Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217356 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 13:21 - pre 193 meseci
Citat:
stil: Sto se tice prvoboraca . Bilo je medju njima i onih koji su ranjeni kad su krali pilice i bostan .........


pripadnici partizanskog pokreta koji bi bili uhvaceni u kradji pilica i bostana nisu bili ranjavani, nego sudjeni po kratkom postupku i streljani.

da li stvarno neko ovde veruje da je taj pokret mogao da naraste na kraju rata do broja da postane najaca vojska u tadasnjoj evropi posle crvene armije, a da su motivi za prikljucenje bili kradja pileta ili lubenice?

ti ljudi su bili noseni ipak nekim uzvisenijim ciljevima i idealima, koje ovde mnogi iz svoje suzene perspektive ne mogu da shvate, nego sto je to bilo pile ili lubenica.


Citat:
stil: ...... Kazem , ponosim se sto je nas narod ucestvovao u borbi protiv fasizma i red je da se ti ljudi odgovarajuce nagrade. .......


pa nagradili smo ih.
sada, u slobodi i demokratiji.

ovakvima smo porusili spomenike ...



..... svim ulicama sa njihovim imenima smo promenili nazive.
izbacili ih iz udzbenika istorije.
itd.

nasa drzava je bila jedina koja nije imala svoje predstavnike pre par godina u moskvi, na proslavi 60-ogodisnjice pobede nad jednom od najvecih posasti u istoriji covecanstva.

nasa "drzava" se stidi tih ljudi koji su joj obezbedili casno mesto u tom ratu.

e sad, dal' se vlast u ovoj zemlji stidi toga zato sto su i oni sami komunisti, kako neki ovde tvrde, ili naprotiv, zato sto su bioloski i ideoloski naslednici upravo onih koji su taj rat izgubili, moze da prosudi svako ko nema poteskoca sa upotrebom malih sivih celija.


Citat:
stil: ........ Naravno ne tako sto ces nekog "burzuja" da oteras na goli otok , sve mu oduzmes a porodicu satres. .........


nijedan "burzuj" nije bio oteran na goli otok, niti bilo gde drugde, samo zato sto je bio burzuj.
a i ovi drugi "burzuji", koji su za vreme okupacije svoje zemlje "samo malo" pravili business pomazuci rajh, ili oni "nepoliticki ministri" u kvinsliskoj vladi - sto rece tamo onaj magistar, i kojekavi takvi slicni, su bili uglavnom terani pod ilovacu.

jos je veca laz da su porodice i deca bilo koga, pa i burzuja i "burzuja", bila satirana, samo zato sto su im ocevi ili braca npr. bili bilo sta, cak i nesto mnogo grdje od burzuja.

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 13:37 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: Kapitalizam funkicionise ODLICNO, rece covjek. Samo je to u OVOM otrenutku. Samo je tako bilo i prije 10 godina u TOM trenutku. Samo je TAJ trenutak i u narednih 10 godina. Neciji cjeli zivot je samo OVAJ (jucerasniji, danasnji, sutrasnji) trenutak. Dobro je juce,danas, sutra.


Jeste, dobro je, samo je mali problem u tome što frustracije rastu a nasilje je sve veće, planeta se upropaštava, i što je to upravo posledica tog kapitalizma u kome uživaš. Dakle, gledaj malo širu, dublju, dalju sliku, nemoj da se površno (kratkovido) ograničavaš na sadašnji udoban trenutak. Razmišljaj o budućnosti svoje dece (koju ćeš valjda pre ili kasnije da imaš).

Znaš, desilo mi se skoro u ovoj raspravi da sam se pitao da li sam ja budala a svi vi (kratkovidi) kapitalisti pametni, ili je obrnuto. Onda sam posetio http://www.highiqsociety.org/iq_tests/, uradio test i dobio poziv da se učlanim u taj "society". Onda sam definitivno zaključio da je ipak ona obrnuta varijanta.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 14:03 - pre 193 meseci
Citat:
stil: Aha, a na Dedinju su oduzete vile pretvorene u domove za sirocad :-)


razni oduzeti objekti su dobijali raznorazne nove namene.
ne bih ti mogao reci o svakom pojedinacno, jer ne znam.
ono sto znam je da nisu postajali nicija privatna svojina.

