Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?

[es] :: Wireless :: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?

[ Pregleda: 2945 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rapsod
klosar

Član broj: 54963
Poruke: 19
212.200.196.*



Profil

icon Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?25.07.2008. u 21:56 - pre 191 meseci
Ima jedan besplatni spot ali je udaljen tacno 1Km (mjereno google earthom). Ne postoji opticka vidljivost.
Taj spot nije neke jake snage jer ga laptop ne vidi na udaljenost vecoj od 40-50m. E sad postoji li neki nacin
da se ja spojim na njega?

Ako ima sto mi sve treba? Mislim na karticu i tip antene (a fino bi bilo i cijene tih stvari).
Treba li mi pojacavac?

Najvise me interesuju iskustva koja su ljudi imali pa da vidim dali da krenem sa ovim "projektom" ili ne.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.68.*



+122 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?26.07.2008. u 01:51 - pre 191 meseci
taj projekat je da nekazem nemoguc,bar ne bez malo skuplje opreme a za koju cenu mozes vec sam da platis svoj internet nalog umesto da se kacis na neciji ap u stanu sto pretpostavljam da si imao u planu da uradis.
kako sam kazes ako ga laptop nevidi preko 50m i cak i da postoji opticka vidljivost do tebe tesko da bi ti mogao sa 1km da se spojis iz razloga sto je na tom ap-u verovatno mala fabricka antena koja ima jako slabo zracenje.
teortski bi mogao da stavis jedan ap koji bi bio blizu tog ap-a na koji hoces da se konektujes a da i ti imas vidljivost sa tim uredjajem pa da taj tvoj ap prima signal i salje ga prema tebi ali kao sto rekoh mislim da ti se to bas ne isplati a ti opet sam proceni.naravno pored tog ap koji bi postavio trebala bi ti opet na racunaru kartica,kabal i antena.

pozdrav
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?26.07.2008. u 10:40 - pre 191 meseci
Citat:
Taj spot nije neke jake snage jer ga laptop ne vidi na udaljenost vecoj od 40-50m. E sad postoji li neki nacin
da se ja spojim na njega?
Samo ako njemu (izvor) pojacas zrcenje. Nakacis jacu antenu !
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.68.*



+122 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?26.07.2008. u 11:26 - pre 191 meseci
Citat:
okno: Samo ako njemu (izvor) pojacas zrcenje. Nakacis jacu antenu !
kada bi mogao da nakaci jacu antenu opet je pitanje da li bi sta dobio posto sam kaze da opticka vidljivost ne postoji a onda su mu dzaba jace antene.
mada ako je taj ap privatni cisto sumnjam da je to izvodljivo osim ako na neki nacin ne ubedis tog vlasnika da je to za njegovo dobro da ti koristis njegov internet!

pozdrav
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?26.07.2008. u 14:39 - pre 191 meseci
Verovatno hoće da koristi telenor internet, koji verovatno je u nekom parku, pa zato nema vidljivost
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.yubc.net.



+536 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?26.07.2008. u 17:33 - pre 191 meseci
To je onaj sindrom ulaganja para da bi se koristio free net. I kad taj free net nestane, prodaja opreme budzašto.
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.192.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?26.07.2008. u 19:53 - pre 191 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: To je onaj sindrom ulaganja para da bi se koristio free net. I kad taj free net nestane, prodaja opreme budzašto.



glupo je da nagadjate.... .. covek je pitao,a sad zbog chega hoce to,njegova je stvar....
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.yubc.net.



+536 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?27.07.2008. u 01:54 - pre 191 meseci
Pa da ne bude kad vandali uklone opremu iz parka, ili neki naivni korisnik ukapira da mu neko srče net i zaštiti AP, bude neko odavde (forum) odgovoran što je dotični pare uložio.

Ako namerava da krade net, da li mu treba pomoći?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?27.07.2008. u 15:32 - pre 191 meseci
Neverovatni ste. Ili pomozite čoveku ili preskočite temu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

rapsod
klosar

Član broj: 54963
Poruke: 19
212.200.196.*



Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?27.07.2008. u 22:01 - pre 191 meseci
Pa nisu ovi likovi toliko daleko od istine ali su promasili republikua samim tim i namjenu.
Radi se o besplatnom ap-iju za turiste. Ma i ja mislim da se radi o nekom adsl ruteru sa
wirelessom. Mada kako su najavljivali ja sam ocekivao da ce to bit daleko jace.

