Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice

[es] :: IT događaji :: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54051 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.mccann.co.yu.

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice10.06.2008. u 15:32 - pre 192 meseci
U ime kompanije Telenor, klijenta agencije za odnose sa javnošću McCann Erickson Public Relations, zadovoljstvo mi je da vas pozovem na otvaranje prvog Internet parka u Srbiji koje će se održati u Studentskom parku u Beogradu u sredu, 11. juna 2008, u 11 časova.

Studentski park u Beogradu, zahvaljujući Telenoru, postaće prvo mesto na otvorenom kod nas u kome će svi posetioci moći da proveravaju mejlove i besplatno surfuju putem brzog Telenorovog interneta. Povezivanje prenosnih računara na Internet moguće je na dva načina, bežično ili putem USB modema, koji se nalaze na nekoliko lokacija u parku.

U naredna tri meseca, svi posetioci parka će moći da isprobaju sve prednosti ovakvog načina povezivanja na internet mrežu i pri tom uživaju u otvorenom prostoru. Način povezivanja je veoma jednostavan i lak, i uz pomoć nekoliko osnovnih koraka, koji su objašnjeni na tablama u parku, svi zainteresovani mogu da priključe svoje računare na internet.

Biće nam drago da zajedno prisustvujemo događaju koji će Beograd približiti svetskim metropolama, u kojima se već duže vreme primenjuju ovakvi koncepti.
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice10.06.2008. u 21:40 - pre 192 meseci
Da li je to samo narednih tri meseca ili ce mozda biti i duze ?


P.S. Vec vidim pun park ljudi sa laptopovima na kolenima kako cute i bulje u ekrane !
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice10.06.2008. u 22:11 - pre 192 meseci
Jezivo...kao kod mene na faksu na M1
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 10:58 - pre 192 meseci
Time and Place Date : Wednesday, June 11, 2008
Time: 11:00am - 12:00pm
Location: Studentski park u Beogradu
Street: Studentski trg
City/Town: Belgrade, Serbia

 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 13:12 - pre 192 meseci
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=27873
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 13:19 - pre 192 meseci
Oglasni prostor zakupljen najjeftinije u univerzumu. Postaviš jedan AP i možeš da lepiš svoje logotipe svuda unaokolo.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 15:40 - pre 192 meseci
Čoveče, pa to će da bude hakersko leglo!
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 20:07 - pre 192 meseci
@ jablan, pa sta? Nek urade to i ostali provajderi, necu se buniti


Inace, ja sam bio tamo, video, probao i radi odlicno


























 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 20:19 - pre 192 meseci
Pa da, trebalo je da sklone spomenike (čemu oni uopšte služe), pa da postave umesto njih ove svoje monolite. Ovako se oseća određena kompeticija između totema u parku.

A ove pleksi kutije, ako potraju duže od nedelju dana svaka čast.

Da je država ko što nije, dala bi 100€ Matematičkom fakultetu da na jedan prozor okači grid antenu i okrene ka parku, em bi bilo jeftinije, em bi potrajalo duže od par dana, em ne bismo morali da gledamo korporativne monolite u prostoru koji bi generalno trebalo da služi za odmaranje od istih.

Kad sam već kod toga, pitam se da li kod nas uopšte postoji zakon o legalnosti oglašavanja na zelenim površinama. Možda bi Miloje znao odgovor?
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 20:23 - pre 192 meseci
Citat:
A ove pleksi kutije, ako potraju duže od nedelju dana svaka čast.


Xaxxaxa, ovo je bio i moj komentar kad sam bio tamo
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 21:43 - pre 192 meseci
Jel se to meni cini ili stvarno ima samo 2 USB prikljucka?
I to na vrlo kratkom kablu...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 22:35 - pre 192 meseci
Citat:
jablan:A ove pleksi kutije, ako potraju duže od nedelju dana svaka čast.


Pa verujem da ce potrajati barem 3 dana.

Ustvari, upravo nesto razmisljam, ako prenoci bice dobro!
YU2MP
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-168-89.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 22:56 - pre 192 meseci
koliko je to pametno postaviti u parku? :D
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
89.216.108.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 23:22 - pre 192 meseci
Citat:
bakara:
Jel se to meni cini ili stvarno ima samo 2 USB prikljucka?
I to na vrlo kratkom kablu...

Po jednoj kutiji, da, ali ko kaže da postoji samo jedna kutija? (Nisam bio tamo, pretpostavljam.)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 23:31 - pre 192 meseci
drdrksa je slikao nek nam on kaze...?

Citat:
Horvat: koliko je to pametno postaviti u parku?

Sto?
Pa vrednija je ta fancy kutija nego to u njoj
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice11.06.2008. u 23:35 - pre 192 meseci
Postoji jedna kutija po klupi, a u celom parku ukupno tri klupe kao na zadnjoj slici.
 
