Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?

[es] :: GSM - telefoni :: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 59494 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

otasevic86
Uros Otasevic
Produkt menadzer, Tarkett
Beograd

Član broj: 289837
Poruke: 1
*.tarkett-ee.com.



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?30.08.2011. u 08:33 - pre 154 meseci
Cao stampar, hteo bih da te kontaktiram u vezi reciklaze kompjutrske opreme, ukoliko imas neke informacije. Usao bih u proces ozbiljnije reciklaze sa nekim investitorima, pa mi trebaju korisne informacije kako bi se upoznao sa procesom.

Pozdrav, moj meil ti je [email protected]
 
Odgovor na temu

zacc
žepče

Član broj: 293896
Poruke: 1
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?19.11.2011. u 17:01 - pre 151 meseci
Cao stampar, hteo bih da te kontaktiram u vezi reciklaze kompjutrske opreme...vidim nisam prvi a malo me zanima u vezi ovoga, ako slucajno naletis na poruku pa da mi se javis na email "[email protected]" novi sam ovdje pa nemogu ti poslat poruku, pozdrav
 
Odgovor na temu

Danijel_ocb
Danijel Djuricic
Student
Doboj Bosna i Hercegovina

Član broj: 294089
Poruke: 1
62.68.109.*



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?23.11.2011. u 10:45 - pre 151 meseci
pa dali ima sad zlata u telefonima mobilnim ili nema i ako ima gde se nalazi u telefonu...........
 
Odgovor na temu

gold_maniak
reciklaza
srbija

Član broj: 297406
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon reciklaza zlata iz mobilnih i racunarskih komponenti16.01.2012. u 16:26 - pre 149 meseci
pomozite neka mi je javi u PP ko ima iskustva sa reciklazom starih hardwera ili mobilnih telefona... hwala
pisi te mi i na e_mail [email protected]
 
Odgovor na temu

milosst

Član broj: 73052
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?30.01.2012. u 16:20 - pre 148 meseci
Pošto se niko nije javio, evo pokušaću ja da malo pomognem.
Ko se imalo zainteresovao, video je da je cena zlata veoma visoka i to naravno reciklažu čini dosta primamljivom.
Ko se malo više zainteresovao i pročitao makar celu ovu temu, mogao je da sazna da proces reciklaže zlata nije nešto što se lako i bezbedno osvaja. Naročito ako niste baš familijarni sa hemijom.

Za one koji poseduju sirovinu (matične ploče i slična elektronika) preporučujem mnogo bolji pristup. Prikupite sirovinu (što više, ostvaruje se bolja cena) i kontaktirajte ljude koji otkupljuju. Cena po kojoj možete prodati dobro klasiranu sirovinu je sada veoma, veoma dobra. Naravno, ukoliko ostvarite kontakt sa korektnim otkupljivačem.
Kada se sve stavi na papir: nabavka sirovine, rad na klasiranju, rad na rafinaciji (ovaj deo traži i znanje) i masa problema koji će se javaiti u radu sa jedne strane i prodaja sirovine sa druge, vrlo brzo se zaključi da je druga opcija mnogo bolja.

Inače istina o isplativosti otkupa leži u činjenici da veći otkupljivači sirovinu koju sakupe samelju zbog transporta i izvoze!


PS
Ja ne otkupljujem sirovine.
 
Odgovor na temu

ivan1122
Mostar

Član broj: 122082
Poruke: 29
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?06.07.2012. u 09:51 - pre 143 meseci
Malo o temi koja i mene interesuje

http://reciklirati-zlato.blogs...ti-zlato-iz-elektronickog.html



Mene zanima jeli se moze na legalan nacin kupiti Aqua regia? Na podrucju Ex-Yu??

Imam dosta sirovine za reciklazu pa me znaima.
Moj potpis :)
 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?16.07.2012. u 15:42 - pre 143 meseci
Citat:
ivan1122:
Malo o temi koja i mene interesuje

http://reciklirati-zlato.blogs...ti-zlato-iz-elektronickog.html



Mene zanima jeli se moze na legalan nacin kupiti Aqua regia? Na podrucju Ex-Yu??

Imam dosta sirovine za reciklazu pa me znaima.



