Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Integracija email klijenata - windows i linux

[es] :: E-mail :: Integracija email klijenata - windows i linux

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Integracija email klijenata - windows i linux17.06.2008. u 20:06 - pre 192 meseci
Recimo da imam na Windowsu Outlook 2007 kao email klijent, medjutim imam kao dual boot i Linux na kome bih htio instalirati neki od email klijenata, Kmail ili Thunderbird koji bih integrisao sa bazom emailova koje se nalaze na windows particiji. Da li je ovo neko probao?
Dakle, hocu centralizovanu bazu emailova, i da mogu da ih koristim i iz linuxa i windowsa. Ovo je teoretski moguce ukoliko koristim thunderbird na oba sistema, medjutim sta ako koristim outlook na windowsu?

hvala...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.yu.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Integracija email klijenata - windows i linux17.06.2008. u 20:56 - pre 192 meseci
mozda lupetam, ali verovatno treba u windowsu da postavish neku putanju gde ces da ti stoje mail-ovi npr C:\Mail\ u outlook 2007, i onda u linuxu otvoris svoj mail client i podesis njemu putanju za mail-ove da bude c:\mail\ naravno ne moze biti ta putanja nego /dev/hda1/mail (dajem primer)
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Integracija email klijenata - windows i linux18.06.2008. u 16:23 - pre 192 meseci
Ok je to, nego da li je moguca integracija email klijenata, evo opet da dam neki laksi primjer, da koristim dva klijenta, outlook i thunderbird sa istom bazom mailova.?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.yu.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Integracija email klijenata - windows i linux18.06.2008. u 19:21 - pre 192 meseci
pa o tome sam ja i pricao?

samo podesis u klijentima da koriste istu bazu...

jedino ako su im baze razlicite

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 24.06.2008. u 21:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Integracija email klijenata - windows i linux18.06.2008. u 19:52 - pre 192 meseci
Teško će to da radi samo postavljanjem putanje u oba klijenta. Dva thunderbirda bi i moga da prođu, ali Outlook i thunderbird bez nekog dodatnog software-a teško... Ako ipak uspeš, javi, nije na odmet znati tako nešto uraditi :)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Integracija email klijenata - windows i linux

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.