.... i isto tako znam da kariceva vila "jelena" na dedinju, a i ona miskoviceva od 22 miliona funti u londonu, nikada nece biti pretvorene u decija obdanista, zato sto je sada sloboda i demokratija.
... osim mozda, ako se opet nekad nekim komunjarama ne zalomi da ponovo uvode diktaturu i tiraniju.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 14:49 - pre 193 meseci
Hajde ovako. U vezi kradje. Ja pricam da su posle rata , pojedini ljudi koji nisu ucestvovali u borbama protiv fasista uspevali da dobiju boracku penziju . Sve to uz pomoc dva svedoka . Sto se tice nagrade . Zaista je sramota sto nismo imali predstavnike na obelezavanju pobede nad fasizmom. Procitaj malo ko je sve osudio takvo nase ponasanje. Sto se tice burzuja. Mnogo toga je ucinjeno pod velom narodnog interesa i dobrog i loseg. Ako tebi neko dodeli oduzet stan koji se vodi na drzavu da u njemu zivis do kraja tvog zivota i tvojih unuka . Kako se to zove , pogotovo kada ga u smutnim vremenima kasnije otkupis za 1% realne cene. Bilo je i onih bogatih koji nisu saradjivali sa okupatorom ali su imali vlasnistva na dobrim lokacijama pa su im ih oduzimali .
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 15:23 - pre 193 meseci
Citat:
pisac: Gansta rap hip-hop, omladini prestavlja "gang" kao kul oblik ponašanja uspešnih "faca". To je cela suština. I to nažalost deluje. U principu, većina tih "gansta hip-hop" muzičara ("čast" izuzecima) uopšte nisu "gansta", ali se tako predstavljaju jer to donosi pare.

Evo, na brzinu sam proguglao, i čitajte:
http://www.news.com.au/story/0,23599,23758868-23109,00.html
http://www.mtv.com/news/articles/1443027/20010420/story.jhtml

Ljudi, ovo uopšte nije šala. Dok vi "porastete" i sazrite dovoljno da to shvatite, ovaj svet će se pretvoriti u "gang neighborhood", a sve to samo zato što je to nekome donosilo pare.


Moze i moja baba to da kaze jer je ona isti autoritet u psihologiji kao i Tricky. Sta si hteo tim linkom da postignes, nije mi jasno. Da li si hteo da kazes da ima jos ljudi koji misle da hip-hop muzika podastice nasilje? Pa sigurno da ima, niko nije ni tvrdio suprotno. Da li je to tacno? E to vec ne mozes da dokazes sa takvim linkovima vec lepo nadji neke naucne studije o tome. Ako ti se to ne svidja onda se preseli u Iran ili jos bolje u Saudijsku Arabiju jer tamo vode racuna to duhovnom vaspitanju omladine. Tamo ne bi mogli to da slusaju i da gledaju svakojake filmove.

Citat:
mrle 011: da li stvarno neko ovde veruje da je taj pokret mogao da naraste na kraju rata do broja da postane najaca vojska u tadasnjoj evropi posle crvene armije?

Ne, ja ne verujem u to. Ti verujes u te bajke?
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 15:37 - pre 193 meseci
Citat:
srki: Ne, ja ne verujem u to. Ti verujes u te bajke?


u koje bajke?
i ti si palio sa casova istorije?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 15:52 - pre 193 meseci
Citat:

jos je veca laz da su porodice i deca bilo koga, pa i burzuja i "burzuja", bila satirana, samo zato sto su im ocevi ili braca npr. bili bilo sta, cak i nesto mnogo grdje od burzuja.


