Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija

[es] :: Advocacy :: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54198 | Odgovora: 221 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
77.46.207.*



+37 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 10:04 - pre 193 meseci
Sve je to ok URKE. Ali ne bih da izdvajam neke stvari koje si napisao u toj tvojoj slici, i mislim da bi ti zbog nepostovanja pravilnika ES foruma trebao dobiti ban, jer to je po meni sirenje mrznje, a o psovkama da ne govorim. A ako ti stojis iza lokalizacije sr6linuksa onda nemam reci, nije lepo u svakom slucaju. Nista licno, ali morao sam ovo da napisem jer sam iskreno razocaran tvojim tekstom.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 10:51 - pre 193 meseci
Citat:
urke: Pošto ES softver uskraćuje pravo na izbor, moju poruku ću staviti u sliku jer želim da ostane pisana ćirilicom.
ES ne uskracuje izbor, ali to sada nije tema.

Evo kako se to radi, kad se ozbiljno radi:

http://distrowatch.com/4949

"Stanislav Hoferek has announced the release of Greenie Linux 3.0.2, an enhanced, Ubuntu-based distribution designed primarily for Slovak and Czech-speaking users. Some of the most important changes since Greenie Linux 2.x series include: based on Ubuntu 8.04; new versions of included applications; improved Bash aliases for easier execution of certain commands; addition of VLC as the default movie viewer; addition of gThumb as the default photo viewer; reduction of the distribution size to fit on one CD; removal of Frets on Fire, Wesnoth and MPlayer; inclusion of a third desktop environment - in addition to GNOME and Openbox, LXDE is now also available; various minor improvements and bug fixes. Visit the distribution's home page (in Slovak) to read the full release announcement. Download: gl3.0.2hgerfi.iso (701MB, MD5). The distribution supports Czech, English, Esperanto and Slovak languages."

Jednostavno, ispali ste diletanti. Naravno da cu da vas kritikujem - ako ste radili bespaltno, niko vas nije terao, samo to sto ste radili besplatno ne znaci automatsku amnestiju od kritike; ako ste radili za pare, onda jos gore.

A primedbu o "vindouz trolovanju" mozes da pricas nekome drugom, a ne meni koji sam isprobao brat bratu 30-tak Linuxa, za ovih 4 - 5 (?) godina ISKLJUCIVOG KORISCENJA LINUX OS-a.

Ja se vise necu javljati u vezi srbLinux-a. Zao mi je. Uprkos svemu, zelim vam sretan rad i mnogo uspeha.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 10:57 - pre 193 meseci
Urke, da li sam ja spominjao da je kinesko pismo najsavrsenije kao ovaj nesrecnik iznad, sto tvrdi za cirilicu?

Drugo, moje ime nemoj da pises cirilicom jer uzasno izgleda, a jos gore smrdi.

Ti prvi gresis, cp6Linux je napisan LATINICOM, a ne cirilicom kao kod tebe. Inace, RHEL (tacka 6), I OpenSource (tacka 9) je ispravno napisao a ono oko cega se toliko bunis, ni sam nisi znao kako da napises.

Ako vec hoces da koristis cirilicu, i toliko je volis. Hoces da ona bude postovana od strane drugih pisma. ONDA POCNI ISTO TAKO DA POSTUJES LATINICU/STRANA PISMA!

A dotada moje ime na latinicu :) Kao i ime distribucije. Ako se ja ne varam ti si napisao cirilicom srbLinux. A naziv je ce-pe-6!
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 11:00 - pre 193 meseci
@urke -covece najzad da se javi neko ko je upucen u projekat
ajde sad ti budi fin covek i reci koliko je profesora radilo na projektu,koliko dana i koliko para je uzeto za projekat,koliko je studenata ucestvovalo i koliko je placen svaki student(mislim da nije nista,jer njih je trebalo iskoristiti)-to znas i sam da po zakonu imamo pravo da znamo,a da li je sve zakonski regularno odradjeno,ja tvrdim da nije,ali ti nam reci jel bio tender za taj projekat,jel prevod Ubuntua dopunjen ili je prevodjeno od nule,jel bilo jos ponuda od nekog da radi taj projekat i ne zaobilazi odgovore,jer ako nije bilo tendera onda se stvarno radi o krivicnom delu.

