Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Citanje odredjenog dela web stranice

[es] :: Visual Basic 6 :: Citanje odredjenog dela web stranice

[ Pregleda: 1907 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dacex
ucenik

Član broj: 171043
Poruke: 65
*.eunet.rs.



Profil

icon Citanje odredjenog dela web stranice25.07.2008. u 23:48 - pre 190 meseci
Pozz Svima :)

Imam jednu ideju za program a tu mi je potrebno da sa jedne internet stranice uzmem jedan text koji se svaki dan menja i onda kad ja pokrenem aplikaciju da mi bude prikazana u labelu. Valjda me razumete sta pokusavam da uradim.

Hvala unapred, Pozz
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.yu.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Citanje odredjenog dela web stranice26.07.2008. u 00:42 - pre 190 meseci
meni ne pada nista na pamet osim npr da tu html stranu ucitas u textbox....i sad taj tekst mora da bude u nekom objektu....npr u tabeli...i onda pretrazujes i trazis <td> </td> i tekst izmedju toga ti je tekst koji si trazio...........mada ne moze tako lako.....ali sta da ti kazem :)
Mozda neko ima pametnije resenje :P
 
Odgovor na temu

Dacex
ucenik

Član broj: 171043
Poruke: 65
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Citanje odredjenog dela web stranice26.07.2008. u 01:05 - pre 190 meseci
Tako sam i ja nesto mislio da je snimim u .txt onda da ga pretrazim trazeci tagove ili nesto po cemu bi znao da je tu, mozda neko ima neko bolje resenje?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Citanje odredjenog dela web stranice26.07.2008. u 02:20 - pre 190 meseci
Citat:
Aleksandar Vasic: meni ne pada nista na pamet osim npr da tu html stranu ucitas u textbox....

Cemu Textbox? Sta ce ceo textbox kada je jedna string promenljiva dovoljna?

@Dacex, jednostavno download-uj stranu (ima primera po forumu). Ako nadjes primer koji ti ucitava direktno u memoriju, onda znaci smestis u string promenljivu, ako je primer koji download-uje u fajl na disku - onda naknadno ucitaj fajl u string. Nakon toga, sve zavisi kakva je ta strana i kako ces naci u kom je delu to sto ti treba.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.yu.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Citanje odredjenog dela web stranice26.07.2008. u 11:02 - pre 190 meseci
Prvo mi je pao na pamet textbox :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Citanje odredjenog dela web stranice

[ Pregleda: 1907 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.