Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless i kablovski internet u Srbiji

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Wireless i kablovski internet u Srbiji

[ Pregleda: 10477 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Materaci
Futog

Član broj: 101159
Poruke: 2
*.nspoint.net.



Profil

icon Wireless i kablovski internet u Srbiji11.07.2006. u 19:55 - pre 216 meseci
Postoji li grad u Srbiji koji nema(ili ima los) wireless ili kablovski internet?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji11.07.2006. u 20:01 - pre 216 meseci
Pirot. Ni kabla ni bez kabla. Ako pokreces posao, javi mi se, da vidimo sta mozemo da se izorganizujemo.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Materaci
Futog

Član broj: 101159
Poruke: 2
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji11.07.2006. u 20:12 - pre 216 meseci
Ne zapocinjem biznis, vec moram da uradim projekat na fakultetu.Ostalo mi je jos samo to i diplomski.Ali ko zna mozda i bude
biznisa
 
Odgovor na temu

Sarlack

Član broj: 64479
Poruke: 58
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji01.10.2006. u 14:12 - pre 213 meseci
Pa carski grad Krusevac nema kablovski net ( i nitiće uskoro ) a wireless je blago receno toliko sra.... da ne moze gore da bude.

Carski grad Krusevac nije ni za carski rez i što je najgore sve je gore i gore a ako dozvoljavate ovde bih i javno nagrdio Tehnikom wireless provajdera kao glavnog
zabušanta....
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.suonline.net.



+25 Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji01.10.2006. u 15:52 - pre 213 meseci
Ista stvar u Subotici, generalno Wireless lose radi jer ga ima previse i neorganizovano, skoro na svakoj visoj zgradi po AP(negde i po 3-4 komada na istom mestu), guzva u etru, ne zna se ko kome gazi kanal, pojacala, itd... A kablovsku ni da ne spominjem, ta mreza je najstarija jos u ex-Yu, znaci nista od interneta preko kablovske. Valjda ce da svane sa ADSL-om.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji02.10.2006. u 17:11 - pre 213 meseci
Citat:
Sarlack: Pa carski grad Krusevac nema kablovski net ( i nitiće uskoro ) a wireless je blago receno toliko sra.... da ne moze gore da bude.
Juče sam Kablovizoru pročitao da SBB do kraja godine planira da počne sa Internetom i u Kruševcu.
 
Odgovor na temu

Sarlack

Član broj: 64479
Poruke: 58
62.193.131.*



Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji03.10.2006. u 21:46 - pre 213 meseci
Pa mogu oni sad da kazu sta hoce jer je sve jedno, pazi kad su stvarno zadnjih 5 ili 6 godina obecavali taj net kablom ali.... stalno su govorili : prvog... prvog ali kog???? Pa.............. bice jedno dana !!!
 
Odgovor na temu

Bokisha_M
Mitrović Bojan
Serbia

Član broj: 96673
Poruke: 6
*.air.my-its.net.



Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji05.10.2006. u 00:40 - pre 213 meseci
Sarlack to da Tehnikom zabušava (prava reč je užas od neta) sigurno stoji jer su oni stavili 2 AP-a za ceo Kruševac, ali izgleda da njih ne iteresuju obični korisnici kao ti i ja nego drmaju ove poslovne koji su na kablu i baš ih briga. Bio sam kod njih skoro 5 meseci i više nikad neću da odem kod tamo ni podlogu za miša da kupim.