Hm...

http://arhiva.glas-javnosti.co...1/06/25/srpski/F01062401.shtml

Ovo je proverena prica iz zivota, mrle, nisu delovi predljusicevskih udzbenika istorije(lazljivih koliko i njegovi). Moguce je da ima nekih ''poetskih'' preterivanja, ali uveravam te da je sustina price istinita: coveku su 'oslobodioci' ubili zenu i decu, kad vec njega nisu mogli da se dokopaju.

Da, znam tvoj odgovor: to je jedan sporadicini slucaj, nije bilo pravilo, itd...
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 16:51 - pre 193 meseci
Citat:
mrle 011: u koje bajke?
i ti si palio sa casova istorije?
Ne nisam palio ali nisam bio ni veverica ali izgleda da ti jesi ako verujes u te bajke da smo bili druga armija Evrope.
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 17:15 - pre 193 meseci
Citat:
srki: Moze i moja baba to da kaze jer je ona isti autoritet u psihologiji kao i Tricky. Sta si hteo tim linkom da postignes, nije mi jasno. Da li si hteo da kazes da ima jos ljudi koji misle da hip-hop muzika podastice nasilje? Pa sigurno da ima, niko nije ni tvrdio suprotno. Da li je to tacno? E to vec ne mozes da dokazes sa takvim linkovima vec lepo nadji neke naucne studije o tome. Ako ti se to ne svidja onda se preseli u Iran ili jos bolje u Saudijsku Arabiju jer tamo vode racuna to duhovnom vaspitanju omladine. Tamo ne bi mogli to da slusaju i da gledaju svakojake filmove.


Za ovo tvojoj babi nije potrebna diploma iz psihologije, dovoljno je da provede par dana u Britaniji, da se seta malo po ulicama i da cita dnevne novine. Gangsta kultura ima intenzivan uticaj na ponasanje tinejdzera u ovoj zemlji. Cela etiketa ponasanja (respect i ta sranja) je potpuno preuzeta iz Comptona i Bronxa i prenesena ovde. Sa sve deljenjem u gangove i ubistvima suparnika, uglavnom izbadanjem. To je svaki dan u novinama. Neki od tih klinaca koji repuju cak i foliraju americki akcent. To rade zato sto realno ovde nemaju te probleme koje imaju ameri, pa im je lakse da se istripuju da su u imaginationlandu. Ta gangsta sranja su totalni sumrak nekih normalnih vrednosti i lakomisleno je verovati da se sva ta promocija nasilja i primitivizma zadrzava na MTV ekranima.

Tako je bar ovde. U Srbiji na svu srecu to nema nikakav uticaj. Ja sam slusao tu muziku dok sam ziveo u bgd jer mi je to bilo kao da gledam film, a reperi jos znaju da budu i duhoviti. Film u realnosti uopste nije zabavan. Kapiram da je ta kultura, na tvoju srecu, u NZ jos dalja.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 18:46 - pre 193 meseci
Ovde ljudi to slusaju (ja ne) ali to nema nikakav uticaj na njih ovde. Zbog toga da je to grupisanje tinejdzera u engleskoj po gangove posledica muzike i mislim da bi se opet oni nekako grupisali da nema te muzike. Ovde recimo nema huligana (fudbalskih, ragbi i sl.) dok je u Engleskoj toga uvek bilo. Tada tinejdzeri nisu imali hip-hop muziku pa su se opet grupisali u razne bande. Ali svejedno, to sto neki lik kaze o uticaju te muzike nema nikakve veze ako taj lik nema autoriter u psihologiji, sociologiji ili slicnoj disciplini. To bi bilo isto kao kada bi Severina rekla kako je Anstajn pogresio i da teorija relativnosti ne valja ili kada bih ja pricao kako seljaci koriste previse amonijaka a ne razumem se u poljoprivredu nimalo. Mozda je to tacno ali onda treba da se pokaze to na drugi nacin.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 18:56 - pre 193 meseci
Citat:
vindic8or: Gangsta kultura ima intenzivan uticaj na ponasanje tinejdzera u ovoj zemlji. Cela etiketa ponasanja (respect i ta sranja) je potpuno preuzeta iz Comptona i Bronxa i prenesena ovde. Sa sve deljenjem u gangove i ubistvima suparnika, uglavnom izbadanjem. To je svaki dan u novinama. Neki od tih klinaca koji repuju cak i foliraju americki akcent.


