Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54905 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 09:56 - pre 249 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Sto se skenera tice, znas kako - ja da sam na tvom mestu bih potrazio neke druge drajvere za Mustek 1200 skener, ili bih jednostavno okrenuo Mustek i pitao ih zasto ne radi kako treba sa Windows XP-om. Ne znam sto je tolika anatema okrenuti proizvodjaca hardvera i softvera - ako si nesto platio, imas pravo i na podrsku.


Da si ti meni ziv i zdrav jedva sam nasao te jedne jedine drajvere. A sto se podrske tice poslao sam im mail pre jedno 7 dana. Kada sam usao u petljanje sa time. Medjutim jos uvek nista da odgovore.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 10:26 - pre 249 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Mislim da mozeš, ako instaliraš virtual desktop manager odavde:

http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/downloads/powertoys.asp


Probacu za pocetak da instaliram XP ovih dana, pa mozemo videti koliko je lako podesiti?

Sto se sajta tice, hvala na komplimentu. Nemam puno vremena, pa se nisam nesto posebno trudio jer treba to azurirati...

Zabrana za IE? Nije originalno, random je prvi na svom sajtu pustao Basic Page stil za IE, ja odoh korak dalje. :-) Bilo mi simpaticno, ljudi koji posecuju sajt (njih nekoliko) ionako koriste Mozilu. Kako vidim, Ivan me odmah razapeo zbog slike pingvina i konstatacije da dolaze. Etiketa na celo, znas soj? Zaboravio si da kazes i da sam partizanovac, sf fan i politicki neopredeljeno razocaran.

Bas mi ne ide, takvi su trebali da ostanu ispred vrata. Moracu da nesto menjam, nije IE kriv, ne odlikuju se njime.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de



+7177 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 10:35 - pre 249 meseci
Citat:

Kako vidim, Ivan me odmah razapeo zbog slike pingvina i konstatacije da dolaze


Hehe.. ma nisam te razapeo, vec samo kazem kako nisam bas najbolja osoba za etiketu "ljubitelja" nekog OS-a - kad vidim da ima i boljih i to bas na ovoj diskusiji, zar ne? :)

Mislim, nema tu niceg loseg - samo jednostavno daje malu dozu pristranosti - nista vise.

Citat:

Bas mi ne ide, takvi su trebali da ostanu ispred vrata. Moracu da nesto menjam, nije IE kriv, ne odlikuju se njime.


Ako si se nasao licno prozvanim zbog "pingvini dolaze", izvini - nije mi to bila namera (cak te nisam ni pomenuo poimenice), vec samo da opisem trend o pristrasnosti nekih ljudi ovde prema svom OS-u (sto moze biti dobro ili lose... ali za objektivnu diskusiju ipak lose), sve u kontekstu odgovora Axez-u koji je nevesto mene "optuzio" za nesto slicno, pa rek'o cisto coveku da objasnim ko ovde popularise neki OS. Izvini jos jednom ako te je ovo uvredilo na bilo kakav nacin - nije mi namera da vredjam ljude.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 29.10.2003. u 12:46 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 10:46 - pre 249 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim, nema tu niceg loseg - samo jednostavno daje malu dozu pristranosti - nista vise.


Linux koristim na poslu, dok kod kuce pored Linux-a imam i primerak Windows XP. Koristim ih prema nameni - ne igram igre pod Winex-om i ne drzim Apache, Mysql i PHP na Windowsu. "Ne volim" i "ne mrzim" nijedan, zasto bih. Tek zajedno su dobitna kombinacija.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 10:53 - pre 249 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Ako si se nasao licno prozvanim zbog "pingvini dolaze", izvini - nije mi to bila namera (cak te nisam ni pomenuo poimenice), vec samo da opisem trend o pristrasnosti nekih ljudi ovde prema svom OS-u (sto moze biti dobro ili lose... ali za objektivnu diskusiju ipak lose), sve u kontekstu odgovora Axez-u koji je nevesto mene "optuzio" za nesto slicno, pa rek'o cisto coveku da objasnim ko ovde popularise neki OS. Izvini jos jednom ako te je ovo uvredilo na bilo kakav nacin - nije mi namera da vredjam ljude.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 29.10.2003. u 12:46 GMT]


Da, kao sto sam naveo, ne volim etiketiranje. Tu ima nekoliko slika koje pomalo govore o meni i pingvin je jedna od njih. Ne zbog popularisanja nekog OS-a, vec kao jedna od stvari kojom se bavim - 8 sati dnevno gledam u ekran na kom je Gnome ili KDE.