onaj deo gde kazes da se na "otvorenim projektima" ne radi na dobrovoljnoj osnovi je teska glupost,ali mozda si ti takav koji to nikada ne bi radio za dzabe i to je u redu,ali veruj mi postoje i takvi projekti.Mada ja sam rekao,a ti nisi dobro procitao,da se OpenSource projekti dobrovoljno finansiraju,znaci onaj ko daje pare za projekat to radi dobrovoljno,a trosenje budzetskih sredstava kada se drzava zaduzuje i u dugovima je preko 30 milijardi i bez znanja nas, cije su te pare, uopste mi ne lici na dobrovoljno davanje.I da ja dobro znam sta znaci OpenSource,a ovo je bio poluotvoreni OpenSource :)

tebi je par miliona malo?jel ih ti imas?ako nisi znao za bilo koji projekat iz budzeta potrebno je opravdati svaki dinar,a ti kazes nonsalantno sta je to par miliona.nije problem koliko novca je uzeto,problem je ko je to uzeo,za sta i onaj deo uskracivanja nasih prava da znamo.

projekat bi bio dobro odradjen,bez obzira na malverzacije oko njegovog finansiranja,da je odradjen do kraja ili da nije objavljen kao finalna verzija,a ne recimo beta ili rc1,ali to je odraz neprofesionalnosti,slazes se sa mnom?definitivno nije trebala tako odjednom da se objavi finalna verzija jer je ceo tim ispao stvarno neozbiljan zbog velikog broja bag-ova u finalnoj verziji(gore nego windows :) ).Ovako nesto nasoj zemlji treba i to stoji,ali ne treba to da se radi na kriminalan nacin,jer to baca u senku sav trud postenih ljudi koji su na tome radili,tu samo mislim na studente.
Pozdrav.
toliko od majla
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 11:14 - pre 193 meseci
Inace konkretne stvari koje mi se ne dopadaju su:

cirilicno izdanje!
latinicno izdanje (menjana originalna imena programa)


Cekaj, sto ja ne pocnem da prevodim imena?

Ja se od sada zovem Dawnn Zora+n Ili ce neki strucnjak iz vaseg tima da mi predlozi aurora+n; break of day+n.... Verovatno znate kako pravilno treba.
 
Odgovor na temu

planina5
Branko Branković
nezaposljen
beograd

Član broj: 184583
Poruke: 2
79.101.92.*



Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 11:53 - pre 193 meseci
Nema mesta svađama. Možemo biti zadovoljni ili ne. Možemo sumnjati od šuba na nečije poštenje ali sve to ne znači ništa dok se ne dokaže.
Posebno je degutantno da neko ko se podmeva svom pismu, ako je Srbin normalno, ovako kritikuje pokušaj lokalizacije i populatizacije Linuksa.
 
Odgovor na temu

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 12:25 - pre 193 meseci
@DaniloC: Navedi mi koje sam tačno pravilo ES foruma prekršio, ili se izjasni da li si prekršio pravilo br. 12 ;) Ne znam o kakvom „širenju mržnje“ pričaš? Trudio sam se da pišem narodnim srpskim jezikom koji većina stanovnika ove države razume.