Drago mi je da smo se složili oko tog detalja u vezi uticaja "gangsta" kulture na omladinu. Svi vidimo (samo ako to želimo, i ako pogledamo dovoljno unazad) da se nasilje medju mladima povećava iz generacije u generaciju.

Na tu činjenicu želim da dodam i sledeće: Rasprava o tome (i o drugim problemima koji nastaju usled negativnog uticaja medija) se vodi godinama, u raznim zahvaćenim sredinama, u raznim medijima. Rasprava se skoro uvek završava bez efekta, iz jednostavnog razloga jer "sistem" uvek kaže:
Citat:
srki: Da li je to tacno? E to vec ne mozes da dokazes sa takvim linkovima vec lepo nadji neke naucne studije o tome.
Naravno, svaka od tih "studija" može da se izvede na milion načina, i uz izbor odgovarajućeg uzorka, može se postići bilo koji željeni rezultat. Tako da možemo imati potpuno suprotstavljene studije u vezi istog problema. Čak i kada bi se studijom definitivno dokazalo da "gansta" spotovi povećavaju nasilje, pitanje je kako se boriti protiv toga? Rešenje je naravno, zabrana (tj. cenzura) takvog sadržaja. Medjutim, skoro niko ne sme da dirne u svetu kravu "demokratije i slobode" (naročito kada oni pogodjeni cenzurom počnu kampanju o "slobodi"), koja se smatra i osnovom života u kapitalizmu, jer svima koji pomenu da demokratija ne sme da uključuje i apsolutnu slobodu takvog propagiranja nasilja, kažu:
Citat:
srki: Ako ti se to ne svidja onda se preseli u Iran ili jos bolje u Saudijsku Arabiju jer tamo vode racuna to duhovnom vaspitanju omladine.
Tako da, problem ostaje nerešen, gurnut pod tepih, ali on ispod tog tepiha i dalje raste sve do tačke u kojoj će da eksplodira

(ne brinite, ta prelomna eksplozivna tačka polako ali sigurno dolazi, nećete je izbeći bez obzira na udobnost koju sada imate i u kojoj lakomisleno uživate, i koja vam ne daje motiv da menjate išta u društvu).

U Srbiji, taj problem počinje da uzima maha. "Gansta" je samo mali deo opšte kulture nasilja koja počinje da se oseća, i koja uglavnom nije posledica ratova. To je problem koji se polako širi svetom, i za to nisu potrebne nikakve studije i posebna moć zapažanja. Treba samo dobro (bez ikakvih predrasuda) razmisliti koji to mogu biti uzroci porasta nasilja.



[Ovu poruku je menjao pisac dana 15.06.2008. u 13:21 GMT+1]
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 19:01 - pre 193 meseci
Citat:
pisac: Naravno, svaka od tih "studija" može da se izvede na milion načina, i uz izbor odgovarajućeg uzorka, može se postići bilo koji željeni rezultat.

Zato sam napisao naucna studija a ako ne znas sta je to onda uzmi pa procitaj negde. U naucnim studijama je uzrorak kontrolisan da bude random i non-biased a postoje i nezavisne provere i peer-reviews.


Citat:
Tako problem ostaje nerešen, gurnut pod tepih, ali on ispod tog tepiha i dalje raste sve do tačke u kojoj će da eksplodira.

Znaci cenzura nije resenje!
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje14.06.2008. u 19:03 - pre 193 meseci
Citat:
srki: Znaci cenzura nije resenje!


Taj zaključak nisi mogao da izvedeš iz citata koji si naveo. Cenzura na zapadu ne sme da se primeni zbog svete demokratije i svete slobode, što ne znači da nije rešenje. Ako neko napravi spot u kome drži pištolje (ili navodi na pomisao o pištolju) i priča o kul pljačkama i obračunima, po meni taj nema šta da traži na TV-u, pa čak ni na slobodi.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje15.06.2008. u 03:08 - pre 193 meseci
Citat:
pisac: Taj zaključak nisi mogao da izvedeš iz citata koji si naveo.
Pa u Saudijskoj Arabiji to sve cenzurisu pa si ti rekao da to nije resenje.

