Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem s brzinom-internet

[es] :: Wireless :: problem s brzinom-internet

[ Pregleda: 3989 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon problem s brzinom-internet24.06.2008. u 22:19 - pre 192 meseci
spajam se na zyxel adsl modem<ruter i kad se spajam preko žice manje više sve je ok...veza je oko 2 Mbps što je oko 200 kilobajta u sekudni i sasvim sam zadovoljan...želio sam probati kako to izgleda bez žice...ali sada mi je brzina prepolovljena,mislim na realnu brzinu downloada i provjereno je na nekoliko sajtova koji mjere brzinu dsl-a...ne razumijem zašto je tako....wirrelles network connection mi je spojen na 54 Mbps i signal je ili odličan,ili vrlo dobar...54 Mbps je puno više od moje maksimalne brzine od 2 Mbps znači ne vidim gdje je usko grlo...može li mi netko to objasniti ili možda ima sličan problem da mi objasni...hvala....
Never
 
Odgovor na temu

Rekla Kazala
Rekla Kazala
Čuće se

Član broj: 176359
Poruke: 156
212.200.145.*



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet24.06.2008. u 22:52 - pre 192 meseci
Evo dve dobre teme u vezi tvog pitanja. Ima dosta toga dobrog, da se naučiš u vezi wireless.

http://www.elitesecurity.org/t...ne-jedinice-maksimalni-protoci
http://www.elitesecurity.org/t...otok-od-MBit-nego-pola-od-toga
Arguing on the internet is a bit like competing in the para-olympics, even if you win, your still a fucking retard!
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet25.06.2008. u 17:11 - pre 192 meseci
dobro svejedno to mi nije puno pomoglo...sve da i nemam full duplex ,ako imam vezu spojenu na 54 Mbps pola od toga nek bude 27 Mbps ,pa nek je pola za smetnje,pa imam 13 Mbps opet mi ne propušta ni 2 Mbps...zašto...kažem preko žice radi sa 200 kilobajta/sekudni a wirelles ne želi..hebem mu...
Never
 
Odgovor na temu

Rekla Kazala
Rekla Kazala
Čuće se

Član broj: 176359
Poruke: 156
212.200.145.*



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet27.06.2008. u 14:45 - pre 192 meseci
Neželim da te razočaram (ja takodje koristim wireless) ali pročitaj ponovo one dve teme. Nema nikakve veze koliki ti je protok unutar mreže već koliki je protok prema internetu. Prostudiraj post koji je postavio Radiconni u ovoj temi. Vrlo, vrlo interesantno.

http://www.elitesecurity.org/t...otok-od-MBit-nego-pola-od-toga

Kao primer dajem ti moju brzinu. Imam nalog 256/384. Znači down mi je 384Kbit. A kad skidam nikad neprelazim 60Kbyte/s. I to mi je mreža bežična i od AP i od routera u kući.
Arguing on the internet is a bit like competing in the para-olympics, even if you win, your still a fucking retard!
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet27.06.2008. u 21:24 - pre 192 meseci
hvala....znači nema načina da to popravim...ni da se spojim na pola metra od rutera,onako fore radi...ma smješno mi je to,ne znam zašto onda deklariraju tako brzinu...ljut sam samo ne znam točno koliko i na koga....:))
Never
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 12:26 - pre 192 meseci
ma da nisi limitirao brzinu wirelessa na 1 mbit? to mora radit!
ovdje nisu u pitanju wireless isp provideri, toga kod nas nema, već je u pitanju adsl sa kućnim wireless routerom. vjerojatno je nešto u postavkama routera, možda je brzina wirelessa limitirana, ili je QOS postavljen na nešto pa ti preko wirelessa osigurava 50% brzine za nešto drugo. ne znam koji modem imaš, ja sam sebi kupio linksys wireless router za optimu i to šljaka, 6mbit adsl veza i 6 mbit imam i na wirelessu. isprobano.
tako da pročačkaj po modemu.
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
*.mediaworksit.net.

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 17:36 - pre 192 meseci
Citat:
Rekla Kazala
Kao primer dajem ti moju brzinu. Imam nalog 256/384. Znači down mi je 384Kbit. A kad skidam nikad neprelazim 60Kbyte/s. I to mi je mreža bežična i od AP i od routera u kući.

