Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217381 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:15 - pre 193 meseci
Svi vaši komentari indirektno (ili u ovom slučaju direktno) ...
Citat:
kelja: bolelo bi vas za nepravdu u svetu, koju stalno potencirate, da normalno zivite, siguran sam
... pokazuju da vi u stvari uopšte ne shvatate prave razloge onih koji se protive kapitalizmu. Sve one fraze: "duhovno, moralno, plemenito", vi jednostavno ne kapirate. To su za vas obične reči koje do besvesti besmisleno ponavljaju oni koji su protivnici kapitalizma. Za vas jedini razlog protiv kapitalizma može imati onaj koji je siromašan, i to je to. Nema tu nikakve dubine i širine, posmatrate toliko plitko da je to jezivo. Žalosno je šta sistem (kapitalizam) pravi od čoveka, a još je žalosnije što ta žrtva to ne može da shvati ni kada mu direktno ukažeš na to.

Ježim se budućnosti koja dolazi... sa takvim zombijima na sve strane, koji razmišljaju samo o svom materijalnom dupetu.

 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:15 - pre 193 meseci
Britanci ce da se obogate od kamenja koje je prije 2000 godina rezbario neki Egipcanin? Ne bih rekao. Obogatice se duhovno, i svi oni civilizovani koji mogu bez problema i straha da doju do Londona mogu isto da se kulturno obogacuju. Jesu ono u Avganistanu topovima i tenkovima pucali na one velike statue? Treba da ima vrate slike, da ih talibani i sl. koriste za potpalu ili da ih sacvaju za naredne generacijei "nasih" i "vasih". Niko ti ne brani da odes u London i da se duhovno uzdizes, eto i u trulom kapitalizmu ima kulture.
Da te preduhitrim, nije sva ukradena od kolonija, imaju oni i Stonhendz...
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:16 - pre 193 meseci
Pisac,
pa ti kao zagovornik prednosti duhovnog nad materijalnim(sta god podrazumevao pod tim, a imam utisak da je u tvom slucaju samo besmislena sintagma u pitanju) sigurno znas da 'normalan', bolje receno kvalitetan zivot ne podrazumeva samo ''zadovoljavajuće prihode i kapitalističko uživanje''. ;-)
Tebe osim svetskih nepravdi posebno pogadjaju i ove domace, inace ne bi ti taj potpis s ponosom pokazivao ovde na ES-u. :)

Uzgred, mnogi relativno bogati ljudi, ili bar materijalno zbrinuti ljudi (i ja znam neke) otisli su iz naseg ''socijalistickog raja'' ne zeleci da trpe mediokritetske KPJ baljezgarije o jednakosti i pravdi, ne zeleci da trpe posledice negativne selekcije, ne zeleci da, na kraju krajeva, docekaju (krvav) kraj vlaznih komunistickih snova.

Nego, kazi ti nama nesto o tim medijima koji namecu pogresne vrednosti kapitalistickoj omladini.
To mi je najomiljeniji deo tvojih visprenih socioloskih analiza...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:23 - pre 193 meseci
Citat:
kelja:Nego, kazi ti nama nesto o tim medijima koji namecu pogresne vrednosti kapitalistickoj omladini. To mi je najomiljeniji deo tvojih visprenih socioloskih analiza...


Rekao sam to mnogo puta, evo ponoviću još jednom (nekako imam nade da će to nekada nekome ipak da dodje do mozga):

1) Na TV-u se prikazuje nasilje, u raznim oblicima (Filmovi, HipHop, itd...), isključivo zato što to donosi dobre pare.
2) Celo kapitalističko društvo (bolje reći "stado") se od malih nogu preko medija "vaspitava" da je samo onaj koji ima mnogo para (i mnogo troši) uspešan u životu.

Direktna posledica toga je porast kriminala, a i frustracije onih koji ne mogu da zadovolje potrebe koje su im usađene preko medija (recimo da ne zaradjuju dovoljno da bi kupili sve što im se sugestivno nameće), kao i frustracije dece koja rastu bez roditelja koji su zauzeti poslom na kome pokušavaju da zarade što više para kako bi obezbedili što više materijalnih stvari.

To je zlo koje se gomila u kapitalizmu. Dok se trenutno uživa u materijalnom, to je cena koja će tek biti plaćena, i to je razlog zašto je kapitalizam loš.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:39 - pre 193 meseci
1) Na TV-u se prikazuje nasilje (kao i u bioskopu), mada vidis, na 'ozverenom' Zapadu jos davnih dana izmisljeno je ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/Motion_picture_rating_system

Inace, postoje studije koje govore o terapeutskoj funkciji nasilja koje je prisutno u industriji zabave(video igrama ponajvise).

