Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...

[ Pregleda: 3448 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borlland

Član broj: 156303
Poruke: 80
*.PPTP-198-SA.GlobalNET.ba.



+1 Profil

icon [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...14.06.2008. u 09:53 - pre 192 meseci
Interesuje me gdje sam zabrljo, negdje jesam to je ocito ...

Napraviti program po formuli:

Code:

      min(x,y),            y>=0
     
Z= 
      max(x*x,y+y),    y<0


Upotrijebiti dvije funkcije:

float min(float,float);
float max(float,float);

Code:

#include <iostream>
using namespace std;
float min(float, float);
float max(float,float);
int main()
{
    int x,y,z;
    cout << "Unesi x i y: ";
    cin >> x >> y ;
   
    cout << "Z= " << min(x,y) << endl;
    cout << "Z= " << max(x,y) << endl;
   
    system("PAUSE");
    return 0;
}
float min(float x, float y)
{
    if(y>=0)
    {
       if(x<y)
          return x;
       else
           return y;
    }
}
float max(float x, float y)
{
    if(y<0)
    {
       if(x*x>y*y)
         return x*x;
       else
         return y*y;
    }
}
 
Odgovor na temu

StefanJer91
Stefan Jeremic
Beograd

Član broj: 121923
Poruke: 160
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...14.06.2008. u 10:29 - pre 192 meseci
Ja sam uocio za sad 2 problema:
Prvi problem je do napisanih funkcija, npr za f-ju min, sta da radis ako je y manje od 0? funkcija mora da vrati neku vrednost. Isto vazi i za f-ju max. Drugi je vezan samo za max fju tj. ako si hteo da kazes max(x*x,y*y) umesto max(x*x,y+y) onda je f-ja ok, u suprotnom umesto sto pises y*y treba da bude y+y.
The earth teaches us more about ourselves than all the books. Because it resists us. Man discovers himself when he measures himself against the obstacle.
 
Odgovor na temu

borlland

Član broj: 156303
Poruke: 80
*.PPTP-198-SA.GlobalNET.ba.



+1 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...14.06.2008. u 11:12 - pre 192 meseci
Da, ono je greska bila treba (x*x,y*y)
Citat:

Prvi problem je do napisanih funkcija, npr za f-ju min, sta da radis ako je y manje od 0? funkcija mora da vrati neku vrednost.


U tom slucaju bi trebalo staviti jos jedan else i ispisati da treba biti veci ili jednak od 0 a kod f. max treba biti menje od 0. ???????
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.115.*



+7 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...14.06.2008. u 13:21 - pre 192 meseci
Ovde u funkciji max po meni je logicnije da se vrati broj a ne njegov kvadrat. A i sta ako funkciji treba da bude prosledjen kvadrat brojeva umesto da se racuna u njoj (posto je u ovoj formuli tako). Inace , ovaj tekst zadatka (ustvari ove formule i objasnjenje sta treba da se radi) je dosta lose napisano i po meni to je najveci razlog da se ovo isprogramira pogresno , a inace je vrlo jednostavno. Isto, kad funkcija koja nije void tipa ne vraca vrednost u svakom segmentu onda to pravi upozorenja na nekim kompajlerima (MS VC++ npr.) tako da je dobra navika da se uvek vraca vrednost (ovde u ovim fn kod u if uslovu teoretski ne mora nikad da se izvrsi).
Mogao bi jasnije da formulises sta treba da se napravi ...
Poz

 
Odgovor na temu

borlland

Član broj: 156303
Poruke: 80
*.PPTP-199-SA.GlobalNET.ba.



+1 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...14.06.2008. u 13:59 - pre 192 meseci
Pa jest malo nedefinisan, zadatak glasi: Napisati program koji se za razlicite vrijednosti X i Y izracunava Z po formuli, tj. po formuli sa vrha. Ja sam uradio kako sam mislio da treba.

Za funkciju "min" uslov je da y bude >=0, e sad ako za X unesemo da je 2 a za y 4 posto je funkcija min, treba da izbaci Z=2,

Za funkciju "max" uslov je da y bude <0, npr. X= -5 i Y= -8 trebalo bi da kvadrira vrijednosti za X.
-------------------------
-------------------------

Sacu vam postaviti rijesenje istog zadatka iz knjige ali bez funkcija, pa mozda vam bude malo jasnije:
Code:

#include <iostream>
using namespacestd;
void main()
{
     double x,y,z;
     cout << "Unjeti X i Y: ";
     cin >> x >> y;
     if(y >= 0)
          if(x < y)
             z=x;
          else
             z=y;
     else
         if(x*x > y*y)
                z=x*x;
         else
                z=y*y;
     
      cout << "Rezultat je: " << z << endl;
     
     system("PAUSE");
}


A meni treba da rijesim sa dvije funkcije float min(float, float) i float max(float,float).

Hvala vam ljudi
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...14.06.2008. u 20:38 - pre 192 meseci
Ako je ovo resenje iz knjige onda ti je najpametnije da uradis ovako kako si vec uradio (uz onih par ispravki) i stavi na kraju svake fn return nesto (ako je Y < 0 stavi return 1 npr. a u drugoj return -1 da bi se razlikovao rezultat od greske). I mogao bi da pre izpisa proveris dali je Y pozitivno ili negativno i da pozoves samo odgovarajucu funkciju i ispises samo njen rezultat. Inace je program ok ako su dali ovo resenje za to pitanje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

borlland

Član broj: 156303
Poruke: 80
*.PPTP-199-SA.GlobalNET.ba.



+1 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...14.06.2008. u 22:10 - pre 192 meseci
Ok, hvala ti :)
 
Odgovor na temu

borlland

Član broj: 156303
Poruke: 80
77.78.208.*



+1 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...15.06.2008. u 14:42 - pre 192 meseci
...
 
Odgovor na temu

borlland

Član broj: 156303
Poruke: 80
*.PPTP-199-SA.GlobalNET.ba.



+1 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...15.06.2008. u 17:20 - pre 192 meseci
Samo me zanima dal sam dobro uradio zadatak pomocu referenci.

Citat:

Napisati program koji ce izracunati domet kosog hica pomocu formule: a*a*sin(2*b)/9.81
Upotrijebiti funkciju: void domet(double, double, double &)


Code:

#include <iostream>
#include <math.h>
using namespace std;
void Domet (double brzina, double ugao, double &udaljenost)
{
     udaljenost = brzina*brzina*sin(2*ugao)/9.81;
}
int main()
{
    double a,b,c;
    cout << "Unesi brzinu hica: ";
    cin >> a;
    cout << "Unesi ugao pod kojim je ispaljen hitac: ";
    cin >> b;
    Domet(a,b,c);
    cout << "domet kosog hica je: " << c << endl;
    
    system("pause");
    return 0;
}
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...15.06.2008. u 22:18 - pre 192 meseci
Dobro si napisao program ... (a za ovu formulu i rezultate nisam siguran )
 
Odgovor na temu

borlland

Član broj: 156303
Poruke: 80
*.PPTP-197-SA.GlobalNET.ba.



+1 Profil

icon Re: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...15.06.2008. u 23:24 - pre 192 meseci
Eee super :) a sta cemo mu sad kad je takav kakav je, sebi je :) hvala ti care jos jednom, zivio ti nama
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Za razlicite vrijednosti X i Y izracunavanje Z po formuli ...

[ Pregleda: 3448 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.