Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista: Kako smanjiti System Restore

[es] :: Windows desktop :: Vista: Kako smanjiti System Restore

[ Pregleda: 3981 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
195.252.85.*



Profil

icon Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 08:59 - pre 193 meseci
Molim za pomoć kako da u OS Vista home premium ograničim da SISTEM RESTORE /system volume information/ zauzima manje memorije, tj da mu smanjim procenat psole kog že prepisivati kopije preko prethodne jer mi sada mnogo zauzima - ne prepisjue baze preko stare,
Sistemska particija mi je 75 GB pa bi vas zamolio da mi na osnovu toga preporučite na koji procenat podesiti da najviše zauzima od particije kao i objasnite kako se to i gde radi u Visti.
Slobo
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
89.110.198.*



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 09:15 - pre 193 meseci
Pokreni cmd.exe kao administrator i kucaj: vssadmin list shadowstorage ,tu ce ti pokazati koliko je trenutno u upotrebi i koliko maksimum može da koristi.
Onda kucaj sledeće: vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /Maxsize=3GB zameni slovo diska za koji menjas veličinu i stavi koliko hoćeš da koristi i to je to.


Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 10:55 - pre 193 meseci
Citat:
GM_X: Pokreni cmd.exe kao administrator i kucaj: vssadmin list shadowstorage ,tu ce ti pokazati koliko je trenutno u upotrebi i koliko maksimum može da koristi.
Onda kucaj sledeće: vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /Maxsize=3GB zameni slovo diska za koji menjas veličinu i stavi koliko hoćeš da koristi i to je to.


Išao sam upravo sad tamo ali mi ne daje nikakve informaciji ovo o čemu goroviš, ipak možda ovo ferca u OS XP ali u Visti mislim da ne, verovatno ima neka druga putanjica, negde se kao kroz maglu sećam da sam to video u nekom časopisu ali pošto mi je toliko izgledao prosto malte ne sam taj teks zanemario, a evo sada kad treba to da uradim NE IDE - ZABORAVIO.
Slobo
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 11:52 - pre 193 meseci
evo kad ovo uradim koju mi poruku izbaci i pored toga što sam ulogovan kao admin
Slobo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
89.110.198.*



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 12:53 - pre 193 meseci
Pa kaže ti da nemaš admin privilegije. Nije ovo za XP nego baš za Vistu i ja sam tako smanjio kod sebe i 100% radi.
Ne znam kako si ti pokrenuo cmd ali probaj bas ovako: kucaj u Search polje "cmd" i stisni levi CTRL+SHIFT+ENTER i tako ce da ti pokrenuti cmd u admin modu pa onda kucaj one dve komande i mora da radi.
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 13:18 - pre 193 meseci
Malo mi čudan taj tvoj admin, da mu neko ipak nije ukinuo privilegije? Otkucao sam ovo što si pokazao i meni piše da su potrebni dodatni argumenti (koje naravno nisam upisao) pa bih rekao da to ipak radi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 13:35 - pre 193 meseci
Citat:

evo kad ovo uradim koju mi poruku izbaci i pored toga što sam ulogovan kao admin


Da li imas ukljucen UAC? Ako imas, moras da "podignes" sebi privilegije cak i ako si ulogovan kao admin :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 19:50 - pre 193 meseci
http://www.elitesecurity.org/t253184-2#1898052
Podešavanje Vista System Restore

http://www.elitesecurity.org/t253184-2#1942445
Podešavanje maksimalne dozvoljene veličine Vista System Restore


Mislim da je Slobin problem u ovome:
Citat:
slobo klajic: Išao sam upravo sad tamo ali mi ne daje nikakve informaciji ovo o čemu goroviš...

Pošto u datom uputstvu nije bilo napisano kako se pokreće cmd prozor:
Start / Run pa ukucaj: cmd

Pa onda klikni na ikonicu u gornjem levom uglu prozora čiji naslov bi morao biti "Administrator: ..." (kao na slici) i obavi paste tekstalne komande koju si prethodno iskopirao... (i pritisni [ENTER])




[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 10.05.2008. u 21:28 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

aleksandar.dragojlovic
Aleksandar Dragojlović
Kraljevo

Član broj: 142052
Poruke: 100
*.static.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 20:14 - pre 193 meseci
Smanjio bih System restore, ali ne znam na koliko, odnosno ne znam na koliko je preporučljivo??