To, virtuelno nasilje, predstavlja sjajan izduvni ventil i zapravo sprecava ili bar smanjuje rizik od nasilnickog ponasanja omladine u realnosti. Vidis kako plitko i povrsno posmatras stvari, kako bi ti to rekao... :)

Uzgred, za tvoju informaciju, nasilje je sastavni deo sveukupne svetske umetnosti, od postanka pa naovamo...
(Uh, da si samo citao Ilijadu, ili malo prelistao grcke mitove, au, sta se tu tek radi, a grcka omladina je vaspitavana tim uzasnim mitovima, zato su i propali, jednog dana!)

2) Hm... vrlo diskutabilna tvrdnja, ne bih se usudio da tako olako ispaljujem ovakve stvari, ali tebi i draganu generalizacije i ''istine'' ovog tipa nisu strane, definitivno.

 
0

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
91.191.20.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:45 - pre 193 meseci
ja sam evo krenuo bash citati ovu temu od pocetka, dosao sam do negdje 10-e stranice i nemogu stvarno vise, a ima ih 48.
mozda nastavim kasnije.
hahaha
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.161.*



+294 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:51 - pre 193 meseci
Hoće li neko od modova da zaključa više ili ovu ili onu temu??? Ovo je zaista prevršilo svaku meru!
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:51 - pre 193 meseci
Citat:

cekni malo, cekni, da se ruski medo malo pridigne na noge


Je li to onaj isti medo sto su ga mazili Ostrvljani?

@virtualx, jesi li siguran da ti to treba?
Pozdrav! :)
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
79.101.161.*



+294 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 19:51 - pre 193 meseci
Hoće li neko od modova da zaključa više ili ovu ili onu temu??? Ovo je zaista prevršilo svaku meru!
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 20:26 - pre 193 meseci
Citat:
kelja: Inace, postoje studije koje govore o terapeutskoj funkciji nasilja koje je prisutno u industriji zabave(video igrama ponajvise).

To, virtuelno nasilje, predstavlja sjajan izduvni ventil i zapravo sprecava ili bar smanjuje rizik od nasilnickog ponasanja omladine u realnosti. Vidis kako plitko i povrsno posmatras stvari, kako bi ti to rekao... :)


Zar veruješ u te gluposti? Samo još da saznaš ko je finansirao a ko sproveo tu studiju?

Nasilje na TV-u isključivo utiče na to da ljudi (deca) oguglaju na nasilje, a takođe i na to da im se nasilje penje na lestvici prihvatljivih opcija prilikom razmišljanja o načinu rešavanja bilo kog problema ili frustracije. Tu negde dolaze i oni labilni likovi koji kopiraju nasilje koje su videli na TV-u.

Uzgred, oni momci (deca) koji su ubili školskog druga ciglom u Nišu, pa tražili otkup od njegovih roditelja, su inspiraciju za to dobili iz filma, i to domaćeg! To su bukvalno rekli prilikom istrage! A ti sad tu činjenicu šalji onim idiotima koji sprovode (štimuju) sponzorisane studije o nasilju.
 
0

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
79.101.170.*



+638 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 20:38 - pre 193 meseci
es sam pratio do sada sto je donekle bio cist od ovakvih gluposti, tipova koji su procitali po 1000000 knjiga i svu mudrost sveta znaju, besmislene filozofije koje se gadim i velicanje slobe i tileta kao glavnih aktera za pricu
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 21:10 - pre 193 meseci
Citat:

Zar veruješ u te gluposti? Samo još da saznaš ko je finansirao a ko sproveo tu studiju?


Buhahhaha, mogao sam da se kladim da ce ovo biti odgovor.
Ovde bih mogao da se odjavim. Laku noc!
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 21:19 - pre 193 meseci
Sta je prevrsilo mjeru? Besmislena filozofija i luckaste ideje? Slazem se. Mozda je upravo ovako nesto potrebno da bi se barem malo videlo kakvo je drustvo u Srbiji i na sta licimo. Posotje i na zapadu i nacisticke grupe i anarhisti koji se bore za restauraciju nekardnog sistem iz proslosti ali su oni u drasticnoj manjini i kao dodatno obezbedjenje od takvih likova postoji i zakon koji zabranjuje njihovo delanje.
Kod nas je apsurdna situacija da mnogi pricaju i pricaju ali nista ne preduzimaju. Niti ovi silni komunisti koji se tako silno zalazu za SFRJ sistem uredjenja drustva, niti ovi demokratski nastrojeni i stvari se odvijaju stihijski.
Zato i imamo drzavu kakvu imamo. Nikakvu. Mozemo mi do sutra da se raspravljamo, rezultati govore vise od milion rjeci.

