Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54551 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freelancer

Član broj: 11566
Poruke: 293
*.yunord.net.



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 16:17 - pre 249 meseci
Citat:
alex:
Degojs, hold your horses, nemoj odmah skakati na svaku sitnicu.. VRider se nesto nije dobro izrazio.. Kakav bre mp3 plugin?!?! Ne znam koji ti XMMS koristis, ali ovaj koji ja koristim pusta mp3 muziku bez ikakvog mp3 plugina..



U nekom od prethodnih postova Degojs reče da je instalirao Red Hat 9. XMMS koji dolazi uz ovu distribuciju zaista ne sadrži potrebni plugin za puštanje mp3 fajlova; "Redhat 9 shipped without support for mpeg audio due to concerns about patents".
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.landspitali.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 16:21 - pre 249 meseci
Onda my bad. Kao zadovoljni Debian korisnik nisam bio upoznat sa RedHat i MP3 problematikom


Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.landspitali.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 16:24 - pre 249 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Nemam pojma ni šta je WiFi, a kamoli kako se podešava.


Primetio sam da vec na nekoliko mojih pitanja ti i degojs odgovarate kako "nemate pojma", "ne znate sta je to", "ne koristite to sto ja koristim" i slicno. To vam izgleda postade standardan excuse.

S druge strane, kad sam ja napomenuo da "nisam iskljucio CD burning servis", da "ne znam gde se to iskljucuje" na mene i IBM Island je osuto i drvlje i kamenje kako se pravimo "blesavi" i na kraju "namerno iskljucujemo servis" kako bi uneli pometnju u diskusiju..

Mis'im, what's this all about?
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.landspitali.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 16:29 - pre 249 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Znači Leka je tinejdžer kome iskaču bubuljice od zavisti?


Leku jedino mozemo okriviti sto sa previse strasti pristupa ovakvim temama. Nikako da mu iskacu bubuljice od zavisti.. Hehe, zgodno si postavio pitanje tako da se iz tvog pitanja i ne vidi deo "prema kome", tako da neki citaoci mogu da zakljuce da je leki iskacu bubuljice od zavisti prema Windows sistemu i korisnicima istog, sto dakako nije slucaj.

Naravno, bez namere da leki izigravam drvenog advokata, njemu sigurno ne iskacu bubuljice od zavisti prema Windows korisnicima.

Sad, jedino je Leka merodavan da na takvo pitanje da pravi odgovor.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 16:41 - pre 249 meseci
Citat:
alex:

Primetio sam da vec na nekoliko mojih pitanja ti i degojs odgovarate kako "nemate pojma", "ne znate sta je to", "ne koristite to sto ja koristim" i slicno. To vam izgleda postade standardan excuse.

S druge strane, kad sam ja napomenuo da "nisam iskljucio CD burning servis", da "ne znam gde se to iskljucuje" na mene i IBM Island ;) je osuto i drvlje i kamenje kako se pravimo "blesavi" i na kraju "namerno iskljucujemo servis" kako bi uneli pometnju u diskusiju..

Mis'im, what's this all about?


Kakve veze ima jedno sa drugim? Ja stvarno ne znam šta je WiFi (tj čuo sam za reč, ali ne znam ni šta znači ni našta se odnosi) niti sam ikad radio sa dva monitora, niti sam nameštao kućnu mrežu. Šta očekuješ da odgovorim kad me neko pita kako se to obavlja pod Windowsom?

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 16:47 - pre 249 meseci
Citat:
alex:
Leku jedino mozemo okriviti sto sa previse strasti pristupa ovakvim temama.


Leku možemo da okrivimo da se ponaša kao da ima 10 godina. Nije jedini (daleko od toga), ali mi njegov slučaj najviše bode oči jer je pravi profesionalac za razliku od većine "Linux gurua" koji sebe nazivaju administratorima jer umeju da instaliraju Slack i nameste zvučnu karticu a ponekad čak i modem.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 17:21 - pre 249 meseci
Citat:
alex:
Degojs, hold your horses, nemoj odmah skakati na svaku sitnicu.. VRider se nesto nije dobro izrazio.. Kakav bre mp3 plugin?!?! Ne znam koji ti XMMS koristis, ali ovaj koji ja koristim pusta mp3 muziku bez ikakvog mp3 plugina..


Koristim onaj sto dolazi uz RH9.
Kako god da pokusam - nece. Nije bila poenta da mi neko objasni kako da nadjem CD na sistemu naravno, nego da mi kaze kako da pustim MP3 :)

Jednostavno - nece. E sad sam malo potrazio po netu: izgleda da je ovo sto Ivan kaze - problemi sa licencama pa znaci RH9 zbog toga po difoltu nema podrsku za mp3. Cak sam nasao clanak u kom pise da bas RH9 ne moze da pusta mp3 nego mora rucno nesto da se odradi. Tja:)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 17:24 - pre 249 meseci
Citat:
alex:
Primetio sam da vec na nekoliko mojih pitanja ti i degojs odgovarate kako "nemate pojma", "ne znate sta je to", "ne koristite to sto ja koristim" i slicno. To vam izgleda postade standardan excuse.


