Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LookUp polje nad LookUp poljem

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: LookUp polje nad LookUp poljem

[ Pregleda: 1807 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
77.238.220.*



+2 Profil

icon LookUp polje nad LookUp poljem11.08.2008. u 22:22 - pre 191 meseci
Pozdrav !!!

Delphi 7, FireBird baza ,UIB Commponents itd

Izvinjavam se ako tema nije na pravoj adresi.

Situacija je sliejdeca:

Imam tabelu "tblArtikli" u tblArtikli sam napravio - definisao LookUp polje koje ukazuje npr.na JM (jedinicu mjere) ,

JM Naziv
*********
1 Kom (ovo je rezultat LookUp polje iz tabele tblJM)

i LookUp polje je Ok i sve funkcionise uredu.Naime,radi se o slijedećem problemu..


takodje,imam tblKasa i u ovoj tabeli sa napravio LookUp polje koje ukazuje na Rezultat LookUp polja (Naziv jedinice mjere) tabele tblArtikli.

Zelim,kada dodajem stavke artikala za izdavanje racuna u tabelu tblKasa, rezultat LookUp polje mi vraca rezultat tog LookUp polja u artikli kao "False".Napominjem da se radio o FB bazi i UIB komponentama.
Ne razumijem u cemu je problem ,kada su ljudi napravili komponenetu DbLookUp polje iskljucivo za FB.

Zaista sam se potrudio da formulisem pitanje na najrazumljiviji nacin,nadam se da ce terazumjeti i bar djelimicno odgovriti na pitanje.

Mucim se danima i zaista sam morao da zatrazim pomoc
Hvala svima na odgovrima



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: LookUp polje nad LookUp poljem12.08.2008. u 10:05 - pre 191 meseci
> Imam tabelu "tblArtikli" u tblArtikli sam napravio - definisao LookUp polje koje ukazuje npr.na JM (jedinicu mjere) ,
> takodje,imam tblKasa i u ovoj tabeli sa napravio LookUp polje koje ukazuje na Rezultat LookUp polja (Naziv jedinice mjere) tabele tblArtikli.

A zašto ga ne povežeš sa osnovnom tabelom JM sa kojom je povezano i lookup polje iz artikala? Razmisli i o mogućnosti da JM čuvaš direktno u artiklima.
 
Odgovor na temu

medixsa

Član broj: 155471
Poruke: 184
77.238.201.*



+2 Profil

icon Re: LookUp polje nad LookUp poljem12.08.2008. u 21:06 - pre 191 meseci
Hvala ti na odgovru ,mislim da je dobra varijanata da direktno cuvam Jm u artiklima, to je najbolje rjesenje


 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: LookUp polje nad LookUp poljem

[ Pregleda: 1807 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.