sa tim Ubuntu-om :) Mozes misliti da neka druga firma koja pravi OS krene da se vadi sto OS ne radi sa (tada) najpopularnijom hi-end grafickom karticom zbog modula koji je deo njihove distribucije? To pokazuje koliko oni rade QA i koliko im je kvalitet softvera bitan :)

E vidis, ovo je jedan od tipskih razloga zasto je Linux i dan danas smece za Desktop - jos ako kazes da ima problem sa necim, odmah se nadje 1001 Linux korisnik da ti objasni da to nije problem u Linuxu nego u necem desetom...

:)

Citat:

. Bilo kako bilo tebi je to napravilo problem i iako si ti verovatno jedva cekao da napljujes linux


Sad imamo cak i vestinu citanja misli, nije li to divno :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
77.46.184.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 11:05 - pre 190 meseci
Sto se wubija tice tako im i treba kad hoce da priblize Linux korisnicima Windows-a koji su navikli na next, next, next, finish .

Citat:
E vidis, ovo je jedan od tipskih razloga zasto je Linux i dan danas smece za Desktop - jos ako kazes da ima problem sa necim, odmah se nadje 1001 Linux korisnik da ti objasni da to nije problem u Linuxu nego u necem desetom...


Izvini, koji ti je to lamer rekao da xorg nije sastavni deo Linux-a? Svaki moderan distro sastoji se od Linux kernela koji razvijaju jedni, xorg-a koji razvijaju drugi developeri a ove cike iz ubuntu-a naprave deb paket od njihovog source-a i to je to. Mogu samo da odluce koju ce verziju staviti. KDE 4 je zasad smece pa jel sad treba reci da je Linux smece? A smece je jer im je Vista bila uzor...

Misljenja i iskustva se razlikuju u svakom slucaju, ne vredi o tome raspravljati, slobodan si da instaliras sta god zelis, a vecina mojih ortaka kojima sam instalirao Linux sada teraju samo njega, dobro, imam par poziva kako ovo - kako ono, ali sto se njih tice nemaju frke sa trojancima, igraju free igrice a i cedega je tu ako bas mora neka sa Direct3D-om da se igra, uglavnom ljudi su zadovoljni, uglavnom se plase da oni particionisu disk iz gparted-a i treba im vremena da provale koji paket za sta sluzi i sta da skinu... Manjak interesovanja jeste glavna prepreka prodora Linux-a kao desktopa, srbin kupi komp, dobio piratski windows uz njega instaliran, igrice rade, internet radi, tu je crnac jedan obicno da ga reinstalira po potrebi otprilike na 15 dana i tako... Ali ko se zainteresuje i ne odustane odmah obicno i ostaje na Linuxu.

Eto moje misljenje je da je Linux (kada nadjete distro koji vam odgovara) skoro savrsen desktop os. I sto je bitnije stvari non stop idu na bolje (osim u slucaju Fedore 9 gde su ga uprskali skroz). I preporucio bih svakom da proba makar jednom da ga instalira. Kome ne odgovara kao tebi, svaka cast, video si, nije ti se svidelo, radis na onome sto ti vise odgovara i to je to. Ali nisam za to da se korisnici obeshrabruju u startu da instaliraju Linux izjavama tipa Linux za desktop masine sukZ. Eto ima nas nekolicina (hehehe nekolicina) koji gotive i kapiraju ideologiju koja je stvorila Linux i mogucnost da modifikuju os prema svojim potrebama u potpunosti.

I hajde da se sada svi ujedinimo, i Windows i Linux korisnici, da delimo nase podatke kroz Sambu, da dizemo zajednicke apace i ostale indijance, da pingvini gledaju kroz prozore svitanje i zalazak sunca i da se svi lepo slazemo... BLJAK!
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 11:40 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jedina stvar koju ja volim da "bockam" je zaludjenost nekih ljudi o Linuxu kao dobrom DESKTOP operativnom sistemu, sto je notorni nonsens.


