Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nabavka softvera - sta i koliko?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Nabavka softvera - sta i koliko?

[ Pregleda: 3588 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BroncoSRB
Web development
Pancevo - Beograd

Član broj: 183014
Poruke: 13
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.alegria.x10hosting.co..


Profil

icon Nabavka softvera - sta i koliko?19.08.2008. u 10:24 - pre 190 meseci
--------------------------------------------------------------------------------

Naime radi se o firmi za razvoj windows aplikacija i web prezentacija, pa me interesuje šta je potrebno uzeti, koje licence i kako uopšte da radim, pošto tek sada projektujemo infrastrukturu.... nabavka hardvera, softvera itd.

Cilj nam je da možemo da se pokrijemo zbog inspekcije i eventualno ukoliko za neki tender treba broj licence i sl. Mašine su inače 64bitne; jedna je intel cd2 druga je amd x2.

Najveći projekat na kojem radimo jeste razvoj web portala za neke agencije, aplikacija se inače iznajmljuje; nije reč o klasičnoj prodaji, već smo mi vlasnici.

Trenutna veličina baze je oko 500 mb i u sistemu je 50-60 agencija već oko godinu dana. Cilj je da se ode na nekih 100 agencija u narednjih 12 meseci. Podaci većine agencija se nalaze u jednoj "integralnoj" bazi, mada ima i gencija koje su "insistirale" imaju svoje nezavisne baze, odnosno grupacije 1 agencija je holding za 4-5 drugih, pa su njihovi podaci u zasebnoj bazi. Koliko je meni poznato, postoji neko ograničenje oko licenci na nekih 4GB i mi bi se u to uklopili.

Razmišljali smo da uzmemo kao OS Vistu Ultimate ili Business, možda kombinovano na jednoj mašini Vista, na drugoj XP Pro. Na jednoj mašini bi uzeli Visual Studio 2008 ili 2005. Na toj mašini bismo kompajlirali itd.

Takođe, potreban nam je SQL Server 2005, Managment Studio.
Kao što vidite, razvoj se radi na Microsoft platformi u jednoj maloj firmi. Sa druge strane potrebno je uzeti softvare koji neće brzo pregaziti vreme i koji će eventualno moće da se "dolicencira" na novije verzije.

Da ne smaram dalje, ovo su pitanja:
• Potreban je legalan Windows na 2 računara. Da li uzeti XP pro + Vistu Business ili Vistu Ultimate ili 2 Viste. Gledali smo da možda uzmemo XP + Vistu zbog testiranja.
• 1 Kopija Visual Studia, da li 2005 ili 2008 i koja vrsta licence? Da li se dobija neki popust ako bismo uzeli za 2 ili 4 radna mesta.
• Sql Server 2008 ili 2005 sa managment studiom i koja vrsta licence? Da li se dobija neki popust ako bismo uzeli za 2 ili 4 radna mesta. Koja su ograničenja? Za šta sme da se koristi Express edition?
• Da li se plaća licenca za Microsoft Virtual PC? Da li se spolja, bez passworda za ulazak u virtualnu mašinu može videti šta je od softvera na njoj i licence?
• Možete li mi kažete i cene? Šta kupiti, šta raditi u sivoj zoni.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Nabavka softvera - sta i koliko?19.08.2008. u 13:17 - pre 190 meseci
kupi poslednje verzije svega, zato sto su sigurno podrzane od strane M$a
XP se zvanicno vise ne prodaje, takodje ni verzije 2005 VS i SS

Vista Business je vise nego dovoljno dobar izbor

za VirtualPC ne znam, mislim da se za obicnu verziju ne palca, vidi na sajtu M$a
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

BroncoSRB
Web development
Pancevo - Beograd

Član broj: 183014
Poruke: 13
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.alegria.x10hosting.co..


Profil

icon Re: Nabavka softvera - sta i koliko?21.08.2008. u 18:25 - pre 189 meseci
Uzeli smo 2 Viste Business za sada, jos uvek gledamo koji cemo Vs i MS SQL server
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Nabavka softvera - sta i koliko?21.08.2008. u 18:33 - pre 189 meseci
A zasto jednostavno ne udjete u MAPS?

http://www.microsoft.com/scg/partneri/maps/default.mspx

Sva taj software po ceni od 295$ na godisnjem nivou....
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Nabavka softvera - sta i koliko?23.08.2008. u 00:41 - pre 189 meseci
Za razvojnu kucu, orijentisanu na Windows platformu, ulazenje "pod ugovor" je najekonomicnija varijanta. Naravno, ima i drugih resenja i platformi :)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Nabavka softvera - sta i koliko?23.08.2008. u 23:23 - pre 189 meseci
I ja mislim da je MAPS najbolje resenje. Dobijas skoro sav MS softver za 10 radnih mesta (Windows, Servere, razvojne alate...), a koliko vidim, vama vise i ne treba. Cena je simbolicna.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

mileking
Milenko Jekić
vlasnik u MK GRAF
MK GRAF
Beograd

Član broj: 231261
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.daktilografija.rs


Profil

icon Re: Nabavka softvera - sta i koliko?06.08.2011. u 15:54 - pre 153 meseci
Gledao sam informacije za MAPS, i, koliko sam shvatio, potrebno je da se bude distributer racunara, tj. OEM da bi se dobijao taj softver. Koje su cene (pretpostavljam na godisnjem nivou)? Ovde kod nas postoje tri firme (jedna je ComTrade computers) koja se bavi tim poslom, a za one koji ne distribuiraju racunare ne postoji predstavnistvo kod nas. Ja sam isto zainteresovan za MAPS posto planiram da otvorim firmu (mali preduzetnik) koja bi se bavila pripremom za stampu, a kasnije mozda i web dizajnom.

Svaka pomoc je dobro dosla

pozdrav Milenko
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Nabavka softvera - sta i koliko?

[ Pregleda: 3588 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.