Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice

[es] :: IT događaji :: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 54102 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 13:12 - pre 193 meseci
Kako to mislis besplatna ?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 13:16 - pre 193 meseci
Pa jeste da se ne uklapa u sam park, li sta znam da je korisno jeste. Zamisli sedis na keju (ovaj park je odmah pored keja) i slusas neki internet radio na telefonu sa wifi-jem ili na telefonu pokazujes naj novije klipove sa youtube-a... Mada uvek se moze naci neki kafic sa hotspotom... Ne znam meni ne smeta ovo, cak moze dobro i da posluzi vrlo cesto.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 13:30 - pre 193 meseci
@mrkii

To sto su oni podigli na sred parka nije mauzolej nego MAUZOLEJCHINA, preterali su sa velicinom. Da su oni nesto hteli gradjanima da daju, stavili bi simbolicno malu plocicu jedva primetnu. Nego njima jefinije to, nego da plate na tom mestu billborde.

Ovako za 20 ljudi besplatan net, a to njima dodje skoro besplatno naspram billborda koje bi morali debelo platili. A ove njihove boje (crna i plava u kombinaciji) kao da je neko tu umro pa podigli spomenik.


Ovako mozda su pljackasi grobova orobili park, jer im je u krvi pljacka grobova. :)
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.140.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 13:34 - pre 193 meseci
Pazi u srbiji postoje i MTS i Telenor i VIP i tako jos neke firme koje bi mogle da reklamiraju svoje usluge
- da svaka od njih stavi ovakav jedan spomenik od metar - sa dva, park bi se pretvorio u groblje :) -
tako da ne bih ja bas pozivao MTS i ostale da se blamiraju reklamiranjem NA OVAJ NACIN.

Parkova je malo, a reklama je jebeno mnogo.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 14:02 - pre 193 meseci
Upravo to sam hteo da kazem. Zabole vas za tih vasih "20" sugradjana jer vi ne spadate u njih ocigledno. Pa kazete ovako : - Ako ja nemam nista od toga onda ne mora niko. " Eto kakvi smo mi. Sto se tice estetike. Moze se predloziti Telenoru da modifikuje izgled postavke uredjaja (mozda neki konkurs za mlade dizajnere ili tako nesto), ali ne tako sto ce uredjaji krasti i lomiti. Secam se komentara kada su se pojavile reklame na autnbusima GSP. A sad su ljudi na to navikli i nikome ne smeta . Poz.

[Ovu poruku je menjao stil dana 17.06.2008. u 15:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 15:07 - pre 193 meseci
Sad kad vidim kako izgleda park u nisu sve sam sigurniji da oni ovo namerno postavljaju da neko polomi...

Dobro nisu ostavili frizider sa sladoledom u parku...koga je briga sto oprema nema nikakvu vrednost kad kutija lepo izgleda

Ako su hteli da to stvarno radi, trebali su i opremu da postave kako treba, ona se jednostavno ne postavlja na zemlji...ili ovi iz telenora to ne znaju?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.static.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 15:13 - pre 193 meseci
Kad smo vec kod tih reklama po autobusima nisam bas siguran da nikome ne smeta. Cesto koristim gradski prevoz i stvarno mi je muka od tih reklama. U pola autobusa nemozes videti gde se nalazis od reklama oblepljenim po prozorima.
Da ne spominjem one iritirajuce displeje u autobusima i onaj odvratni propratni krceci zvuk za te reklame ( posebno reklama za delta city, dobijem ospice svaki put kad to cujem).
Mislim da ipak treba podvuci crtu sa tim reklamiranjem. Jbg gde god se okrenes bilbordi i sl. Evo sad krenuli i sa spomenicima :)
Neko je spomenuo da bi nesto slicno trebalo postaviti i u kosutnjaku.
Ako postave tako nesto i u kosutnjaku, gde btw nema cak ni kioska po parkovima cisto sumnjam da ce ti spomenici dugo opstati.
they killed kenny
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 18:36 - pre 193 meseci
Nije žvaka za seljaka

Citat:
Nije žvaka za seljaka


Internet park u Beogradu "živeo" samo 4 dana.