Sada kazes da to treba cenzurisati. Zato ti predlazem da se preselis u Saudijsku Arabiju. Ili si mozda mislio da se tako u Srbiji ne resava stvari i da Srbija treba da postane kao SA ili Iran?
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje15.06.2008. u 07:37 - pre 193 meseci
Citat:
stil:

Hajde ovako. U vezi kradje. Ja pricam da su posle rata , pojedini ljudi koji nisu ucestvovali u borbama protiv fasista uspevali da dobiju boracku penziju . Sve to uz pomoc dva svedoka........


pa ni ja ne osporavam da je bilo slucajeva da tamo neki pera dovede dva lazna svedoka i da ovi daju laznu izjavu.
ne osporavam ni da u npr. fabrici grmec nije postojao neki laza koji je kresnuo tamo neku sekretaricu koja mu je dopisala tri boda na kvarno, na listi za dodelu stanova.

ali to nije bilo pravilo, i bilo je kaznjivo.
pravilo je bilo da se bodovi racunaju za godine radnog staza, koliko imas dece, itd...... a ne za kresanje sekretarice.
ni clanstvo u partiji se nije racunalo.

a jel' znas neku drzavu i neko vreme u kojima se pokvareni ljudi ne sluze takvim stvarima?
pitanje je samo koliko je drzava efikasna u otkrivanju i kaznjavanju takvih, a za onu titinu se moze reci da je relativno gledano bila vrlo efikasna, za razliku od ove danasnje dzungle, ali ona je bila diktatura i tiranija, a sada je sloboda i demokratija.

sada u demokratiji je moguce da npr. virsla - nas buduci gradonacelnik, ako se nesto ne promeni - dobije u vlasnistvo stan, u kakvom su u doba tite ziveli generali, bez da ima dan radnog staza u zivotu, a sve 100% po pravilima i zakonima.
to nema veze sa posedovanjem neke clanske knjizice, jel' da?
privilegije su bile samo u doba tite.

 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje15.06.2008. u 08:01 - pre 193 meseci
Citat:
kelja: Hm...

http://arhiva.glas-javnosti.co...1/06/25/srpski/F01062401.shtml

Ovo je proverena prica iz zivota, mrle, nisu delovi predljusicevskih udzbenika istorije(lazljivih koliko i njegovi). Moguce je da ima nekih ''poetskih'' preterivanja, ali uveravam te da je sustina price istinita: coveku su 'oslobodioci' ubili zenu i decu, kad vec njega nisu mogli da se dokopaju.

Da, znam tvoj odgovor: to je jedan sporadicini slucaj, nije bilo pravilo, itd...


au keljo, istinu izdale dveri, a objavljuje glas javnosti!?

nemoj se ljutis, ali o dverima, obrazima, nomokanonima, 1389-kama i ostalom talogu taloga u kome zivimo ne mogu da trosim reci.
te kostunice, naumovi, "oslobadjanja" srebrenice i tako to se meni gadi.
ne mogu to da citam, ali sam na dnu ove tvoje stranice nasao link ka drugom, isto istinitom, feljtonu "snaga mrvica hleba" o cudima vlaske magije.
taj je mnogo zanimljiviji od ovog tvog.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje15.06.2008. u 08:15 - pre 193 meseci
Citat:
srki: Ne nisam palio ali nisam bio ni veverica ali izgleda da ti jesi ako verujes u te bajke da smo bili druga armija Evrope.


dobro 'ajde.
mrle veruje u bajke i pise ovde bajke.
ali zasto na 50 strana ovde nema npr. ni jednog ovakvog posta .....