Zaista je tako. Nije uopste izgovor nego niti sam npr. terao dva monitora i dve graficke niti WiFi pa onda zaista ne mogu da pricam - niti me to zanima. Nije izgovor uopste, nego samo konstatacija. Verujem da ima ljudi koji slicne stvari rade i na Windowsu ali ja nisam jedan od njih. A sa tim "ne znam" (ko je iskljucio servis) si prvi bas ti poceo :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 17:24 - pre 249 meseci
Treba instalirati podrsku za mpeg. Postoji RPM paket koji se instalira dvoklikom. Zasto nije ukljucen u distribuciju je stvar politike kompanije.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 17:33 - pre 249 meseci
Citat:
alex:
S druge strane, kad sam ja napomenuo da "nisam iskljucio CD burning servis", da "ne znam gde se to iskljucuje" na mene i IBM Island ;) je osuto i drvlje i kamenje kako se pravimo "blesavi" i na kraju "namerno iskljucujemo servis" kako bi uneli pometnju u diskusiju..
Mis'im, what's this all about?


Kako ti ovu situaciju dovodis u vezu sa ovim sa 2 monitora i WiFi?

Ti si rekao da nisi iskljucio servis i to je OK, medjutim sta se desilo kada smo pokusali da kazemo da su servis iskljucili u IBM (a treceg u prici nema! :) ?

Ja sam rekao da je neko iskljucio servis (i verovatno uklonio Send to->CD RW posto ionako ne bi radilo jer je servis iskljucen) misleci pri tome na IBM.
A tvoj odgovor na takvu moju pretpostavku je bio "da je to malo previse", i "da razvijam teorije zavere". Na kraju je ispalo kako je ispalo.

/edit

E da, evo da ti kažem šta imam otprilike, pa da ne bude ubuduće priče ono-ono:
- kućište, matična, CPU, memorija, napajanje
- audio i video kartica
- modem i mrežna
- hard disk, flopi, CD-ROM, CD-RW
- imam i 2 USB porta, ako je to nešto bitno
- printer, monitor, tastatura, miš :)

Eto. To je to. Zaista ne mogu da pričam u detalje o laptopu koga nemam, drugom monitoru na drugoj video kartici koje nemam, a nemam ni WiFi niti iskustva sa bilo čim od toga. Ako neko radi takve stvari, voleo bih da ti se javi.

Ček', imam i zvučnike. I čini mi se da je spisak potpun.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.10.2003. u 15:48 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 17:39 - pre 249 meseci
Citat:
popeye:
Treba instalirati podrsku za mpeg. Postoji RPM paket koji se instalira dvoklikom. Zasto nije ukljucen u distribuciju je stvar politike kompanije.


Ok, znaci izgleda je jedino RedHat pogodjen sa ovim nedostatkom - po default instalaciji, nema MP3-ja.

Kako stoje stvari sa DVD playbackom? (posto softver koji se dobija sa DVD playerima obicno biva ogranicen na WinDVD ili u najbljem slucaju - PowerDVD), pretpostavljam da vaze isti problemi :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 19:14 - pre 249 meseci
Ovaj, kako se menja keyboard layout?

U Windowsu ima ikonica u systray pa može klik na nju ili ALT+SHIFT. Mogu i ovde da promenim ali ne bih da svaki put idem u "start" meni. Ima li neka prečica? Ne vidim nikako kako da to uradim.. uff. Odem na Keyboard (usput, ima Keyboard u Preferences meniju i ima Keyboard u System Settings meniju.. malo konfuzno?) ali nigde nema ništa što bi mi uključilo neku ikonicu negde pa da mogu lako da promenim tastaturu..


Citat:
Za sekretaricu postoji Control Centar (govorim o RH), System, Boot Manager.


Gde je to? Nasao sam Control Centar u Preferences meniju, ali tamo nema ni System ni Boot (manager) ? Uffff.. :) Ma ovo pitam samo usput posto ne vidim tu opciju nigde kod mene. Vise me muci neka precica za menjanje tastatura.