A da li slažeš da je Linux dovoljno dobar za neke desktop namene i da li se slažeš da je dovoljno dobar za neke desktop korisnike kao jedini OS?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 13:38 - pre 190 meseci
Citat:
combuster: Sto se wubija tice tako im i treba kad hoce da priblize Linux korisnicima Windows-a koji su navikli na next, next, next, finish :D .

jest


./configure
make
make install


su neprikosLoveni da se covek oseca ko hax0r :D

Citat:
combuster:
Izvini, koji ti je to lamer rekao da xorg nije sastavni deo Linux-a? :D

au znaci po tom kriterijumu i FreeBSD postade Linux? :D

linux se odnosi samo na kernel :) a x.org ne mora da bude deo distribucije jer mozes za odredjene namene imati skroz upotrebljivu distribuciju i bez x.org-a :)

Citat:
combuster:
KDE 4 je zasad smece pa jel sad treba reci da je Linux smece?

ne naravno jedno sa drugim veze nemaju


Citat:
combuster:
A smece je jer im je Vista bila uzor...

au a ja cenio da je i jednima i drugima u mnogo cemu os x bio uzor, a on bas i nije smece :)

btw i vista je sve samo ne smece, ono cenim jes nekad probao legalnu vistu koja je update-ovana na kojoj je legalan softver i gde imas potpisane drivere? probaj videces da nije smece :)


Citat:
combuster:
uglavnom se plase da oni particionisu disk iz gparted-a

au to je vec problem, a da im olaksas posao sa fdisk-om :D

Citat:
combuster:
Manjak interesovanja jeste glavna prepreka prodora Linux-a kao desktopa

cenis?

a sta kazes na nedostatak softvera za linux, pa se ajd ogranicimo samo na strogo namenski softver,ajd nadji autocad za linux :) (pazi ta lista itekako moze da se redja)

Citat:
combuster:
Eto moje misljenje je da je Linux (kada nadjete distro koji vam odgovara) skoro savrsen desktop os. I

lose ti je misljenje ne da nije savrsen nego nije ni blizu toga :)

nego jel imas negde nesto poput OLE-a na linux desktop-u?

Citat:
combuster:
Eto ima nas nekolicina (hehehe nekolicina) koji gotive i kapiraju ideologiju koja je stvorila Linux i mogucnost da modifikuju os prema svojim potrebama u potpunosti.

aham sta si ti modifikovao na njemu, gde mozemo naci patch files toga?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.24.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 14:54 - pre 190 meseci
Joj pa pri3rak samo si mi ti falio da me nacnes :D

Uradi ti kod tebe na windowsu optimizaciju kernela za tvoj hardware, kucaj u command promptu "make menuconfig" mozda ti i pomogne a mozda ti da i invalid command or file name. A mozda i napravim patch za Dell Vostro optimized kernel :D

Da nisam ja rekao mozda da je xorg deo iskljucivo Linuxa? Ili mozda Solarisa ako si ga pokretao i video na sta lici. Kad ja doziveh da me uce da se x server ne koristi samo na Linuxu, tc tc tc.

Probao ja dell oem vistu, sertifikovana i update-ovana i znas kako je divna, uf stedi sistemske resurse do bola. Startuj Linux sa ukljucenim compiz-om i Vistu sa Aerom pa vidi kolicinu slobodnog ram-a i zauzece procesora koje trosi x a koje trosi dwm... Vidim opravdano trosenje skupe li nam memorije...

Taj UAC koji MS toliko hvali vidim je toliko inteligentan da kad udjem u control panel pita me da li to zaista ja pokrecem to ili neka nevidljiva sila, ko zna mozda koristim windows i zivim u rozvelu ili area 51... Mnogo su gledali X files, u Linux-u kad treba da odradim nesto sto moze da zezne sistem pita me jesam li administrator i trazi sifru, a ne kaze jel si ti to stvarno jer znas busan nam je sistem pa imamo frke... E tu prijatelju moze da se kaze da je Windows smece.

OLE se koristi samo u Spaniji i to na koridi...

Videh da i Vista i XP koriste fdisk pri instalaciji, a i XP na laptopovima podrzava SATA diskove, samo ti hvali floppy drive, ne necemo tako, koristi nLITE da brljas po tvom 100EUR placenom OEM OS-u (FPP je nesto jace :D)

Lista za CAD software pod Linuxom moze da se redja u nedogled a i videh da AutoCAD ne radi pod Wine-om kad bi se zezali... AutoLisp je tu glavni problem i to stoji...

