Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gotova baza - BP Psiholog

[es] :: Access :: Gotova baza - BP Psiholog

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12582 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
194.106.175.*



Profil

icon Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 00:54 - pre 191 meseci
Evo, posto sam primijetio da je par ljudi dalo svoje aplikacije na uvid i koriscenje, odlucio sam da se pridruzim u znak podrske.

Baza koju prilazem mozda nece biti korisna kao ostale, ali je najmanja koju imam i cini mi se da pokriva sirok spektar opstih funkcionalnosti koje su potrebne svakoj ozbiljnijoj bazi. Zato mislim da ce mozda biti interesantna ljudima koji bi nesto i da nauce ili jednostavno pokupe neko rjesenje. Moram napomenuti da ovo ipak nije finalna verzija, i nije skroz gotova. Ali, sve bitno je tu.

Ovdje je prikacen Setup program, koji instalira bazu u folder C:\Program Files\BP Psiholog. Ovo je neophodno posto su neke slike linkovane na toj putanji, pa baza nece raditi bas kako valja ako ih tamo nema. Dakle, download-ujete .rar fajl, otpakujete ga i pokrenete setup.exe.

Evo kratkog opisa: ovo je baza napravljena za psihologa JU Djecji dom "Mladost" u Bijeloj (Crna Gora) i planirano je da bude dio veceg sistema. Treba da cuva osnovne podatke o djeci, kao i nalaze i misljenja psihologa, zdravstvene anamneze, uspjehe u skoli, psiholoski dosije i sl. Od ljudi koji zaista budu pogledali bazu nadam se da cu dobiti povratnu informaciju u smislu predloga i kritika vezanih za bilo sta. Od interfejsa do koda.
Isto tako, nadam se da ce mi se javiti i eventualni korisnici baze, ako nista drugo a ono da im pomognem da prilagode aplikaciju svojim potrebama.



Evo kratkog uputstva:
Mozete se ulogovati koristeci dva korisnicka naloga:

1. Username: Korisnik, Password: korisnik
2. Username: Admin, Password: admin

U zavisnosti od korisnickog naloga, menjaju se opcije programa koje mozete videti i koristiti.

Ukoliko zelite da vidite sta stoji iza svega ovoga (a nadam se da zelite), morate omoguciti BypassKey (SHIFT).
Da bi to uradili, potrebno je da na LOGIN formi kliknete 2x na logo "Centralna baza podataka" i u dijalogu koji se pojavi ukucate sifru: nekikljuc
Nakon ovoga, zatvorite bazu i ponovo je otvorite drzeci shift taster.


VAZNO!!! Molim vas da slike i logoe koji su u sklopu baze ne koristite za svoje potrebe. Hvala...

[Ovu poruku je menjao Scelle dana 11.07.2008. u 12:34 GMT+1]
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dejanmaksimovic1976
Dejan Maksimović
graficki dizajner, brendiranje vozila,
priprema stampe, fotograf,
pecatorezac...
Velika Plana

Član broj: 108361
Poruke: 177
79.101.75.*



+3 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 08:03 - pre 191 meseci
Extra.
Posto sam i ja tek poceo da koristim access posluzice mi dosta stvari.
Dejan Maksimovic
 
Odgovor na temu

zagorecForEver
Krapina

Član broj: 63062
Poruke: 54
89.249.101.*



Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 09:13 - pre 191 meseci
Super odrađeno iako veliš da nije gotova!
Moja pohvala (ako ti to kaj znači)

ZagorecForEver
ZagorecForEver
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
194.106.175.*



Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 10:02 - pre 191 meseci
BTW, da li je moguce napisati putanju u obliku: {AppDir}\Imabes\Slika.jpg? Cini mi se da sam pokusavao par puta i nisam znao kako... Eto, kako se odmah nadje nesto zanimljivo!