Odgovor na temu

dulsrules
belgrade

Član broj: 75681
Poruke: 168
*.artcommunication.co.yu.

Sajt: www.youtube.com/dulsrules


+31 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice12.06.2008. u 03:41 - pre 192 meseci
Jedini problem je taj sto je sam link previse brz za nas "obicne" korisnike, ide i do citavih 100 kbps , WTF ?!!
Trebaju da se pokriju usima od sramote i da vandali dodju i to "cudo tehnologije" olupaju stanglama. Bolje nista nego neupotrebljivo tehnolosko ruglo u sred parka. Sramota bre.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.client.stsn.net.



+7173 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice12.06.2008. u 04:34 - pre 192 meseci
Citat:
Jablan
Da je država ko što nije, dala bi 100€ Matematičkom fakultetu da na jedan prozor okači grid antenu i okrene ka parku, em bi bilo jeftinije, em bi potrajalo duže od par dana, em ne bismo morali da gledamo korporativne monolite u prostoru koji bi generalno trebalo da služi za odmaranje od istih.


Nisam bas siguran da bi takva usluga kostala samo 100 EUR, posto neko mora da plati i protok gomili geekova koji bi se nasadili parku ceo dan kako bi dovlacili torrente - znas, nije to socijalizam pa da nista nema cenu i da sve moze da se zavrsi sa 100 EUR i direktivom "odozgo" ;-)

Sto se monolitnog rugla tice - vec vidim legiju anti-korporativnih anarhista koji se uz pomoc stangli razracunavaju sa ovim zlom, tako da se ne brinem za park :) Doduse, mozda je Telenor mislio i na to, pa su svoj korporativni monolit napravili od podebelog pleksiglasa koji moze da istrpi i najvecu anarhisticku revoluciju :)

Hahahaha ali korporativni monolit hahahahahahah stvarno me stomak boli od smejanja... jeste ruzan, dodjavola, i stvarno sve to izgleda bizarno, i doticni "monolit", a i reakcija na isti ovde na ES-u :)

Sad... ozbiljno, staviti ovako nesto u park je stvarno gross... uskoro ce reklame da integrisu i u pijacu vodu, sto da se baci toliki marketinski prostor :)

Ocigledno je cilj ove akcije popularizacija Telenorovog 3G USB modema, koji ce ljudi kupovati kada za 3 meseca "monolit" nestane iz parka... bilo bi interesantno saznati koliko je Grad Beograd dobio novca za ovaj 3-mesecni PR stunt :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice12.06.2008. u 05:15 - pre 192 meseci
Pozd.

Uf bre ala si nervozan :) Pa nije ti to da downloadujesh linux iso vec ono izadjesh malo proshetash, proverish mail, organizujesh ispijanje piva preko msn-a :) Ali shalu na stranu ... lepo bi bilo kada bi u nashim gradovima zazhiveli hot-spotovi, a narod naravno ne odma pohrlio da svlachi torrente vec uzhivao shto mozhe da ode u recimo park i dok pirka vetric on proverava poshtu :) Sad ima ih vec tu i tamo, ne znam kako je u BG, u NS ima odredjen broj kafica sa ovom uslugom, a i kolko mi je poznato na vencu je montiran jedan takav vrag, bash sam mislio da odem malo u frushku u shetnju, i ponesem laptop da vidim radi li to ... milina. A sada 100Kbit ... pa bozhe moj, mislim ovo je zemlja gde eunet pravi "promociju" za osnovce ili kako beshe sa besplatnim dial-up, a ja sam u usa imao hotspot 8/2Mbit besplatno ... za plakanje jeste, ali shta da radimo.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice12.06.2008. u 07:23 - pre 192 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: nije to socijalizam pa da nista nema cenu i da sve moze da se zavrsi sa 100 EUR i direktivom "odozgo" ;-)

Vidi, Beogradski Univerzitet već ima neki besan uplink koji gomila gikova već zloupotrebljava, i to preko Etherneta. Ovo Telenorovo govance ima neki ograničen protok i ne znam zašto MF ne bi mogao da isti ograniči na tom AP-u koji sam predložio, ako je taj protok baš toliko dragocen.

Haha anti-korporativni anarhisti... U Srbiji... Pa Srbija nema ni udruženje potrošača ni ekološku organizaciju... Pa monolit su komotno mogli da naprave od osiromašenog uranijuma (tzv. "glow" efekat, 5 dodatnih PR poena), niko ne bi prstom mrdnuo.

Ajde budi iskren ispričaj da li neko ovako ruglo možeš da vidiš u nekom nemačkom parku (ovde naprimer)...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT događaji :: Otvaranje prvog Internet parka u Srbiji: najava i posledice

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54051 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.