P: Da li je brzi Golf 2 ili Golf 3?
O: Intel ti je bolji od AMD...
E toliko ima tvoj odgovor veze sa ovom temom...
Ako odgovoris, trudi se da odgovor bude razumljiv i da ima veze sa temom.
A sada da ti kazem da ne shvatam sto se bunis jer 60kB/s(par kB vise/nize) je otprilike protok koji se dobija kada se plati 512Kbit/s...

Citat:
Neverall: hvala....znači nema načina da to popravim...ni da se spojim na pola metra od rutera,onako fore radi...ma smješno mi je to,ne znam zašto onda deklariraju tako brzinu...ljut sam samo ne znam točno koliko i na koga....:))
Nisi dobio dobre odgovore na temu - dakle i ja ti kazem - napisi kako si podesio router. Ja na faxu u zavisnosti od opterecenja mreze, iako sam 50m dalje i signal treba da probije bar 2 ili 3 zida izguram 20Mbps download i 20Mbps upload. Znaci - wireless moze onoliko koliko se deklarise, ali zavisi sve od uslova. U svakom slucaju - nemoguce je da imas tako mali protok, nije do opreme - nesto si lose podesio...
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 18:18 - pre 192 meseci
imam zyxel adsl modem ruter...prestige 660 hw t-3....radi u bridge modu...znači da posšaljem sliku sa postavkama....znaci otvorim 192.168.1.1 i usnimim pa da pošaljem...to je stranica od modema....ok?
Never
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 18:46 - pre 192 meseci
ajde mi objasni, kako imaš zyxel kad koristiš optimu? jedino ako nisi flashao uređaj sa firmwareom za annex a, ako je takvo što moguće.
dalje, kako i zašto ti radi u bridge modu? mislim ono, koji je razlog? stavi ga u router mode, upiši username i password u njega i neka veza bude aktivna 24/7, najmanje problema je tako, a možeš istovremeno imat net na više kompova a ne samo na jednom.
na ulaznoj stranici od routera ne piše ništa, nego prekopaj po postavkama za wireless i za QoS. ako je nešto krivo podešeno, onda je ovdje. znači samo oni dijelovi koji imaju veze sa wirelessom i resursima mreže.

OT:
Citat:
Ja na faxu u zavisnosti od opterecenja mreze, iako sam 50m dalje i signal treba da probije bar 2 ili 3 zida izguram 20Mbps download i 20Mbps upload.