@tdjokic: Iako nije tema, ES uskraćuje izbor da pišem ćirilicom. Onaj tekstualni pasus iznad slike napisao sam ćiriličnim pismom, ali ga je ES preslovio u latinicu. Osipaš drvlje i kamenje na pogrešnu osobu. Ja nemam apsolutno nikakve veze sa cp6Linux distribucijom, niti sam učestvovao u lokalizaciji ili izradi iste. Zato te tvoje uvrede (diletanti). Ne znam zašto se nalaziš prozvanim u „windows trolovima“? Meni se recimo ne sviđa kod cp6LInuxa to što nisu korišćeni OpenOffice.org, Srbzilla i Gromoptica lokalizovani u drugim MTID projektima, već su korišćeni oni koji dolaze uz sam Ubuntu. Jer, ovako učinjeno, posao koji su obavljali ljudi na Elektronskom fakultetu u Nišu i na Matematičkom fakultetu u Beogradu gubi smisao. Nadam se, samo u ovom prvom talasu jer očekujem da se svi projekti stave u zaokruženo izdanje.

@Zoran Milovanovic: Nisi pominjao da je kinesko pismo najsavršenije, ali si pominjao kako je latinica „a must use“ pismo (preneseno). To što se ti ne slažeš sa čovekom koji zastupa mišljenje da je ćirilica za srpski jezik najsavršenije fonetsko pismo, ne daje ti za pravo da ga nazivaš nesrećnikom. Kako tvoje ime izgleda i da li zmrdi nisam kompetentan da ocenjujem, ali ću pisati onako kako ja želim a ne kako to žele drugi. Takođe, cp6Linux nije zaštićeno ime i na početku tog projekta on je bio srbLinux, pa se onda neko setio da se igra kôdnim nazivom cp6Linux. Zanimljivo vizuelno izgleda, isto kao i Srbzilla i Gromoptica. To tvoje nepoštovanje ne-latiničnih pisama nemoj drugima gurati u usta. Među nama, ti propagiraš linčovanje svakog traga ćirilice, a ne ja ličnovanja latinice. Vi „latiničari“ kao da imate potrebu da kad god vidite neko ćirilično slovo napadnete autora kao da huli na Boga. A da trezveno razmislite pre nego što to uradite? I ne piše se „moje ime na latinicu“ nego „moje ime piši latinicom“. I na kraju, ne varaš se, napisao sam Srblinuks ćirilicom. Da ne pišem „napamet“, pažljivo pročitaj http://www.mtid.sr.gov.yu/code/navigate.php?Id=529

@mihajilo: Kao što sam napisao gore, na sreću nisam učestvovao u pripremanju cp6Linux distribucije jer je taj deo previše nezahvalan posao. Cifre ne znam. Ono što znam, novac koji je plaćen realizatorima (ne znam da li je cp6Linux radila grupa studenata za dž, znam da OpenOffice.org nisu radili studenti za dž nego ljudi iz zajednice, po potpisanom i overenom Ugovoru). Smatram da svaku informaciju od javnog interesa, koga god da izanima a u vezi je ovih projekata, ima pravo (i ličnu obavezu) da uputi zahtev za dostavljanje informacija od javnog značaja na adresu Ministarstva za telekomunikacije i informatičko društvo Republike Srbije, ili konkretno računskom centru ETF-a za cp6Linux. Koliko je para potrošeno, gde su te pare, šta će biti dalje, šta je konkretno urađeno, itd. A ako to nismo ni pokušali da uradimo, onda je iluzorno da pričamo kako nas niko nije obavestio i da čekamo da to uradi neko drugi? Uostalom, i sam znaš kako se rade stvari u Srbiji.

Rekao sam da države ne rade OS projekte na „dobrovoljnoj osnovi“ bez finansijskog plana. Usput, radim na „dobrovoljnoj osnovi“ bez naknade za rad od 2004. godine. Ali radim i uz naknadu za rad, tako da su mi jasni svi aspekti FLOSS-a :)

Za „par miliona“ sam rekao paušalno, kao i to da nije sve otišlo na cp6Linux. Ne zaboravite da su rađeni i Fedora, OpenOffice.org, Firefox i Thunderbird.

