Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto ljudi mrze Microsoft?

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 59460 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 20:57 - pre 189 meseci
Decija posla.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 20:59 - pre 189 meseci
Ma ne kazem ja da je kriv windows za to. Ali neko je pokrenuo takvu raspavu (flejmovali malo ljudi, sta inace rade ovde), i onda se naso bloodzero da soli pamet kako to moz se resi za cas, samo ljudi nikako da instaliraju AV.

Inace ne krivim ja prozore ovde, samo me nerviraju advokati koji toliko ke*aju da se i meni pri**re.

Svi su emotivno vezani za svoj OS (verovatno je to normalno) a posto ja koristim oba (nemam na istom kopmu 2 sistema) vec vise racunara, a jos mrzim i jedan i drugi (a da imam OS X i njega bi kleo), pljujem na obe strane.

Samo ne volim, kada neko kaki kako jedan mnogo dobar, drugi mnogo shit... Sve je to isto pakovanje. Ne vredi ni 2 centa. Problemi tamo problemi ovamo. Pa ko kako voli.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 21:02 - pre 189 meseci
Gde sam ja tacno naveo da je Windows savrsen OS? Cak sta vise u nizu postova
sam napominjao da je daleko od savrsenog i da je daleko od toga da nema probleme.
Problem ljudi kao sto si ti jeste taj sto ne citaju tudje postove vec tuku po QUICK reply
kao da ce dobiti nagradu za sto brzi / nepromisljeni odgovor.
A u recnik su vam su se vec ustalili klasicni napada po autorima postova koji vam ne odgovaraju
tipa "solenje pameti,"genije" itd itd. Ali dobro sve je to proces odrastanja.

Ja nisam ovde da "solim pamet" vec da izrazim svoje misljenje - cemu i sluze forumi zar ne?
Ukoliko se moje misljenje ne odgovara apsolutno se necu osetiti ugrozenim.

Dugo sam godina radio po servisima i sretao se sa raznoraznim problemima PC / Windows platforme
i jos nista nije bilo neresivo. Isto kao sto ce nekom idiot useru da neko ispodesava linux
moze mu komotno podesiti i AV/spy remover. Ali kom obicnom korisniku treba Linux kada
ne moze da uradi osnovnu stvar - da igra igrice.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.254.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 21:11 - pre 189 meseci
Citat:
Ja nisam ovde da "solim pamet" vec da izrazim svoje misljenje - cemu i sluze forumi zar ne?


Pa i ostali su ovde da izraze svoje misljenje, isto tako kao i ti.

Citat:
Isto kao sto ce nekom idiot useru da neko ispodesava linux
moze mu komotno podesiti i AV/spy remover.


Srecno ti sa komotnim podesavanjem tih remover-a.
(i sa nagovorom korisnika da kvalitetne kupe, sto i nije malo novaca,
osim ako se pod podesavanjem ne podrazumeva "dobar krek-job")
 
Odgovor na temu

dzoni128
Student, Masinski fakultet

Član broj: 178044
Poruke: 10
79.101.68.*



Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 21:35 - pre 189 meseci
kao deca kad se prepiru ko je bolji zvezda ili partizan (a u stvari su i jedno i drugo s*****)
i ja volim da se raspravljam al ovo je vec preterano
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 21:36 - pre 189 meseci
Blood, tebe znam jos dok si harao po sada nepostojecem delu foruma. Znam i kada nisi na linuxu umeo da unrar-ujes file, pa sam ti ga ja unrar, pa send na DC preko irc-a (#ugs) (jer nisi mogo da gledas film bez titla :D)

Tako da prekini sa tim, da ja treba da odrastem, jer je to isto toliko koliko i ono "nase": genije, soli, tuc-muc...

Nisam mislio na tebe kao pojedinca kada sam reko da branis win. Na to gledam kao celinu, koliko smo mi bolesno drustvo da se jedemo oko ebenog OS-a. Ti si konkretno malo papio ono sto ne treba kada si rekao za viruse. Zato sam se tebi obratio, direktno za to. A ne za bug u internet exploreru ili ebem li ga sta.