Iris M.

U sredu 11. juna, Studentski park u Beogradu postao je prvi internet park u Srbiji, u kome je bilo moguće besplatno pristupiti internetu. Povezivanje prenosnih računara na internet bilo je moguće na dva načina: putem USB modema koji su se nalazili na nekoliko klupa u parku, a sam park je pokriven bežičnim internetom brzine od 1,8 megabita u sekundi. Bilo je planirano da u naredna tri meseca svi posetioci parka mogu da isprobaju prednosti ovakvog načina povezivanja i da pri tom uživaju u otvorenom prostoru. Lokacija Studentskog parka je posebno pogodna za studente nekoliko okolnih fakulteta, koju su učenje ili pisanje radova u zagušljivoj biblioteci mogli da zamene prijatnijim okruženjem. Način povezivanja notebookova je objašnjen na tablama postavljenim u parku, pa su svi zainteresovani imali uputstvo kako da priključe svoje računare na Internet.

To je bila ideja, da. Međutim, tokom vikenda, odnosno u noći između 14. i 15. juna wireless hub koji se nalazio u parku iščupan je sa postolja, sam portal je polomljen i išaran grafitima, a iščupani su i USB modemi sa klupa - iza njih su ostale rupe i polomljene daske. Ni nedužne table sa objašnjenjima nisu preživele. Bez obzira na sve, samo dan posle ovog demoliranja otvoren je novi internet park, ovog puta u Nišu, a planira se i otvaranje istovetnog parka i u Novom Sadu! Svaka čast na hrabrosti, ali da li vredi, što bi rekao naš narod, bacati bisere pred svinje?

Da se ne lažemo, duga je istorija ovakvih slučajeva kod nas... Ni jedan doček naših sportista sa velikih sportskih takmičenja u poslednjih deset i više godina nije mogao da prođe bez opštih bahanalija u centru Beograda kada su se podrazumevale polomljene autobuske stanice i krađa kioska, a sve to se ponavljalo i prilikom dočeka Nove godine na Trgu. Demolirane su i paljene ambasade i kulturni centri brojnih država ne jednom, ne dvaput, već tri puta – ambasada Grčke jednom prilikom demolirana samo zato što su Grci navijali protiv Srbije u finalu velikog košarkaškog takmičenja!

Krademo sve: od kablova za telefon i struju, preko šahtova i saobraćajnih znakova, kontejnera i slivničkih rešetki, do delova spomenika sa groblja! Jednom je ukradena i bronzana ploča sa spomenika Nikole Tesle ispred Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu. Još nam je sveža u sećanju pljačka i haos u Beogradu od pre nekoliko meseci - krađa patika, odeće, demoliranje dva McDonalds restorana i provala u radnju sa kompjuterskom opremom koja je snimljena sigurnosnom kamerom... Ne samo što to nanosi milionske štete državi i društvu, već smo i mi lično direktno pogođeni posledicama: hiljade ljudi u domovima i na radnim mestima ostaju bez struje, krađa kablova na komunikacionim i saobraćajnim vezama ugrožava bezbednost svih nas, slika Srbije u svetu izgleda gore nego portret Dorijana Greja, a šamar je tresnut u lice svima nama koji još uvek smatramo da je kultura i vaspitanje najvažnija tekovina svih građana Srbije!