Za finalnu verziju se slažem (što sam i napisao na Linuxo forumu). Najveću zamerku stavljam na nefunkcionalnost sistema za ažuriranje koji ne radi bez naknadne intervencije. Za jedan „final“, to ne sme da bude slučaj. Ima i drugih stvari, ali ajd' sad, i onako je sve to više vezano za Ubuntu nego za sam cp6Linux, a poznat je moj stav prema Ubuntu distribuciji (čitaj: Linux za Windows korisnike).

@Zoran Milovanovic: Da si se uopšte potrudio da pročitaš šta sam pisao „na slici“, video bi da prevod != lokalizacija, i obrnuto. Kad si toliko zagrižen, ko pišeš ime Dejvid Bo(u)vi latiničnim pismom?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 13:27 - pre 193 meseci
Ne znam sto toliko branis ovo, ali evo zacas:

imena srbLinux i cp6Linux nisu ista, dobija se utisak da pricas o 2 razlicite stvari. Ne razumem kako ne kapiras?

Ok, posto ime nije zasticeno ja mogu da ga zovem sra*eLinux? I to je ok?

Nemam nista protiv da se transmisn, fajerfoks, openofis, i sta god pisu na ovaj nacin pa i na cirilici, ali da se prevode, bukvalno, to mi vec smeta. Zamisli da se program zove Dick. Kako bi ga preveo? Vulgarno, a?


U ostalom ja postujem cirilicu, samo postoje razlozi zbog cega je ne volim. Malo pre si pisao ono cirilicom, zatim si neke reci pisao latinicom, mozda to nekome izgleda kul, ali meni definitivno ne. Mesanje, dva pisma je uzasno!

Dok, kada pises latinicom, retko kada ces doci u situaciju da upotrebis cirilicu.

I sve u svemu, rekao sam sta volim sta ne, sta mi se dopada, sta ne. A vi ste me napali, pa sad svaki nedostatak ovog sra*e Linuksa peglate preko mene. Srecom ima ih na tone, pa cemo ih dugo peglati zajedno :)
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 14:24 - pre 193 meseci
Zamolio bih vas da malo spustite loptu.
Budite pažljivi kod rasprave oko jezika jer će sve što i malo bude mirisalo na "srbovanje jezikom" biti brisano. Tema je lokalizacija ili ne i na koji načinm, a ne kakav je srpski jezik.
Isto tako, da ne bih sada vratio temu toliko unazad ostaće ova slika, ali da sam je vidio u početku bila bi obrisana sigurno i neki sličan "performans" ubuduće će biti brisan bez obzira.
I pazite malo kako koristite srpski jezik.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija14.06.2008. u 15:16 - pre 193 meseci
http://www.greenie.sk/en/forum...-0-2-h-problem-zdroje-softwaru
u vezi greenie linuxa ,izgleda da isto ima probleme sa repoima :D
Citat:
Po instalacii novej verzie sa mi nechce obnovit synaptec a nejde urcit zdroje softwaru. Preco? Ako mam dat repas repozitaru alebo ako to opravit?


na cp6linux su već ispravljene nepravilnosti na serveru
http://www.cp6linux.net/site/sr/node/45

moram i ovog greeenija da skinem ,čim stignem :D :D
havala na linku ;)
原子公爵
 
Odgovor na temu

_NEON_
Alojz Jakob
Borča city

Član broj: 27115
Poruke: 19
*.ETF.BG.AC.YU.

Sajt: jakobdesign.com


Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija15.06.2008. u 01:10 - pre 193 meseci

Znaci, ne mogu da verujem koliku ste zbrku napravili oko ove teme.

Ja sam student ETF-a i sve sto cu da vam kazem je da posao prevodjenja nije lak i da
je radilo dosta nas. Naravno da smo placeni, jer ko bi iz ciste zafrkancije preveo (ovo je po glavi, u proseku)
100 opisa programa (ako vas zanima: 50 para za rec, u proseku 50 reci po opisu)
a sto se tice prevoda programa, za razliku od ovoga gore, treba imati zivaca, jer postoje rokovi.
Na primer, paket stringova za 1 program (800 stringova) treba prevesti za 2-3 dana (3 dinara po stringu)

sada cete reci: velika je to kinta po stringu/reci, ali savetujem Vam da zamislite sebe u toj poziciji, ili jos
bolje uzmete sami da prevedete nesto, pa da vidimo onda da li ce vam ostati snage za pljuvanje!