A to da je ostali wireless sra... u Kruševcu, kao što ti kažeš to sigurno nije tačno, bar u mom primeru i primeru mojih ortaka otkako sam zamenio Tehnikom za drugog, neću da stavim ime jer će moderatori obrisati kao reklamu.
Plaćam za 128k i u proseku je tu negde protok oko 110-120k, nekad zna da padne, ali nikad ispod 80-90k. Veliki sam download-er i sve me sramota kad odem da platim net, nikad ispod 15-20GB mesečno ne skidam, nekad zna da prekine ali to je ukupno kad sve sabereš manje od 1-2% mesečno. Pa posle modema gde mi je muka bila skinuti par megabajta meni je ovo extra dobro.
Evo ti moja statistika za zadnjih mesec dana:
Ukupno vreme provedeno online: 519h 32minuta 24sekundi
Ukupan download: 15.7 GB
Ukupan upload: 3.2 GB
Pa kako neko može da kaže da je loše i pritom da je realan, ja bih voleo da imam 2MB neograničenog protoka za 500 dinara, ali ipak je ovo Srbija, pa još i marginalizovani grad kao Kruševac. Aman ljudi ja još imam dvojnika i staru telefonsku centralu i plaćam mesečni račun preko 1000 dinara pa evo tek sad se prvi put žalim na PTT koji je gigant, a šta očekujemo od sitnih firmica koji su nas kolko-tolko izveli iz mraka i pružili kakav-takav net koji je sigurno 1000% bolji od onoga što nam uvaljuje PTT. Samo da molimo boga da oni opstanu i ojačaju jer kvalitetan ADSL i slično neće biti u našim i sličnim krajevima još dugo a nešto se ne bih vraćao na modem.

P.S. ADSL jeste hit i veoma dobra stvar, ali pogledaj postove članova ovde na forumu koji se i na njega žale (loš protok, ograničenje, pucanje veze, velika agregacija i sl.), a tek će biti sve više problema.

Veliki problem u Kruševcu je veliki broj bežičnih provajdera, a mislim da su samo dva, a možda i tri ozbiljni i imaju svoje linkove ka PTT-u ili Verat-u ostali nabavljaju net od njih i preprodaju a da pritom nemaju ni registrovanu firmu ili ozbiljnu opremu. A cene su kod svih skoro identične, pa ti vidi kako ovi ozbiljni mogu da se izbore sa nelojalnom konkurencijom koja više ometa rad i pravi smetnje svima u gradu. Pa mozeš pročitati na krusevac.net-u kako čovek ima D-link ap i hoće da pokrije grad.

Nego, ja ga baš oduži, izvinjavam se svima ali morao sam da kažem šta mi je na duši i moje neko shvatanje u toj oblasti.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
195.252.107.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji14.10.2006. u 00:54 - pre 213 meseci
U Pirotu jedino Dial-up

Sad ce nesto da mrse ovi iz telekoma oko ADSL-a... Ali nema ni jednog provajdera za wifi, nesto planiram jedan svoj privatni link point to point, pa cu bas da okrecem antenu da vidim dal uopste ima necega u etru...

U Nisu, gde provodim dosta vremena koristim wireless, i ne mogu da se pozalim, radi ok. Ali antena 24dbi GRID, 63mW AP, 2 metra kabla... Inace je prilicna guzva u etru, dok sam to sve namestao u spisku sam imao po nekad i 20 SSID-a...

Ali ovde u Pirotu nista, retki "srecnici" imaju ADSL kod telekoma, ostalo modem/isdn
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Bokisha_M
Mitrović Bojan
Serbia

Član broj: 96673
Poruke: 6
*.air.my-its.net.



Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji15.10.2006. u 23:40 - pre 213 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: U Pirotu jedino Dial-up :(



U tome je problem kad su ljudi nezasiti, zaboravili su šta je Dial-up.
Skoro čitam na nekom forumu kako se čovek žali jel skida film (700MB) za 3 sata dok njegov drug skida za 2.5 sata taj isti film, i zbog toga planira da baci opremu i da čeka nešto bolje. Jedino optika do kuće, mada i tad bi se našla neka zamerka sigurno.
 
Odgovor na temu

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
*.adsl.beocity.net.



