Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Milka i drustveno uredjenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217379 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 10:18 - pre 193 meseci
Majko moja... bivši komunistički vrh je skup ljudi koji veruju u pravdu, društvenu solidarnost i svestrani razvoj ljudske ličnosti? Da parafraziram, ovo nije mesto za bavljenje istorijskom nepismenošću.
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 10:25 - pre 193 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Majko moja... bivši komunistički vrh je skup ljudi koji veruju u pravdu, društvenu solidarnost i svestrani razvoj ljudske ličnosti? Da parafraziram, ovo nije mesto za bavljenje istorijskom nepismenošću. :)

Tema nisu "vrhovi" (bilo kapitalizma bilo socijalizma). Oni su posebna priča, priča o oligarhijama i oligarsima.
Tema je da li ima alternative, odnosno da li je neophodna alternativa bezdušnom, ahumanom, sumanutom i trulom kapitalizmu ili smo osuđeni na moralni, humani, ekološki, klimatski, energetski i finansijski kolaps koji neumitno donosi kapitalizam?
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 10:33 - pre 193 meseci
A to, pa ima alternativa - odeš negde u šumu ili planinu, još bolje na selo gde je ionako sve opustelo i za džabe; onda gajiš voće, povrće, ovce i ne brineš se puno za nagomilavanje stvari i propast sveta.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 10:50 - pre 193 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: A to, pa ima alternativa - odeš negde u šumu ili planinu ......


univerzalna liberalna elitesecurity mantra, kao matrica za odgovor na svaki problem.
"pa napravi sam sebi bolnicu", "napravi sam auto-put, pa se vozaj", "kupi sebi planinu/kontinent/planetu, pa idi zivi" .....

sta, ovaj vas najveci trn u oku bez koga ne mogu da proteknu ni tri posta, kuba drugo radi nego bas to sto si napisao?
mirno zivi na svom ostrvu, ne mesajuci se u nista i nikome na ovom svetu.
da li oni nekoga ugrozavaju svojim postojanjem, a trpeci sankcije vec 50 godina?

ne mislis li mozda da bi ovaj svet bio lepse mesto za zivot, kada bi se svi tako ponasali?
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 11:07 - pre 193 meseci
To ni meni nije jasno. Doslo milionima ljudi odjednom da sje..u sve zlatne tekovine socijalizma i da naprave haos. Kako da ne. Svaka posljedica ima uzrok. Sta je bio uzrok je najveci kamen spoticanja u ovoj raspravi. Zato se i otegla ovoliko. Nece ljudi da pogledaju istini u oci.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 11:08 - pre 193 meseci
@Jeftić: Razlikuješ li ti uopšte pojmove "komunista" i "član KPJ"?
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 11:13 - pre 193 meseci
dragane gledajuci malko ovu temu nekako mi upada u oci frekvencija tvojih odgovora, pa ne znam ... ti ili si u penziji ili te slabo iskoristava&ozveruje ovaj nas kapitalizam kad imas toliko vremena za postovanje :)
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 11:19 - pre 193 meseci
Citat:
mrle 011: univerzalna liberalna elitesecurity mantra, kao matrica za odgovor na svaki problem.
"pa napravi sam sebi bolnicu", "napravi sam auto-put, pa se vozaj", "kupi sebi planinu/kontinent/planetu, pa idi zivi" .....

sta, ovaj vas najveci trn u oku bez koga ne mogu da proteknu ni tri posta, kuba drugo radi nego bas to sto si napisao?
mirno zivi na svom ostrvu, ne mesajuci se u nista i nikome na ovom svetu.
da li oni nekoga ugrozavaju svojim postojanjem, a trpeci sankcije vec 50 godina?

ne mislis li mozda da bi ovaj svet bio lepse mesto za zivot, kada bi se svi tako ponasali?


