Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija i podešavanje Viste

[es] :: Windows desktop :: Instalacija i podešavanje Viste

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 148177 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste21.02.2008. u 22:36 - pre 196 meseci
Uradio sam sto je napisao arizon, ali nemogu da iskljucim onaj dosadni User Account control.
Kako probam nesto da instaliram on iskace, koje je resenje?
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste21.02.2008. u 23:40 - pre 196 meseci
To što je pisano se odnosi na nešto drugo, ti samo u Control Panelu isključi UAC i više neće da dosađuje.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste22.02.2008. u 03:01 - pre 195 meseci
Za one koje mrzi da traže gde se UAC isključuje, evo mali free utility koji će to da odradi automatski...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

slobo klajic
Slobodan Vojinović
Medvedja

Član broj: 169503
Poruke: 228
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste22.02.2008. u 20:26 - pre 195 meseci
Prosor za image,

Instalirao sam acronis home 11, uradio backup na ASZ i sada funkcioniše taster F11 prilikom butanja sistema. Nije nije komplikovano ali kad čovek nešto nije pre toga radio čini se bauk.

Interesuje me samo da li je to pravi odnos, naime veličina moje C particije je oko 18 GB a image mi je napravio negde na oko 8 GB bezkopresovanja kako na ASZ tako i na 2 DVD.
Da li je to normalan odnos kopije /smanjenja imagea u odnosu na stvarnu veličinu diska/ ili nešto tu ne štima.
Molim upućene za odgovor.
Slobo
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
79.101.191.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste22.03.2008. u 15:08 - pre 195 meseci
UAC mozete da iskljucite iz msconfiga. Odete samo na tab Tools, spustite do dole, imate opciju Disable UAC i kliknete dugme Launch. Tako je i najpravilnije da se iskljuci.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste22.03.2008. u 17:16 - pre 195 meseci
Zašto je to pravilnije od isključivanja u Control Panelu? Valjda je to isto, samo prilaz sa druge strane.
 
Odgovor na temu

knez06
Dušan Knežević
IT Administrator
Congress Travel
Podgorica

Član broj: 170498
Poruke: 78
77.222.8.*



+9 Profil

icon Odrzavanje SVIH Windows OS-a...24.03.2008. u 13:05 - pre 194 meseci
Bolje od svih tih programa... Jes' da je malo vishe rada i mozga ukljucheno u proces...

Citat:
Ironhide
P.S. Jel postoji neki program sa kojim bi nakon instalacije sam pobrisao i totalno blokirao startovanje procesa koji mi ne trebaju a da se to ne odrazi na stabilnost sistema?


Na Run imash komandu msconfig pa idesh na tab startup.
Osim toga, najsigurnije ti je sledece:
Run / regedit / pa idesh na HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurentVersion / Run
pa na
Run / regedit / pa idesh na HKEY_CURENT_USER / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurentVersion / Run
pa na
Run / regedit / pa idesh na HKEY_USERS / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurentVersion / Run

I pobrishesh sve kljucheve koje sistem ne treba da podize. SAMO PAZLJIVO!!!
(Uz to, mozete na listi SOFTWARE slobodno pronaci i programe koji ste Uninstalirali, pa izbrisati njihove kljucheve).

Sem toga, mozesh na:
Computer Management (desni click na My Computer / Manage) / Services and Aplications / Services
da iskljuchish SVE servise koji ti nisu potrebni, npr. ako ti ne treba zvuk, iskljuchish sve shto sadrzi rijech Audio, ako ti ne treba shtampa, Print Spooler itd.

Kako ga iskljuchiti da se ne podize sa sistemom?
Vrlo jednostavno: Desni click / Properties
Stavish na Disable, ili Manual, u zavisnosti od toga da li ti je uopshte potreban, a proces obavezno na Stop.
Nema potrebe restartovati rachunar nakon stopiranja procesa, da bi se vidjela razlika u brzini.
Jednostavno je provjeriti u Task Manageru (Run / taskmgr, ili Ctrl+Alt+Del / Task Manager) pokrenuti prije ovih radnji i pratiti kako smanjuje radnu memoriju i broj procesa.

Samo PAZLJIVO, jer je ovo veoma OPASAN alat, kojim se moze doci do nestabilnosti sistema, ukoliko se iskljuche vitalni Servisi.

Za defragment kljucheva u registrima ja koristim >AusLogics Registry Defrag<, koji je odlichan za OS Vista i XP. Koristan, besplatan alat, koji se moze skinuti sa www.download.com
A, poshto Vista ima neki nepregledni "fabrichki" Disc Defragmenter (vizuelno, prije samog kraja defragmentacije), koristim >AusLogics Disc Defrag<, koji se, takodje se moze skinuti sa www.download.com i besplatan je.

Takodje, nepreporuchljivo je, ali, ukoliko bash zelite vecu brzinu, mozete iskljuchiti System Restore, koji je krvopija za slabije konfiguracije.