Direktno tebi sam se obratio, ti si poceo da se vadis preko "ljudskih prava" u online svetu.

Znaci, budimo realni i budimo ok. Ne znam se toliko mrzite (pa mrzite i mene) kada pljucnem tu i tamo. Jednostavno vozim ficu, al' necu sad da ke**m da je moj fica bolji od tvog fice (ne uporedjujem sa mercedesom, kao sto to rade noobovi)

And, nikada ne zurim na quick... Ja to cak i nemam? Ti si to budzio? :D
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 21:52 - pre 189 meseci
Citat:

Blood, tebe znam jos dok si harao po sada nepostojecem delu foruma. Znam i kada nisi na linuxu umeo da unrar-ujes file, pa sam ti ga ja unrar, pa send na DC preko irc-a (#ugs) (jer nisi mogo da gledas film bez titla :D)


So? Verujem da ti kada si prvi put sreo linux sigurno si znao sve komande i kobasice napamet.
Onda i sam znas koliko je to bilo davno, kad vecina ovih linux advokata sa advocacy nije ni znalo za linux :)
Normalno da postoje mnoge stvari oko linuxa koje nisam znao na pocetku koje sam ucio iz howtos-a i manova.
Ne verujem da se neko rodio sa modovanim mozgom i presvetlim linux znanjem.

Od istog linuxa sam ziveo par godina ali naravno ne od desktop varijante. Kada nije mogao
da ispuni moje potrebe jednostavno sam ga zamenio sa boljim (za mene) resenjem - Windowsom.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 22:14 - pre 189 meseci
Nisam ja ni hteo da te uvredim time ili da kazem da si pglu. Izvini ako je tako ispalo, to se vise odnosilo na ono za odrastanje...

Inace se potpuno slazem sa tvojim poslednjim pasusom. Za tebe, njega, mene i nju :)

Svako ima svoj izbor.

I pravo na svoj ukus, meni je nekada gnome lep, nekada kde. Nekada nasminkam ovako nekada onako. I to je skroz cool.

Misljenja i trebaju da se menjaju, a ne da se zacepis u jedno, pa samo to, to, to, to, to, to i nista drugo. Sve ostalo krsh, ovo ono...

Ja vidis planiram da ova sr*nja zamenim SkyOS-om :D

LOL
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.254.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?29.09.2008. u 22:30 - pre 189 meseci
^^ Ma jok bolje sa BeOS-om - taj staje na disketu ;)
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
93.86.96.*



+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 03:31 - pre 189 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Taj isti obican korisnik koristi racunar za filmove / muziku / internet i igrice.


A u taj profil se uklapa i ogromna vecina Windoza korisnika-tuzno ali istinito
Moja mama npr koji je totalni duduk za racunare svoje koriscenje Windoza svodi na sledecu meru-zna da upali komp,da klikne na ikonice za Word,FF i pasijans i da ugasi komp
I na tome se zavrsava-jos sam ja pokusao da joj kazem da postoje dosta bolje igre od Solitera ali jok-zeni dovoljan pasijans,nece za nista drugo da cuje
Toliko o tome

Citat:
Na igranje igrica na linuxu moze da zaboravi odmah sem ako nije mazohista
pa da pokusava da ih pokrene preko wine-a /cadege i sl. Uostalom koji bi jos
obican user imao zivaca i znanja da se zeza sa tako necim?