Zašto bi morao da kupi planetu? Imaš brdo oglasa gde možeš kupiti odličnu kuću na selu za nekih desetak hiljada evra, a za 20-30 000€ već možeš i kuću na sprat sa velikim dvorištem i voćnjakom. Da prodaš bilo koju najmusaviju garsonjeru u Beogradu, toliko moraš dobiti, ostaće i kusura. Tako da to nije nikakva mantra ili ne znam šta, već sasvim ostvarivo.
Nemam ništa protiv što Kuba živi kako živi, mogu samo da primetim da svako malo neko proba da pobegne iz tog raja na zemlji, poslednji put je bio skoro čitav fudbalski tim koliko se sećam.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 11:19 - pre 193 meseci
Kuba gleda svoja posla? Bravo legendo. Cini mi se da si dovoljno star da se sjetis kuabnske krize '62 kada je svejt bio na ivici nuklernog rata. Tada su isto gledali svoja posla, zar ne? Da li oni nekoga ugrozavaju? Nas ne ugrozavaju. Ne ugrozavaju ni Japance. Mozda, ali samo mozda ugrozavaju onaj narod koji zivi na tom ostrvu. Ne moram da budem u pravu, vjerovatno vi imate neko pametnije objasnjenje, ali ja se sjecam da smo i mi bili pod snkcijama i imali slican rezim, pa su mnogi od nas bili egzistencijalno ugrozeni.
Cini mi se da si sam rekao kako si boravio u 29-om nekoliko puta. Koga smo mi to ugrozavali da nam uvedu sankcije i bombarduju? Truli kapitalisti, samo na sirotinju udaraju...
 
0

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 11:21 - pre 193 meseci
Citat:
pri3rak: dragane gledajuci malko ovu temu nekako mi upada u oci frekvencija tvojih odgovora, pa ne znam ... ti ili si u penziji ili te slabo iskoristava&ozveruje ovaj nas kapitalizam kad imas toliko vremena za postovanje :)


Pročitao sam oko 300 knjiga iz filozofije, 200 iz psihogije, približno toliko iz sociologije i teorije države i prava, ponešto i iz ekonomije pre nego što je počelo ozveravanje.
Proputovao oko 20 evropskih zemalja (+ nešto malo Afrike i Azije).
Držao predavanja, napisao dve knijge...
Posle toga, sve ide kao iz rukava.
Inače, za intimna (ali ne i indiskretna) pitanja postoji PP.
 
0

CandyMan

Član broj: 3420
Poruke: 147



+49 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 11:32 - pre 193 meseci
Citat:

razum i nije univerzalna kategorija.
vise mu dodje kao stvar sopstvenog opredeljenja.

Zavisi koju pilulu se odlučiš da uzmeš...
Nisam ni znao da znam dok nisam prob'o!
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 11:36 - pre 193 meseci
pa sad ja to nisam zamislio kao pitanje nego kao remark :) jer mi se nesto ne uklapa toliko vreme provedeno na forumu sa slikom o brutalnom drustvenom uredjenju u kome covek ili ne dize glavu od posla, ili obigrava soping centre nakon radnog vremena ...
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
79.101.135.*



+727 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 12:21 - pre 193 meseci
Ja verujem da je zaista u SFRJ život običnog čoveka bio među najboljima na svetu. Nije se mnogo radilo a imalo se dovoljno ali sve to nije bilo moguće bez podrške kapitalističkih država. Mislim da je pokretač teme uglavnom upravu kad kritikuje kapitalizam ali mi nije baš najjasnije kakvu alternativu predlaže. Da li Dragane zagovarate vraćanje na socijalistički sistem kakav je bio u SFRJ? Praksa je pokazala da je takav sistem neodrživ.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.35.*



+35 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 12:27 - pre 193 meseci
Citat:

Pročitao sam oko 300 knjiga iz filozofije, 200 iz psihogije, približno toliko iz sociologije i teorije države i prava, ponešto i iz ekonomije pre nego što je počelo ozveravanje.