Kome bih popularisao Linux sa svog sajta, pa jos zabranio pristup ciljnoj grupi, tj. onima koje zelim da "preobratim"? Kakva genijalna marketing strategija, a? :-)

U svakom slucaju, izvinjenje prihvaceno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de



+7177 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 10:56 - pre 249 meseci
Citat:

Linux koristim na poslu, dok kod kuce pored Linux-a imam i primerak Windows XP. Koristim ih prema nameni - ne igram igre pod Winex-om i ne drzim Apache, Mysql i PHP na Windowsu. "Ne volim" i "ne mrzim" nijedan, zasto bih. Tek zajedno su dobitna kombinacija.


Pa u tome i jeste fora - kao sto vidis, pomenuo si Apache, Mysql i PHP - to su tri serverske aplikacije koje su mozda 3 glavna paketa koja se koriste na Linux boxovima po Internetu - sve u prilog mojoj tezi da je Linux dobar Server OS.

Da nisam kupio hardverski ruter sa firewall-om, verovatno bih stavio neki Linux box da mi bude ruter/internet gateway & firewall/mail server u kucnoj kancelariji, i mislim da je Linux tu odlican... zapravo, mozda bih stavio BSD, no to sad nije ni bitno - bitno je da to ne bi bio Windows (ne zbog "sigurnosti" koliko zbog lakoce podesavanja masine da radi rutiranje/NAT/mail serving itd..).

Cela ova diskusija se vodi oko "onog drugog" a to je taj kucni desktop segment, gde vaze neka druga pravila. Medjutim problem sa ovakvim diskusijama je sto je jako tesko zapazanja konkretizovati u neke naucno znacajne podatke koji se mogu proveriti ili poredititi - da budem iskren i ne volim da ucestvujem u takvim diskusijama jer generalno nemaju nikakav zakljucak, ne razmenjuju se pozitivna misljenja. Zato ih nikad ni ne iniciram, samo jedino odgovaram kada stvarno mislim da neko nije u pravu ili da barata sa cisto subjektivnim a neretko i pogresnim nalazima i to koristi u smislu nekog "dokazivanja"

Cinjenica za to glupo mountovanje je vrlo jak argument - ne, meni nije tesko da kliknem - zapravo, pre cu kucati ./mount /dev/cdnesto ali mi je to jednostavno suvisan posao, a smatram da je kucnom korisniku jos 10x gore u tom pogledu. Na jednom drugom thread-u sam pokrenuo pitanje o trenutnom stanju Linux object-linking i embedding standarda (CORBA, itd..) i koliko su oni prihvaceni u end-user Linux aplikacijama i sl.. mislim da su to pitanja koja su mnogo zdravija za diskusiju i na kraju se mogu mapirati na neki "indeks lakoce koriscenja" od prepucavanja kome ne radi modem, CD-ROM drajv ili price koliko mora da resetuje windows (ja moj resetujem u proseku jednom mesecno i to zbog zamene hardvera, a nije da se ne radi na toj masini)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.neobee.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 11:12 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
axez:
Koga je briga sto vi ne morate da mountujete flopije ili cd-romove.


Pa tema je da uporedimo lakoću korišćenja. Niko ovde nikog ne tera da se javi i učestvuje u priči. Neki su čak i otišli.