Može naravno ali se aqua regia iliti ''carska voda'' ne prodaje nigde na svetu kao gotov rastvor.Ona je ipak smeša dve mineralne kiseline koju moraš sam napraviti neposredno pre upotrebe.
Ako nisi nikad radio s takvim kiselinama onda ti i ne savetujem da probaš,vrlo je opasno.
Ovaj video snimak ,hm.... you tube je pun takvih snimaka koje mogu da nazovem šarlatanstvom jer radeći ovako kao na snimku može se desiti sledeće:

a/zlato se uopšte ne istaloži

b/zlato se ne istaloži u potpunosti

c/ovo se radi isključivo napolju ili u digestoru jer se prilikom ove reakcije oslobađa otrovan gas,vrlo zagušljiv i neprijatan...

Neke vrlo bitne stvari autor je preskočio da objasni...dal' namerno ili slučajno?Osim toga njegov rastvor je od čistog zlata a znamo da prilikom rastvaranja elektronskih komponenti najveći deo rastvora sačinjavaju jedinjenja bakra,zinka,kalaja,olova...zlata bude najmanje...Koliko ostali elementi smetaju taloženju zlata ne bih objašnjavao...

Na you tubu jedino niko nikad nije okačio snimak kako se to stvarno radi....




 
Odgovor na temu

neerwol
fotograf

Član broj: 305156
Poruke: 1
217.197.139.*



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?17.07.2012. u 22:49 - pre 143 meseci
volio bih da pitam ovog stampara kako odvojiti pozlatu sa stampanih ploca i koliko moraju biti postotne kiseline (hlorovodonicna HCL i azotna HNO3) za zlatotopku vodu
MOJ MAIL JE [email protected]
 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?30.07.2012. u 10:31 - pre 142 meseci
Za skidanje zlata sa elektronskih kontakata postoji vrlo precizno tehnološko upustvo gde je sve lepo objašnjeno....
 
Odgovor na temu

kole55
hodzic edin
nezaposlen
lukavac bih

Član broj: 309441
Poruke: 5
5.149.67.*



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?04.12.2012. u 00:21 - pre 138 meseci
i ja sam pokusao ali sam na kraju dobio sivi prah u cemu je greska
 
Odgovor na temu

kole55
hodzic edin
nezaposlen
lukavac bih

Član broj: 309441
Poruke: 5
5.149.67.*



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?04.12.2012. u 00:26 - pre 138 meseci
molio bih stampara da mi pomogne ako ovo vidi sve islo kao na videu osim sto sam na kraju dobio SIVI prah kad sam talog osusio a trebao bi biti narandjastosmedji.u cemu je greska.ako mozes pomoci kontaktiraj me na mejl [email protected]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?04.12.2012. u 00:32 - pre 138 meseci
BTW u reciklaži elektronskog otpada lova nije u zlatu već u bakru (najviše ga ima i najlakše se vadi). Zlato, srebro, paladijum itd. mu dođu samo kao neka vrsta bonusa na sve to..
 
