Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva problema u jednoj tabeli (append query i sortiranje)

[es] :: Access :: Dva problema u jednoj tabeli (append query i sortiranje)

[ Pregleda: 3389 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Vajagic
Beograd

Član broj: 126679
Poruke: 37
*.ercov.net.



+4 Profil

icon Dva problema u jednoj tabeli (append query i sortiranje)16.07.2008. u 16:19 - pre 192 meseci
Prvo da prikazem tabelu:







Prvi problem

append query koji koristim za upis podataka u tabelu povlaci podatke iz query-ja. Prebacivanje podataka je precizno i tacno samo sto iznos zaduzenja zaokruzuje na ceo broj. Kada otvorim taj query, prikaz podataka je bas kako treba, ali kada append odradi posao, u tabeli je zaokruzen broj.

Drugi problem

Sortiranje u formi koja prikazuje datu tabelu. Trebalo bi da sortiram polja [Datum izdavanja] i [Datum placanja] tako da postoji hronoloski red izmedju ta dva polja.
U principu, zapisi bi trebali da idu sledecim redom ID: 1,2,4,5,3.

Nadam se da sam Vam priblizio svoje probleme.

Veliki pozdrav!!!


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Dva problema u jednoj tabeli (append query i sortiranje)16.07.2008. u 16:51 - pre 192 meseci
1.
Ne vidi se slika ali po opisu bih rekao da će pomoćo ako za iznos staviš tip Numeric Double i formatiraš sa recimo Standard, Decimal Places 2. Uquery-ju takođe možeš da izvršiš formatiranje. Probaj u Design modu da nad kolonom iznos desnim klikom otvoriš konekstni meni. Odaberi Properties. U prozoru Field Properties uradi formatiranje te kolone.
2. Bolja varijanta je da imaš jedan datum "DatumPrometa" i još jedno polje u koje kucaš "1" za ulaz i "0" za izlaz. Sortiranje je tada jednostavno:Datum i u okviru datuma novo polje. Datum je Ascending, novo polje je Descending. Novo polje u opadajucem redosledu da bi prvo bili oni koji imaju vrednost 1 u tom polju. Izlazi imaju 0 u tom polju.

 
Odgovor na temu

Bojan Vajagic
Beograd

Član broj: 126679
Poruke: 37
*.ercov.net.



+4 Profil

icon Re: Dva problema u jednoj tabeli (append query i sortiranje)16.07.2008. u 19:14 - pre 192 meseci
Hvala Getsbi na savetima. Slika je prikacena kao file, posto sam i ja uvideo da se ne vidi normalno.

Sto se tice "DatumPrometa" i nove kolone, ideja ti je odlicna. Najverovatnije cu postaviti Lookup polje 1=ulaz i 2=izlaz. Mislim da cu resiti.


Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Dva problema u jednoj tabeli (append query i sortiranje)

[ Pregleda: 3389 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.