"mrle to su bajke.
ta armija je brojala toliko i toliko ljudi.
najbrojnija evropska armija je bila ta i ta, sa toliko i toliko ljudi pod oruzjem
ova za koju ti kazes da je bila peta, je bila sedma, jer je to i to
tako i tako ..........
takav broj naspram ovakvog broja ....
......."

... mislim, ja uvek ostavljam otvorenu mogucnost da sam pogresio, na kraju krajeva, ja ovde valjda jedini i pisem o brojevima, dogadjajima, datumima ........ pa valjda jedini i mogu da pogresim.

ali da li ti mislis da ces ispraviti moju gresku, ako samo napises "to su bajke" i nista vise?
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje15.06.2008. u 08:25 - pre 193 meseci
@mrle,
preterujes u idealizaciji ljudi i sistema koji su daleko od idealnog.
Razumem da ti se gade 'antikomunisti koji su gori i od samih komunista', ali, opet, preterujes.
O sljamu koji si pomenuo (Zveri,Obrazi,Lazareve garde...) imam isto misljenje kao i ti, ali ovo je, eto slucajno, istina.

Covek kome su komunisti pobili familiju rodjeni je stric mog dede.
Nisam uzalud podvukao ''proverena''.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje15.06.2008. u 12:09 - pre 193 meseci
Citat:
srki: Pa u Saudijskoj Arabiji to sve cenzurisu pa si ti rekao da to nije resenje.

Sada kazes da to treba cenzurisati. Zato ti predlazem da se preselis u Saudijsku Arabiju. Ili si mozda mislio da se tako u Srbiji ne resava stvari i da Srbija treba da postane kao SA ili Iran?


Nisam rekao da to nije rešenje, već sam znao da će svaki pomen cenzure da izazove rekaciju upravo takvu kakvu pominješ ("Zato ti predlazem da se preselis u Saudijsku Arabiju").

Verovatno je taj moj post bio malko nerazumljiv, pa ću sada da ga izmenim da bude jasniji.

Sve u svemu, imaš jedan vrlo prost izbor:
1) Da ne činiš ništa po pitanju "gangsta rap hip-hopa" na TV-u, jer to: a) donosi pare, b) cenzura nije demokratska
2) Da uvedeš cenzuru na takve stvari koje podstiču nasilje medju mladima, a inače su u medijima isključivo zbog para (neko će da zaradi pare, a par desetina ljudi će kao indirektna posledica toga biti mrtvo)

Tvoj površni izbor je naravno da ne činiš ništa, jer živiš u sadašnjem udobnom trenutku, ne vidiš ni prošlost ni (surovu) budućnost.

Inače, da ti kažem da tvoje mišljenje o Saudijskoj Arabiji (i Iranu) potiče od (površnog) shvatanja sredine u kojoj živiš, i naravno od medija koji ti usađuju to mišljenje. Ja nisam bio tamo (a verovatno ni ti), pa ne mogu ništa da kažem o toj zemlji, ali baš zato ja i ne želim da tu zemlju ocrnjujem i blatim samo zato što imaju različita shvatanja morala od nas. Što se mene tiče, mnogo je nemoralniji onaj tiranin koji preti atomskim naoružanjem svima koji se ne povinuju njegovoj apsolutnoj volji (Amerika & co).
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje15.06.2008. u 12:32 - pre 193 meseci
Citat:
kelja: Covek kome su komunisti pobili familiju rodjeni je stric mog dede.
Nisam uzalud podvukao ''proverena''.


Čovek koji je potkazao nemcima jednog mog dedu koji je pomagao partizanima, je bio simpatizer četnika. Zbog toga je moj deda završio život u logoru u Nemačkoj.

Moj drugi deda je bio četnik, i nije mu falila dlaka sa glave kada je došlo oslobođenje, samo je morao da odsluži 2 godine vojske u novoj narodnoj armiji. U stvari, nije morao, ali se znalo da oni koji odbiju (a bili su četnici) neće dobro proći, pa niko nije smeo da odbije. Vrlo mali broj ljudi je bio streljan od strane narodne vlasti, i deda kaže da su to uglavnom bili ljudi koji nisu baš imali čistu savest.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217356 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.