Eh sad ono sto mene nervira je sto vadite stvari van konteksta i onda kao stupid linux looser. Razumem ja Vas, pukli pare za OS pa sad se isplakali jedno nedelju dana, obrisali suze i krenuli u odbranu necega a da ga niko i ne napada osim vi sami jer znate sta vas muci. Trojan.Wundo/Mondo.Gen nemogucnost sklanjanja istih a da ne platite i Kaspersky ili NOD, jer kad vec platiste sistem onda platite i antivirus i file manager i spyware remover, more znas sta, katastrofa... Instaliram ljudima linux na makar jednu masinu u kancelariji jer vise od virusa ne mogu da zive, nego trpaju flash i proveravaju mail na linux-u, pa radi clamav pa onda preko sambe na windows... A i ja iz pidgin-a dobijam automatske poruke od ljudi preko msn-a koji su windows useri link-ove ka sajtovima koji ti potom otvore 500 instanci internet explorera i doda dve ikonice na desktop koje lice na Windows Security Center...

Heh, jedva cekam da zavrsim ovo programce u VB-u sto mi treba za fax pa da se vratim na Linux, za diplomski cu da ga odradim u Mono-u u lepom GTK+ interface-u :D

I ostavite Dimkovica na miru, covek se lepo snasao pa je sad u lepom korporativnom fazonu i pljuje sve sto je free, napadajte izjave a ne licnost, ne mogu ja sad pri3rak-a da napadam u fazonu koji si ti moron, nego lepo ono sto je rekao a sto nema veze sa vezom izvuces ali ne van konteksta ko sto on radi i obajsnis mu, da ne zivi u (ne)znanju... Da ironija bude jos veca covek cuka iz Linux-a a ja jadnicak iz Windowsa (ovaj put)...


[Ovu poruku je menjao combuster dana 15.09.2008. u 16:08 GMT+1]
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 15:00 - pre 190 meseci
Ivane, ne odgovori ti meni na pitanje.

Citat:
Nedeljko: A da li slažeš da je Linux dovoljno dobar za neke desktop namene i da li se slažeš da je dovoljno dobar za neke desktop korisnike kao jedini OS?


Nije ti valjda tolika frka da na par pitanja procediš kroz zube odgovor "da" ili "ne"?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 15:10 - pre 190 meseci
Mislim da je to sigurno tacno, da je Linux svakako za neke korisnike najbolji desktop OS.

Samo sto je broj tih korisnika vrlo mali.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 15:17 - pre 190 meseci
Ja sam postavio temu gde se govori o tome da windows polako pocinje da lici na desktop OS
( http://www.elitesecurity.org/t...-approaching-desktop-usability ) . Nisam siguran da su se stvari nesto mnogo izmenile. Windows je i dalje smece, pogotovo za desktop s obzirom da nema nikakav paket manager koji korisniku omogucava da jednim klikom nadje i instalira aplikaciju , potpuno odsustvo visestrukih desktopa koji olaksavaju rad sa vise aplikacija, nezasito arcenje memorije za prikaz trivijalnih stvari na ekranu, potpuno odsustvo advanced kompozitnih window managera koji umnogome olaksavaju rad..pa sve do trivijalnih stvari kao nepostojanje funkcije srednjeg tastera misa koji olaksavaju copy/paste i ubrzavaju rad visestruko.

Windows je sinonim za glupost bar kad je razvoj operativnih sistema u pitanju.
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.24.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 15:17 - pre 190 meseci
@dimkovic - I to je, nazalost, tacno, ali nas je sve vise i vise, imao je neki sajt za registraciju linux korisnika u srbiji, sad cu da ga iskopam... :D


linux.dootzky.com

@nedeljko - Pa to sto mi se vrti kockica i sto imam fade in/out za 96KB RAM-a (ooops 9 MB sad sumirah sve procese) i ne znaci da sam zajebant... :D inace je po defaultu iskljucen compiz svuda a na Visti je iskljucen Aero osim ako Vista nije instalirala drajver za graficku odmah...

[Ovu poruku je menjao combuster dana 15.09.2008. u 16:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao combuster dana 15.09.2008. u 16:55 GMT+1]
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 15:19 - pre 190 meseci
Citat:
combuster: Probao ja dell oem vistu, sertifikovana i update-ovana i znas kako je divna, uf stedi sistemske resurse do bola. Startuj Linux sa ukljucenim compiz-om i Vistu sa Aerom pa vidi kolicinu slobodnog ram-a i zauzece procesora koje trosi x a koje trosi dwm... Vidim opravdano trosenje skupe li nam memorije...