/edit

Sad sam pogledao u KDE, nije problem - cim se izabere dodatni raspored pojavi se ikonica pored sata. Ali GNOME? Uff..
I da se dogovorimo, KDE ili GNOME?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 19:39 - pre 249 meseci
Citat:
alex:
Niko i dalje da odgovori na gomilu mojih pitanja "kako i zasto" koje postavih u prethodnim porukama.. ;)

Evo odgovoricu ti ja alexe, posto sam imao prilike da instaliram u vise navrata to sto ti pokusavas. Samo bih te zamolio da das malo detaljnije informacije za wifi - nacin na koji je sve to povezano, nisam skontao gde je ruter, kako do njega i gde je wifi - PCI ili ethernet. Kazi mi koje su to graficke kartice.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 19:46 - pre 249 meseci
Citat:
L I L I T:
i da JC dent ...
ne treba mi tvoja Ceca ..da si bar reko EKV pa da prihvatim ;)

nego imaš za CMI u kernelu da čekiraš koliko ćeš zvučnika ... difolt vrednost je 2 komata...
znači opet kernel batice ;)


Nemoj vise taj kernel da kompajliram, nesto mi ne ide od ruke to. Jedva sam povratio X od sinoc.

Nego, moze i EKV, mada sam mislio da se otarasim ove Cece ;) - dogovoreno.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 19:50 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Ovaj, kako se menja keyboard layout?

Sad sam pogledao u KDE, nije problem - cim se izabere dodatni raspored pojavi se ikonica pored sata. Ali GNOME? Uff..
I da se dogovorimo, KDE ili GNOME?


Ja ne mogu da nadjem to za tastaturu, mada imam neki Locale chooser ali se ne desava nista. gde je to tacno?

Sto se mene tice moze i KDE i Gnome.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:04 - pre 249 meseci
U KDE imas "start" -> Control Center -> Regional and .. -> Keyboard Layout.
Slicno ima i u GNOME ALI nema nikakve ikonice pored sata dole desno, dok u KDE ima.

Mada, ne znam, mozda je kod tebe malo starija verzija.

Citat:
Nego, moze i EKV, mada sam mislio da se otarasim ove Cece ;) - dogovoreno.

A nekad ti je Ceca bila dobra a? :) Tako ces ti i za Windows sutra da pricas :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:09 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Ovaj, kako se menja keyboard layout?

Sad sam pogledao u KDE, nije problem - cim se izabere dodatni raspored pojavi se ikonica pored sata. Ali GNOME? Uff..
I da se dogovorimo, KDE ili GNOME?


Gnom je jos jednostavniji.

Desni klik na panel => Dodaj na panel => Pomocni alati => Izmenjivac tastatura.

 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:14 - pre 249 meseci
Citat:
jc denton:
Citat:
L I L I T:
i da JC dent ...
ne treba mi tvoja Ceca ..da si bar reko EKV pa da prihvatim ;)

nego imaš za CMI u kernelu da čekiraš koliko ćeš zvučnika ... difolt vrednost je 2 komata...
znači opet kernel batice ;)


Nemoj vise taj kernel da kompajliram, nesto mi ne ide od ruke to. Jedva sam povratio X od sinoc.

Nego, moze i EKV, mada sam mislio da se otarasim ove Cece ;) - dogovoreno.


Ako je za EKV, moze i bez prevodjenja kernela :-)

Proveri da li u /etc/modules.conf imas:

# ALSA portion
alias char-major-116 snd
alias snd-card-0 snd-cmipci
options snd-cmipci snd_enable_midi=1

# OSS/Free portion
alias char-major-14 soundcore
alias sound-slot-0 snd-card-0

# card #1
alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss
alias sound-service-0-1 snd-seq-oss
alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss
alias sound-service-0-12 snd-pcm-oss

Ako nemas, unesi.

Kao root kucaj modules-update. Pokreni alsamixer i podesi kanale (podrazumevano su na mute).
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:20 - pre 249 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kako stoje stvari sa DVD playbackom? (posto softver koji se dobija sa DVD playerima obicno biva ogranicen na WinDVD ili u najbljem slucaju - PowerDVD), pretpostavljam da vaze isti problemi :(


Nemam DVD, ali koliko mi je poznato Mplayer i Xine su vrlo dobri u tome.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 20:21 - pre 249 meseci
Citat:
popaj:
Gnom je jos jednostavniji.
Desni klik na panel => Dodaj na panel => Pomocni alati => Izmenjivac tastatura.


Hm.. dodao sam isti, i onda pokusao da dodam neku (Serb) tastaturu ali nece. U stvari ne mogu ni jednu tastaturu sa liste da dodam. Sta sad?

Evo i screenshot kao sto vidis ono dugme Add je disabled. Ne znam..

/edit:
da napomenem da "start"->System Settings->Keyboard radi lepo. Stavim Slovenca i imam nasa slova. Medjutim, ako mogu da primetim da je tamo izbog tastatura mnogo manji nego ovaj programcic koji si ti preporucio. Doduse, ovde ne mogu niti jedno da dodam.. Uff.. :)

Kako to da ovaj program što si ti pokazao izlistava i Slovenca i Srbina i Hrvata, a ako idem na "start" -> System settings -> Keyboard dobivam totalno drugačiji spisak? Hm... user friendly? Ufff..



[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.10.2003. u 16:36 GMT]
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54551 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.