Koriscenje Wine-a koji je uveliko presisao Cedegu(ja btw nisam cuo za nikakvu Cadegu)po pitanju kvaliteta se svodi na instaliranje uz nekoliko klikova jer je doticni prisutan u svakom repou svakog distroa
Po instalaciji ce se u meni smestiti ikona za konfigurisanje wine-a sto je prilicno jednostavan proces a pokretanje Win programa i igara se svodi na desni klik .exe fajla i biranja stavke "open with wine" i onda krece instalacija u potpuno istom fazonu kao za Windoze jer Wine zapravo pravi imitaciju instalacije istih u home folderu korisnika
Nema sta pravi mazohizam i rocket science koji tesko moze da padne samo ljudima koji ne znaju da otvore cpanel i u Windozama
I ne kaze se igrice nego igre-ne kazem da rade sve ali po mojoj slobodnoj proceni nekih 50-ak %-malo li je
Tako da kada mi neko kaze da ne mozes da se igras na linux-u to moze da se podvede pod notornu laz








Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.link.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 09:32 - pre 189 meseci
Citat:
Body Bag: Koriscenje Wine-a koji je uveliko presisao Cedegu(ja btw nisam cuo za nikakvu Cadegu)


Ako nisi cuo ni za kakvu Cedegu, kako onda znas da li ga je Wine presisao ili nije? :-)

Citat:
Body Bag: kada mi neko kaze da ne mozes da se igras na linux-u to moze da se podvede pod notornu laz


A kamo DirectX na Linux-u? :(
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 09:58 - pre 189 meseci
Decace samo polako, procitaj sta je napisao. Slovo po slovo, ako ti citanje ne ide dobro, pa se onda vrati :)

Cedega <nije jednako> Cadega
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
79.101.203.*



+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 12:14 - pre 189 meseci
Citat:
Stefan Markic: Ako nisi cuo ni za kakvu Cedegu, kako onda znas da li ga je Wine presisao ili nije?


Program se zove Cedega a ne Cadega

Citat:

A kamo DirectX na Linux-u? :(


Nema ga,ali Wine ima neku svoju backportovanu varijantu-nije bas idealno ali dosta igara i programa radi
Radi shvatas-tako kada neko kaze da od igranja u lindzi nema nista to=laz ;P
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 13:26 - pre 189 meseci
Pricati da linux moze da posluzi za internet/gledanje filmova/mjuzu je ok ako sve proradi i ako
si u stanju da konfigurises par potrebnih stvari. Ali za igrice mislim...
Pa i da je 50% work able (sto cisto sumnjam) sta je sa ostatkom ? onda reset u windows
da bi igrao igrice pa ponovo u linux da bi isao online pa ponovo u windows ako zelis
nesto da radis i tako u krug. Koliko znam cedega je bazirana na WINE-u kao starijem bratu :)

Sta je sa perfomansama istih? Verujem da je razlika u perfomansama mala u igrama koje
cedega podrzava ali nekima sa slabijim confama i to sigurno znaci.
Sta je sa online igrama i punkbusterom kako to funkcionise sa cedegom. To je obicno
emuliranje kao neki PoC ne zasigurno prava stvar.
Das kintu za original igru da igras na original serverima i onda shvatis da ta igra
nije medju tih 50% koje rade sa cedegom ili da ima neki issue sa dodatnim sw
koji ti je potreban za online igranje.

Kratak rezime:

Cena - linux u prednosti iz razloga = free
Sigurnost - Windows svakako potresa vise sigurnosnih napada virusa/trojanaca/spywarea zbog ogromno vece
rasprostranjenosti, iako se MSFT debelo trudi da implementira gomile aktivnih/proaktivnih zastita.
Igre - Windows daleko ispred linuxa po ovom pitanju
Nivo znanja / user-friendly - definitivno windows, univerzalan UI , koherentnost. Linux ipak zahteva malo
vise tehnicke podkovanosti.
Linux takodje ima i previse verzija previse distribucija od kojih svakoj nesto fali. Tj nemoguce je izabrati
onu koja je kompletna mada Fedora i Ubuntu si verovatno najblizi "savrsenoj" linux distribuciji. Medjutim
sirok izbor moze biti i dobra stvar u zavisnosti od namene.

Komercijalan SW - najbitniji SW paketi su pisani za windows kao i najpopularniji DEV alati tako da
je tu Win bolji za par kopalja sigurno.