Lakoca koriscenja je subjektivna stvar. Kako je ko navikao tako mu je lakse i ne vidim zasto je bilo potrebno 13 strana da bi se to videlo.
Ja recimo popizdim sto u windozi ne mogu samo da markiram tekst misem i samo ga pastujem srednjim tasterom gde zelim.
Jel to onda znaci da je windows izuzetno user unfriendly??
Meni jeste, jer moram ili da kliknem desnim, pa copy, ili da stavljam ruke na tastaturu na ctrl-c ctrl-v.
Mnogo vise posla.
Meni je po tom principu windows izuzetno neprijateljski raspolozen prema korisniku ( tj, meni ) jer ne radi kako ja hocu a ne moze ni da se podesi kako ja hocu, za razliku od Linuxa
Prema tome, user friendly nekome je user unfriendly i obratno.

Citat:
Nego čekaj malo, nisi nam ispričao nikad do kraja, kako smo mi ono lagali za Minhen i Windows na VMWare na Linux-u?


Ne mogu sada da se setim sta sam tacno rekao a puca mi veza stalno, pogledacu veceras pa cu reci.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 14:47 - pre 249 meseci
Citat:
axez:
Ne mogu sada da se setim sta sam tacno rekao a puca mi veza stalno, pogledacu veceras pa cu reci.


Evo da se ne mučiš po zna da l' ćeš imati dovoljno vremena da tražiš po Advocacy pre nego ti pukne veza:
http://www.elitesecurity.org/tema/25910/0#179297

Citat:
Jos malo lazi od micorosoft zealota...;)


Znači ne učestvuješ ti u ovakvim temama? Fijuuuu... /me rolles eyes




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 16:25 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:

zombi, koji je odavde otišao uplakan i zgrožen na naše ponašanje (tj. Neše dentona) sad tamo zove Nemanju i hoće da se prepucava opet na temu open source itd itd. Idi pa vidi ako ne veruješ. Dakle čovek odlazi "odavde gde je prepucavanju i mesto" i sad tamo radi to zbog čega je otišao odavde ladno.. zove Dragog Tatu da mu nešto "objasni". Na temi o Longhornu u tehničkom forumu. Bruka.

Ajd sad nađi mene da tako idem po Linux/BSD forumima i kvarim ljudima teme nekim pričama o bogatom MS i slobodnom GPLu i ostalim budaleštinama (ma Linux i BSD forumi su mi čak na ignore. Ne znam sigurno, ali skoro bih tvrdio isto i za Ivana i Tatu da ne idu tamo i ne kvare rasprave koje ljudi vode).


Meni su i Windows forumi na ignore, ali za to ne krivim linuxaše, već pre svega moderatore tih foruma koji dozvoljavaju takvo ponašanje. Na .NET forumu takve stvari ne prolaze - Bojan je jednom probao, pa sam mu "malo" editovao poruku tako da je ispalo da obožava Majkrosoft. A što se zombija tiče, on je pravi uzor lepog ponašanja i konstruktivnog rada osim kad neko pomene da Delphi nije OO, ali i tad rade moderatorske makaze pa sve bude u redu. Krivo mi je samo što ne mogu slično da uradim i na C++ forumu.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP29.10.2003. u 17:31 - pre 249 meseci
Citat:
axez:
Lakoca koriscenja je subjektivna stvar. Kako je ko navikao tako mu je lakse i ne vidim zasto je bilo potrebno 13 strana da bi se to videlo.


Naravno ali ovde nije rec o tome. Pa niko nece ni pokusati reci da je nekom ko je navikao na Linux lakse koristiti Windows nego taj isti Linux i - obrnuto: npr. ja sam dobro upoznat sa Windowsom i naravno da mi je teze koristiti Linux koji ne poznajem ni blizu kao Windows. To niko ovde nije ni pokusao da kaze.




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.neobee.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 19:33 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
axez:
Ne mogu sada da se setim sta sam tacno rekao a puca mi veza stalno, pogledacu veceras pa cu reci.


Evo da se ne mučiš po zna da l' ćeš imati dovoljno vremena da tražiš po Advocacy pre nego ti pukne veza:
http://www.elitesecurity.org/tema/25910/0#179297

Citat:
Jos malo lazi od micorosoft zealota...;)


Znači ne učestvuješ ti u ovakvim temama? Fijuuuu... /me rolles eyes




Aha, vase zlonamerno pogresno i podsmesljivo interpretiranje vesti o vmware se moze porediti sa lazi, bukvalno.
Ja razumem da vi ne podnostite open source i Linux kao perjanicu mozda zbog toga sto ga ne razumete, mozda sto ne umete da ga koristite ali sam uveren da najveci deo te mrznje dolazi od straha da ce vas ostaviti bez posla u skoroj buducnosti ili bar zestoko smanjiti prihode jer nece biti toliko potraznje za Vasim "uslugama" koje su prilicno ogranicene.