meni nije htjelo brže od 27mbit download i 27 mbit upload, ali bio sam 5 metara od ap-a. da samo vidiš kako leti download sa rapidsharea :) hehe.
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 18:59 - pre 192 meseci
miko..koristim adsl traffic,od optime......veza je t-com ova ,a spajam se preko optime....da bi imao optima traffic jedino se mogu spajati preko bridga....pogledat ću to što si mi rekao,samo ne znam gdje se to nalazi...nisam ništa flashao i slično tome...zapravo ne znam koji podatak tremab postati..ono što je gore na slici su postavke od wirelessa i od wan-a..ne vidim ništa drugo posebno....
Never
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 19:40 - pre 192 meseci
aha, mislio sam da koristiš baš optimu u kompletu. a ne znam, po ovome šta si stavio na sliku, sve je ok. mislio sam da ima negdje opciju brzine wirelessa, tj naprednije opcije tipa moda mreže i data rate-a mreže, recimo mene pita koju brzinu hoću u b modu (1-11mbit) i g modu (12-54mbit). pa sam mislio da i zyxel ima to.
a na d-linku sam imao opciju da određenom lan konektoru i wirelessu ograničim brzinu na xxxx kbps. jedino preostaje da ti je negdje (???) na laptopu ograničeno na 1mbit, dali u postavkama wifi kartice ili tako negdje. jer do zyxella više očito nije. ako imaš frenda sa laptopom, nek dođe kod tebe, ukucaj mu password od mreže i nek proba koja je brzina kod njega, jedino to preostaje. a za traffic uslugu nisam znao da mora bridge, ali nisam niti znao da imaš traffic , pa sam zato onako pitao.
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 21:55 - pre 192 meseci
imam opcije da li se želim spajati preko g ili b ili g/b moda...ne kužim se baš u to ..meni je sve na auto...ne koristim wirelles od laptopa jer se ne znam spojiti,tj. neće...nego koristim edimax usb stick ew-7318Ug....mislim da on nije problem...on ima svoj poseban software gdje se može štošta podesiti ali ja baš ne znam...i još ima i puno različitih channela koji se mogu odabrati..to su frekvencije i to mi je automatski postavljeno...da probam to promjeniti...evo spojen sam na net preko laptopa,veza je exelent i 54 Mbps ali opet ne želi progurati više od 100 kilobajta u sekundi (to je 800 Kbps) iako sam siguran da može,i sigurno imam vezu ako se spajam preko žice 1700 Kbps....javi ako možeš ikako pomoći..hvala...
Never
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 22:17 - pre 192 meseci
ufff više?
elem, ajmo redom, ne koristiš wireless od laptopa jer "neznaš podesit"? imaš li windows xp sa sp2 (control panel, system, i u tom prozoru koji ti se dopre vidiš šta ti piše, recimo "windows xp pro, service pack 2".
ako imaš sp2, osposobit wireless od laptopa je mačji kašalj, pod uvjetom da imaš wireless na laptopu. u glavnim crtama, negdje na laptopu bi trebao imat mali botunčić za paljenje/gašenje wirelessa, kod mene je sa lijeve strane i ima lampicu u obliku antene na sebi. e to pritisneš da se kao prvo wireless uopće upali. u control panelu odi u network connections, i tu imaš vjerojatno wireless network adapter (iskopčaj edimax usb iz laptopa dok ovo radimo). desni klik, view available networks, otvori ti se prozor, nakon par sekundi dobiješ spisak mreža. PRIJE TOGA, sad sam tek vidio, u postavkama zyxela tamo gdje ti piše "hide essid", stavi na NO, klikni na apply, i rebootaj router, negdje pod administration ili management mora bit ta opcija. sad preskeniraj mreže sa view available... , nađi svoju mrežu, klikni connect, izleti ti prozor sa nekim točkicama, u ta 2 polja moraš ukucati wep ključ (najjednostavnije ti je copy-paste iz routera). i klik na connect. nakon toga bi se trebao spojit sa wirelessom od laptopa na tvoju mrežu. javi kako napreduje.
edit: onaj 0x ne kopiraš, već samo onih 26 znakova nakon 0x u wep polju sa ključem.
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet28.06.2008. u 22:19 - pre 192 meseci
evo probao sam na par sajtova provjerit brzinu i ne ide preko 880 kbps...lagano gubim živce..ne bi me toliko to smetalo da ne skidam s rapidsharea,ili da barem znam za sigurno da ne može drugačije...ali ne vjerujem da wirelles ne podržava veću brzinu jer to bi bilo i žalosno i smješno...možda griješim...

evo probao sam se spojit preko wirelessa od laptopa ali bezuspješno...on mi javi da je pronašao vezu..odaberem connect..vrti minutu i ništa...

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 29.06.2008. u 15:29 GMT+1]
Never
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet29.06.2008. u 22:00 - pre 192 meseci
uspio sam se spojiti wireless preko laptopa..bila je greška u postavci od rutera gdje je bila mac adresa od desktop računala na kojem sam exsperimentirao sam spajanjem preko wirelessa.,a ne od laptopa....i sad radi malo bolje iako mi je adsl modem jako blizu da se mogu spojiti i žicom...mada sam napomenuo da mi nije cilj biti spojen žicama za modem...uspio sam dobiti 1.17 Mbps....želim još bolje....da li da promjenim kanal (channel) za spajanje i/ili mogu još i nešto da konačno dobijem brzinu koju želim..svaka pomoć je dobrodošla...pozdrav!!!
Never
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: problem s brzinom-internet29.06.2008. u 22:16 - pre 192 meseci
nije da se hvalim ali ja sam mali genijalac.....dobro veliki da ne budem skroman...proradilo je sa punih 200 kilobajta u sekundi...tako da ne moram više slušati priče o half duplexu i slično!!!! sorry rekla kazala ali veći sam hacker od tebe....dobro šalu na stranu ipak mi je drago da je sve ok...modem je na katu,nekih 4 metra od laptopa,signal je very good i najvažnije JEDNAKO BRZO KAO PREKO ŽICE...

[Ovu poruku je menjao Neverall dana 29.06.2008. u 23:39 GMT+1]
Never
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: problem s brzinom-internet

[ Pregleda: 3989 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.