Pa, opravdano je isto koliko i uključivanje aera/compiza/beryla i sličnih sraanja, koji (hvala Bogu) mogu da se isključe. Čim si to uključio znači da si zayebant, a onda resursi uopšte nisu bitni. Visti zameram što joj je to gowno po difoltu uključeno (ispravite me ako grešim). Na Mandrivi je compiz po difoltu isključen.

Citat:
Ivan Dimkovic: Mislim da je to sigurno tacno, da je Linux svakako za neke korisnike najbolji desktop OS.

Samo sto je broj tih korisnika vrlo mali.


Odlično, samo mi još reci da li se situacija sa desktop upotrebom Linux-a vremenom poboljšava ili pogoršava ili ostaje manje-više slična.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 15:58 - pre 190 meseci
Axez, opet si počeo kao u svoja stara dobra vremena.

Čekaj, Windows ne liči na desktop OS. Dobro, možda. Ali koji drugi OS za PC onda liči? Možda PC nije desktop mašina. Čekaj, da li je lakše instalirati AutoCAD sa next->next->finish, ili konfigurisati wine i naterati AutoCAD da radi pod njim? Kako misliš da samo jednim klikom instaliraš AutoCAD bilo gde?

A što se tiče srednjeg tastera za kopiranje teksta, stalno nas zayebava na poslu i nismo uspeli da ga isključimo. E, to je zlo, kad neko sraanje ne možeš da isključiš. Zakucano u x.org vo vjek i vjekov, pa se džebi ako ti smeta.

Višestruki deksktopi su kul, uvek podesim računar da ih ima 4. Međutim, koliko se sećam, neko je nekada ovde na ES-u postovao link za dodatak za XP (ne znam da li ima za Vistu) koji radi to isto.

Što se tiče potrošnje memorije, mogao bi da okačiš neki test, pa da vidimo.

U "kompozitne window manager-e koji umnogome olakšavaju rad" se ne razumem. Meni je pod Linux-om sasvim dobar i standardan KDE (na GNOME nisam navikao, izbegavam ga), a pod Windows-om onaj njegov.


Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 16:02 - pre 190 meseci
Citat:
Axez
Windows je i dalje smece, pogotovo za desktop


Jeste, ali ne na planeti zemlji nego na onoj cuvenoj imaginarnoj planeti linux, u koju se putuje uz pomoc konzumacije dosta kool-aida :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 16:15 - pre 190 meseci
hahahaa, ovo je jedan od najjacih postova na advocacy-u

Citat:
combuster:
Da nisam ja rekao mozda da je xorg deo iskljucivo Linuxa? Ili mozda Solarisa ako si ga pokretao i video na sta lici. Kad ja doziveh da me uce da se x server ne koristi samo na Linuxu, tc tc tc.


Pa ti si sam napisao:
Citat:
Izvini, koji ti je to lamer rekao da xorg nije sastavni deo Linux-a? :D


pri3rak je pisao o tome da ne moras da imas xorg a da bi imao linux. Znaci ne da xorg nije iskljucivo deo Linuxa, vec uopste nije deo Linuxa i Linux radi sasvim ok i bez xorg-a, recimo kad treba da ga namestis kao ruter ili fajl server ili tome slicno.

Citat:
Probao ja dell oem vistu, sertifikovana i update-ovana i znas kako je divna, uf stedi sistemske resurse do bola. Startuj Linux sa ukljucenim compiz-om i Vistu sa Aerom pa vidi kolicinu slobodnog ram-a i zauzece procesora koje trosi x a koje trosi dwm... Vidim opravdano trosenje skupe li nam memorije...


Cuo kad za prefetch? Vista kesire programe koje cesto koristis u RAM da bi se isti brze pokrenuli, a ukoliko nekom programu nedostaje RAM-a, Vista oslobadja tu memoriju. A i da je skupa, hahaha, memorija nikad jeftinija.


Citat:
OLE se koristi samo u Spaniji i to na koridi...

E na ovu izjavu se odnosilo ono da je ovaj post jedan od najjacih :).

Citat:
Videh da i Vista i XP koriste fdisk pri instalaciji, a i XP na laptopovima podrzava SATA diskove, samo ti hvali floppy drive, ne necemo tako, koristi nLITE da brljas po tvom 100EUR placenom OEM OS-u (FPP je nesto jace :D)


Kad je izasao XP SATA diskovi su bili jos u razvoju.