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 19:41 - pre 249 meseci
Cisto da ne bude da sam utek'o iz rata

Malo sam bio u guzvi ovih dana, pa nisam stigao da izvrsim poredjenje ... ocekujte za koji dan...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 19:48 - pre 249 meseci
Citat:
axez
Ja razumem da vi ne podnostite open source i Linux kao perjanicu mozda zbog toga sto ga ne razumete, mozda sto ne umete da ga koristite ali sam uveren da najveci deo te mrznje dolazi od straha da ce vas ostaviti bez posla u skoroj buducnosti ili bar zestoko smanjiti prihode jer nece biti toliko potraznje za Vasim "uslugama" koje su prilicno ogranicene.


Elem, mrznju i nepodnosljivost mozemo videti samo u tvojim porukama o slepcima i sl :) Takodje u citiranom delu tvog posta vidimo i nipodastavanje kolega i, sveukupno, jedan nezdrav odnos prema drugim ljudima koji ne dele misljenje sa tobom. Znas, to se zove netrpeljivost i netolerancija - i u civilizovanom svetu se smatraju za ljudske mane.

Sto se posla tice, sinak - brini se ti za svoj posao a ne za moje "usluge" - koliko su ogranicene o tome hvala bogu ne sudis ti :) Ja se za tvoj posao ne brinem, zapravo zelim ti sve najbolje u promovisanju Linuxa i OpenSource ideje - samo, ako se suocis sa nekim ko se ne slaze sa tobom, moras da prihvatis i koriscenje naucnog metoda i argumentacije - umesto polu-artikulisanih poklica kakve ponekad postujes.

PS: I, molim te, ako mozes smanjiti praksu obracanja nekoj fiktivnoj mnozini koja ne postoji - kolektivizam se ne prodaje dobro ovih dana, osim u eksperimentalnim komunama i zajednicama, znam da RMS to potencira ali... slozices se da ne delimo svi isto kolektivisticko misljenje i nismo drugovi na partijskom zadatku.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 20:04 - pre 249 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Takodje u citiranom delu tvog posta vidimo i nipodastavanje kolega


Otkud je on naš kolega?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 20:10 - pre 249 meseci
Xexex.. da, vidis sad sam i ja lupio proizvoljnu kostataciju.

Elem mod's note - neki postovi su stvarno preko "one" granice koja prelazi u los ukus, da su na nekom drugom forumu vrlo rado bih ih obrisao - ali se bojim da ce to samo jos vise da izazove veci flame (eto, kako "mi", sa "one" strane, "neprosvetljeni", "slepi" i sl. koristimo i zle moderatorske privilegije da ugusimo slobodarski glas - da se posluzim terminologijom odredjenih individua na forumu)

Dakle, pazite ljudi sta pisete - ok, ovo je definitivno flame - ali barem se trudite da ostane na nivou dobrog ukusa.. ili bar skoro na tom nivou :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 20:56 - pre 249 meseci
Instalirao sam Windows XP. Po ukljucivanju racunara, oba monitora se "probude", primarni prikaze sliku gde seta plava traka. Kad se dodje do prozora za prijavu, sekundarni monitor (koji ni dotada nije imao sliku, ali je svetlela dioda da ima signal) se prosto ugasi.

Bio sam u kontrolnom centru, prijavljuje problem sa drugom karticom. Nemam puno vremena da eksperimentisem, probacu dalje u subotu.

Ideje?

