Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

distro sa multimedijom i grdilo softvera ?

[es] :: Linux :: distro sa multimedijom i grdilo softvera ?

[ Pregleda: 3073 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.neobee.net.



+27 Profil

icon distro sa multimedijom i grdilo softvera ?06.07.2006. u 10:38 - pre 216 meseci
informativno, koje novije distribucije dolaze sa svom podrskom za multimediju(kodeci i ostalo) i brdo softvera na par cd-va ili dvd-u?
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

GPr
Gudović Predrag
Novi Sad

Član broj: 26904
Poruke: 63
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: distro sa multimedijom i grdilo softvera ?10.07.2006. u 15:33 - pre 216 meseci
sve
Ako Kaniš Pobjediti Nesmiješ Izgubiti
www.apos.org.rs
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: distro sa multimedijom i grdilo softvera ?10.07.2006. u 21:04 - pre 216 meseci
Ma imaju sve, samo što uglavnom nisu na instalacionom CD/DVD, ali uključivanjem odgovarajućih repozitorujuma može da se instalira preko interneta.
 
Odgovor na temu

rj444
Radomir Jakovljevic
Beograd

Član broj: 48212
Poruke: 354
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: distro sa multimedijom i grdilo softvera ?15.07.2006. u 20:35 - pre 216 meseci
Ako hoces da imas podrsku za multimediju cim instaliras Linux, onda probaj PCLinux (baziran na Mandrake-u, a ovaj na RadHat-u) ili Mepis (Debian distro). Kod ostalih popularnih (Fedora, Ubuntu, nisam siguran za Suse) nemas podrsku pri instalaciji za non-free kodeke, mada oni mogu lako da se instaliraju preko Interneta. Tako da ako imas ADSL ili Lucent modem onda probaj Ubuntu.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: distro sa multimedijom i grdilo softvera ?15.07.2006. u 20:50 - pre 216 meseci
knoppix 5

kad se sve instalira pojede skoro 9gb
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



+10 Profil

icon Re: distro sa multimedijom i grdilo softvera ?16.07.2006. u 03:31 - pre 216 meseci
Mandriva ili knoppix 5 kao sto je rekao covek... :D Mada sve imaju standardnu multimediju, zavisno od X-a koji koristis.

Ja preferiram Fedora Core 5.. Ali cim instaliras odmah skidas livna repozitorijum i cepas yum upgrade kdemultimedia ;)
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: distro sa multimedijom i grdilo softvera ?16.07.2006. u 05:47 - pre 216 meseci
Nikako mi nije jasno kako to PCLinuxOS i Mepis rade. Svi ostali se nesto vade da ne smeju da isporucuju stvari koje su namenjene besplatno iskljucivo korisnicima a ne distributerima Linuxa, a ova dva (mozda jos po neki manje poznat) imaju valjda sve. Ovde je rec "valjda" zbog toga sto je moj racunar nem, pa za zvuk ne znam, a ni filmove ne gledam. Evo jednog malog testa: pokusajte da pristupite kamerama na http://www.informatika.co.yu/ koje prikazuju u zivo neke delove Beograda. Ako vam to radite, onda imate maksimum. Najcesce treba nesto dodavati itd., sto je mnogima jednostavno a mnogima nije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: distro sa multimedijom i grdilo softvera ?

[ Pregleda: 3073 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.