Socijalizam i komunizam su propali. Prevazidjeni su. Nisu uspjeli da se izbore za opstanak, pogledajte u prirodu ko opstaje, a ko propada.
Kapitalizam je stigao do visokog stepena razvoja i ima tendenciju daljeg slobdnog razvoja i oblikovanja po volji ljudi koji u njemu zive.
Dal' ce propasti? Sumnjam.
Dal' ce nastaviti evoluciju? Skoro sigurno. Za sto godina ne mora da postoji u obliku u kome nam je danas poznat, ali cisto sumnjam da ce za nekoliko godina doci do scenarija po kome se odigrao raspad svih socijlistickih sistema.
Ovi silni filozofi-proroci mogu da sjednu i placu od muke...
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 21:43 - pre 193 meseci
Poz. Ja se odjavljujem sa ove teme...
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 21:52 - pre 193 meseci
Citat:
pisac: Rekao sam to mnogo puta, evo ponoviću još jednom (nekako imam nade da će to nekada nekome ipak da dodje do mozga):

1) Na TV-u se prikazuje nasilje, u raznim oblicima (Filmovi, HipHop, itd...), isključivo zato što to donosi dobre pare.
2) Celo kapitalističko društvo (bolje reći "stado") se od malih nogu preko medija "vaspitava" da je samo onaj koji ima mnogo para (i mnogo troši) uspešan u životu.

Direktna posledica toga je porast kriminala, a i frustracije onih koji ne mogu da zadovolje potrebe koje su im usađene preko medija (recimo da ne zaradjuju dovoljno da bi kupili sve što im se sugestivno nameće), kao i frustracije dece koja rastu bez roditelja koji su zauzeti poslom na kome pokušavaju da zarade što više para kako bi obezbedili što više materijalnih stvari.

To je zlo koje se gomila u kapitalizmu. Dok se trenutno uživa u materijalnom, to je cena koja će tek biti plaćena, i to je razlog zašto je kapitalizam loš.


ej pisac kako se to nasilje siri hiphopom? mislim ako ples siri nasilje, onda ce biti mrtvih na sve strane u nedelju jer je tada drzavno prvenstvo u la plesovima, koji su btw za n klasa ozbiljniji od ovog sto si pomenuo :)

ako se manem tog detalja, isuvise ondoktrinirano mislis, ja ne kapiram koji je tvoj problem, ako jesi materojalno obezbedjen, ako imas porodicu, i znas da sebi ispunis slobodno vreme stvarno ne kapiram odakle ti se toliko negativne energije nakupilo :)
 
0

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.adsl.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 22:36 - pre 193 meseci
Citat:
Bravar je bio bolji


Bravar mozda jeste bio bolji ali radnja je odavno zavorena...
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 23:02 - pre 193 meseci
More ne razumeš uopšte poentu. Neće se kapitalizam raspasti zato što će doći novi sistem. Kapitalizam će se raspasti zbog ekološke i ekonomske katastrofe uz eksploziju decenijama nagomilane frustracije i besa.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 23:19 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: Poz. Ja se odjavljujem sa ove teme...

Nemoj ići, želim još da slušam tvoje viđenje socijalizma u kome nisi živeo ali dobro znaš kakav je bio.

Citat:
kelja: Buhahhaha, mogao sam da se kladim da ce ovo biti odgovor.
Ovde bih mogao da se odjavim. Laku noc!
Naravno. Svet je pun suprotstavljenih studija i analiza, zavisno od toga ko finansira i ko sprovodi. A ja (zamisli) ne mogu da verujem da je svet toliko slep i pored očiju. Nasilje (u kapitalizmu) raste decenijama, vode se debate zašto je to tako, i niko neće da prizna šta je uzrok. Jel to neki odbrambeni mehanizam?



Citat:
pri3rak: ej pisac kako se to nasilje siri hiphopom?


Gansta rap hip-hop, omladini prestavlja "gang" kao kul oblik ponašanja uspešnih "faca". To je cela suština. I to nažalost deluje. U principu, većina tih "gansta hip-hop" muzičara ("čast" izuzecima) uopšte nisu "gansta", ali se tako predstavljaju jer to donosi pare.

