Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28906 | Odgovora: 202 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp06.10.2008. u 13:35 - pre 189 meseci
Hehe, imam utisak da ne pričamo na istoj frekvenciji.

Minolta je pukla zbog nesnalaženja u tržišnoj utakmici. Svi drugi "razlozi" su lažni. Da je Canon morao da pukne 300 miliona, to ne bi ni osetio. To je jasan pokazatelj ko je koliki igrač.

A što se ergonomije tiče, evo reci Ti - šta Ti tačno nedostaje na Canon/Nikon telima, a imaš na Minolti?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp06.10.2008. u 13:59 - pre 189 meseci
Pozdrav,

koliko da ne pricamo "na prazno", ima Nikon svoje predstavnike u broju komadni izdvojenih na telu, ali to je vec nesto posebno. Sa druge strane, u odnosu na KM7D, i A700 je podlegla novim trendovima po pitanju visefunkcionalnih dugmica za komande.

Inace, uz dobrodoslicu, eto da vidis kako nisi jedini koji voli 7D, jedino bih oko optika dosta imao da popricam :)







Uslikao sam razlicite kategorije samo da prikazem trend proizvodjaca vezan za komande.





[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.10.2008. u 15:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp06.10.2008. u 14:17 - pre 189 meseci
Snalaženje ili nesnalaženje u promenjenim okolnostima je pravi razlog.
Pa Dona Samer je ne zna se koliko puta bolja pevačica od Madone ali nije se snašla u masovnoj video produkciji krajem osamdesetih i ulozi spota u muzici i otpala je na vrhuncu pevačkih mogućnosti. Kada je trebalo sevnuti sisom ili javno pljunuti na krst njoj to nije padalo na pamet da radi.
Zeiss i Hasselblad i ostali koji pripadaju davnoj prošlosti i u ovoj reinkarnaciji fotografskog posla neće uspeti da se izbore za svoje mesto pod suncem ma koliko nudili vrhunsku optiku jer je vrhunska optika samo deo cele priče.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.octaga.no.



+1 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp06.10.2008. u 14:41 - pre 189 meseci
Ergonomija je jako subjektivna stvar. Ja sam koristio Minolta/Sony, Olympus i Canon sisteme. Daleko mi se najmanje dopada Canonova, ali sam najviše imao taj sistem, šta da se radi...
Imao sam i Minolte i 7D i 5D, a i Sony A100, a evo šta mi konkretno fali što su oni umeli, a sadašnji Canon 30D ne:
- Spot merenje na dugme. Tek onda stvarno dobije smisao i mnogo se lakše koristi, posebno pošto spot mi treba samo ponekad, a ovako se vrlo lako vidi razlika između njega i drugog merenja. Takođe odlično radi u M modu, pokazuje razliku između evalutive merenja.
- U M modu se mogu pritiskom na +/- dugme blenda i ekspozicija menjati zajedno tako da se zadrži isti osvetljaj (EV vrednost). Nešto radi čega je moj drugar sa 1D2 i 1Ds2 pisao više puta Canonu direktno..
- Bežična kontrola ugrađenim blicem. Super radi, a samo Canon to danas ne ume.
- Direktan zum u review modu. Dakle stisak na zum dugme i odmah se uveliča skroz, da se može proveriti AF.

Ima tu još stvari, ali mi ovo pada na pamet. Već pune 4 godine koristim Canon DSLRove (D30, D60, 1D, 10D, 20D, 30D), ali mnoge stvari mi bile intuitivnije kod Olympusa E-1 i Minolti koje sam koristio samo po pola godine i vrlo se brzo privikao.

Na kraju, nije toliko ni bitno, svaki od ovih aparata može mnogo više nego što ja umem iz njih izvući..
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp06.10.2008. u 16:50 - pre 189 meseci
Ja sam jedan od retkih korisnika KM kod nas. Imam 5D već duže vreme (vreme mu je da se menja) ali bojim se da ću to uskoro da prodam i pređem na C ili N. Zbog čega?!? Pa politika prodaje Sony DSLR-ova u Srbiji je toliko kretensko imbecilsko debilna (najblaže rečeno) da se to graniči sa prodavcima posuđa na pijaci koji usput valjaju i Panasoanicki baterije. Osnovni problem je što Sony deselerove u Srbiji prodaju isti ljudi koji su inače zaduženi i za plasman PS konzola, mikrotalasnih furuna, MP3 plajera, mouse padova, LCD televizora i blendera. Aj, pretero sam, oni prodaju samo Sony asortiman.... ....ali sve od Sony.