Svakako da OOTB windows podrzava siri spektar hardvera tako da i sigurno tu ima veliku prednost.

Po mom licnom misljenju jedina stvar koja moze da me privuce njemu je "totalno" odsustvo dosada tipa
spyware/virii (naravno ko ima probleme sa istim). Ne vidim nijedan drugi razlog zasto bih ga instalirao.
Naravno dok sam bio hobist a kasnije ii ziveo od njega voleo sam da "cackam" po linuxu ali ti su dani
prosli odavno - kada je vreme postalo novac :)


[Ovu poruku je menjao Mitrović Srđan dana 01.10.2008. u 14:38 GMT+1]
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 14:06 - pre 189 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Pricati da linux moze da posluzi za internet/gledanje filmova/mjuzu je ok ako sve proradi i ako
si u stanju da konfigurises par potrebnih stvari.


Kojih stvari? Kod mene na Mandrivi sve to radi ko iz čipke sa 0 podešavanja. Ah, da. Da bih otišao na internet, morao sam da odem u Mandriva Linux Control Center, da kliknem na "Network & Internet", pa na "Set up a new network interface (LAN, ISDN, ADSL, ...)" i onda da kliknem šet puta na Next i na kraju na Finish. Kakva mudrolija.

Citat:
Mitrović Srđan: Nivo znanja / user-friendly - definitivno windows, univerzalan UI , koherentnost. Linux ipak zahteva malo vise tehnicke podkovanosti.


Ovo još uvek ne razumem. Koji je to nivo tehničke p'otkovanosti potreban za Linux i nepotreban za Windows. Pominjao si filmove i mjuzu, kojima trebaju nekakva podešavanja. Koliko ja znam, samo ubaciš disk sa filmom/mjuzom i pičiš.

Što se igara tiče, i dalje mislim da je u prednosti onaj sistem pod kojim je tog zla manje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 19:14 - pre 189 meseci
Citat:

Kojih stvari? Kod mene na Mandrivi sve to radi ko iz čipke sa 0 podešavanja. Ah, da. Da bih otišao na internet, morao sam da odem u Mandriva Linux Control Center, da kliknem na "Network & Internet", pa na "Set up a new network interface (LAN, ISDN, ADSL, ...)" i onda da kliknem šet puta na Next i na kraju na Finish. Kakva mudrolija.

To sto tebi radi ne znaci da SVIMA drugima radi. Jel Dimkovicu radilo? (bez obzira sto je to Dimkovic). Internet je pun postova na temu problema sa hw koji i nije bas toliko egzotican. Ja sam licno imao problema sa svojom wifi kartom i posle cackanja nisam uspeo da je nateram da radi na linuxu sem preko ndiswrappera. WIndows sigurno ima vecu bazu uredjaja i to je smesno i porediti.

Citat:

Ovo još uvek ne razumem. Koji je to nivo tehničke p'otkovanosti potreban za Linux i nepotreban za Windows. Pominjao si filmove i mjuzu, kojima trebaju nekakva podešavanja. Koliko ja znam, samo ubaciš disk sa filmom/mjuzom i pičiš.

Zamisli nekoga ko ne zna jako malo o racunarima koje su sanse da je taj uopste cuo za Linux?
Kad ga stavis pred linux prvo sto ce da pita gde je start dugme :)
Jel na Ubuntu (nisam koristio nista posebno posle 7.x verzija) jos treba install za mp3?

Citat:

Što se igara tiče, i dalje mislim da je u prednosti onaj sistem pod kojim je tog zla manje.

Hhaha e ovo je jaci argument :)
Milioni ljudi tj ogroman vecinski postotak korisnika PC racunara igra igrice. Kakvo je to zlo ajde objasni majke ti?
Jel to kao onaj fazon ako imas Windows onda si njegov rob , a ako igras igrice onda si poklonik Satane licno
mislim LOL.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
79.101.203.*



+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 20:14 - pre 189 meseci
Citat:
Mitrović Srđan
Pa i da je 50% work able (sto cisto sumnjam) sta je sa ostatkom ?