Lik koji je uporedio odrzavanje izbora (pranje novca na istim) sa ovim projektom: Thumbs up!

Ja podrzavam ovaj projekat u potpunosti i mislim da je vama svima toliko dosadno i nemate sta drugo da radite
osim da trazite dlaku u jajetu. Ako ne umete da cenite tudj rad, molicu da ne komentarisete isti!



A sada, molicu, nastavite sa ovom plodnom raspravom, kritikujte me, citirajte, i na kraju zaboravivsi da sam ista rekao, nastavite sa pljuvanjem... :c( :cD




[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 15.06.2008. u 10:09 GMT+1]
Alojz Jakob
 
Odgovor na temu

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija15.06.2008. u 07:59 - pre 193 meseci
Pozdravljam _NEON_-ov odgovor. Sada su neke stvari „demistifikovane“. Ono najvažnije, studenti nisu iskorišćeni od strane neke zle ministarke i profesora.

Kompleksnost samog posla može da se meri sa poslom jednog automehaničara koji pred sobom ima novi model automobila i njegovu kompletnu šemu, treba da ga popravi, ali to mora da radi u mrklom mraku, t.j. da samo od prilike zna gde je koji deo, ali to ne zna sa sigurnošću. E onda treba da zameni deo, istera auto na svetlo, vii da li je deo postavio dobro, pa ako nije, da se vrati nazad u mrak da popravi rad.

_NEON_-e, znaš li kada će biti objavljena popravljena verzija cp6Linuxa sa otklonjenim problemom sa repozitorijumima?
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija15.06.2008. u 10:14 - pre 193 meseci
Citat:
_NEON_: Znaci, ne mogu da verujem koliku ste zbrku napravili oko ove teme.

Ja sam student ETF-a i sve sto cu da vam kazem je da posao prevodjenja nije lak i da
je radilo dosta nas. Naravno da smo placeni, jer ko bi iz ciste zafrkancije preveo (ovo je po glavi, u proseku)
100 opisa programa (ako vas zanima: 50 para za rec, u proseku 50 reci po opisu)
a sto se tice prevoda programa, za razliku od ovoga gore, treba imati zivaca, jer postoje rokovi.
Na primer, paket stringova za 1 program (800 stringova) treba prevesti za 2-3 dana (3 dinara po stringu)

sada cete reci: velika je to kinta po stringu/reci, ali savetujem Vam da zamislite sebe u toj poziciji, ili jos
bolje uzmete sami da prevedete nesto, pa da vidimo onda da li ce vam ostati snage za pljuvanje!

Lik koji je uporedio odrzavanje izbora (pranje novca na istim) sa ovim projektom: Thumbs up!

Ja podrzavam ovaj projekat u potpunosti i mislim da je vama svima toliko dosadno i nemate sta drugo da radite
osim da trazite dlaku u jajetu. Ako ne umete da cenite tudj rad, molicu da ne komentarisete isti!



A sada, molicu, nastavite sa ovom plodnom raspravom, kritikujte me, citirajte, i na kraju zaboravivsi da sam ista rekao, nastavite sa pljuvanjem... :c( :cD




[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 15.06.2008. u 10:09 GMT+1]