Na Linuxu sve radi bez problema, tako da mislim da nije hardver.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.neobee.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 21:20 - pre 249 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Elem, mrznju i nepodnosljivost mozemo videti samo u tvojim porukama o slepcima i sl :) Takodje u citiranom delu tvog posta vidimo i nipodastavanje kolega i, sveukupno, jedan nezdrav odnos prema drugim ljudima koji ne dele misljenje sa tobom. Znas, to se zove netrpeljivost i netolerancija - i u civilizovanom svetu se smatraju za ljudske mane.

Sto se posla tice, sinak - brini se ti za svoj posao a ne za moje "usluge" - koliko su ogranicene o tome hvala bogu ne sudis ti :) Ja se za tvoj posao ne brinem, zapravo zelim ti sve najbolje u promovisanju Linuxa i OpenSource ideje - samo, ako se suocis sa nekim ko se ne slaze sa tobom, moras da prihvatis i koriscenje naucnog metoda i argumentacije - umesto polu-artikulisanih poklica kakve ponekad postujes.

PS: I, molim te, ako mozes smanjiti praksu obracanja nekoj fiktivnoj mnozini koja ne postoji - kolektivizam se ne prodaje dobro ovih dana, osim u eksperimentalnim komunama i zajednicama, znam da RMS to potencira ali... slozices se da ne delimo svi isto kolektivisticko misljenje i nismo drugovi na partijskom zadatku.




Tu fiktivnu mnozinu si ti stvorio kada si odgovorio na moj post upucen degojsu.
Mozda si se osecao prozvanim ali si svakako ovim opravdao moje obracanje mnozini.
Elem, nije mene briga ni za tvoj posao ( mada cujem da je nero burning rom postao zesce djubre u poslednje vreme, doduse ne koristim ga pa je moguce da sam u krivu, ali da se zale, zale se ) . A sto se tice nezdravog odnosa cini mi se da ste Vas nekolicina propisno provokativno nastrojena a naucne metode koje tako zastupas nemaju veze zdravim razumom nego sluze za ispoljavanje nekih nagona za koje sam mislio da nemaju mesta u civilizovanom svetu.
Ja inace sam mozda dva-tri puta se pojavio na ovom advocacy delu ES-a sto je zanemarljivo malo ali zato Vas trojicu vidim konstantno, tj kada god se odlucim da vidim sta ima novo. Meni to izgleda kao bolesna opsesija, upravo onoza sta vi optuzujete druge ljude.
Nemam vremena da se prepucavam sa vama, imam pametnija posla tako da vam dajem priliku za jos jedno likovanje kako ste pobedili na bojnom polju. Mada kad bolje razmislim nisam bas siguran da ste se previse usrecili.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 22:16 - pre 249 meseci
Citat:

Tu fiktivnu mnozinu si ti stvorio kada si odgovorio na moj post upucen degojsu.


Avaj, ne bih ja lenj pa odoh na proslu stranu i videh da se Dejan raspravljao sa mnom - a ti si mu onda (izmedju njegovog i mog posta) uputio bratsku podrsku onako, sa paushalnim pljucem i narodskim kazanijem "Slepce ne mozes nauciti da gledaju".

Iznad tvog posta nema ni jednog Degojs-ovog, a tvoj post pocinje sa "Aman, Dejane" . Aman-zaman.

Dakle, hteo si reci "Tu fiktivnu mnozinu si ti stvorio kada si odgovorio na moj sabratski pluc u sred diskusije" , cisto da budemo malo precizniji oko stanja stvari, jel.

Citat:
( mada cujem da je nero burning rom postao zesce djubre u poslednje vreme, doduse ne koristim ga pa je moguce da sam u krivu, ali da se zale, zale se )


Hehe, izgleda nisi prihvatio moju sugestiju i nastavljas u duhu mira i medjusobne tolerancije :) Khm... moram da odgovorim na ovo kako ne bi ostao u vecitom neznanju (mada, ignorance is a bliss :)

Elem, glede burning rom aplikacije - to uopste nije moj posao - tako da si nasao pogresnu osobu da to saopstis i ako ce ti biti lakse, evo i ja cu da kazem "nero je djubre", jel sad bolje? Ma kad bolje razmislim "M$ je zao - bojkotujte ih", nadam se da sam pomogao bar malo u popravljanju tvog raspolozenja. A da se ljudi zale ne znam, jedino znam da je top sale u EU i Japanu.. sad ako svi bacaju pare, onda stvarno imamo posla sa cudnim svetom kad placaju djubre 70 eura u milionskim tirazima, no.. milion ljudi milion cudi.

