Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako staviti drugi font za menije u Clarionu?

[es] :: Baze podataka :: Kako staviti drugi font za menije u Clarionu?

[ Pregleda: 1689 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Kako staviti drugi font za menije u Clarionu?24.04.2007. u 18:45 - pre 207 meseci
Imam jedno verovatno naivno programersko pitanje ali moram da pitam jer nisam uspeo da nađem rešenje.

Kako zameniti default MS Sans Serif font sa nekim drugim za prikaz u meniju a da mi ne zabrljavi prikaz menija? Naime, ako stavim neki drugi font tekst u meniju se odmah sabije uz desnu ivicu. Da makar postoji opcija kao PROP:FontName i Prop:TipsFont... :(

I još nesto vezano za font... Kako i da li je uopšte moguće zameniti font u taskbar-u. Ako mi je ceo program odrađen sa Courier New kako da dobijem da mi i nazivi prozora koriste taj font?

Hvala unapred na odgovorima

P.S. Ajd što nisam programirao još od Atarija nego sam i Mac korisnik a silom prilika treba nešto da uradim u Clarionu. Program je odličan, primeri su dosta dobri i help nije loš ali ni pored toga nisam uspeo ovo da provalim. Jeste da me zeza i prebacivanje YU znaka preko OLE-a u Word al to može da bude sledeće pitanje ako mi neko pomogne oko ovoga.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

applsoft
applsoft

Član broj: 90396
Poruke: 2
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Kako staviti drugi font za menije u Clarionu?20.05.2007. u 17:34 - pre 206 meseci
Cao,

Sve oko Clarion i fontova, kodnih strana, cirilice i latinice obrati se Hranislavu na [email protected].
Potpuno sam siguran da je trenutno u tom problemu i da ce ti sigurno i vrlo rado odgovoriti....


Pozdrav

p.s. U pravu si za Clarion ....
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Kako staviti drugi font za menije u Clarionu?

[ Pregleda: 1689 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.