Dobro je da niste iskorisceni,ali da li ti znas koliko para je uzeto iz budzeta?Da li je bio tender za taj posao(projekat)?
Rokovi koje ste imali napravili su da je projekat ostavio los utisak na vecinu potencijalnih korisnika,pogledaj malo linux forume.Projekat je morao da bude zavrsen da bi se ispostovali dogovoreni rokovi,a posto nije aj da ga objavimo ovakav kakav je i gotovo,niko nece ni primetiti-tako mi to deluje,a to je amaterska greska i to nije smelo tako da se radi,jer ovaj projekat nije sprdnja,vec treba da bude nasa slika u linux zajednici,ali ispade da smo mi amateri i da nismo ni u cemu ozbiljni.
Poredjenje izbora ne treba porediti sa ovim projektom,jer te dve stvari nemaju veze i ne treba da je imaju i ne treba opravdavati uzimanje para iz budzeta time sto kazes i za izbore se uzimaju pare iz budzeta,a od izbora nemas nista,ali budzet za izbore svako moze da zna,a za ovaj projekat,nigde dosad nisam uspeo da vidim da je javno iznesen,a to je ono sto mi jos uvek smeta.Smeta meni i sto se za izbore uzimaju tolike pare i daju cak i onim partijama koje nisu imale ni 2-3 000 glasova na izborima,a navodno su imale 10 000 potpisa,jer drugacije nisu mogle da ucestvuju na njima-to je kradja koju nas zakon ne sankcionise,a gradjani su ti preko cijih ledja to ide.
toliko od majla
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
79.101.143.*



+37 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija15.06.2008. u 11:46 - pre 193 meseci
Neon, hvala na odgovoru to je ono sto smo mi i istrazivali. Samo to nije losa parica po reci, lose je to sto je dobro placeno a lose prevedeno. Nadam se da ce to sve biti ispravljeno, jer ako ste dobro placeni zavrsite posao kako valja.

Pozdrav i nadam se da ce ova distribucija na kraju biti veoma zanimljiva i dobra za sve narodne mase.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija15.06.2008. u 13:08 - pre 193 meseci
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Neon, hvala na odgovoru to je ono sto smo mi i istrazivali. Samo to nije losa parica po reci, lose je to sto je dobro placeno a lose prevedeno. Nadam se da ce to sve biti ispravljeno, jer ako ste dobro placeni zavrsite posao kako valja.

Pozdrav i nadam se da ce ova distribucija na kraju biti veoma zanimljiva i dobra za sve narodne mase.

Ako su podaci koje je korisnik Neon izneo tačni, ne slažem se da su prevodioci dobro plaćeni.

50 para po reči = 0,00625 evra po reči

Tržišna cena za lokalizaciju softvera na srpski jezik je negde oko 0,03 evra po reči. Dakle, studenti ETF-a i drugih fakulteta su bili plaćeni 4,8 puta manje od tržišne cene. E, sad, da li je ta tarifa u skladu sa njihovim zanjem i iskustvom, to je već druga stvar.

Problem je, međutim, što stvari nisu urađene kako treba. Tu prvenstveno mislim na gubitak funkcionalnosti prouzrokovan neveštom lokalizacijom. Tako nešto je nedopustivo na komercijalnim projektima.

Da ne pričam o jezičkim, stilskim i terminološkim promašajima (npr. prevođenje naziva proizvoda).

Nije mi jasno zašto u projekat nisu uključeni ljudi koji imaju profesionalnog iskustva u ovoj oblasti? U Srbiji je u poslednjih 7 godina bilo dosta velikih projekata lokalizacije, što znači da postoje ljudi koji bi svojim znanjem i sugestijama mogli da pomognu da se posao odradi kako treba.