U tom kontekstu, polomljena i ukradena skalamerija iz Studentskog parka deluje gotovo smešno, ali činjenica da je jedna dobra ideja kao što je internet park trajala svega 4 dana - deluje porazno. Govorimo o Beogradu u 21. veku, ne o najezdi Huna! I što je još lepše, skoro tačno u dan pre godinu dana je u susednoj državi Hrvatskoj, u Rijeci postavljena besplatna bežična Internet mreža koja obuhvata gotovo čitav centar grada! I gle čuda – stanovnici Rijeke već godinu dana uživaju u najrasprostranjenijoj bežičnoj (i besplatnoj!) internet mreži u Hrvatskoj! A to nije sve – u međuvremenu je tzv. "hotspot" projekat realizovan i u Zagrebu, u gradu Krku, Omišlju, i svi oni i dalje rade... Što se nas tiče, preostaje da vidimo šta će se odvijati u Nišu i Novom Sadu. Sudeći po srpskoj mudrosti i narodnim poslovicama – ne piše nam se dobro...

Izvor: http://www.b92.net/tehnopolis/kolumne.php?nav_id=304177

Nadam se da će Telenor istrajati u ovom poduhvatu i da će sledeći put montirati opremu na neko bezbedno mesto, van domašaja vandala.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 19:26 - pre 193 meseci
Ne mogu da verujem da neko može na bilo koji način, pa makar i indirektno podržava uništavanje internet parka. Ako nekome smetaju monoliti i Telenorova uputstva razbacana po parku, može da piše peticije ili da se obrati nadležnima koji su odobrili postavljanje svega toga u parku, pa da oni to sklone, a ne da se krade ili uništava privatna svojina. Za tako nešto se u normalnom svetu robija. Pogotovo ne mogu da shvatim opravdanja tipa "pa trebali su to bolje da zaštite" ili "nisu trebali tu da stavljaju". Po toj logici možemo opravdati i nedavnu krađu kablova zbog koje je pola grada ostalo bez telefona. Mislim, što nisu te kablove bolje zaštitili ili stavili na veću visinu. Ili recimo ako moj komšija bespravno podigne sprat i zakloni mi pogled na Veneru, šta trebam da uradim, da se obratim nadležnim institucijama ili da mu miniram kuću eksplozivom i kažem "Hebi ga, što je nije bolje zaštitio". Ne ide to tako.
Na stranu što je uništeno nešto što je veoma korisno građanima Beograda, a posebno studentima koji najčešće obitavaju u tom parku. Nek je to i besplatna reklama za Telenor, pa šta ? Zašto sve dobro što se uradi mora da se gleda kroz prizmu toga ko će imati najviše koristi. Nek je i samo jednom građaninu koristan taj internet park, pa je dobro, a šta običan građanin ima od toga što Telenor neće imati reklamu ? Apsolutno ništa, osim možda kvazi-patriotskog osećaja satisfakcije zato što je uništeno nešto što su postavili truli kapitalisti sa zapada.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 19:42 - pre 193 meseci
(17.06.2008. - 21:42) Tema je premeštena iz foruma MadZone u forum IT događaji.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.86.45.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji17.06.2008. u 20:11 - pre 193 meseci
@ Marko_L

Citat:
Zašto sve dobro što se uradi mora da se gleda kroz prizmu toga ko će imati najviše koristi.


Pa zato što je to vrhovno pravilo igre, prvo od svih pravila, koje vlada u kapitalističkom načinu proizvodnje. Sve je podređeno golom interesu. Problem nastaje kada se domaći prepiše, ili kada se ne uradi kako treba. Da su npr. 5 dana stavili cure da budu u parku, da demonstriraju rad opreme, dele deci bombone, sve bi bilo drugačije. Onda postaju komšije, ovako su prepotentni i osioni u glavama prosečnog noćnog šetača po parku u Srbiji. Ne vidim zašto bi se bilo ko osećao loše zbog toga što Telenor nije do kraja osmislio svoju reklamnu kampanju? Samo njihov problem.
 
Odgovor na temu

komsijakaraburma

Član broj: 132886
Poruke: 57
91.148.94.*



+1 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 20:15 - pre 193 meseci
Ovaj u Beogradu jos radi, wifi sasvim lepo przi
Drzi se Nislijo!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 21:02 - pre 193 meseci
Citat:
Buum: I što je još lepše, skoro tačno u dan pre godinu dana je u susednoj državi Hrvatskoj, u Rijeci postavljena besplatna bežična Internet mreža koja obuhvata gotovo čitav centar grada! I gle čuda – stanovnici Rijeke već godinu dana uživaju u najrasprostranjenijoj bežičnoj (i besplatnoj!) internet mreži u Hrvatskoj! A to nije sve – u međuvremenu je tzv. "hotspot" projekat realizovan i u Zagrebu, u gradu Krku, Omišlju, i svi oni i dalje rade...

