Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto ljudi mrze Microsoft?

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59373 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 10:28 - pre 190 meseci
Ja mislim da je to bila sala novinara koje si ti uzeo zdravo za gotovo. A to da novinar ti je sumljiv vec prelazi svaku meru.
1) internetnews.com ti nije dovoljno? Imas linkove na tom artiklu koji dokazuju to sto je rekao
2) www.businesswire.com Ako ti ni to nije dovoljno stvarno ne znam sta da ti kazem...

Saces da tvrdis da i novinar is www.businesswire.com je linux zeolot koji mrzi windows...


A to da naucnici nemaju novca ukazuju na cinjenicu da koriste apple hardware za virtualizaciju. Pa bar procitaj clanak malo dublje nego sto pricas gluposti...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 10:56 - pre 190 meseci
Mmmm da apple hw je nesto sto se bas cesto srece po institutima :D Znas kako ako odes u americku meteorolsku sluzbu gde ima naucnika ko pleve videces velike kolicine skupog hardvera, pa pretpostavljam da ces iz toga izvuci zakljucak kako sve institucije koje se bave naukom plivaju u novcu? Imas li ti ikakav licni dodir sa akademskim svetom?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 11:03 - pre 190 meseci
Citat:
pri3rak: daklem piskaralo/novinar i buduci expert za klingonski jezik :)

imam pitanje jel imas neki clanak od paje patka?


Sve što piše po novinama su lupetanja jer članke pišu novinari. Jel tako?

Citat:
pri3rak: Opet ako pogledas u clanku se pominju nekoh 100000 procesora, ajde makar malko razmisli koliko bi novca otislo samo na licence


Jel vidiš da znaš da Linux ima svojih prednosti, samo kad hoćeš.

Citat:
pri3rak: kao i to da je unix u istrazivackim krugovima uvek nailazio na plodno tle.


A kad ja o tome pričam, onda pričam na španskom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 11:18 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko
Sve što piše po novinama su lupetanja jer članke pišu novinari. Jel tako?

jes' ovde negde primetio sportsku prognozu ili pak IT clanak?

Kolika kolicina obrazovanja i iskustva je potreba da bi covek mogao da pise kvalitetne clanke vezane za IT i koliki je procenat novinara koji se time bavi,a sve to ima?

Daklem sasvim bi drugacije bilo da je autor IT profesionalac iz oblasti paralalnih i distribuiranih sistema, pa napisao clanak kao svojevrsni presek ponude,nekakvu analizu i na kraju izneo zakljucke, a drugo je clanak tipa cuo klingonac za gridove pa da se spomene bsod da ne omane u linux misiji :)

Citat:
Nedeljko:
Jel vidiš da znaš da Linux ima svojih prednosti, samo kad hoćeš.

Na vise mesta sam cenu istakao kao prednost u pojedinim slucajevima, e ovaj je jedan bas skolski primer takvog slucaja :) i setis se da sam rekao da kad platis podrsku linux izgubi tu prednost niske cene :)

Citat:
Nedeljko:
A kad ja o tome pričam, onda pričam na španskom.

Jok bre, nisam ja osporavao da linux vredi za nauku, vec da nije istina da je windows tu bezvredan kao i da na njemu postoji raznovrsna ponuda, te i to da nisu sve nauke prirodne :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 12:13 - pre 190 meseci
Citat:
pri3rak: jes' ovde negde primetio sportsku prognozu ili pak IT clanak?

Kolika kolicina obrazovanja i iskustva je potreba da bi covek mogao da pise kvalitetne clanke vezane za IT i koliki je procenat novinara koji se time bavi,a sve to ima?

Daklem sasvim bi drugacije bilo da je autor IT profesionalac iz oblasti paralalnih i distribuiranih sistema, pa napisao clanak kao svojevrsni presek ponude,nekakvu analizu i na kraju izneo zakljucke, a drugo je clanak tipa cuo klingonac za gridove pa da se spomene bsod da ne omane u linux misiji :)


A o čemu bi trebalo da pišu novinari? O ekonomiji, politici, privredi, spotru, vremenskoj prognozi? Pa i to su stručne stvari, a to što danas svako misli da se razume u takve stvari je ravno stavu da se bilo ko ko zna da upali kompjuter "razume u kompjutere".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 12:22 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko: A o čemu bi trebalo da pišu novinari? O ekonomiji, politici, privredi, spotru, vremenskoj prognozi? Pa i to su stručne stvari, a to što danas svako misli da se razume u takve stvari je ravno stavu da se bilo ko ko zna da upali kompjuter "razume u kompjutere".


pa vidis kod nas na fakultetu politickih nauka imas zurnalizam, i ljudi koji to zavrse mogu pisati o opstim stvrima, drustvenim pojavama i desavanjima i politici ... mogu pisati i o vremenskoj prognozi bez problema posto je jedini njihov posao da prepisu izvestaj koji dobiju od meteo sluzbe

mada trebas razlikovati clanke o politici koji su ozbiljna i skolovana politicka analiza od onih koji dnevno izvestavaju o necemu sto se desava na politickoj sceni, naravno nije problem da neki novinar ode na IT skup pa napise izvestaj, ali jeste da donosi vrednosne sudove u vezi necega sto on ne poznaje, a jos gluplje da se neko na takav clanak pozove u raspravi :))
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 13:20 - pre 190 meseci
Može li taj školovani nivinar da piše o ekonomiji? Ekonomija je potpuno druga oblast. Ako si stručan za politiku, to ne znači da si stručan za ekonomiju.