Recimo C particija mi je približno 60GB. Ograničio sam System restore na maksimalno 4GB. Je li to malo??
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 20:37 - pre 193 meseci
^ Proceni sam koliko misliš da ti treba...
Moj primer: hard disk sa Vistom je 80GB, od čega je trenutno zauzeto oko 30GB. System Restore Point (jedini postojeći snimak) zauzima kao na slici:


PS
Treba imati u vidu da na računarima sa dva OSa (Vista i XP), bez obzira da li su na fizički odvojenim diskovima ili samo na odvojenim particijama, svako pokretanje Windows XP automatski briše sve postojeće Restore Point koje je napravila Vista
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
195.252.85.*



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 20:43 - pre 193 meseci
Postavio Milan GligorijeviĆ, u temi instalacija i podešavanje viste:
"Control Panel => Administrative Tools => Local Security Policy => Local Policies => Security Options => stavi na Enable "Accounts: Administrator account status""

E ne znam da li u svim verzijama Viste ima ove opcije ali kod mene u home premium kad udjem u administrative tools - nema opcije Local Policies,


Citat:
GM_X: Pokreni cmd.exe kao administrator i kucaj: vssadmin list shadowstorage ,tu ce ti pokazati koliko je trenutno u upotrebi i koliko maksimum može da koristi.
Onda kucaj sledeće: vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /Maxsize=3GB zameni slovo diska za koji menjas veličinu i stavi koliko hoćeš da koristi i to je to.


Na kraji sam ušao sa ovo ctrl+shift+enter ali mi nije jasno i dalje koja slova, kako i gde menjam i da li se ovo kuca ovako u originalu kao što je napisano sa ovim razmacima, kosim crtama, dvotačkama i td, znači koje slovo diska mednjm * to je malo nejasno objašnjeno i koliko bi recimo bio dovoljan prostor za sistem restore za sistemsku paticiju od 75 GB
Slobo
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
195.252.85.*



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 20:57 - pre 193 meseci
Catch 22
Ne ide buraz išao sam preko run komande i kad udjem izbaci mi prozor ali iza znaka cmd /crne kockice u kojoj stoji C:\ piše C:\Windows\system32\cmd.exe * nema prvo ovo administrator, a logujem se kao admin - nemam korisnički nalog i ne znam šta mu je te i u control panelu u administrative tools - nema opcije Local Policiesu.

Upravo sam sad provalio da preko searcha kad ukucam cmd i idem ctrl+shift+enter odnma mi piše u vrhu adinistrator a peko run komande neće
Slobo
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore10.05.2008. u 21:28 - pre 193 meseci
Hm. Ovako u vezi slova diska: ako ti je windows na C disku ne menjaj ništa to se odnosilo samo na ostale particije.
Kucaš u Search
Code:
cmd
onda stisneš levi Ctrl+Shift+Enter i ako ti se pojavi UAC pitanje klikneš Continue pa će ti se pojaviti Cmd.exe prozor, onda kucaš ili copy-paste ove komande ovako kako su napisane
Code:
vssadmin list shadowstorage
ova prva nije bitna to je samo da vidiš trenutno zauzeće možeš odmah kucati ovu
Code:
vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /Maxsize=5GB
ovo /For=C: /On=C: ti je za koju particiju manjaš, ono 5GB na kraju ti je nova veličina koju hoćeš da staviš,ja sam stavio 5GB i kod sebe na duplo većoj particiji, mislim da ti je dosta ali vidi sam ako imaš viška prostora ti stavi više.
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
195.252.85.*



Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore11.05.2008. u 20:42 - pre 193 meseci
Citat:
Proceni sam koliko misliš da ti treba...
Moj primer: hard disk sa Vistom je 80GB, od čega je trenutno zauzeto oko 30GB. System Restore Point (jedini postojeći snimak) zauzima kao na slici:


Neće li ovo smanjivanje prostora za sistem restore utiati nešto na pravljenje kopije sistemske patice pomoću acronisa - nma li to u stvari veze na tu fukciju kada se acronisom pravi kopija sistemske particije /ricaveri disk/
Slobo
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Vista: Kako smanjiti System Restore12.05.2008. u 02:04 - pre 193 meseci
^ Ne koristrim Acronis, tako da ne bih znao... ali ne vidim kakve bi to veze uopšte imalo jedno s drugim?!?
Vista Ultimate ima odličan system za "Full PC Backup" i mislim da nikakav dodatni program za to nije potreban. Pošto su cene praznih DVD diskova trenutno veoma povoljne, povremeno uradim taj backup i ne razmišljam dalje... "Full PC Backup" može da se uradi i kao image na drugom hard disku, pri čemu Vista automatski sama izdeli image na više fajlova, pojedinačno manjih od 2GB, pa ih po potrebi možeš prebaciti i na DVD...
:)

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Vista: Kako smanjiti System Restore

[ Pregleda: 3981 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.