Predlazem i nepostojanje antivirusa na rachunaru, ali, morate pratiti procese, servise i kljucheve u registrima kad god vrshite izmjene na sistemu ili jednostavno "idete" na internet. S toga vam toplo preporuchujem postojanje Antivirus programa, ali, njegovu neaktivnost kada sistem nije u opasnosti od upada virusa. Kada se, recimo konektujete na net, ili ako ubacujete neki CD aktivirate ga i OBAVEZNO! ga odrzavate azurnim).
Predlazem besplatnu varijantu >Avast home<, gdje se licenca obnavlja godishnje, a dosta je dobar.
Ako ste u mogucnosti da platite >Avast Professional<, nije velika razlika u bazi virusa, jedina razlika je u stabilnosti i mogucnosti da Server jedini skida update, a Clienti "uzimaju" update od njega. Dakle, sa stanovishta korisnika jednog rachunara, >Avast Home< je odlichan!
Mogu se skinuti sa: www.avast.com , a postoje i u Serbian verziji.

Znam, znam...
Nema potrebe da se zahvaljujete...
Ako neko zna josh po neshto o samom odrzavanju sistema, ili da da neki komentar neka pishe...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Windows Vista System Restore25.03.2008. u 02:36 - pre 194 meseci
Citat:
knez06 ...Takodje, nepreporuchljivo je, ali, ukoliko bash zelite vecu brzinu, mozete iskljuchiti System Restore, koji je krvopija za slabije konfiguracije.


Ova "misterija" zaslužuje da se konačno demistifikuje!
Vista po defaultu pravi System Restore Point kod svakog dizanja sistema, a onda još i svakog dana u određeno vreme (ili u najpribližnije vreme kada to rad računara dozvoljava), a naravno i pre instalacije većine programa....

Sve ovo može sasvim elegantno da se podesi / isključi iz Computer Management Console, pa onda sami ručno pravite System Restore Point kada vi mislite da je to potrebno. Jednostavno na pomenutom mestu SR Task stavite na disabled i to je sva mudrost!



PS
System Restore funkcioniše vidno drugačije od prethodnih verzija jer korišćenjem tzv. "Previous Versions" omogućava restauraciju pojedinačnih foldera / fajlova po potrebi (naredbi) korisnika...
Pomoću Disk Cleanup Wizarda možete da obrišete sve System Restore Points i da ostavite samo najnoviji, što je i preporučljivo da se uradi s vremena na vreme, pošto je po defaultu podešeno da SR pravi snimke sve dok ne popuni 10% od ukupnog kapaciteta diska, pa se tek tada vrši automatsko brisanje najstarijih.
Zanimljiv je i podatak da u slučaju da koristite 2 OS-a na 2 hard diska, System Restore na Vista disku se potpuno briše svaki put kada podignete drugi sistem sa drugog hard diska... ima toga još, ali možete ponešto i sami da pročitate / naučite...


[EDIT] Pogledajte i ovaj komentar:
http://www.elitesecurity.org/t253184-2#1942445
Podešavanje maksimalne dozvoljene veličine Vista System Restore

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 11.05.2008. u 01:26 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

knez06
Dušan Knežević
IT Administrator
Congress Travel
Podgorica

Član broj: 170498
Poruke: 78
77.222.8.*



+9 Profil

icon Svaka chast, Catch 2225.03.2008. u 07:37 - pre 194 meseci
Govorio sam o Windows operativnim sistemima, uopshteno, pa me mrzilo o svakom System Restore-u da pricham zasebno. U svakom sluchaju koristan savjet za "non advanced users" Catch.
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Windows Vista System Restore25.03.2008. u 20:57 - pre 194 meseci
Citat:
Zanimljiv je i podatak da u slučaju da koristite 2 OS-a na 2 hard diska, System Restore na Vista disku se potpuno briše svaki put kada podignete drugi sistem sa drugog hard diska... ima toga još, ali možete ponešto i sami da pročitate / naučite...


Ovo me je stvarno namučilo dok sam koristio dual boot XP i Vista, dok nisam pročitao malo Help and Support. XP i Vista koriste različit System Restore i prilikom boot-ovanja XP totalno obriše sve restore point-e koje je Vista prethodno napravila, dok Vista ne briše one koje XP napravi. Ne pomaže ni kad se isključi u XP System Restore na particiji na kojoj je Vista nego se mora totalno isključiti u XP za sve particije.
Ovo je slučaj sa jednim hard diskom, nisam probao kombinaciju XP i Vista na dva različita diska.

In this version of Windows, restore points are created differently and are not recognized by earlier versions of Windows. If you have a dual-boot configuration and you start an earlier version of Windows, the earlier version will delete any restore points created by this version of Windows. If you start this version of Windows, restore points will resume being created automatically.

Zanimljivo, eto ako još nekog muče isti problemi a nema volje da čita Help nek se nađe malo detaljniji opis.