A kakve je to on svpje sudove donosio?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 13:33 - pre 190 meseci
moze dokle god ne pise o usko strucnim aspektima i dok ne pocne da donosi vrednosne sudove o necemu sto iz te oblasti ne poznaje :)

pa recimo da je covek rekao da koriste linux jer je stabilniji od windowsa koji jel' pati od bsod-ova, sto je samo po sebi nonsens nevidjeni :) mislim kako li mu umace pominjanje kernel panic-a da mi je znati :)) jeste da je ovde to opravdavano salom ali ono nije pisano u saljivom kontekstu :)

Citat:
Considering that the LHC, according to some, could be powerful enough to destroy the Earth, create a blackhole or rip a hole in the fabric of space itself, it is somewhat re-assuring that at least some of the key software behind it is not at risk from the blue screen of death.


iz ovoga se vidi da covek nema ni najblazu ideju zbog cega se linux koristi za grid computing u naucne svrhe :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 13:42 - pre 190 meseci
Polako. Da li je to njegov sud ili je preneo ono što su rekli drugi da je razlog korišćenja Linux-a? Ako sud nije njegov, onda i ne odgovara za njega.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 14:07 - pre 190 meseci
Lično mislim da taj akcelerator zapravo i nije toliko opasan za Zemlju. Ta ubrzana čestica ima relativnu masu koja je dovoljna da za nas bude crna rupa, ali kako bude usisavala materiju i sudarala se sa drugim česticama (kada bi napustila akcelerator), usporavala bi kretanje i na kraju ništa od crne rupe.

No, konačan odgovor da li će ta čestica progutati Zemlju daće eksperiment, ali tada neće više biti onih koju budu mogli da ga protumače.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 14:13 - pre 190 meseci
znas kako covek je upotrebio
Citat:
according to some
izjavu koja je vezana za mogucnost nastanka crne rupe, a ostatak recenice je njegov stav da je nekakvo osiguranje kosriscenje os-a koji nema bsod (al mu zato kernel panic nije stran pojam) :)

obaska sto je to according to some jako zanimljiv momenat, mislim koji je to izvor some, ako navodis neciju izjavu to radis sa according to ime i prezime osobe i pozeljno titula i funkcija, ovako imas ogromnu dozu neprofesionalizma i plitkog pilicarskog novinarskog senzacionalizma



[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 11.09.2008. u 15:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 17:10 - pre 190 meseci
Pa kako ne bi mrzeo, kada je Vista ista kao XP samo što su posle svako drugog klika ubacili pitalicu: Da li si siguran da si stvarno siguran da želiš to i to da uradiš YES/NO?... Opasno mi kvare produktivnost!
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 17:25 - pre 190 meseci
zar ima jos ljudi koji koriste linux....
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 18:27 - pre 190 meseci
Citat:
Cileinteractiv: Pa kako ne bi mrzeo, kada je Vista ista kao XP samo što su posle svako drugog klika ubacili pitalicu: Da li si siguran da si stvarno siguran da želiš to i to da uradiš YES/NO?... Opasno mi kvare produktivnost!


ako bas tolko iritira iskljuci UAC da bi smanjio negativna osecanja i pad produktivnosti
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
212.200.183.*

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 20:16 - pre 190 meseci
Citat:
Cileinteractiv: Pa kako ne bi mrzeo, kada je Vista ista kao XP samo što su posle svako drugog klika ubacili pitalicu: Da li si siguran da si stvarno siguran da želiš to i to da uradiš YES/NO?... Opasno mi kvare produktivnost!


hehehe, da da, jes', 'fala što nam otvori oči LOL2
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.eunet.yu.



+3 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?11.09.2008. u 20:36 - pre 190 meseci
Ma hteo sam ja i da psujem al reko, nije lepo da se na to ugledate. Ostao sam ipak na XP-u a negativna osećanja muče neke druge...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?12.09.2008. u 10:50 - pre 190 meseci
Šta se koji qrac raspravljate oko Windows vs Linux, kad je to jedan isti operativni sistem.

http://www.topologilinux.com/
http://www.winehq.org/
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?12.09.2008. u 13:27 - pre 190 meseci
Ja i dalje verujem da je kopirajt vrlo uteriv šimikama kada bi se kažnjavanje uhvaćenih prenosilo preko TV-a, pa da vidiš kako udaraju šimike na udarnom dnevniku.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?12.09.2008. u 13:45 - pre 190 meseci
Ma jos ako bi organizovali javna vesanja po trgovima nestala bi preko noci
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?12.09.2008. u 14:00 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko
Ja i dalje verujem da je kopirajt vrlo uteriv šimikama kada bi se kažnjavanje uhvaćenih prenosilo preko TV-a, pa da vidiš kako udaraju šimike na udarnom dnevniku.


Da, mozda bi i kriminal bio manji kada bi ljudima sekli ruke i prenosili vesanja na TV-u..

Ali, vidis, Nedeljko, to nije moguce ako postujes neka nacela i tekovine civilizacije iz 21-vog veka... Kako Srbija nije na bliskom istoku, a nije ni pokrajina Kine - tesko da bi to sa simikama palilo :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59373 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.