Naime, imao sam e-mail prepisku a i nekoliko telefonskih razgovora sa prestavnicima Sony-ja u Srbiji, sa centralom direktno (prebacivali su me sa jednog lokala na drugi) a na kraju sam imao razmenu mailova i sa nekim iz Sony-ja u Beču. Toliku količinu nerazumevanja u fotografsku materiju i stanje na našem foto tržištu nisam mogao ni da zamislim. Sve što su znali da izgovore su one, na kursevima prodaje naučene rečenice.

Bio sam veoma zainteresovan da kupim A700. Međutim, njega nema u našim radnjama. Tada sam se obratio Sony - Srbija. Ljubazni glas iz call centra mi je rekao: "Nema problema, dajte mail, poslaćemo vam spisak naših distributera". (Zanimljivo mi bilo da su svi sa kojima sam komunicirao, pa čak i devojka koja je snimila poruke za govorni automat, imali naglasak sa istog područja naše bivše zaj dničke države ).

Ja: Ne vredi da mi šaljete adrese ovih velikih lanaca. Kod njih nema DSLR-ova. Možda ponegde A100.
On: Ne brinite gospodine, to su naši najjači distributeri, kod njih sigurno ima.

Stiže mail: Metro, Merkator, Merkur, Rodić, Novel..... ?!?!?!?

Šaljem ja mail: Aman, NEMA TU DSLR-ova. Oću A700. Ima li ga gde u Srbiji???

Odgovor: Obratite se gore navedeniom radnjama. Oni mogu da naruče.

Ja: Neće da pričaju o tome....

E tu kreće neverovatna rasprava puna totalnog nerazumevanja našeg tržišta. Konačno dođemo do toga (nakon razmene mailova i sa nekim u Beču) da A700 ima u BG u nekoj radnji WEG (jedina radnja u Srbiji). Zovem ja tamo, cena.... ....aj da ne pričam. 40% veća nego u Segedinu recimo (i to pre nego uzmem PDV nazad).

Pitao ja njih i za 100/2.8 macro, i za 35/1.4G, ali.... BUHAHHAAAHAHAHHAAA aaaAAAAAA (histerični smeh prelazi u neutešni plač)

O odnosu Sony Srbija prema najvećim prodavcima fotoopreme kod nas koji prodaju kamione C i N opreme (svih tih nekoliko koje neko voli a neko ne) je sličan. Pričao sam sa svima.

Ako Sony Alfu nastavi da prodaje isti lanac trgovaca koji prodaje i MP3 plejere, PS konzole i igrice za njih, njihovom DSLR sistemu se ne piše dobro.

A greota je. Aparati su veoma dobri.
 
Odgovor na temu

Petar Surla
direktor marketinga
Beograd

Član broj: 196388
Poruke: 6
*.telenor.co.yu.

Sajt: u izradi


Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp07.10.2008. u 09:22 - pre 189 meseci
Pozdrav!!

evo čega nema kod kanjona i Nikona: korektura expozicije i blica na jednom dugmetu/prekidaču/točkiću u rasponu +/- 3 ev u koracima od 1/3 ili 1/2!!! ne videh nijedan /ikada!!!!!!/ K ili N ili O ili P sa takvom opcijom!!!! ovo Minolta implementira od 1998i modela dynax 9!!

app. rukovanja...bole li vas prsti kada koristite dugme za vertikalno okidanje na K ili N modelima??? je li ono /dugme/ na logičnom, ergonomičnom mestu?? da li ste videli kako je to MIn/Sony rešio na svojim VGovima?? da li ste ih isprobali?? da li su prsti dobro pozicioniorani prilikom vertikalnog snimanja na K ili N modelima??

a za KM/Sony entuzijaste...ne odustajte od sistema zbog trenutne sonijeve prodajne politike ovde!! dobra stvra su berze /naročito u zagrebu, budimpešti i segedinu.../, ebay /i to američki, nikako evropski!!/, kao i minoltini forumu /www.dyxum.com, www.alphaphotoworld.net, i drugi.../. ja sam sve svoje objektive i ostale sitnice nabavljao na foru i nisam žalio novca kada je trebalo calnuti za neki 'G' objektiv...