Gledao sam neke pojacavace od 1W. Kostaju oko 100$ sto nije skupo. Neznam koliko
kostaju kartice ali mislim da se moze uzet antena + pojacavac + kabel + kartica za
nekih 100jura. Neki likove na net tvrde da mogu prebacit i 8Km za tim pojacavacem.
Gledao sam neki talijanski pojacavac od 1.3W koji sluzi za wifi radio amatere. Sa
parabolicnom antenom moze da prebaci 25Km!!! Ja imam staru satelitsku antenu pa
bi je mogo iskombinovat sa nekim jednostavnim quad elementom.

Neznam ni ja sam sto da radim. Jeli ovo pravi ap li nije. Sto bi trebao ocekivat od
noramlnog ap-ija?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.yubc.net.



+536 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?27.07.2008. u 22:34 - pre 191 meseci
Nije li zakonom zabranjeno preko 100mW?

I još etički pogrešno da ti sa svojim 1W pojačivačem zasmetaš celoj okolini?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?27.07.2008. u 22:46 - pre 191 meseci
Nemoj tako Miroslave, mozda je i bolje da covek pokupuje te pojacavace pa da se i sam uveri da to ne radi posao :) Meni je prosto neverovatno da i posle toliko godina otkako je wireless postao svakodnevna pojava, imamo likove koji ne znaju ni osnovne pojmove, a hoce sami da prave wireless linkove i zamajavaju se klasicnim babskim pricama o pojacavacima i kilometrima dometa.

Takvi najbolje nauce kada punknu pare za nesto sto im ne radi.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.68.*



+122 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?27.07.2008. u 23:30 - pre 191 meseci
kakve su sad ovo price o pojacivacima i dometima od cak 8km?!?
pa ljudi prave linkove sa obicnim 100mw karticama i pravljenim biquad+dish antenama na 40-50km bez problema!
a na 8km mora da radi grid 24db a na drugoj strani obicna sektor antena da ne kazem da bi radilo i na omni antenu.
a kad se vec spominju price po netu sta je neko radio i ja sam naisao na stranicu gde su likovi sa klasicnom wireless opremom osim antene koja je dish precnika par metara odradili link od malo manje od 300km cini mi se sto je ujedno mislim i rekord i manite se onda prica o linkovima na par kilometara,to bi svako mogao da napravi sa najobicnijom opremom koja kosta cca 100e.

pozdrav

ps:http://www.ns-linux.org/Vesti/...scavanju-dve-tacke-wireless-om
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?27.07.2008. u 23:42 - pre 191 meseci
ukratko - lol!
iako se pojam "besplatni wireless" strahovito razlikuje od države do države gdje je u hrv potpuno normalna i svakodnevna pojava sjest u kafić ili park ili od doma i spojit se susjedu na net (s obzirom da je najsporija adsl veza brzine 2 mbit,i niske cijene), mislim da kolegi koji je pokrenuo temu to nije moguće. s obzirom da o povezivanju bez optičke vidljivosti imam neka iskustva, to bez skupe opreme neće ići, a o tome da možeš kupiti antenu+"pojačalo"+ap/karticu i kabel za 100 eura je smiješno, samo ap i kabel toliko dođu, antena još oko pola od toga, a pojačalo zaboravi jer nema ulogu. a treba ti takva oprema na obje strane. ovisno o lokaciji i vlasniku možeš se s njim dogovorit da se to i montira, a dal će on na to pristat, tko zna. ja isto sad koristim free hotspot, doduše zahtijeva registraciju jer je za turiste koji borave u sklopu marine, ali surfam pri 16 mbita potpuno besplatno bez limita i kad bih živio 1 km od ap-a ( a ne 150 metara) vjerojatno bih i ja nešto htio iskombinirati.
tako da - za cijenu koju bi morao uložit u opremu rađe si plati mobilni internet (ne znam u kojoj si državi, kod nas imaš 10GB mobilno za cca 25 eura mjesečno), a i brzina koju bi ostvario ne opravdava trošak, a sigurno dotični ap ima neki limit po pitanju broja minuta po sesiji, ili broju mb po sesiji ili vrlo vjerojatno max veličini fajla kojeg možeš skinut. brzina bi ti ovisila o samoj internet konekciji ap-a, broju korisnika i udaljenosti , jer na 1 km bez optičke vidljivost ne moraš očekivat nešto više od 30tak KB/s.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?28.07.2008. u 02:35 - pre 191 meseci
tox-e ti pricas o p2p linkovima u idealnim uslovima, a ovde se radi o povezivanju na pristupnu tacku nepoznatih karakteristika, i bez opticke vidljivosti.
 