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 11.07.2008. u 20:17 GMT+1]
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 10:19 - pre 191 meseci
Evo ovde imaš nešto oko relativne putanje i slika.
http://www.elitesecurity.org/t295123-0#1753765


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 11.07.2008. u 20:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
194.106.175.*



Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 11:43 - pre 191 meseci
Hvala, ali nisam uspio da prepravim bazu da dinamicki linkuje slike. Probao sam i na OnOpen i na OnLoad forme, prvo mi prikaze obavestenje da ne moze da nadje sliku, a onda je bez problema linkuje kroz kod. Ali nema veze, resio sam na drugi nacin. Napravio sam setup.exe fajl koji sve stavlja na svoje mjesto, onako kako treba.
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 15:13 - pre 191 meseci
Ja bih svojstvo Picture ostavio prazno, a u svojstvu Tag Image objekta napisao naziv fajla. Onda može ovakav kod...
Code:
Dim Ctl As Control
For Each Ctl in Me.Controls
If Ctl.ControlType <> acImage Then GoTo NextCtl
Ctl.Picture = CurrentProject.Path & "\Images\" & Ctl.Tag
NextCtl: Next Ctl

Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
194.106.175.*



Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 18:27 - pre 191 meseci
Da li sam ja lud, ili sta je ne znam, ali nikako ne mogu da ostavim svojstvo Picture prazno. Jednostavno mi ne da.

Nego, smislio sam drugi nacin, samo sto - naravno - ne radi. Htio sam da ubijem upozorenja koja daje Access na foru:

Code:

Private Sub Form_Load()
DoCmd.SetWarnings (False)
Dim path As String
path = Application.CurrentProject.path + "Images\CBP.gif"
Me.imgLogo.Picture = path
DoCmd.SetWarnings (True)
End Sub


Ne ide, nikako. Batalio sam, zasto to da radim? Fino mu instaliras bazu gdje tebi odgovara i nadas se da nece nista dirati. Savjestan programer, nema sta...
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 19:31 - pre 191 meseci
Napisao si: DoCmd.SetWarnings (False)

Ne trebaju ti zagrade. Možda zato neće da radi. To Access-ov pomćnik za pisanje VBA koda stavlja u zagrade ono na čega se odnosi opcija. Pokušaj bez njih. Makar za neki drugi slučaj koji ti bude trebalo.
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog11.07.2008. u 23:31 - pre 191 meseci
Picture svojstvo možeš da ostaviš prazno ako na početku u design mode ubaciš Image Box, zadaš joj neku tamo sliku, i onda u property sheet obrišeš svojstvo picture. Što se tiče tvog primera, fali ti jedno \ između CurrentProject.Path i "Images\CBP.gif".
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
194.106.175.*



Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog12.07.2008. u 00:08 - pre 191 meseci
@Getsbi: Zagrade su bile poslednja opcija koju sam probao, pa su ostale. Mislim da ova komanda radi samo na upozorenja koja se ticu makroa. Bar sam takav utisak stekao iz razne dokumentacije.

@domaci_a_nas: Vjeruj mi da sam probao. Jednostavno nece da dozvoli da polje Picture bude prazno. A ja ne znam da ga natjeram. Mada, nisam probao kada je slika Embedded. Uostalom, nije toliko ni bitno. Ako mi ikada bude bas zatrebalo snaci cu se nekako.

Hvala u svakom slucaju, svima.
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog12.07.2008. u 10:00 - pre 191 meseci
Evo ako ti nekad baš bude zatrebalo da ne moraš da se snalaziš
Ozbiljan i odgovoran mladić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
194.106.175.*



Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog12.07.2008. u 11:14 - pre 191 meseci
E, hvala ti, zaista! Znas li gdje sam ja grijesio? Kada me pita "Do you want to remove this picture from the form?" ja sam govorio NO. Mislio sam da ce obrisati i kontrolu. Eto, jos jedan od bezbroj primjera glupih dijaloga... Da, da, i ovoga puta je kriv Microsoft, ne ja!

