Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta znace ovi Backup izrazi-funkcije????

[es] :: Windows aplikacije :: Sta znace ovi Backup izrazi-funkcije????

[ Pregleda: 5935 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daniel38
Kuzmanovic Daniel
student
Backa Topola

Član broj: 175923
Poruke: 125
91.102.226.*



Profil

icon Sta znace ovi Backup izrazi-funkcije????13.06.2008. u 19:12 - pre 192 meseci
U vecini backup programa postoje sledece mogucnosti-funkcije, pa ako neko zna da pojasni sta odredjena funkcija radi to jest princip Backupa odredjene funkcije???

-Volume Shadow Copy
-Incremental backup
-Differential backup
-Dummy backup

opcije su tako poredjane recimo u Cobian Backup programu....mada ih imaju skoro svi backup programi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.238.*



+21 Profil

icon Re: Sta znace ovi Backup izrazi-funkcije????13.06.2008. u 20:36 - pre 192 meseci
Start / Help and Support - pa lepo pročitaš sve o tome... ili potraži na www.wikipedia.org


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

daniel38
Kuzmanovic Daniel
student
Backa Topola

Član broj: 175923
Poruke: 125
91.102.226.*



Profil

icon Re: Sta znace ovi Backup izrazi-funkcije????13.06.2008. u 21:30 - pre 192 meseci
Catch 22, ako cemo po tvome, onda za sve mozemo pitati u help meniju ili pronaci na vikipediji.....sta ce nam onda forum?
da razgovaramo o utiscima iz najnovijeg Grand Soua???

komotno za svako pitanje u vezi aplikacija mozes reci procitajte Help meni, sta ce onda forum za aplikacije? da bi se videlo ko sta koristi? da bi se videlo jer bolji nod ili kasperski, ie ili firefox?

Ono sto mi nije jasno je koja je u stvari razlika izmedju DIFFERENTIAL i INCREMENTAL backupa kada i jedan i drugi kopiraju samo novonastale fajlove, pa me zanima koja je razlika?

Za Dummy Backup se kaze: is just an empty task that will not backup any files
Ako neradi nista cemu sluzi?

Za Volume Shadow Copy pise da kopira sve fajlove iz source foldera onako kako je u njemu, u cemu se onda razlikuje od full backupa koji radi isto, to jest kopira sve.





[Ovu poruku je menjao daniel38 dana 14.06.2008. u 00:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bloker
R. Srpska

Član broj: 79958
Poruke: 216
91.191.11.*



+3 Profil

icon Re: Sta znace ovi Backup izrazi-funkcije????14.06.2008. u 16:03 - pre 192 meseci
Evo nasao sam ja nesto za vrste backup-a u win..

U svetu Windows XP operativnog sistema postoji pet tipova backup-a:
1. obični (normal) – bekapuju se svi selektovni fajlovi i postavlja se oznaka da su oni bekapovani
2. kopirajući (copy) – bekapuju se svi selektovani fajlovi ali se za razliku od običnog backup-a ne postavljaju oznake da fajlovi imaju rezervne kopije (koristi se između uobičajenih termina za proces backup-a)
3. uvećavajući (incremental) – kopiraju se samo oni fajlovi koji su menjani ili kreirani u vremenu od zadnjeg termina običnog ili uvećavajućeg backup-a uz postavljanje oznaka backup-a
4. diferencijalni (differential) – kopiraju se samo oni fajlovi koji su menjani ili kreirani u vremenu od zadnjeg termina običnog backup-a, bez postavljanja backup oznaka
5. dnevni (daily) – kopiraju se samo oni fajlovi koji su menjani tog dana, ali ne postavljaju se oznake backup-a
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Sta znace ovi Backup izrazi-funkcije????

[ Pregleda: 5935 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.