 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
79.101.143.*



+37 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija15.06.2008. u 15:43 - pre 193 meseci
Pa da, zasto nisu ukljuceni profesionalci? Iz razloga jer bi ih morali placati po ceni koju si ti naveo. Studenti ETF-a jos nisu zavrsili sa studijama sto znaci da su jos studenti i rade za minimalac koji je u njihovom slucaju extra. Zao mi je sto posao nisu odradili profesionalci, a ima ih mnogo mislim na Linuxo team ili Atomix, Lugons ili kako vec, to su vec ljudi koji su u Linuxu vec 10tak godina i oni bi sigurno odradili posao kako treba. Javnog tendera nije bilo, sto je jako cudno ali dobro... Nadam se da ce i ovi studenti to isterati do kraja, i da ce disto biti 100% zavrsen i da nece imati negativnih komentara kao sto sada ima.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija15.06.2008. u 16:15 - pre 193 meseci
Za svaku glupost koju su napravili, a koju sam ja pomenuo, oni su imali izgovor (svi znamo da za svaku posledicu postoji uzrok), sada kada su izneli uzroke misle da su opravdali sve? Ne vidim nikakvu nauku u tome.

Kao ja sam prihvatio da napravim avion, prihvatio da ga napravim od dobrog materijala ali sam takodje prihvatio da budem slabo bio placen za "ruke", To sto se sada taj avion rusi, lose izgleda, ima gresaka, ne radi uzletanje, to je drugo nesto...


Sibao li te neko po usima da radis za te pare? Ako si prihvatio da radis za tu kintu onda ga uradi kako treba. Ako nisi znao bolje da uradis, onda su te ipak platili mnogo.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija15.06.2008. u 16:18 - pre 193 meseci
Da li da dodajem da studenti el.teh fakulteta u Srbiji to definitivno ne mogu da urade sami? Jer njihov nivo znanja i znanje prosecnog korisnika racunara nije isti, vec je prosecni korisnik u mnogoj manjoj meri upoznat sa samim tim.

Ne pricam napamet, student sam elektronike.
 
Odgovor na temu

planina5
Branko Branković
nezaposljen
beograd

Član broj: 184583
Poruke: 2
93.86.14.*



Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija18.06.2008. u 03:13 - pre 193 meseci
Ti si student a ja eto sasvim slučajno već dosta dugo diplomirani. I to nema nikakve veze sa diskusijom oko ovog pokušaja stvaranja srpske distribucije.
Zato bih zamolio, iako sam ovde nov, da se prestane sa pljuvanjem srpskog pisma- ćirilice i pljuvanja po studentima koji su angažovani na ovom predivnom pokušaju.
Smatram da je jedino pravilna rasprava o ljudima iz ministarstva koji su odlučivalu o smeru samog projekta. Em su odlučivali em finansiraju ceo projekat.
Posebno sam iznenađen ovako rigidnim stavom i oštrim zameranjima forumašu koji je dao ''sliku'' teksta na srpskoj ćirilici. Nečuveno i krajnje neumesno i drsko.
Ja pišem ovim pismom, na drugim forumima sam dao stotine stranica uputstava za početnike u Linuksu. Ali tamo može moj tekst da iziđe u origanlnom pismu koje sam i koristio pišući materijale.
Zato otkud nekome prava da me ograniči da o slobodnom OS slobodno i javno postavljam tekstove na pismu kojim pišem?
Nije mi želja da ''srbujem ćirilicom'' ali zar se urednici ne zapitaju: otkud njima pravo da zabrane pojavu ćirilnog pisma ne pitajući se šta je sa mojom ličnom slobodom i opredelenjem. Ja ne tražim da se sva druga pisma ukalanjaju niti mi smetaju, ali realno postavljam sebi pitanje: zašto nekome smeta moja ćirilica?
Jednostavno rečeno, razočaran sam deset puta više nego prvim izgledom srpske ditribucije koja je samo pokušaj da se nešto napravi i daleko je od prave, stabilne i potpune distribucije OS.
 
Odgovor na temu

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon Re: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija18.06.2008. u 05:40 - pre 193 meseci
Nije to proterivanje ćirilice ništa novo na [es] (ipak je ovo međunarodni forum od ugleda), tako da pisanjem o tome samo gubiš vreme.

Veći je problem to što ovde neki troluju za medalju a administratori i moderatori to „ne vide“, na žalost :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: cp6Linux - Domaća GNU/Linux distrbucija

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54198 | Odgovora: 221 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.