Naravno da rade kad nisu postavljali AP po parkovima i na drugim mracnim mestima.

Svako ko se razume u wi fi ce vam reci da je osnovno da se prvo zastiti oprema.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 21:21 - pre 193 meseci
Odavno nisam video ruzniju stvar od onog njihovog ... whatever.
Mogli su da stave antenu na okolni krov i da stave diskretnu informaciju da u parku postoji internet.
Ustvari nije kriv telenor vec drzava koja to dozvoljava...

Ma sve u svemu ovo je totalno nepotrebno jer se u studenjaku vec vata wifi iz Hotspot kafica.


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 21:40 - pre 193 meseci
Ne da je potrebna zaštita nego ... ovde se često skidaju AP koji su na vrhovima solitera pa još na onom nepristupačnijem delu, valjda neki budući operateri prikupljaju opremu. ;)
 
Odgovor na temu

Boboje

Član broj: 13121
Poruke: 383
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice17.06.2008. u 22:56 - pre 193 meseci
to mi se u startu cinilo kao neozbiljno, jer sam na tv-u slusao razlicite informacije. na B92 Roksanda Djordjevic kaze da je u pitanju 100 MBita/s, na Foxu slusam 1,5 megabajta u sekundi, a na RTS-u 1,8 megabajta a dan posle toga 1,8 megabita u sekundi. da nije bilo ovih katastrofalnih gresaka zbog kojih jos uvek ne znam o kojoj se brzini radilo, verovatno ne bih ni obratio paznju. ali sad, posle ovog "vandalizma" jasno mi je koliko je to bilo neozbiljno od strane Telenora kad su korisnici mogli da dodju u fizicki kontakt sa opremom za wireless. kako su odradili posao tako im se i vratilo. a one njihove price da razmisljaju dali da to rade i u ostalim gradovima su smesne. da su to hteli da urade kako treba, mogli su. pitam se da li tako odradjuju posao i za pare. mislim da je malo drugacija prica. kao da hoce da nam pokazu koliko smo nevaspitani. mnogo nisko od Telenora. tako nesto se moglo ocekivati bilo gde u svetu gde postoji bar malo ljudske slobode i ne snimaju vas kamere na svakom koraku. a ko zna, mozda je pocinilac i snimljen.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.jotel.co.yu.



+638 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice18.06.2008. u 00:57 - pre 193 meseci
kad ukljucim televizor vidim ceo svet
ne povezuj mene greshnog jos na internet
dovoljno mi naudio svaki satelit...

debilizam...
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice18.06.2008. u 09:50 - pre 192 meseci
Telenor nije ponudio 200 ili 2000 pristupnih linija nego 20 (dvadeset), sto nije dovoljno ni za lokalne stanare a kamoli za one koji setaju parkom. Tako da se moze zakljuciti da je sve to zloupotreba parka u marketinske svhe.




"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice18.06.2008. u 10:15 - pre 192 meseci
Ne znam šta su očekivali kad su postavili tu opremu na izvol'te.
I one sablasne crne klupe...hm
Još jedan truo potez marketinga telenora, ili mccanna, svejedno, mislili su da je ovo Beč, Stokholm, whatever.
Sve što vide na zapadu oni iskopiraju.
Bolje bi im bilo da poboljšaju cene GSM-a.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice18.06.2008. u 10:21 - pre 192 meseci
Kakav to um moze da opravda nekog ko je nesto polomio i uzeo sto nije njegovo ?
 
Odgovor na temu

[es] :: IT događaji :: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 54102 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.