Citat:
Eh sad ono sto mene nervira je sto vadite stvari van konteksta i onda kao stupid linux looser.


Ja nisam video da je ovde iko spominjao stupid linux looser-e, kome Linux odgovara, neka ga i koristi. Meni licno za neke stvari odgovara, za neke ne, tako da koristim i njega i Win.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.24.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 17:08 - pre 190 meseci
Hehehe, jes vala najjaci post...

Pa sta ja napisah gore za x.org pre nekoliko postova, cike iz ubuntua izaberu verziju koju ce da koriste i od source-a naprave deb paket za njihov distro, jel tako bilo. A ono sto sam napisao je da ne znam ko je rekao da xorg nije deo linux-a posto dimce rece da ja ken*am kako nije kriv linux zbog graficke nego xorg, samo da spasem linux... A ja sam mu odgovorio u fazonu pa ko kaze uopste da xorg nije sastavni deo Linux-a. Pa zar nije? A vi se nasli odmah pa nije samo Linuxa nego i FBSD-a a ja onda i Solarisa i etc... A to sto ga razvija xorg developement group koji me mnogo nervira sto kasni sa 7.4 verzijom i sto on nema veze sa pokroviteljima distroa to je dobro poznato, valjda... A nekako sam bio inspirisan za OLE sta cu... A vi mozda i samo cackate mecku, ovo je sve jedna velika zajebancijja ko kad sam ja zaceo thread na jednom od lokalnih foruma jos 99-te Intel vs AMD pa stiglo do 200 postova... A i ti pricas meni o prefetch-u, da pitam ja tebe o TLB cache-u i branch prediction-u i sad kao ocekujem da ne znas a jedna od opste poznatih stvari... I sta ce mi prefetch gomile stvari koje mi ne treba? I gde ga smeshta? Mislis da ga oslobadja? Ili ga trpa na hard? Ili sta radi sa njim? :D Ja ne znam za vas ali meni ovo sve mnogo smesno i zabavno...


make love - !war
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 17:10 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jeste, ali ne na planeti zemlji nego na onoj cuvenoj imaginarnoj planeti linux, u koju se putuje uz pomoc konzumacije dosta kool-aida :)



Sorry buddy, imamo samo jednu planetu...:)
Nego posto nisam nikada pio taj kool-aid, jel mozes malo da mi opises kakvog je ukusa. Vidim da ti se svidja posto ga redovno preporucujes..;)
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.24.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 17:19 - pre 190 meseci
Ja cuo za US AID, cuo za AIDS, cuo za Live AID, ali za kool-aid nikad. Mozda je neki friend Osame bin Ladena?
make love - !war
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Lenovo drops web sales of Linux machines15.09.2008. u 17:32 - pre 190 meseci
Naravno da je advocacy zahebancija, ali uvek ima zanimljivih tema, a i postova :). Nisam imao nameru da ti pricam o prefetch-u, vec sam samo naveo jedan deo viste koji guta memoriju. A vidi za xorg, isti nije deo Linuxa, mislim da skoro svaku distribuciju mozes i instalirati bez njega, tako da dobijel samo CLI. I nije uopste stvar u tome, vec se radi o tome, da je Ubuntu koji kao i svako drugi, jeli, ima source xorg-a, trebao da sredi da se isti taj Ubuntu koji je tada izasao moze instalirati na komadu hardvera koji je u to tada vec neko vreme bio u opticaju, a bez nekih preteranih dodatnih podesavanja. Ovo nije kritika Linux-a uopsteno, vec je tada bilo distroa koji su normalno radili sa onom karticom. Problem je jednostavno sto ako dobro ne proveris kakve ces komponente uzimati, postoji solidna sansa da ces sa svakim razlicitim distro-om morati rucno podesavati neki drugi komad hardvera. I onda obicno ide prica, e ne valja ti taj distro, uzmi neki deseti. Ja stvarno nemam nista protiv linuksa, koristim ga cesto (posebno kada radim sa dynamipsom i pri virtualizaciji), ali mislim da je centralizovaniji pristup kao kod open solarisa ili xBSD varijanti bolji, te da bi Linux postao mnogo bolji da nema nekoliko stotina distro, vec maksimalno tri-cetri (tipa SuSE, RH, Debian, CentOS) i da se ta masa koja svaka za sebe radi nesto koncentrise oko ovih par distroa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lenovo drops web sales of Linux machines

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 20441 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.