Odgovor na temu

rapsod
klosar

Član broj: 54963
Poruke: 19
212.200.196.*



Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?28.07.2008. u 22:08 - pre 191 meseci
Ha. 10GB za 25eura. E kad bi to imalo u cg. Ovdje toliko kosta adsl ogranicen na 10GB i sporiji
od tog mobilnog interneta. Ovaj ap ima jedino malu brzinu 128/128 ali rade svi p2p programi.
Pretpostavljam da nema nikakvo drugo ogranicenje.

Izvinjavam se sto sam otvorio ovu temu jer vidim da odgovaranje kosta mnogo pa necu vise nista
pitat. Duh istrazivanja je mrtav... Sad barem vidim na koji forum nemogu nac odgovor.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?29.07.2008. u 01:44 - pre 191 meseci
Duh istrazivanja ubijaju poni koji nece da se potrude da nesto sami nauce nego traze od drugih da dobiju na tacni (i besplatno), cak i kada se radi o banalnostima za koje bi vecinu bila sramota da uopste pitaju, ako ni zbog ceg drugog ono zato sto je ovde na forumu to isto ponovljeno nebrojeno puta.

 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.68.*



+122 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?29.07.2008. u 19:47 - pre 191 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: tox-e ti pricas o p2p linkovima u idealnim uslovima, a ovde se radi o povezivanju na pristupnu tacku nepoznatih karakteristika, i bez opticke vidljivosti.

pa nije nui spomenuto da nema opticke vidljivosti jer u takvoj situaciji je "domet" izrazen u desetinama i max stotinama metara a od kilometara nema ni govora bez obzira koliko jaku antenu stavio na jedan kraj linka.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?29.07.2008. u 20:31 - pre 191 meseci
Citat:
Ne postoji opticka vidljivost.

druga rečenica prvog posta, lijepo piše.
a dat silne novce za 128/128 brzinu koja se još k tome dijeli na x korisnika je blesavo. to je ništa od brzine da bi opravdalo uložena sredstva.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.68.*



+122 Profil

icon Re: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?29.07.2008. u 22:40 - pre 191 meseci
Citat:
rapsod: Pa nisu ovi likovi toliko daleko od istine ali su promasili republikua samim tim i namjenu.
Radi se o besplatnom ap-iju za turiste. Ma i ja mislim da se radi o nekom adsl ruteru sa
wirelessom. Mada kako su najavljivali ja sam ocekivao da ce to bit daleko jace.

Gledao sam neke pojacavace od 1W. Kostaju oko 100$ sto nije skupo. Neznam koliko
kostaju kartice ali mislim da se moze uzet antena + pojacavac + kabel + kartica za
nekih 100jura. Neki likove na net tvrde da mogu prebacit i 8Km za tim pojacavacem.
Gledao sam neki talijanski pojacavac od 1.3W koji sluzi za wifi radio amatere. Sa
parabolicnom antenom moze da prebaci 25Km!!! Ja imam staru satelitsku antenu pa
bi je mogo iskombinovat sa nekim jednostavnim quad elementom.

Neznam ni ja sam sto da radim. Jeli ovo pravi ap li nije. Sto bi trebao ocekivat od
noramlnog ap-ija?
sad odosmo u offtopic skroz i ja sam mislio da u ovoj poruci nema nikakvog pomena opticke vidljivosti i mislim da ovo sto je covek pitao nema veze sa situacijom sa pocetka teme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Besplatni AP udaljen 1Km. Kako se spojit na njega?

[ Pregleda: 2945 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.