Sumnjas ili si sam probao?
Nema pricanja napamet ili rekla-kazala...

Citat:
Sta je sa perfomansama istih? Verujem da je razlika u perfomansama mala u igrama koje
cedega podrzava ali nekima sa slabijim confama i to sigurno znaci.


Nema nikakve razlike za igre koje rade
Ja je nesto nisam primetio,a ako postoji verujem da je potrebno merenje nekim instrumentima
BTW Wine ima kudikamo bolju implementaciju DX-a nego Cedega tako da je situacija u performansama obrnuta od onoga sto si upravo rekao...
To navodi na zakljucak da opet lupas kojesta ;)

Citat:
Sta je sa online igrama i punkbusterom kako to funkcionise sa cedegom. To je obicno
emuliranje kao neki PoC ne zasigurno prava stvar.
Das kintu za original igru da igras na original serverima i onda shvatis da ta igra
nije medju tih 50% koje rade sa cedegom ili da ima neki issue sa dodatnim sw
koji ti je potreban za online igranje.


Cuj ja sam rekao da radi oko 50% naslova-nisam rekao da radi sve
Tako da ovi primeri idu u onu drugu polovinu koja ne radi ili ne radi kako bi trebalo

Citat:

Sigurnost - Windows svakako potresa vise sigurnosnih napada virusa/trojanaca/spywarea zbog ogromno vece
rasprostranjenosti, iako se MSFT debelo trudi da implementira gomile aktivnih/proaktivnih zastita.


Pa je jedino linux ostao nerazbijen na onom famoznom hacking takmicenju
Mora da je do rasprostranjenosti....

Citat:
Igre - Windows daleko ispred linuxa po ovom pitanju


Jeste ali nije ni linux vise toliko za bacanje tu-Wine je iz verzije u verziju sve bolji i bolji

Citat:
Nivo znanja / user-friendly - definitivno windows, univerzalan UI , koherentnost. Linux ipak zahteva malo
vise tehnicke podkovanosti.


Ko se ne snadje sa necim tipa Ubuntu taj ni sa Windwos-om ne barata bas najbolje ;)

Citat:
Linux takodje ima i previse verzija previse distribucija od kojih svakoj nesto fali. Tj nemoguce je izabrati
onu koja je kompletna


Postoji nekoliko najpopularnijih distribucija i one su izbor vecine korisnika
Moze da ih ima i 5 miliona,totalno je nebitno-vecina ljudi koristi popularne varijante

Citat:
omercijalan SW - najbitniji SW paketi su pisani za windows kao i najpopularniji DEV alati tako da
je tu Win bolji za par kopalja sigurno.


A Adobe pakete koriste siroke narodne mase ili uski krugovi profesionalaca?

Citat:

Svakako da OOTB windows podrzava siri spektar hardvera tako da i sigurno tu ima veliku prednost.


OOTB znaci da kada instaliras Windoze sav hardver radi odmah jel?
Nece biti-da bi ga osposobio treba ti naramak diskova sa drajverima,sto sa linuxom nije slucaj

Citat:
Naravno dok sam bio hobist a kasnije ii ziveo od njega voleo sam da "cackam" po linuxu ali ti su dani
prosli odavno - kada je vreme postalo novac :)


Jasta-samo Windoze donose pare,nema leba od linux-a :P

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
79.101.203.*



+4 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 20:28 - pre 189 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: To sto tebi radi ne znaci da SVIMA drugima radi. Jel Dimkovicu radilo? (bez obzira sto je to Dimkovic). Internet je pun postova na temu problema sa hw koji i nije bas toliko egzotican. Ja sam licno imao problema sa svojom wifi kartom i posle cackanja nisam uspeo da je nateram da radi na linuxu sem preko ndiswrappera. WIndows sigurno ima vecu bazu uredjaja i to je smesno i porediti.