Evo, na brzinu sam proguglao, i čitajte:
http://www.news.com.au/story/0,23599,23758868-23109,00.html
http://www.mtv.com/news/articles/1443027/20010420/story.jhtml

Ljudi, ovo uopšte nije šala. Dok vi "porastete" i sazrite dovoljno da to shvatite, ovaj svet će se pretvoriti u "gang neighborhood", a sve to samo zato što je to nekome donosilo pare.


Citat:
pri3rak: ja ne kapiram koji je tvoj problem, ako jesi materojalno obezbedjen, ako imas porodicu, i znas da sebi ispunis slobodno vreme stvarno ne kapiram odakle ti se toliko negativne energije nakupilo :)


Pa iz činjenice da svet srlja u katastrofu, i pri tome ima oči pokrivene novcem pa to ne može da vidi. Brinem ja za svoju decu više nego za mene.

Ali stvarno, ne mogu da verujem koliko ljudi mogu da budu kratkovidi, i pored svih činjenica, i svih diskusija koje se vode, i svih članaka na Internetu, oni i dalje veruju nekakvim finansiranim studijama koje pokazuju da je to "dobro" za pražnjenje besa (a odakle taj bes)? Pa valjda i sami možete da vidite da nasilje raste decenijama? Valjda i sami možete da vidite da su delikventi sve mladji? Pa odakle to dolazi? Od propalog socijalizma? Od SSSR-a? Od Tita? Od svemiraca? Od siromaštva? Alo, razmislite svojom glavom, još jednom.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 14.06.2008. u 00:32 GMT+1]
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 23:35 - pre 193 meseci
@pisac

pa sada vec polako pocinjes da zvucis kao da si iz neke boze me oprsoti sekte, pa da li ti znas koliko je tih sekti sa tim ucenjem o sudnjem danu, opstoj svetskoj katastrofi i apokalipsi bilo do sada, pa bre mi bi po tome vec trebalo da smo zombirani :)

sto se hiphopa tice, sam ples je tu sporedan, lepo si primetio da je gajenje tog gangsta fazona nacin da se provrti novac, ali u odnosi na ukupan broj dece ona koja podlegnu gangsta mantri nije neveorovatno velik ...

porast maloletnicke delikvencije je kod nas fenomen za sebe, sa jedne strane roditelji su danas zauzetiji, vise nije moguce kao u doba joze bravara mrsiti m00da 8 sati na poslu pa posle doci odmoran i spreman za druzenje, sada je gomili ljudi i za obicno prezivljavanje potrebno vise od jednog posla, te na zalost deca tu gube vreme sa roditeljima, dok sa druge strane skola i drustvo nemaju sta da im ponude, ili pak i ne zele jer kosta a ne donosi zaradu i naravno prepusteni su slucaju :)

i da ova tmurnija slika nije usko korelisana sa kapitalizmom kao tipom sistema, nego sa nasom haoticnom implementacijom istog, konkretno sa ovom garniturom korumpiranih i nesposobnih politicara ni jedan sistem ne bi dao bilo kakve rezultate :)
 
0

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.vc.shawcable.net.



+41 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 23:41 - pre 193 meseci
Laki_Gen, nisi razumeo Emila. Prevrsilo je to sto je tema "reklama za milka cokoladu - prevara kupaca ili ne?" a ne filozofske rasprave o socijalizmu, kapitalizmu, bombardovanju,.....

Da li je potrebna tema o lupanju u suplji dobos?

Protest protiv politicara i filozofa u ovoj temi, maknite se odavde.
reklama za milka cokoladu - prevara kupaca ili ne? je tema ovde

Interesantno je pogledati ko ima vlasnistvo nad Milka i to je Kraft Foods (veoma poznata firma u Americi)

Prvo pogledajte definiciju sta je mlecna cokolada

Milk chocolate is chocolate with milk powder or condensed milk added. The U.S. Government requires a 10% concentration of chocolate liquor. EU regulations specify a minimum of 25% cocoa solids.[2] In the 1870s, Swiss confectioner Daniel Peter invented the process of solidifying milk chocolate using condensed milk, which was invented by Henri Nestlé in the 1800's.[3]
http://en.wikipedia.org/wiki/Milk_chocolate

Koliki procenat mleka u prahu mora biti iz Svajcarske u cokoladi da bi imala Alpsko iskustvo?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217381 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.