Odgovor na temu

kole55
hodzic edin
nezaposlen
lukavac bih

Član broj: 309441
Poruke: 5
5.149.67.*



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?04.12.2012. u 01:40 - pre 138 meseci
pa jest bakar ali kako iskoristiti bonus od zlata.evo ovako napravio sam zlatotopku 10ml hno3 70% i 30ml hcl 32%.stavio sam neke dijelove elektronike na kojima ima pozlate i otopilo se stvarno je skinulo svu pozlatu a naravno i bakra kalaja itd.plastika je ostala.ostavio sam to da prenoci i sutradan posto mi urea nije valjala dodao sam vode da razrijedim tu otopinu (otprilike ili odoka nije bitno)zatim sam dodao vinobran otopina se zamutila pocrnila sa reakciom od nekoliko sekundi(bas kao na onim snimcima sa yutube).ostavio sam 12-24 sata da se slegne i stvarno ima talog.e sad je problem isfiltrirao sam i osusio talog ali on je SIVE boje a trebao bi biti narandjastosmedje(tako sam procitao).sta sam dobio kakav je to prah gdje je zlato spalo je sa dijelova elektronike u otopinu ne moze nestati ali ovo definitivno nije zlatna prasina.ako ko ima iskustva i ako moze pomoc neka se javi pozz
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?04.12.2012. u 08:17 - pre 138 meseci
Ne znam stvarno kako ide tehnološki postupak, znam samo na čemu firme za reciklažu najviše zarađuju.
 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?12.12.2012. u 12:46 - pre 138 meseci
Citat:
kole55:
pa jest bakar ali kako iskoristiti bonus od zlata.evo ovako napravio sam zlatotopku 10ml hno3 70% i 30ml hcl 32%.stavio sam neke dijelove elektronike na kojima ima pozlate i otopilo se stvarno je skinulo svu pozlatu a naravno i bakra kalaja itd.plastika je ostala.ostavio sam to da prenoci i sutradan posto mi urea nije valjala dodao sam vode da razrijedim tu otopinu (otprilike ili odoka nije bitno)zatim sam dodao vinobran otopina se zamutila pocrnila sa reakciom od nekoliko sekundi(bas kao na onim snimcima sa yutube).ostavio sam 12-24 sata da se slegne i stvarno ima talog.e sad je problem isfiltrirao sam i osusio talog ali on je SIVE boje a trebao bi biti narandjastosmedje(tako sam procitao).sta sam dobio kakav je to prah gdje je zlato spalo je sa dijelova elektronike u otopinu ne moze nestati ali ovo definitivno nije zlatna prasina.ako ko ima iskustva i ako moze pomoc neka se javi pozz


Nema tu zlata,bar ne dovoljno da bi ga video i opipao....Takođe ni taj postupak nije dobar ni ispravan,ko zna šte su tu istaložilo...youtube je čudo...

Da bi video zlato treba pozamašna količina pozlaćenih kontakata...a da se istaloži treba i poprilično znanja ...

Za one koji ne znaju a voleli bi da znaju napravio sam precizno tehnološko upustvo...




 
Odgovor na temu

kole55
hodzic edin
nezaposlen
lukavac bih

Član broj: 309441
Poruke: 5
5.149.86.*



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?12.12.2012. u 19:38 - pre 138 meseci
pozz.za stampara i pitanje kako bi mogao dobiti od tebe znanje o tehnoloskom postupku ili barem objasnjenje sta sam pogresno uradio ili sam sve i zabrljao haha sto je najvjerovatnije.usput i ja sam zavrsio hem.tehnicku i nezaposlen nisam nikad ni dobio priliku da se zaposlim kao hemicar.ne znam koja si ti generacija ja sam zavrsio 1987g.pozz.
 
Odgovor na temu

basco
privatna

Član broj: 311367
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?25.01.2013. u 09:41 - pre 136 meseci
Molio bih da dođem nekako do štamparovog uputstva za odvajanje zlata.Nemam iskustva sa forumima pa
ostavljam poruku da mi se netko javi.
 
Odgovor na temu

legijaaa
Marin Držić
Zamalo €u

Član broj: 72678
Poruke: 44
*.cust.tele2.hr.



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?16.03.2013. u 19:19 - pre 135 meseci
I ja bih trebao ovo uputstvo ako nije problem
 
Odgovor na temu

mona17
ne radim
.....
bih

Član broj: 316573
Poruke: 2
31.176.128.*



Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?30.07.2013. u 21:03 - pre 130 meseci
pozdrav svim ucesnicima ovoj vrlo zanimljivoj teme....
vidim da forum nije bas cesto posjecivan a tema je jako interesantna,od Vas sam slucajno saznala da od e-otpada moze se dobiti plemenite metale,pregledala sam i youtube ,no tamo bas sve izgleda sasvim drugacije sto pise u ov
oj temi.
voljela bih upoznati taj tehnoloski proces o kojem pise Stampar ali ne mogu se snaci,molim ako neko zna gdje se moze pregledati neka odgovori.hvala.
mona17
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?30.07.2013. u 23:31 - pre 130 meseci
Ja saradjujem sa covekom koji ih prosledjuje ljudima koji prosledjuju reciklatorima
Uglavnom,koliko sam saznao iz price,reciklatori su stranci i sam postupak je,sem sto je skup i otrovan,i relativno spor,oko 40 dana valjda otprilike traje to "razlaganje". Posto se ne bavim hemijom i ne recikliram vise detalja me nije ni zanimalo.
Inace ako je moj saradnik u pravu,to niko ne radi kod nas.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Zlato i srebro iz reciklaze mobilnih telefona?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 59494 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.