Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatizirani backup racunara na USB hard disk

[es] :: Windows aplikacije :: Automatizirani backup racunara na USB hard disk

[ Pregleda: 3835 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

decanat
Student
BiH

Član broj: 174912
Poruke: 3
*.PPPoE-1890.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Automatizirani backup racunara na USB hard disk05.03.2008. u 23:01 - pre 196 meseci
Potrebno je da u jednoj firmi za "glavni" racunar postavim backup rjesenje.
Radi se o racunaru sa Windows Vistom, a kao backup su nabavili 2 x USB hard diska. Jedan od diskova mora biti na offline lokaciji zbog moguce kradje, poplave, pozara i slicno.
Potrebno je da se jednom sedmicno radi full backup + svaki dan inkrementalni ili diferencijalni backup i da se jednom sedmicno USB diskovi rotiraju.
Do sada sam na tom mjestu koristio USB stick i Genie Backup manager za backup bitnih fajlova, ali zbog nedavnog problema sa racunarom i reinstalacije svega rucno i izgubljenih 2 dana u tome odluceno je da se uzmu ovi USB diskovi i da se radi backup backup cijelog diska racunara.
Backup se treba moci raditi bez gasenja racunara i treba omoguciti vracanje bootanje racunara sa USB diska i restore kako bi se eventualni restore sto brze odradio.
Genie backup manager moze uraditi sve navedeno (full backup diska + svaki dan inkrementalni), osim sto mu je potreban windows da bi se restore uradio, a to nije bas opcija.
Nekad davno radio sam sa Acronisom ali tada nije omogucavao full backup diska iz OSa nego dizanjem sa posebnog CDa.
Vjerovatno mi je potrebno neko polu enterprise rjesenje pa bih molio za savjete i ideje kojim softverom rijesiti problem.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Automatizirani backup racunara na USB hard disk06.03.2008. u 02:52 - pre 196 meseci
Ako je u pitanju Windows Vista Ultimate Edition, onda ti ne treba ništa - sve već imaš u Visti i radi odlično. Ako je neka niža verzija u pitanju moraćeš da potražiš adekvatan program(e) za sve to...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

decanat
Student
BiH

Član broj: 174912
Poruke: 3
*.PPPoE-6639.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Automatizirani backup racunara na USB hard disk06.03.2008. u 09:06 - pre 196 meseci
Vista Home premium, ali svakako windows backup ne omogucava inkrementalni ili diferencijalni backup. Ovo je vazno da ima kako se ne bi svaki dan radio puni backup.
 
Odgovor na temu

edin555
BiH

Član broj: 156768
Poruke: 228
91.191.9.*



Profil

icon Re: Automatizirani backup racunara na USB hard disk06.03.2008. u 09:35 - pre 196 meseci
Ja mislim da ce ti acronis 11 ispuniti zahtjeve
http://www.acronis.com/homecomputing/products/trueimage/

Imas opciju sedule za kreiranje svakodnevnih dogradnji bakupa (incremental), restore je brz, bakup mozes snimiti na usb diskove kao i incremental za vracanje bakup-a imas vise opcija izvora butanja itd...
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
79.101.189.96



+35 Profil

icon Re: Automatizirani backup racunara na USB hard disk06.03.2008. u 13:11 - pre 196 meseci
Acronis ili Norton Ghost.
http://www.elitesecurity.org/t253184-0
 
Odgovor na temu

decanat
Student
BiH

Član broj: 174912
Poruke: 3
*.PPPoE-5436.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Automatizirani backup racunara na USB hard disk07.03.2008. u 08:27 - pre 196 meseci
Instalirao sam Acronis True Image Echo Workstation da isprobam i sve super izgleda osim sto nema opcija koliko dugo da cuva inkrementalni i diferencijalni backup (tj. kad da radi purge) i koliko cesto da radi full.
Npr. Genie backup manager ima ovu opciju.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Automatizirani backup racunara na USB hard disk07.03.2008. u 10:07 - pre 196 meseci
Citat:
Catch 22: Ako je u pitanju Windows Vista Ultimate Edition, onda ti ne treba ništa - sve već imaš u Visti i radi odlično. Ako je neka niža verzija u pitanju moraćeš da potražiš adekvatan program(e) za sve to...
Mala ispravka, ovo postoji i na Business Visti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Automatizirani backup racunara na USB hard disk

[ Pregleda: 3835 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.