"A ja sam Njegosa studirao u gipsanom koritu..." (Babi Pupuska)
"Ja sam napisao 26 romana i niko da mi kaze zdravo-do vidjenja!" (Radomir Belacevic)


A kako u socijalizmu stoji stvar sa sujetom, imam neki utisak da je kod pojednih branilaca najhumanijeg drustvenog sistema - koji propoveda skromnost i uzdrzanost/samokontrolu i ima samo jedan mali problem - da ne (moze da) postoji, ona, paradoksalno, hipertrofirala?

 
0

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.hemofarm.com.



+25 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 13:12 - pre 193 meseci
Čizma je rešenje!
 
0

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 14:22 - pre 193 meseci
Citat:
draganmi:Čega negativnog ima u selekciji onih koji veruju u pravdu, društvenu solidarnost i svestrani razvoj ljudske ličnosti.
Selekcija najgramzivijih i najinstumentalizovanijih sigurno nije bolja opcija.


Pa ima negativnog, sto se ispostavi da, tamo neki, sestrić ili bratić malo više veruju u pravdu i društvenu solidarnost i svestrani razvoj ljudske ličnosti. Bez obzira što nisu dovoljno obrazovani i kvalifikovani, za dodeljene im funkcije, bitno je da veruju.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 14:35 - pre 193 meseci
Citat:
Laki_Gen: Kuba gleda svoja posla? Bravo legendo. Cini mi se da si dovoljno star da se sjetis kuabnske krize '62 kada je svejt bio na ivici nuklernog rata. Tada su isto gledali svoja posla, zar ne? Da li oni nekoga ugrozavaju? Nas ne ugrozavaju. Ne ugrozavaju ni Japance. Mozda, ali samo mozda ugrozavaju onaj narod koji zivi na tom ostrvu. Ne moram da budem u pravu, vjerovatno vi imate neko pametnije objasnjenje, ali ja se sjecam da smo i mi bili pod snkcijama i imali slican rezim, pa su mnogi od nas bili egzistencijalno ugrozeni.
Cini mi se da si sam rekao kako si boravio u 29-om nekoliko puta. Koga smo mi to ugrozavali da nam uvedu sankcije i bombarduju? Truli kapitalisti, samo na sirotinju udaraju...


pa gleda svoja posla, da.
osim mozda sto racunas da su bradonje (ove kubanske mislim, ne ove tvoje) dosle na vlast revolucijom.
kriza je izazvana zato sto najveca sloboda i demokratija na svetu (NSiDnS) smatra da je njeno legitimno pravo da odlucuje silom ko ce kojom drzavom da vlada i sta ce da radi.

naveo sam u prosloj temi i primer cilea, nekoliko godina posle toga.
cileanci su na slobodnim i demokratskim izborima sebi izabrali predsednika drzave, marksistu.
onda se na tv-u pred milijardu ljudi pojavi drzavni sekretar NSiDnS, henri kisindzer i izjavi da oni nece dozvoliti da cileom zavlada socijalizam samo zato sto je narod cilea neodgovoran pa je sebi legitimno, demokratski i slobodno izabrao predsednika.
posle toga aljende zavrsi obesen o mesarsku kuku, a NSiDnS instalira fasisticku vojnu funtu, sto je za posledicu imalo desetine hiljada stravicno mucenih i ubijenih ljudi.

i ko je sada tu demokratija i sloboda, a ko diktatura i represija?
bas bih voleo da mi neko odgovori.

a sto se tice nas, za razliku od kube, mi smo ipak malo svetili ognjista, bune na dahije, kolevke itd. po komsiluku.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 14:46 - pre 193 meseci
Ozbiljno se brinem za vašu inteligenciju.

Valjda vam je jasno da je propast počela onda kada je sistem srušen? Kakve veze ima da li su u to bivši komunisti ili bivši kapitalisti ili jehovini svedoci? Jel vama jasno da su ljudi = ljudi, Da je sistem taj koji ih drži na okupu, i da usmerava njihovo ponašanje u smeru koji je dobar za zajednicu. Da li možete da shvatite da se ovde ne priča o pojedinačnim ljudima i njihovom lošem ili dobrom karakteru, već o samom sistemu i tome da li sistem iz pojedinca izvlači ono najbolje ili ono najgore.