Hvala ti sto si se potrudio zbog glupana, jos jednom! Ovo cu sigurno koristiti u buducim projektima, a mozda prepravim i ovu bazu, ko zna...
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

dejanmaksimovic1976
Dejan Maksimović
graficki dizajner, brendiranje vozila,
priprema stampe, fotograf,
pecatorezac...
Velika Plana

Član broj: 108361
Poruke: 177
91.150.76.*



+3 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog31.08.2008. u 10:26 - pre 189 meseci
Jedno pitanje za Slavka Scekica.
Ako nije problem da mi kazes kako si napravio instalacioni fajl od baze?
Dejan Maksimovic
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
87.116.167.*



+8 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog31.08.2008. u 18:09 - pre 189 meseci
Za te svrhe po meni je najbolji Inno Setup.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
77.222.7.*



Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog31.08.2008. u 21:33 - pre 189 meseci
Da, koristio sam bas Inno Setup. I po meni je najbolji BESPLATNI program za ovu namjenu. Samo izvolite:
http://www.innosetup.com
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.198.*



+21 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog01.09.2008. u 09:23 - pre 189 meseci
Citat:
dejanmaksimovic1976: Jedno pitanje za Slavka Scekica.
Ako nije problem da mi kazes kako si napravio instalacioni fajl od baze?

Zašto postavljaš isto pitanje na više mesta na forumu?
Već si dobio isti odgovor u temi koju si postavio ovde:
http://www.elitesecurity.org/t...matski-pravi-instalacioni-fajl

???!!!
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog03.09.2008. u 07:14 - pre 189 meseci
Evo moje primjedbe dobronamjerne

1. Čekiraj Compact on Close, da ti baza nebi rasla unedogled, nek je uvijek kod
zatvaranja očisti od smeča

2. U Inno setupu možeš podmetnuti upute na našem ,

u prilogu prevod na hrvatskom za Inno setup, a ti ga prepravi na srpski

ljepše izgleda i profesionalnije je kad je instalacija na našem jeziku.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog03.09.2008. u 12:29 - pre 189 meseci
U bre Trle...

0) Ne čitaš privatne poruke, a baš sam ti lepu poruku napisao

1) Compact On Close se u multi user okruženju ne preporučuje, a takođe sam iz svog iskustva to primetio. U slučaju da sistem krahira ostaje baza db1. E sad, to što krahira to je moj problem, mrzelo me da pišem error handlere Ja sam napravio programče koje tako pravi backup baze u određenim intervalima i startuje jetcomp koji ima idle process priority i milina. Takođe proverava bazu ako dođe do korupcije, just in case

2) Postoji i srpski jezik za Inno Setup, ne mora čovek da prepravlja
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Gotova baza - BP Psiholog03.09.2008. u 13:44 - pre 189 meseci
1. Nikola , pročitao ti poruku i odgovorio.

2. naravno da nisam mislio na kompakt baze koju svi koriste
nego na Front End bazu, ona koja je kod korisnika,

Moje je pravilo da su sve tablice u bazi koje korisnici koriste, osim onih temporarnih
Front end ili kako si je ja nazovem Trtexe.mde , znaci izvršna koju stavim kod svakog korisnika
e na nju stavim compact on close, da se ne povecava.ž

Glavnu bazu svaki dan kopiram ( windows sheduler pokrene *.bat proceduru i iskopira je na neku arhivu)
a mjesecno jednom istekam kompa na kojem su baze , napravim kompakt i restart samog stroja

I nisam imao do sad problema ( osim malih sitnih, kad neki korisnik zaključa bazu ...)

25 PC je spojeno u sve tri smjene i rade s tom bazom , Radni listici
15 Pc u samome pogonu
5 PC u obracunu placa
i ostali kod poslovodja i direktora



 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Gotova baza - BP Psiholog

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12582 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.