+2 Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji29.10.2006. u 00:35 - pre 212 meseci
Najbolje i naravno najskuplje resenje (ali telekom moze da te samo mrzi ) je naravno sat.(obostrani)internet.Mnogi ce da kazu skup sport ali za ljude u unutrasnjosti koji ce jos dugo da imaju problema oko interneta(u beogradu ima isto problema)a kojima internet treba bilo zbog posla bilo zbog zabave i ostalog jeste lepo da se skupe 5-6 ljudi(ozbiljnih) i da lepo iskesiraju opremu(naravno neki ozbiljni provajder za sat internet)......oprema je malo skupa ne znam tacno ali zato mozete lepo napravite mrezu i resite svoje probleme i bez razmisljanja da ce telekom da nesto radi na mrezi ili lokalni kauboj provajder udara po usima.....tako da treba razmisliti i o tome.Ja sam delimicno resio problem tako sto sam uzeo adsl sa par komsija (normalnih) i napravio mrezu stim sto imamo rezervnu varijantu jer jedan komsija blizu nas par zgrada ima svoj bezicni net(posloni net ozbilljna firma)tako da sa njim imam poseban kabl pa kad nama ne radi adsl predjemo na njegov net ili ako njemu ne radi sto je retko predje na nas adsl(ali smo jos uvek od telekoma zavisni) nazalost svi osim korisnika sat interneta :):)

 
Odgovor na temu

MirkoDamnjanovic

Član broj: 55147
Poruke: 49
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji13.09.2007. u 08:22 - pre 202 meseci
Satelitski net je jako skup i los. Opremu ne mozes da kupis direktno nego moras da nadjes firmu koja ima dozvolu da takvu opremu kupi, uveze, transportuje i montira ... Ne moze se na njemu igrati jer je ping (minimalni) 600 ms. Mesecno da se zakupi je bilo oko 600 evra i nije flat.sto vise skidas vise ti smanjuju protok. Pa kad se smiris onda te ponovo vracaju na maksimalno zakupljeni protok. To je dobra stvar jedino za jake firme koje nikako drugacije ne mogu imati internet. Za provajding i da je bolje resenje od telekoma nikako. Svima preporucujem da internet ako mogu uzmu od Absoluta jer su trenutno najprofesionalniji internet provajder u Srbiji i ne vidim da ce se to promeniti.

Sto se tice dranja od strane internet provajdera imajte na umu da pored mesecnog troska od oko 40 000 + pdv imaju zakup optickog linka (2000 evra godisnje) a ratel da ne pominjem. Pogotovo sto se ni ne zna sta i koliko treba da se plati tj. non stop nesto dodaju. Za svako dobar dan kod njih je 10 000 din.

Sto se tice loseg rada wireless interneta kupite jake antene i kvalitetne ap-ove da bi probili smetnje u etru i bicete zadovoljni. Wireless je mnogo dobra stvar samo treba kupiti kvalitetnu opremu.




 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.msp-terra.net.



+7 Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji13.09.2007. u 17:15 - pre 202 meseci
@ MirkoDamnjanovic

Gde iskopa ovu temu, od pre godinu dana.....
 
Odgovor na temu

stefke1249
Stefan Ćurčić
Novi Sad

Član broj: 137312
Poruke: 136
77.46.196.*



+1 Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji31.10.2007. u 20:30 - pre 200 meseci
u Topoli wireless.....sr*nje,a kablovski je bas dobar i adsl je bez problema sada :).
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
*.msp-terra.net.



+7 Profil

icon Re: Wireless i kablovski internet u Srbiji01.11.2007. u 14:18 - pre 200 meseci
Citat:
stefke1249: u Topoli wireless.....sr*nje,a kablovski je bas dobar i adsl je bez problema sada :).


A sta je sa Sat-Trakt ili sa TerraNet wireless provajderima?
Kakva je njihova usluga u B.Topoli?

Sat-Trak ima iste cene kao i na aDSL-u!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Wireless i kablovski internet u Srbiji

[ Pregleda: 10477 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.