A moj deo posla se kotira vrlo dobro - implementacija otvorenog standarda koja je trenutno najbolja na svetu po nezavisnim testovima medj' kojima je jedan od direktnih konkuerata u testu je bio i MS flagship proizvod - bas u duhu M$a... bice bice - elem, ne znam kakvim sinapsama si moj posao povezao sa MS-om i Windowsom, ili ti samo smeta sto ruzim ideju perjanice OSS-a (ovo nisu moje reci, jel) tvrdnjom da nije podjednako dobar desktop i server OS (sto nije ni jedan drugi) i sa nekim konkretnim pitanjima.. ondaaa.. ne znam.

Citat:
A sto se tice nezdravog odnosa cini mi se da ste Vas nekolicina propisno provokativno nastrojena a naucne metode koje tako zastupas nemaju veze zdravim razumom nego sluze za ispoljavanje nekih nagona za koje sam mislio da nemaju mesta u civilizovanom svetu.


Jao izvini - jako mi je zao sto te provociram, remetim ti tvoj dusevni mir i sto upadam u Linux forume sa naucnim metod.. pardon pricama kako Linux Sux i kako je "Windows High" , a verovatno sam i tvorac ideje da je Windows enterprise sistem bolji od svega ostalog.. i verovatno upadam na najavama novih KDE/GNOME verzija sa pricama kako su to pusti snovi. Ma mora da je tako, samo mi halucinogen muti mozak pa mi se cini da sve to neko drugi radi... i ES search laze, to je sve preokrenuto u nasu korist - 3ABEPA bre :)

Ako imas malo vremena da ukrades od pametnijih stvari koje radis, uradi i jedan reality check i pogledaj ko je sve startovao teme na Advocacy i kakav je generalno ton na njima, pa se onda vrni... mozes i da prebrojis instance "M$" "Winblows" i sl.. verzus hipoteticki "linux sux" - bice zanimljivo, a u svakom slucaju ce ti kasnije ustedeti vreme u novim postovima - posto ces vecinu morati da uklonis jer nije bas u saglasnosti sa realnim stanjem stvari.

Citat:
Ja inace sam mozda dva-tri puta se pojavio na ovom advocacy delu ES-a sto je zanemarljivo malo ali zato Vas trojicu vidim konstantno, tj kada god se odlucim da vidim sta ima novo. Meni to izgleda kao bolesna opsesija, upravo onoza sta vi optuzujete druge ljude.


Elem, ovde vidim samo tebe i par likova koji "optuzuju" i iniciraju teme za flame - pogledaj koliko sam ja startovao topica u Advocacy pa se onda vrati ...

A mene vidis zato sto sam moderator ovog foruma, jel.

Citat:
Nemam vremena da se prepucavam sa vama, imam pametnija posla tako da vam dajem priliku za jos jedno likovanje kako ste pobedili na bojnom polju. Mada kad bolje razmislim nisam bas siguran da ste se previse usrecili.


Jel to jos jedan suicid u najavi ili se meni samo cini? :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP30.10.2003. u 22:38 - pre 249 meseci
"Nemojte ljudi k'o boga vas molim" :)
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP31.10.2003. u 01:30 - pre 249 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
A da se ljudi zale ne znam, jedino znam da je top sale EU i Japanu.. sad ako svi bacaju pare, onda stvarno imamo posla sa cudnim svetom kad placaju djubre 70 eura u milionskim tirazima, no.. milion ljudi milion cudi.


Još je gore što:
A) Windows XP podržava rezanje out-of-the-box (ako ne isključi neko servis pre toga)
B) linux i ostali besplatni OSevi takođe mogu da se koriste za taj posao kako smo baš ovde lepo raspravili

Pitam se onda ko bi plaćao 70 evra za lošu aplikaciju, tzv. "žešće đubre".. ??

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54905 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.