Kada to shvatite, onda lepo razmislite: Zašto su neki ljudi za vreme socijalizma funkcionisali manje-više pristojno, a onda kada je taj socijalizam pukao oni su se poživotinjili i pretvorili u prevarante i lopove? Jel vam sada jasno da potpuno promašujete poentu time što za sve krivite "komunjare", iako već 20 godina ne vlada socijalizam ovde? Kriv je sistem a ne komunjare!

Ako ovo i dalje ne možete da shvatite, nema vam pomoći.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 14:52 - pre 193 meseci
Citat:
Skandy: Pa ima negativnog, sto se ispostavi da, tamo neki, sestrić ili bratić malo više veruju u pravdu i društvenu solidarnost i svestrani razvoj ljudske ličnosti. Bez obzira što nisu dovoljno obrazovani i kvalifikovani, za dodeljene im funkcije, bitno je da veruju.


da, i to sto kazes, dobro je da smo sada uspostavili sistem koji selektuje pozitivne tj. sposobne, a ne podobne k'o sto je bilo u vreme komunaca.

ovi sada znaju u sta veruju, a to su prave vrednosti, i zato nam ovako dobro ide.
zato nam je politicka, bizmismenska, estradna itd. elita sve od dobrog oca i jos od bolje majke.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
79.101.163.*



+629 Profil

icon Re: Milka i drustveno uredjenje13.06.2008. u 15:06 - pre 193 meseci
Citat:
mrle 011: kriza je izazvana zato sto najveca sloboda i demokratija na svetu (NSiDnS) smatra da je njeno legitimno pravo da odlucuje silom ko ce kojom drzavom da vlada i sta ce da radi.

naveo sam u prosloj temi i primer cilea, nekoliko godina posle toga.
cileanci su na slobodnim i demokratskim izborima sebi izabrali predsednika drzave, marksistu.
onda se na tv-u pred milijardu ljudi pojavi drzavni sekretar NSiDnS, henri kisindzer i izjavi da oni nece dozvoliti da cileom zavlada socijalizam samo zato sto je narod cilea neodgovoran pa je sebi legitimno, demokratski i slobodno izabrao predsednika.
posle toga aljende zavrsi obesen o mesarsku kuku, a NSiDnS instalira fasisticku vojnu funtu, sto je za posledicu imalo desetine hiljada stravicno mucenih i ubijenih ljudi.

i ko je sada tu demokratija i sloboda, a ko diktatura i represija?
bas bih voleo da mi neko odgovori.
1. NSiDnS ne smatra da je njeno legitimno pravo da odlučuje silom ko će šta da radi. Mrle grešiš. Samo demokratsko pravo da silom zavodi red i poredak koji im odgovora. Nemoj me terati da ti objašnjavam kako moja prethodna rečenica ima smisla (iako besmisleno zvuči) - imaš ovde veće autoritete u toj oblasti.
2. Čile je samo jedna od velikih grešaka koje je pravila NSiDnS na svom putu ka demokratiji i poštovanju ljudskih prava i sloboda, ali eto, čim su priznali (posle 20 godina i kad su odradili naumljeno) to znači da su svesni i da neće više praviti iste greške. I da su mediji slobodni, čim isčačkaju takvu vest (da je CIA dovela Pinočea da se u krvi obračuna sa socijalizmom)
3. Odgovor na' ko je demokratija i sloboda a ko diktatura i represija' je ono narodno: ko drži batinu , taj je u pravu. Dakle NSiDnS.

P.S: imaš i podvarijantu demokratije i slobode, tj spoljašnju i unutrašnju. Dakle bitno je razdvojiti spoljnu i unutrašnju politiku jedne zemlje i odnos prema ljudskim pravima i slobodama u sopstvenoj zemlji i drugim zemljama. Koliko sam razumeo učesnike diskusija na ovu temu, ono 'hleba i igara' za prosti puk i dalje je najvažnije.
Save time... see it my way.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Milka i drustveno uredjenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 217379 | Odgovora: 1346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.