A opet na svakom IT forumu koliko hoces problema i sa Windozama-te ne radi ovo,te zeza ovo....

Citat:
Zamisli nekoga ko ne zna jako malo o racunarima koje su sanse da je taj uopste cuo za Linux?
Kad ga stavis pred linux prvo sto ce da pita gde je start dugme :)


Da znam takve
To su oni sto znaju da upale kompjuter,da kliknu na par ikonica,i koji instalirane programe brisu uklanjanjem ikonice sa desktopa
Za takve je i Windows previse...

Citat:
Jel na Ubuntu (nisam koristio nista posebno posle 7.x verzija) jos treba install za mp3?


Definisi ovo koristio-jel to bilo na mesec dana ili si provrteo livecd par puta,kliknuo tu i tamo i rekao "Uh nije ovo za mene"

Koliko ja znam mp3 u Windozama radi samo preko WMP-a,slicno stoji i za neke video formate jer ni priblizno ne rade svi-tako da i tu moraju da se instaliraju dodatni kodeci a bogami i playeri kako uostalom i preferira vecina Win korisnika
E sada oni sto pitaju gde je start dugme tesko da znaju uopste sta je to kodek zapravo,a mos misliti koji bi horor za njih bio da oni to sami potraze na netu
I dok sa Windozama moras da rovaris po netu-kod Ubuntua imas posebnu alatku za dodavanje kodeka...

Citat:
Milioni ljudi tj ogroman vecinski postotak korisnika PC racunara igra igrice. Kakvo je to zlo ajde objasni majke ti?


Opet tesko da se svako na svom kompjuteru igra jer opet ne koriste svi komp za iste stvari...


Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
84.112.66.*



+7 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 21:13 - pre 189 meseci
mogu li ja malo:)

Neki dan sam skino suse linux hajde reko da vidim sta je to toliko,
i sta bude

1 etapa nece instal da uradi nikako, ja nazovem kolegu kaze iskljuci neke logicke jedinice kao sata II nece da pozna to, hajde ja to iskljucim i krenulo...
i krenulo ide i instaliralo se, i sada idemo dalje ploca mi ima WIFI ugradjen (asus m2n32 wifi deluxe) wifi nisam uspio podesiti razlog sta ja znam...
Eh gledaj sad idemo sektor grafika poznao sve ok nastimam rezoluciju ok radi ali sad problem dolezi
kuci imam 42 cola Full hd Tv koji sam kupio da imam i zbog TV i da mogu da prikopcam comp i da radim sta hocu cak i igranje ide...
Ja bi samo pitao da li je neko uspio ati da natjera da radi full hd podlinuksom i da reprodukuje zvuk i da sve to ide preko HDMI (ati ima podrsku preko graficke da ide i zbuk znate vec)
to nisam uspio da nadjem i na kraju sam skontao da i ne moze pod linuksom kao nema drivera ili sta vec...
I onda sam skontao uzmem licencu win ili ne uzmem kako ko hoce, i nemam problema
i jos ko god kaze da je Linux za gledanje filmova mislim da nije bas u pravu...
barem ja ne mogu da gledam movie,,,
ako ima ko rijesenje neko za HD neka javi,
mada ne pada mi napamet vise za instal linuksa...
nije ni win savrsen ali je bolji i nema djecije bolesti :)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Zašto ljudi mrze Microsoft?01.10.2008. u 21:29 - pre 189 meseci
Ne kazem da nisi u pravu ili da si popljuvao linux, ali jedno pitanje.

Zamisli da ti Asus nije isporucio drajvere za taj hw, kako ces to da namestis u Visti?

Znaci trebas se javiti Asusu za to, a ne da kazes ne radi na linuxu - linux je kriv - linux ima decije bolesti.
(znaci kupi ono sto je podrzano i radice)

Za ostalo stvarno ne znam. Ne kazem da to ostalo ne treba da ima, samo kazem da ne znam te nove tehnologije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zašto ljudi mrze Microsoft?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 59460 | Odgovora: 323 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.