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 02.04.2008. u 03:58 GMT+1]
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Windows Vista System Restore26.03.2008. u 03:55 - pre 194 meseci
Isti je slučaj i sa dva HDD, jer upravo tako i koristim: jedan disk XP, a drugi Vista... XP svaki put pobriše sve RP od Viste...

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 02.04.2008. u 03:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

knez06
Dušan Knežević
IT Administrator
Congress Travel
Podgorica

Član broj: 170498
Poruke: 78
*.crnagora.net.



+9 Profil

icon Ideja za Vista i XP System restore26.03.2008. u 08:17 - pre 194 meseci
Citat:
GM_X: Ovo me je stvarno namučilo dok sam koristio dual boot XP i Vista, dok nisam pročitao malo Help and Support. XP i Vista koriste različit System Restore i prilikom boot-ovanja XP totalno obriše sve restore point-e koje je Vista prethodno napravila, dok Vista ne briše one koje XP napravi. Ne pomaže ni kad se isključi u XP System Restore na particiji na kojoj je Vista nego se mora totalno isključiti u XP za sve particije.
Ovo je slučaj sa jednim hard diskom, nisam probao kombinaciju XP i Vista na dva različita diska.

Imam jednu konstruktivnu ideju. Nisam poqshavao, pa ne znam da li moze i da upali.
Kad odradish System restore, nadjesh fajl na disku i iskopirash na flash memoriju. Ne znam tachno gdje se nalazi, ali moze se naci, sigurno... Nemam sad kad da ga trazim.
Mozesh ga koristiti kasnije ukoliko neshto zabrljash...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Vista SP1: Vratite uklonjeni "Search" iz padajućeg menija27.03.2008. u 04:51 - pre 194 meseci
Nakon instalacije Vista SP1 opcija "Search" se više ne pojavljuje u padajućim menijima prilikom desnog klika mišem na ikonu folder / drive.
Najjednostavniji način da povratite ovu opciju je priložen uz ovu poruku kao reg fajl, preuzmite ga i duplim klikom na njega ispravite ovu grešku.


PS
Takođe je uklonjeno i Search dugme sa start menija, ali se to za sada jedino može ispraviti na način opisan ovde
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste31.03.2008. u 01:24 - pre 194 meseci
Za sve koji žele da optimizuju Vistu:
Tweaking Windows Vista: A guide to Tweak & Optimize Vista ver 2.0 (28.03.2008)
 
Odgovor na temu

boris Dj.bl
Dipl.ing.
Banjaluka

Član broj: 167469
Poruke: 77
79.143.164.*



Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste17.04.2008. u 21:06 - pre 194 meseci
Jedno pitanje.
Kako se na Visti ukljucuje AERO okruzenje.
Mislim da mi i softver i hardver ovo podrzavaju.
Tacnije: Laptop HP dv6500, Core2Duo 2.0 GHz, 160 GB, Nvidia 8400 383 MB
Vista Home Premium.

Nisam nasao Aero nigdje u podesavanjima.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
79.101.73.187



+35 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste18.04.2008. u 16:48 - pre 194 meseci
Za Aero treba da bude instaliran drajver za grafičku karticu. Desni klik na radnu površinu, Personalize, Window Color and Appearance, Open classic...





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boris Dj.bl
Dipl.ing.
Banjaluka

Član broj: 167469
Poruke: 77
79.143.164.*



Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste20.04.2008. u 17:27 - pre 194 meseci
Nismo se dobro razumjeli.
Podeseno je ovo meni ovako al ja hocu da prozori budu 3D,kao na slici ispod, sto sad nisu iako mi je ovo ukljuceno.

 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste20.04.2008. u 17:47 - pre 194 meseci
Pritisni windows dugme + Tab.

Ne mogu prozori stalno da budu u toj poziciji već samo kada menjaš aktivan prozor imaš takav prikaz.
 
Odgovor na temu

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
89.110.198.*



Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste10.05.2008. u 10:07 - pre 193 meseci
Smanjivanje ili povećavanje System Restore's Disk Usage:
Pokrenete "cmd.exe" kao administrator(kucate u Search "cmd" onda pritisnete Ctrl+Shift+Enter,potvrdite na UAC pitanje sa Continue i kucate:
Code:
vssadmin list shadowstorage
,tu će vam pokazati koliko je trenutno u upotrebi i koliko maksimum može da koristi.
Onda kucate sledeće:
Code:
vssadmin Resize ShadowStorage /For=C: /On=C: /Maxsize=3GB
zamenite slovo diska C ili za koji već menjate veličinu i stavite koliko hoćete da koristi i to je to.


[Ovu poruku je menjao GM_X dana 10.05.2008. u 19:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao GM_X dana 10.05.2008. u 22:36 GMT+1]
Tratinčice mala, a-sa.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Instalacija i podešavanje Viste27.05.2008. u 17:39 - pre 192 meseci

Top 20 Windows Vista fixes


 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija i podešavanje Viste

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 148177 | Odgovora: 139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.