i, još nešto...uzmite bilo koji Min/Sony aparat u ruke...trebaće vam 15 minuta da provalite sve f-je, kako obične tako i napredne a nećete ni pogledati uputstvo...čak i za cutom podešavanja!!

pozdrav,

Petar
...onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda...
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp07.10.2008. u 11:16 - pre 189 meseci
Kome treba korekcija za 1/3 ekspozicije kada savremeni senzori ladno hvataju raspon 2 blende gore dole a u PS-u je moguće sa malo truda izvući 3-4 blende podeksponiran snimak gotovo bez gubitka.
Nekad to jeste bilo važno, ali danas nije... ok, možda je svakom milionitom korisniku zbog nečega važno ali... čemu to?

 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.ems.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp07.10.2008. u 11:55 - pre 189 meseci
Bojim se da će zbog usrane prodajne politike ne samo kod nas već kojekude, Sony da prdne u čabar s' deselerovima k'o što je prdnula i Minolta.

A priča ko je bolji u tolko sitna crevca ima li ili nema 1/3 kompenzaciju je bezvezna.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp07.10.2008. u 13:38 - pre 189 meseci
Citat:
Petar Surla: korektura expozicije i blica na jednom dugmetu/prekidaču/točkiću u rasponu +/- 3 ev u koracima od 1/3 ili 1/2!!! ne videh nijedan /ikada!!!!!!

To mora da bude na posebnom točkiću da bi bilo upotrebljivo?
I C i N to imaju, implementirano mrvicu drukčije (pritisneš taster, okreneš točić i ima korake 1/3).

A što reče Paramecijum, a koji će mi to danas?
Kad jednom postavim kompenzaciju na određenu vrednost u Aperture priority modu, ne čačkam je do kraja snimanja. Eventualno pri promeni objektiva, jer nekim staklima više odgovara manja kompenzacija i tako to. A čak i da se zeznem, današnji dinamički raspon je toliko širok, da je kasnija manipulacija dečja igra.

Vertikalno okidanje? Nisam imao nikakvih (ni najmanjih) problema, hvala na pitanju. Ko želi više, ima grip, koji razlike u odnosu na horizontalno snimanje u potpunosti briše.

Šta zapravo želim reći - suštinske razlike bi trebale biti u traženju kvaliteta, a ne subjektivnom posmatranju "šta je kome draže". Shvatam ja da Ti voliš Minoltinu filozofiju, ali meni (od svega što sam video), Canon i Nikon najviše odgovaraju i to je to. Svakom svoje i tako...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Petar Surla
direktor marketinga
Beograd

Član broj: 196388
Poruke: 6
*.telenor.co.yu.

Sajt: u izradi


Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp08.10.2008. u 07:59 - pre 189 meseci
Pozdrav!!

ljudi, nemojte me pogrešno shvatiti, nije da cepidlačim i k*njam, svi ste apsolutno u pravu, afiniteti su različiti kod svakoga od nas, svako iz svojih aparata/sistema treba da teži da izvuče maximum...
jeste poenta u kvalitetu i krajnjem outputu i estetskoj i upotrebnoj vrednosti fotografije...

a da li je kompenz na pritisni + okreni ili samo okreni...stvar navike...relnih potreba za takvim funkcijama uvek ima, uvek se nađe specifična situacija sa svetlom koja u startu zahteva malo korekcije i još malo dodatne obrade...

pozdrav svima još jednom :-)
naravno, ko je voljan da donira u fond za a900, veoma je obrodošao :-))))


Petar


...onda je on mene pogledao a ja ne volim kad me neko pogleda...
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.ems.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp08.10.2008. u 10:10 - pre 189 meseci
EEJJJ.... ...Ajde stani u red. Ja sam već osnovao fond za kupovinu A700.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
87.116.163.*

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp08.10.2008. u 21:59 - pre 189 meseci
Pozdrav,

ne znam sta je problem sa dostupnoscu za A700, mislim da uopste danas nije problem. Za par dana i 900-ka stize....
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.ems.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp09.10.2008. u 08:49 - pre 189 meseci
Naravno da sve može da se nađe. U Srbiji možeš naći i fotelje od slonovače. Ali samo zato što se razni trgovci snalaze na razne načine.

Ja ovde pljujem po firmi Sony Srbija koja je zvanični uvoznik Sony. Od njih ćeš lakše dobiti ovčije boginje nego nešto od DSLR opreme.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp23.10.2008. u 11:02 - pre 188 meseci
Zanimljive konstatacije za sve koji, čim se probude, prvo idu na DPReview i slične sajtove:

Citat:
Ignoring for a moment the obvious depth of field issues and differences in lens performance (the Canon 85mm appears to offer better edge to edge sharpness than the Sony) what really strikes me about these results is just how good the 3 year old EOS 5D is. The Alpha 900 offers a little more resolution but as we saw with the JPEG comparison, the 5D's light AA filter produces better 'per pixel' sharpness which really shows when you look this closely. Of course you're not really going to be looking this close in 'real world' use.


http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra900/page32.asp

Sad, kapiram da će neki odma' uglas da graknu kako "opet Canondžije tupe o svom 5D", ali šta da se radi - realnost i praktični primeri su teško oborivi.
Za mene ovakav rezultat nije za radost, nego za tugu - još malo pa će doći i četvrta godina superiornosti 5D u odnosu na ostale, što samo znači da prave konkurencije i dalje nema, osim za mnogo veće pare, a to je već sasvim druga priča, gde vladaju neki drugi aparati.

Nije ni čudo što se Canon i ne trudi previše da napravi nešto što je drastično bolje od 5D.
Što bismo rekli - "na'rani svinje i ne diraj ništa"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp23.10.2008. u 21:49 - pre 188 meseci
Nemojmo preterivati..Alfa A 900 daje neverovatnu količinu detalja

A 900, 100% crop iz 25 Mp, JPEG default



Kombinacija fullframe 25 megapiksela + f1,4 + antishake omogućava snimanje iz ruke bez blica praktično u totalnom mraku.

A 900, ISO 5000, f1,4



Šuma ima više nego kod Nikona D 3, ali je oštrina i rezolucija vrlo dobra...


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp23.10.2008. u 23:28 - pre 188 meseci
Možda, ali nije li sramota da se 'rve sa jednom, već vremešnom mašinom?

Uz to, moji zaključci su (prema priloženim fotkama, moram se ograditi) vrlo slični gore citiranim. Možda je A900 najbolje što je izašlo iz Sony-ja, ali je daleko od "wow" efekta i to poprilično.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp26.10.2008. u 09:44 - pre 188 meseci
Evo poređenja 100% cropova sa 5 D bez ikakvog oštrenja:


Alfa 900 1


5 D 1


Alfa 900 2


5 D 2


Za razliku od Nikona D 3/ D 700, Alfa 900 je po količini detalja nesumnjivo jača od 5 D.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp26.10.2008. u 10:39 - pre 188 meseci
Uradi slicno poredjenje sa ISO 3200 tako ta svetlo zadovolji krirerium F2, T1/60.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp26.10.2008. u 12:13 - pre 188 meseci
Pošto su ovo JPEG-ovi iz aparata, oni jesu oštreni, barem u nekoj meri.

Ja bih, ako može, da vidim suve RAW fajlove, pa da onda uporedimo. Ovoliku razliku nisam video ni na jednom primeru sa A900.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp26.10.2008. u 12:21 - pre 188 meseci
Nisu oštreni, jer je 5d bio moj a na njemu je sve isključeno, oštrina na nuli.
Po detaljima ova Alfa šije 5d bez ikakve dileme, što je i logično jer ima nešto sitniji piksel i sjajnu optiku.
Ja sam otišao korak dalje od Nebojše i pokušao da vidim šta se dobija u detaljima kada se stvari povećaju.
Rezultati su frapantni u korist Alfe.
Potvrđuje se moja priča da dobro telo sa mnogo megapiksela može da zameni zum i da se ide samo na krop.
Sad nemam vremena (jurim na Sajam) ali kasnije ću izvući neke uporedne primere i to je doslovno strašno.
Staviš 50mm prajm i ladno ga u glavi zamisliš da je zum 50-150, jer se na kropu od jedne trećine dobija bolja oštrina i više detalja nego sa nekim običnim krop telom od 10mp na 100 mm.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sony je ipak prvi zakoračio - FF A900 24.6 mp

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28906 | Odgovora: 202 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.